Air Astana: Наша стратегія полягає в нарощуванні частот на існуючих напрямках

  • 17.04.2019 15:13
  • Dmytro
регіональний менеджер авіакомпанії Air Astana

В останні роки українці все частіше і частіше вирушають у подорожі за кордон. Розуміючи цю тенденцію, іноземні авіакомпанії, що вже літають до нашої країни, активно збільшують частотність рейсів до українських аеропортів. Причому не завжди боротьба ведеться за туриста, що буде летіти до країни, звідки походить перевізник, але і за транзитних пасажирів. Однією з таких авіакомпаній, що активно збільшує кількість рейсів до України, щоб завоювати прихильність українських туристів, є перевізник з Казахстану Air Astana. В ексклюзивному інтерв’ю порталу «У відпустку» регіональний менеджер авіакомпанії Air Astana в Україні Галимжан Базілбаєв розповів про плани збільшення польотів до України, найбільш популярні напрямки серед транзитних пасажирів з нашої країни та про переваги послуги Stopover Holidays від цього перевізника.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

– Зараз авіакомпанія Air Astana літає до України тільки до Києва в аеропорт «Бориспіль». Чи плануєте збільшувати частоту польотів?

– Так, до Києва ми літаємо з двох міст Казахстану – столиці Нур-Cултана (раніше Астана, – ред.) і Алмати. Зараз ми виконуємо рейси з Нур-Султана три рази на тиждень, але з травня збільшимо частоту до чотирьох разів, а з червня – до семи. Що стосується Алмати, то в даний час ми літаємо з цього міста шість разів на тиждень. Плануємо, що з кінця квітня ми збільшимо частоту польотів з Алмати до семи разів на тиждень, а з червня – до восьми. Таким чином, з червня ми будемо літати до Києва з зазначених міста Казахстану в цілому з частотою 15 рейсів на тиждень.

– Така частота залишиться і після закінчення літнього періоду, тобто після закінчення сезону відпусток?

– Все залежить від попиту і пропозиції. Але на літо ми поки що зберігаємо такий тренд.

– Таким чином Air Astana буде вибирати 15 з 16 частот, які надані кожній країні за міжурядовою угодою про авіасполучення між Україною і Казахстаном. Чи плануєте почати польоти по 16-ій частоті?

– Будемо дивитись. Якщо така можливість з’явиться, то ми обов’язково нею скористаємося. Рішення про початок виконання польотів не завжди залежить тільки від авіакомпанії. Іноді немає зручних для нас слотів в аеропортах.

– Крім Києва, плануєте літати до інших українських міст, наприклад, до Львова, Харкова, Одеси?

– Поки ні. На найближчі сезони наша стратегія полягає в нарощуванні частот на існуючих напрямках. Минулорічний 47%-ий ріст транзитного пасажиропотоку відбувся за рахунок того, що ми збільшили частоти на напрямках, де вже літаємо. Таким чином, ми даємо пасажирам більше можливостей полетіти по вже існуючих напрямках.

– А з Києва до інших міст Казахстану не плануєте розпочати польоти?

– Ні, не плануємо.

– Чи плануєте розширювати карту маршрутів з Казахстану до інших країн світу?

– Нові напрямки ми не будемо відкривати, а, як я вже говорив, плануємо нарощувати частотність на вже існуючих маршрутах.

– Зараз в парку Air Astana 35 літаків…

– Так, у нас різні типи бортів. У нас є Boeing 757, Boeing 767, Airbus A320, Airbus A321, Embraer 190 і т.д. а цими літаками ми комбінуємо наші рейси. Але можу сказати, що ми більше Airbus-ники, оскільки у нас парку більше повітряних суден цього виробника.

– Нещодавно Air Astana запустила свій власний лоукостер FlyArystan. Чи буде літати ця авіакомпанія до України?

– Поки діяльність лоукостера буде акцентуватися тільки на польотах всередині Казахстану. Ми поки що не плануємо виконувати міжнародні польоти цією авіакомпанією.

– Хто саме літає на українських рейсах Air Astana? Хто превалює – туристи з Казахстану або України? Або основу пасажиропотоку становлять транзитні пасажири?

– Ми виступаємо за збалансований пасажиропотік. У нас немає перекосу в ту чи іншу сторону. Тому в торішньому українському пасажиропотоку в 113 тисяч чоловік 53 тисячі склав транзит. При цьому половина транзитних пасажирів – це клієнти, що прилетіли до Києва, в тому числі українці, що проживають, працюють чи навчаються в інших країнах.

– Ціни на квитки Air Astana вищі, ніж у авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» – конкурента на напрямках з України до Казахстану?

– Складно порівнювати наші ціни, оскільки ми в своїх квитках пропонуємо повний набір послуг. В наші квитки включені перевезення багажу і харчування під час рейсу. У той же час у нас поки що немає квитків з обмеженнями по перевезенню багажу або без безкоштовного харчування. Якщо порівнювати наші ціни з цінами МАУ на квитки, де включені харчування та багаж, то наші ціни є конкурентними з МАУ.

– Чи плануєте вводити безбагажні тарифи або лоукост-тарифи?

– У світі відзначається тренд по розщепленню продукту для того, щоб пасажир міг сам формувати собі необхідний набір послуг. Але Air Astana поки що не планує впроваджувати подібні тарифи з різних причин, зокрема, у зв’язку з законодавчими обмеженнями в Казахстані.

– У той же час рейси Air Astana коротші за часом, оскільки авіакомпанія летить по прямій через Росію, а МАУ доводиться облітати через заборону прольотів над РФ, що, відповідно, призводить до збільшення часу виконання польотів. Наскільки швидше Air Astana виконує свої рейси між Казахстаном і Україною?

– На жаль, я не знаю, скільки по часу займають рейси у інших перевізників, але ми летимо до Алмати п’ять годин, а до Астани – чотири години.

– У чому плюси Air Astana перед іншими авіакомпаніями для транзитних перельотів з України до Азії?

– Найбільшим попитом у нас користуються транзитні напрямки до Ташкенту, Делі, Пекіну, Бангкоку, Гонконгу, Сеулу. Десь плюс полягає в часі польоту, десь в ціні, десь зручна дата рейсу і так далі. Наприклад, давайте візьмемо рейс Київ-Пекін. З пересадкою в Казахстані він буде виконаний за 10 з половиною годин. У той же час прямий переліт з України до Пекіна триває дев’ять з половиною годин. Виходить, що пасажир, роблячи пересадку в Нур-Султані або Алмати, втрачає тільки годину. Але зате у людини з’являється невелика перерва для відпочинку між польотами.

– Яка в середньому різниця в ціні на квитки за цим напрямком у Air Astana і МАУ?

– Зазвичай, квитки на рейси з пересадкою дешевші, ніж на прямі перельоти. Зараз у нас мінімальна ціна на рейси Київ-Пекін становить $525.

– Через яке місто найбільше здійснюється транзитних перельотів – Нур-Султан чи Алмати?

– Різні комбінації. Можу хіба що відзначити, що через Нур-Султан у нас хороші стикування для польотів до Сибіру, зокрема, до Новосибірську, Омську, Єкатеринбургу, а через Алмати – до Південно-Східної Азії.

– Air Astana пропонує послугу Stopover Holidays. Як можна її замовити, хто може на неї розраховувати і що саме до неї включено?

– В Алмати і Нур-Султані ми пропонуємо послугу Stopover Holidays. Її суть полягає в наступному. Якщо у пасажира міжнародна транзитна зупинка в цих містах складає більше десяти годин, то він має право скористатися практично безкоштовним проживанням в 3- чи 4-зірковому готелі зі сніданком, а також трансфером з аеропорту та назад. Ця послуга коштує символічний $1.

Для того, щоб скористатися Stopover Holidays, на сайті авіакомпанії необхідно зайти на спеціальне посилання, де пасажиру необхідно ввести номер бронювання, прізвище та вибрати бажаний готель. Через деякий час йому на електронну пошту прийде підтвердження або пропозиція по альтернативному готелю, якщо раніше запитуваний готель виявився зайнятий.

– Чи може пасажир скористатися послугою Stopover Holidays, якщо у нього мінімальна стиковка становить менше 10 годин, але він хоче, наприклад, подивитися місто і, відповідно, полетіти далі наступним рейсом, наприклад, за день?

– Так, без проблем. Ми не обмежуємо пасажирів. Він може прилетіти сьогодні до Алмати або Нур-Султану, а полетіти не в той же день, а, наприклад, на наступний або навіть через дві доби. Єдине обмеження – дана послуга коштує $1 тільки за першу добу. Якщо пасажир хоче скористатися її довше, то за другі та наступні дні йому доведеться заплатити більше. Але все одно це буде не повна вартість проживання в готелі, а спеціальна ціна від Air Astana.

– Air Astana використовує ресурс TripAdvisor для зворотного зв’язку зі своїми клієнтами. Яким чином відбувається взаємодія?

– У нас на цьому ресурсі є офіційний акаунт, з якого наш відділ по роботі з клієнтами може переглядати і офіційно відповідати пасажирам на ті чи інші зауваження або скарги. Будь-який пасажир, який публічно пише коментар на цьому акаунті на TripAdvisor, може бути впевненим у тому, що його відгук дійде до авіакомпанії.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей