Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Авіакомпанії вже почали роздавати безкоштовні квитки, а їм вдається ще й заробляти на цьому

  • 28.09.2020 18:04
  • Dmytro
борт літака раянейр

Недавні приголомшливі рекламні акції Ryanair і Wizz Air можуть здатися ознакою відчаю для обох перевізників. Насправді авіакомпанії намагаються таким чином додатково заробити. І це спрацьовує.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Бюджетні авіакомпанії почали наввипередки проводити все більш агресивні рекламні кампанії. Кілька днів тому спочатку Wizz Air запропонувала 50-відсоткову знижку на свої квитки. Недовго вагаючись, конкурент Ryanair анонсував акцію, згідно з правилами якої пасажири могли отримати другий квиток безкоштовно!

Це, звичайно, дуже гарні акції і ними варто було скористатися (якщо ви маєте право на поїздки до країн, куди виконують рейси ці перевізники), проте виникає питання чи можуть авіакомпанії собі таке дозволити в нинішній кризовий час і чи будуть вони продовжувати проводити такі акції в майбутньому?

Відповідь на другу частину питання проста: звичайно, так. Тим більше, що такі рекламні кампанії проводять не тільки Ryanair і Wizz Air. Днями Southwest Airlines запустила в США акцію, за якою другий квиток можна було отримати безкоштовно. В минулому до такого кроку вдавалися, серед іншого, Alaska Airlines і навіть Emirates.

Власне, а чому авіакомпаніям вигідно перевозити «безкоштовних» туристів? Відповідь на це питання також проста: в переважній більшості випадків ці пасажири… подорожують не безкоштовно – авіакомпанії заробляють гроші на додаткових послугах.

Зокрема, в рамках рекламної акції Ryanair безкоштовно другий квиток можна було отримати тільки при купівлі першого квитка за найдешевшим тарифом Value. В ціні такого тарифу закладене перевезення тільки мініатюрного рюкзака розміром 40х20х25 см, який повинен вміститися під сидінням.

Проте багатьом пасажирам необхідна додаткова ручна поклажа або навіть зареєстрований багаж, пріоритетна посадка або надзвичайно популярний вибір місць в літаку. Адже багато хто хоче бути впевненим, що він буде сидіти поруч зі своїм другом чи сім’єю.

Додаткові послуги Ryanair

Попри те, що ми звикли вважати себе економними мандрівниками, багато наших поїздок – це не короткі подорожі до іншого країни, для яких нам потрібен тільки невеликий рюкзак. Безліч пасажирів купує додаткові послуги, навіть такі, здавалося б, мало потрібні, як вище зазначений вибір місця. Просто тому, що для багатьох людей є неприйнятним сидіти зі своєю другою половинкою в різних частинах літака.

Щоб скористатися кожною з цих опцій, ми повинні доплачувати. І купувати їх окремо набагато дорожче, ніж якби ми придбали відразу за трохи більш високим тарифом. Напевно, ці послуги купить як пасажир, який летить з першим платним квитком, так і той, який з «безкоштовним».

Додаткові послуги Ryanair

Крім того, не варто забувати ще про один момент – завантаження літаків. Бізнес-модель лоукостерів передбачає, що літаки повинні бути максимально заповненими. Саме тому Ryanair і Wizz Air протестували проти нещодавніх пропозицій заблокувати середнє сидіння.

Мало того, доходи від неавіаційних послуг стають все більш важливою частиною доходів бюджетних перевізників. Про це нещодавно в інтерв’ю польському виданню Fly4Free говорив керівник Wizz Air Йожеф Вараді.

– Неавіаційний дохід завжди був пріоритетом для Wizz Air. В даний час продаж додаткових послуг становить близько 45-50% наших доходів і постійно розвивається. Я згоден з тим, що авіакомпаніям в майбутньому доведеться зробити ставку на додаткові послуги, щоб диверсифікувати доходи, однак, звичайно, не до 100%. У певний момент ми, звичайно, зароблятимемо більше на не авіаційних доходах, ніж на доходах від квитків, – сказав він.

Тоді ж він додав, що найбільш реалістичним у найближчі кілька років є досягнення рівня в 60-70% доходів від неавіаційної діяльності у загальній структурі доходів Wizz Air.

Звичайно, варто додати, що для лоукостерів вчорашні акції не є золотою жилою. В умовах пандемії в принципі важко говорити про прибутковість. Проте більш високий рівень завантаженості літаків, безумовно, допомагає авіакомпаніям мінімізувати збитки або вийти на точку беззбитковості. У будь-якому випадку в нинішній ситуації це слід вважати великим успіхом.

Це також ще раз доводить, що лоукостери з їх моделями тарифів набагато краще підготовлені до виходу з кризи, ніж традиційні перевізники.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей