Асканія Нова – місце неймовірного позитиву

  • 18.10.2019 12:36
  • Блогер
асканія-нова

Масний Олександр. Лікар 22-ої Української Антарктичної експедиції. Часто подорожує по Україні з сім’єю. Любить Карпати, мріє поїхати в автоподорож до Європи.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Давно з сімейством збиралися відвідати цей заповідник. Чули різні історії. І нарешті врушили в дорогу.

Почнемо з того, як дістатися. Гугл чесно показує шлях через Нову Каховку. Але враховуючи наші реалії, а саме кляті зерновози і Укравтодор, ви маєте бути готові до сюрпризів. Одразу раджу не їхати на маленьких і компактних машинках, бо це будуть нерви. Оптимальнтм варіантом залишається кроосовер з нормальним кліренсом, ну а повноцінний рамний джип вам подарує ще більше позитиву від вигуків «Добре, що ми поїхали на джипі». Маршрут Київ-Миколаїв-купа ям-Херсон-Нова Каховка-Чкалове-без доріг офф роуд стихія для вашого джипа-Асканія Нова(фініш). Найстрашніший відрізок шляху – це від Чкалова до Асканії Нової. Таке враження, що по цій дорозі пройшли бої з артилерією і піхотою.

Якщо ви все ж здолали весь цей жовгий шлях в 700 км, вас чекає смт Асканія Нова. Маленьке містечко серед таврійського степу. Це місце нагадує оазу. Чистеньку гарненьку оазу, не схожу на інші містечка України. Мабуть, наукова спільнота біологів додає їй винятковості.

Ціни, можна сказати, демократичні. Проживання в готелі на сім’ю з 4 чоловік коштує 700 грн, а з харчуванням ще більш демократично. Поїсти можна в «Канна», що поблизу входу до питомника.

Що ж найцікавіше всередині. Квитки по 80 грн – і ви у царстві птахів, звірів і риб. Першими вас зустрічають павичі, які просто розгулюють поміж людей по дорозі і нікого не бояться. Люблять випросити попоїсти щось смачненьке, тому раджу запастись насінням соняшника БЕЗ СОЛІ. В напіввільному утриманні купа звірів і птахів. Раджу брати екскурсію з екскурсоводом, тоді ви зможете дізнатись купу цікавих деталей про кожного питомця. А повірте, там у кожного своя цікава історія.

туризм асканія

Наступний етап – це ретро-сафарі. Є варіант на відкритій газелі і можна в барбухайці (УАЗ-таблетка). Це вже як кому подобається. Поні, зебри, віслючки і коні Пржевальського майже ручні. І завжди намагаються випросити щось смчачненьке (батон, яблуко). Всі екскурсоводи дуже цікаво розповідають про своїх улюбленців. Кожен працівник любить свою роботу. Навіть водій може розказати багато цікавих історій

З малими дітьми потрібно бути вкрай обережними, тому що поні вкрай настирні і можуть нахабно вимагати смаколики і навіть трошки вщипнути.

Сафарі триває близько півтори години і дітям і дорослим дарує незабутні враження на все життя. І дітям буде що написати 3-го вересня в школі «як я провів літо» ))

зебри в асканії

Після завершення сафарі потрібно йти в дендропарк гуляти й слухати пташок. Це оаза серед степу. Неймовірні людські ресурси вкладені для створення цього шедевру. А ще більше для підтримання життя в степу безлічі рідкісних рослин і озерця. Саме те, що потрібно для душі, змученої кам’яними міськими джунглями.

Асканії потрібно подарувати цілий повноцінний день, бо вона того варта.

У близькій досяжності (біля 90 км) знаходяться Генічеськ і Арабатська Стрілка, а з іншого боку (115 км) – Скадовськ і острів Джарилгач.

В Україні безліч гарних туристичних перлин. Головне – бажання і відповідний транспортний засіб ))

Усім гарних подорожей. Шукайте нові місця та нові емоції.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей