Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Квитки Wizz Air дешевшають, але ми платимо дедалі більше. Що відбувається?

  • 16.11.2019 16:11
  • Dmytro
Літак Wizz Air

Цього року угорський лоукостер Wizz Air анонсував запуск рейсів ще з двох українських міст. Пасажири з Одеси та Запоріжжя отримали додаткову можливість для дешевих подорожей Європою. Та чи насправді пасажири цієї авіакомпанії платять менше?

Відомий європейський лоукостер Wizz Air навчився задовольняти потреби як акціонерів, так і пасажирів. За перше півріччя поточного фінансового року (квітень-вересень 2019 року) перевізнику вдалося отримати €371,5 млн чистого прибутку. Це на 85,2% більше, ніж за аналогічний попередній період. Вражає? Схоже, що менеджерам лоукостера вдалося знайти оптимальну модель для росту заробітків.

Втім, зростання прибутків відбулося на тлі зменшення середньої ціни квитка на 5,5%. Як це могло статися? Більш дешеві перельоти та зростання прибутків? Так, ми не помилилися. Таємниця Wizz Air прихована, в тому числі, в зростанні цін на додаткові послуги. Пам’ятаєте, ми якось писали про це?

За квітень-вересень 2019 року дохід Wizz Air зріс на 22% до €1,67 млрд. Чудові показники! Однак дохід від продажу додаткових послуг збільшувався набагато швидшими темпами, ніж безпосередньо від реалізації квитків. Погляньте самі. За рахунок продажу квитків лоукостер отримав €957 млн, що на 11% більше, ніж за квітень-вересень 2018 року, а за додаткові послуги – €714 млн. Останній показник на 39% перевищує результат за попередній період.

Результати Wizz Air

За перше півріччя поточного фінансового року в середньому кожен пасажир Wizz Air витратив на додаткові послуги €32,3. Безпосередньо на послугу з перевезення багажу ми віддали додаткові €6,1. А ось решту суми – €26,2 – на пріоритетну посадку (щоправда, яка купується в тому числі для перевезення великої ручної поклажі), вибір комфортних місць тощо.

Результати Wizz Air
Очевидно, що нічого нового в тому, що лоукостери заробляють на додаткових послугах немає. Проте, коли ми звідусіль чуємо про мега дешеві квитки по 5-10 євро, варто однак пам’ятати звідки беруться такі ціни і бути свідомими, що ми маємо справу лише з базовим тарифом на перевезення. Тобто, фактично, ми платимо за право зайняти крісло в літаку. Сама ж подорож в середньому обходиться значно дорожче.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей