Авіакомпанії не повертають гроші за скасовані рейси. Хоча пропонують пасажирам альтернативні варіанти

  • 27.03.2020 15:54
  • Dmytro
Бориспіль

Авіакомпанія скасувала ваш рейс, тому повинна повернути сплачені кошти. Але в поточній екстремальній ситуації перевізники роблять все можливе, щоб вам було важко це зробити. Загалом вони йдуть двома шляхами: пропонують пасажирам різноманітні бонуси та знижки на майбутні перельоти або використовують прийоми, які складно назвати чесними по відношенню до клієнтів.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Світова авіація зазнала катастрофічних наслідків пандемії нового коронавіруса. Наприклад, Lufthansa, Ryanair та Emirates призупинили виконання авіарейсів повністю або майже повністю. Значно зменшили кількість рейсів і українські авіалінії МАУ і SkyUp Airlines. Деякі іноземні авіакомпанії все ще намагаються літати, але тільки  до кількох міст.

Немає сумнівів в тому, що це найбільша криза в авіаційній галузі за останні десятиліття. Вона трапилася в найбільш уразливий момент – в березні. Це період, коли пасажири планують свої відпустки і купують велику кількість авіаквитків, а авіакомпанії накопичують фінансові ресурси.

В даний час велика частина рейсів скасована. Тому пасажири кинулися до перевізників з проханням повернути гроші. Більшість з них відмовилася це робити. Дефіцит коштів для розрахунків за лізинг літаків, спричинить серйозні проблеми авіакомпаніям. Отже вони вони роблять все можливе, аби відмовити пасажирам в поверненні коштів. Які ці способи? Давайте подивимося.

Метод Wizz Air

Спочатку угорську авіакомпанію критикували за те, що вона не захотіла піти шляхом Ryanair. Ірландський перевізник одним з перших дозволив пасажирам безкоштовно змінювати дату вильоту скасованих в березні-квітні рейсів.

Але коронавірус розповсюджувався все активніше, тому кількість пасажирів, які зверталися до авіакомпанії з проханням повернути кошти, швидко зростала. В цей момент виявилося, що метод Wizz Air все ж таки кращий. Угорська авіакомпанія вирішила, що пасажири всіх скасованих рейсів автоматично отримають 120% вартості квитків на їхні рахунки Wizz. Ці кошти вони зможуть витратити на авіаквитки та інші послуги Wizz Air протягом найближчих 24 місяців. При цьому угорський перевізник повідомив пасажирам, що може також повернути всі кошти на банківський рахунок пасажира. Звичайно, без бонусу. Проте через велику кількість заявок повернення грошей може зайняти багато часу.

Не віддаємо

З іншого боку деякі авіакомпанії запровадили іншу, не дуже приємну для пасажирів політику. Наприклад, криза досить сильно вдарила по перевізникам Lufthansa Group. Lufthansa скасувала 95% рейсів, а Austrian Airlines і Brussels Airlines тимчасово припинили літати.

На жаль, деякі пасажири скаржаться, що ці перевізники припинили також повернення коштів за скасовані рейси. Відомий галузевий онлайн-ресурс View From The Wing опублікував повідомлення, яке Lufthansa розіслала своїм агентам 23 березня. Там вказується, що авіакомпанія тимчасово призупинила приймати запити на відшкодування. При цьому на веб-сайті Lufthansa немає можливості зробити таку заявку.

У свою чергу, авіакомпанія Swiss на своєму порталі повідомляє, що зараз перевізник не може обробити будь-який запит на повернення коштів. Водночас вона закликає пасажирів скористатися новим варіантом зміни бронювання, оскільки всі квитки на скасовані рейси можна змінити до 31 серпня 2020 року. При цьому перевізник (як і інші авіакомпанії групи Lufthansa) пропонує знижку в розмірі €50 за кожний переброньований квиток. Втім, працівники перевізника все ж таки підтвердили в Twitter, що Swiss зобов’язана повернути пасажирам кошти.

Swiss

Також отримати ваучер з бонусом можна і в деяких інших авіакомпаніях. Наприклад, Qatar Airways пропонує ваучери з бонусом 10%, які дійсні протягом 12 місяців на будь-який рейс перевізника. Подібну політику запровадила і ірландська авіакомпанія Aer Lingus.

Також додає 15% до вартості квитків на скасовані рейсів і Turkish Airlines.

Turkish Airlines

Крім того, запропонувала ваучери на майбутні подорожі замість грошей і авіакомпанія Air France. На своєму сайті вона пропонує пасажирам, фактично, лише два варіанти: перебронювати рейси або отримати вищезгадані ваучери. Щоправда, про бонус нічого не повідомляється.

Air France

Схожий варіант обрала Air Canada. Її президент повідомив клієнтам, що перевізник автоматично створить для пасажирів скасованих рейсів ваучери, які діятимуть протягом 24 місяців з дати придбання квитка. Тому клієнтам цього перевізника не потрібно зв’язуватися з ним.

Звичайно, багато пасажирів негативно відреагували на ці повідомлення, бо зараз їм доводиться економити кожний долар чи гривню. В умовах економічної кризи люди не бажають заморожували свої кошти на рахунках авіаліній.

У сусідів теж бонуси

Авіакомпанія сусідньої Польщі LOT також запровадила цікаву політику щодо зміни дати бронювання. Якщо пасажир погодиться на це, він отримає код, який дає право на 30% знижку на наступну поїздку з LOT.

Крім того, LOT надав можливість не лише змінити дату відправлення, а й маршрут. Тут він також запропонував додатковий «бонус». Як це працює? Якщо новий квиток дорожчий за раніше придбаний (наприклад, ви обмінюєте короткий рейс до Лондона на міжконтинентальний до Токіо), то перевізник зменшить його вартість на 200 злотих (приблизно €40). І тільки різницю, яка залишиться, треба буде сплатити. Щоправда, якщо вас не зацікавлять ці варіанти, на сайті LOT доступна і опція повернення коштів.

LOT

Що в Україні

У зв’язку з карантином українська авіакомпанія МАУ тимчасово призупинила обслуговувати клієнтів за допомогою телефонів. Заявки на повернення коштів можна залишити на сайті авіалінії. Втім, фактично, можна тільки або перебронювати квиток, або отримати промокод з 25% бонусом від вартості невикористаного квитка (або його частини) на майбутній рейс.

Повідомлення МАУ

Хоча є авіакомпанії, які намагаються ще більше мінімізувати витрати. Ryanair деякий час тому скасувала плату за перебронювання рейсів. Для пасажирів це розумна альтернатива в умовах коли багатьом з них не вдається вислати заяву на повернення коштів від ірландської авіакомпанії.

Проте Ryanair не був би Ryanair, якби не приготував “пастки” для пасажирів. Під час переброньовання квитка потрібно сплатити різницю в тарифі (звісно, якщо нові квитки дорожчі). А як пише британське видання Which?, квитки, які пропонує лоукостер замість скасованих, часто дорожчі – різниця в цінах сягає навіть €88.

Кілька днів тому British Airways також опинилася на хвилі критики. Daily Mail повідомила, що авіакомпанія заблокувала можливість повернення коштів за квитки деяких пасажирів. Після натискання на форму скасування рейсу вони автоматично перенаправлялися на сторінку з ваучерами. British Airways зазначила, що зараз може бути важко повернути всю суму грошей за квиток через величезну кількість заявок, поданих пасажирами. Проте авіакомпанія додає, що у них є 12 місяців, щоб повідомити їй про бажання відшкодувати вартість квитка. Також британські ЗМІ повідомляли, що у пасажирів скасованих рейсів easyJet також є проблеми з поверненням грошей.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей