Повертаємося до неба. Авіакомпанії відновлюють рейси, а пасажири вже активно планують подорожі

  • 20.05.2020 20:37
  • Dmytro
літак в аеропорті

Мова, звичайно, не йде про повне відродження авіаційної галузі, але вперше за довгий час перевізники значно збільшили кількість своїх рейсів. А дані, які ми отримали від пошукової системи Skyscanner, свідчать, що останніми днями клієнти багатьох європейських країн різко активізували свої пошуки квитків для відпусток. Ця тенденція помітна і в Україні – українські туристи зголодніли за подорожами.

Звичайно, ще не час святкувати, але зрозуміло, що після тижнів спаду авіаційний ринок починає повільно відроджуватися. Про це свідчить навіть останній звіт відомої британської консалтингової компанії OAG (Official Aviation Guide).

Які результати там можна побачити? Минулого тижня авіакомпанії у всьому світі пропонували пасажирам понад 30 мільйонів місць, що означає збільшення пропозиції на 6% за тиждень.

Якщо подивитися на показники минулого року, то порівняння, звісно ж, буде болісне. Рік тому авіакомпанії одночасно пропонували на 83 мільйони місць більше. Тобто ми маємо справу з річним зниженням на 73%.

OAG

Дані OAG показують, що за минулий тиждень найбільше (майже на 122%) збільшили пропозицію авіакомпанії з Південної Азії. Що стосується Європи, то зараз ми маємо справу з помірним зростанням. Минулого тижня, наприклад, в Центральній і Східній Європі кількість запропонованих місць збільшилася на 9,5%. Нагадаємо, незабаром планують відновити рейси такі авіакомпанії як Ryanair, Lufthansa тощо.

Щоправда, поки що абсолютна більшість запропонованих місць – це внутрішні рейси в тій чи іншій країні. Втім ми бачимо, що європейці зголодніли за подорожами.

З даних аналітичного модуля системи Skyscanner ми можемо побачити, що останніми днями пасажири з багатьох країн Європейського Союзу кинулися до комп’ютерів і почали шукати авіарейси. Це, ймовірно, пов’язано з інформацією про планові скасування обмежень та поступове відкриття кордонів в межах ЄС. Отже, давайте подивимося, в яких країнах фіксується велике зростання попиту на подорожі.

Італійці та греки активно планують мандрівки

Проаналізуємо, наприклад, динаміку пошукових запитів в Італії – тут був найдовший і найважчий карантин з усіх європейських країн. На графіку чітко видно коли підвищився інтерес до рейсів. Якщо ще 7 травня Skyscanner фіксував 25,1 тис. запитів в Італії, то вже 16 травня (коли було оголошено про відкриття кордонів з 3 червня) їх кількість збільшилася до понад 134,5 тис. А 18 травня італійці вже здійснили на Skyscanner аж 156 тисяч пошуків. Цікаво, що значна кількість пошукових запитів стосується внутрішніх рейсів.

Skyscanner

Мешканці ще однієї європейської країни – Греції – теж вже почали планувати відпочинок на цей рік. Про це можна пересвідчитися, порівнявши результат від 7 травня з показником від 18 травня. Кількість пошуків зросла більше ніж у два рази – до 44 тисяч.

Skyscanner

Хто ще за останні дні вирішив більше подорожувати? За даними Skyscanner, частіше, ніж раніше, шукали квитки, наприклад, чехи, шведи, угорці, іспанці.

У свою чергу, кількість пошукових запитів у таких країнах як Німеччина, Франція та Польща є досить стабільною.

З іншого боку, на прикладі Польщі ми можемо чітко побачити, що одразу після оголошення про відновлення авіарейсів кількість пошукових запитів різко зростає. Після того як найбільша польська авіакомпанія LOT повідомила, що знову запускає внутрішні рейси, кількість пошуків навіть наблизилась до показників минулого року.

Український попит

Україніці не залишаються осторонь європейських тенденцій. Ми також дуже сильно зголодніли за подорожами. 19 травня в Україні шукали квитки на Skyscanner майже 10 тисяч разів. Звичайно, до показника минулого року нам ще далеко (тоді він коливався в межах 30 тисяч). Втім, ми вже точно відштовхнулися від дна, бо найменше пошукових запитів українці здійснили 4 квітня – лише 1106.

Skyscanner

Цікаво, що ці результати ще не враховують новину про те, що Україна відновить авіаційне сполучення з 15 червня. Але і так, як не дивно, але маємо краще зростання показника пошуку авіаквитків, ніж це було, наприклад, у Польщі до того, як LOT оголосив про відновлення рейсів. Таким чином, схоже, українці потроху, але позбавляються песимістичних настроїв щодо цьогорічних відпусток.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей