В’єтнам може відкритися для туристів вже в червні, а Балі, як очікується, чекатиме їх в липні. Щоправда, Таїланд ще трохи роздумує, але тільки над тим як саме організувати контроль відвідувачів.
Південно-Східна Азія – один з найбільш улюблених і популярних напрямків для українців. Там чудова їжа, гарна погода (звичайно, під час сезону), а житло можна знайти практично на будь-яку кишеню. Саме тому під час епідемії багато хто з нас сумує за цим регіоном найбільше.
Наразі все вказує на те, що декілька країн регіону відкриються для туристів вже незабаром. Таїланд, В’єтнам і Балі серйозно думають над скасуванням заборон на в’їзд для туристів.
Найкращі новини надходять з В’єтнаму. Ця країна вже 23 квітня послабила деякі з раніше запроваджених обмежень. Були відкриті туристичні пам’ятки та ресторани, відновлено повітряний, залізничний та автобусний рух. За останньою інформацією, міжнародне сполучення може розпочатися з 1 червня, тобто раніше за всіх у регіоні. Однак спочатку це будуть майже виключно рейси з Китаю та Південної Кореї, звідки прибуває 55% всіх іноземних туристів. Проте поступово мають відновлюватися й інші маршрути.
Звичайно, що поки що це не буде той туризм, який ми пам’ятаємо до коронавіруса. Туристам доведеться заповнювати декларації про стан здоров’я, а також дотримуватися деяких інших обмежень, наприклад, обов’язково носити маски в усіх громадських місцях. Подорож у групах обмежуватиметься 10 особами, а в туристичних визначних місцях будуть запроваджені норми, пов’язані з забезпеченням соціальної відстані.
Після такого тривалого періоду блокади люди захочуть подорожувати, а не залишатимуться в містах. Враховуючи 3000-кілометрову берегову лінію В’єтнаму та різноманітну топографію, вони можуть вибрати печери, водоспади, гори, рисові поля, пляжі або дельту Меконг, – перераховує операційний директор в’єтнамської фінансової компанії Indochina Capital Майкл Піро, якого цитує Skift.
А популярний серед туристів усього світу Балі планує відкритися для туристів в липні, оскільки місцеві чиновники повідомляють про успіхи у стримуванні поширення Covid-19.
Представник балійського місцевого уряду Густі Агунг Нгура Рай Сурявіяя заявив ABC news, що провінція сподівається відкритись швидше, ніж інші регіони Індонезії, через зниження кількості випадків коронавіруса.
Ми зараз плануємо і готуємося до відкриття Балі. Сподіваємось, що Балі відкриється в липні – швидше, ніж інші регіони Індонезії, – сказав він.
Цікаво, що Таїланд, швидше за все, розпочне віновлювати туристичну діяльність завдяки китайським мандрівникам. Очікується, що туристи з Китаю дуже скоро знову зацікавляться подорожами, переорієнтовуючись з внутрішнього на міжнародний туризм (але до найближчих країн). Як підрахував trip.com, Таїланд опинився в лідерах серед потенційних напрямків китайських туристів.
Тому вже анонсується, що кордони Таїланду можуть бути відкриті за кілька тижнів. Поточна блокада діє до кінця травня. Авіакомпанії, в тому числі Bangkok Airways або Thai Lion Air, вже запровадили відповідні заходи безпеки. Аеропорти також працюють за одними і тими ж принципами контролю по всьому Таїланду.
Однак це не означає, що іноземні туристи з усього світу зможуть прибути до Таїланду вже незабаром. Спочатку країна дозволить в’їзд мандрівникам з Китаю та Південної Кореї. І лише після цього відновляться далекомагістральні рейси зі США та Європи. За оцінками, Таїланд повністю відриється для іноземних туристів у жовтні, тобто з приходом нового сезону.
У багатьох місцевих політиків також є власне бачення відновлення туристичної діяльності. Наприклад, міністр туризму Піпхат Ратчакітпракарн зізнався, що на початку він хотів би, щоб туристи приїздили лише до вибраних районів. Що це може означати? Існує велика ймовірність того, що в Таїланді на деяких курортах будуть скасовувати заборони на в’їзд швидше, ніж загалом по всій країні. За прогнозами ЗМІ, першими відкриються Пхукет, Самуї або Пханган.
– Оскільки до цих місць можна дістатися досить обмеженим шляхом, провінційна влада може забезпечити точний контроль над відвідувачами та забезпечити більш комплексні заходи захисту, порівняно з такими місцями як Бангкок, Паттайя чи Чіангмай, – пояснив Піпхат Ратчакітпракарн у розмові з місцевими ЗМІ.