Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Помилкові тарифи – найкращий варіант зекономити на перельотах

  • 30.12.2020 12:14
  • Dmytro
Квитки

Ми щиро сподіваємося, що наступного року українським туристам дозволять подорожувати всіма країнами світу. Кожному з нас треба надолужувати плани мандрівок, які були приготовані на 2020 рік, але відкладені через Covid-19. Допомогти зекономити на подорожах можуть помилкові тарифи.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Люди, які часто подорожують, знають деякі лайфхакі допомагають не витратити зайвого в подорожах. Хтось купляє квитки завчасно, хтось орендує житло лише в хостелах, хтось мандрує без багажу. Проте чи не найкращий способ заощадити на мандрівках це придбати квитки за помилковими тарифами. За невеликі гроші, а іноді взагалі майже за копійки, туристи отримують квиток на інший континент. Часто навіть в першому чи бізнес-класі.

Наприклад, два роки тому авіакомпанія Cathay Pacific продавала квитки в першому класі на рейси з В’єтнаму до США (через Гонконг) приблизно за $675. Хоча зазвичай вони коштували понад $16 тис. Такі квитки були доступні лише протягом кількох годин. Редакція “У відпустку” також неодноразово користувалася помилковими тарифами для подорожей з країн ЄС до Латинської Америки. Особливо гучною була ситуація, коли в 2017 році авіакомпанія AeroMexico продавала протягом майже половини доби авіаквитки з Амстердама до Сальвадору, Куби, Панами, Нікарагуа, Перу та інших країн того регіону за цінами від 130 євро в обидва боки.

Що таке тариф з помилкою?

Як випливає з назви, це тарифи, які зазвичай виникають через помилку, розповідає Simple Flying. Це може статися в результаті:

  • Помилок під час завантаження тарифу. Вони завантажуються в систему продажу авіаквитків вручну або автоматично.
  • Проблем з конвертацією валюти. Тарифи або податки можуть бути прив’язані до неправильної валюти (наприклад, квитки будуть продаватися не за €100, а за 100 гривень).
  • Помилкового продажу квитків іншого класу (наприклад, квитки в бізнес-клас продаються за цінами економ-класу).
  • Технічних проблем зі зв’язком або технічними негараздами на сайті.

Щоправда, іноді те, що виглядає як помилковий тариф, насправді може бути рекламною акцією авіакомпанії.

Зазвичай, більшість помилкових тарифів стосуються квитків преміум-класу, бізнес-класу або першого класу. Зробити помилку на квитки економ-класу важче, оскілки в цьому класі і так продаються найдешевші квитки.

Як знайти помилкові тарифи?

Ви навряд чи зможете самостійно знайти помилкові тарифи на сайтах авіакомпаній. Зазвичай, вони доступні досить короткий проміжок часу – день, декілька годин або й ще менше. Авіакомпанії швидко реагують на помилку або пасажири оперативно розкуповують такі пропозиції.

Тому, щоб дізнаватися про появу знижки на квитки, можна встановити сповіщення про зміни цін, наприклад, на таких ресурсах як Skyscanner чи Google Авіаквитки. Це добрий спосіб стежити за конкретними важливими маршрутами. Проте такі сповіщення, зазвичай, прив’язані до конкретних дат і напрямків, а вгадати куди, коли і звідки буде доступний помилковий тариф, на жаль, немає шансів.

Тому можна скористатися ресурсами, які майже цілодобово моніторять системи пошуку авіаквитків і публікують найкращі пропозиції на своїх сайтах (звісно, не забувайте при цьому заглядати і на наш портал “У відпустку”, а ще краще слідкуйте за нашими постами в Телеграм t.me/uvidpustku):

  • Fly4free.com – наш партнерський сайт, який працює глобально і оперативно публікує тарифи з помилками при їх появі. На ньому ви знайдете найдешевші варіанти подорожей з цілого світу.
  • Форум FlyerTalk – на цьому форумі часто обговорюють доступні помилкові тарифи і можна налаштувати сповіщення про нові пости в конкретних темах.
  • Scott’s Cheap Flights – підписавшись на послуги цього ресурсу, можна отримувати акційні пропозиції на перельоти. Однак ресурс більше налаштований на пасажирів з США.

Чи буде дійсним квиток з помилковим тарифом?

Це добре запитання. Немає жодних гарантій, що авіакомпанія не скасує такий квиток. Якщо тариф є реальною помилкою перевізника або Online Travel Agency (OTA), яка його продає, то авіалінія може анулювати заброньовані квитки (або просто ніколи їх не виписати) після виявлення помилки. Зазвичай, таке скасування відбувається протягом 24 годин або, щонайбільше, декількох днів після бронювання. Хоча трапляється, що такий квиток може бути скасований набагато ближче до дати вильоту. Тому не варто планувати свою подорож і бронювати готелі або авто без можливості безкоштовного скасування цих резервацій, поки на сайті авіакомпанії за номером бронювання (PNR-номер) не буде завантажуватися ваш квиток з помилковим тарифом протягом певного часу. Іншими словами, чекайте з подальшими планами так довго, як це можливо.

Якщо бронювання скасовується до виписки квитка, ви мало що можете з цим вдіяти. Втім, коли авіакомпанія скасовує виписаний квиток, ви можете подати апеляцію на законних підставах.

Однак в дуже часто авіалінії виконують свої зобов’язання. Якщо перевізник відмовиться від їх виконання, він ризикує отримати погану репутацію в пресі та незадоволених клієнтів. За оцінками Scott’s Cheap Flights, лише близько 10% помилкових тарифів скасовуються авіакомпаніями. Принаймні, так було до пандемії коронавіруса. Зараз авіакомпанії працюють в інших умовах, тому діяти можуть інакше.

Менше помилок в тарифах в майбутньому?

Нещодавно з’явилася нова технологія, яка допомагає перевізникам уникати помилкових тарифів. У 2019 році ATPCO (Airline Tariff Publishing Company), яка забезпечує дистрибуцію 90% авіаквитків, впровадила нові функції, які дозволили авіакомпаніям скасовувати помилкові тарифи набагато швидше. Раніше вони оновлювалися лише чотири рази на день. Тепер авіалінії можуть скасувати помилки швидше.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей