Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Ефект короновіруса: бедуїни повертаються до традиційного способу життя в Єгипті

  • 10.11.2020 21:58
  • Dmytro
Єгипет

Багато років однією з розваг для іноземних туристів, які відпочивали в Шарм-ель-Шейху, були поїздки в гості до місцевих жителів Синаю – бедуїнів. Проте цього року туристичний потік дуже зменшився. Тому багато хто з бедуїнів повертається до занять своїх предків.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Протягом багатьох років Ум Саад закликала співвітчизників-бедуїнів доглядати за своїми садами і городами в горах Південного Синаю в Єгипті, але лише пандемія змусила їх прислухатися до цієї поради.

Туризм, основне джерело доходу її громади, протягом багатьох років страждав через напади бойовиків і політичні заворушення. Проте Covid-19 наніс додатковий удар, спустошивши цей сектор і спонукавши багатьох бедуїнів повернутися до занять своїх предків.

Це один з позитивів коронавіруса, сказала 75-річна Ум Саад, сидячи біля будинку, де вона жила протягом десятиліть, недалеко від міста Святої Катерини. Іноді вона приймала іноземних гостей, які подорожували гірським регіоном. Поблизу цього міста знаходиться відомий монастир Святої Катерини.

Для мене сільське господарство і туризм завжди були паралельні [заняття]. Проте сільське господарство – головне джерело існування тут, – сказала вона Thomson Reuters Foundation.

Монастир Святої Катерини

Оскільки в березні пандемія фактично зупинила роботу туристичної галузі, сотні бедуїнів повернулися на свої землі в горах поблизу міста Святої Катерини, які часто служили притулком під час політичних потрясінь і воєн.

Ми це пережили також під час революції 25 січня 2011 року та іраксько-кувейтської війни в 1992 році, – розповідає Ахмед Фархан, який повернувся до регіону в травні після втрати роботи гідом.

Революція, яка повалила покійного президента Хосні Мубарака дев’ять років тому, і вибух російського пасажирського літака в 2015 році завдали важких ударів по єгипетському туризму, від яких він лише недавно оговтався. А потім стався спалах Covid-19.

Збираючи врожай з саду, за яким до нього доглядав його батько, Ахмед Фархан сказав, що цього достатньо, щоб прогодувати себе і продавати надлишки. Він більше не хоче повертатися до своєї колишньої роботи з туристами на гору Синай.

Це життя найкраще. Я їм здорову їжу, п’ю чисту воду з криниці, а також заробляю на вирощуванні сільськогосподарських культур. Що ще мені потрібно?, – сказав Ахмед Фархан, який вирощує виноград, мед, мигдаль і овочі.

Туризм займає близько 15% валового внутрішнього продукту Єгипту. Поряд з такими історичними пам’ятками як Луксор і піраміди Гізи, одним з найпопулярніших туристичних об’єктів Єгипту є піщані пляжі Південного Синая, де знаходиться курорт Шарм-ель-Шейх.

Єгипет

Однак кількість відвідувачів в місті в останні місяці становила приблизно 10% від торішнього рівня, заявили офіційні особи в вересні. Тому тисячі співробітників туристичної та суміжних індустрій були звільнені.

Метушливий Шарм-ель-Шейх та інші прибережні курорти різко контрастують з життям навколо міста Святої Катерини, яке знаходиться на висоті приблизно 1600 метрів над рівнем моря.

До того як бум пакетного туризму в 1980-х роках змусив багатьох бедуїнів відмовитися від своїх споконвічних земель і сільськогосподарських традицій, бедуїнські племена займалися дрібним землеробством і розведенням кіз. Крім того, в залежності від місця їх проживання на Синаю, вони, наприклад, розводили верблюдів в пустелі або ловили рибу на узбережжі.

Вони відомі своїм умінням адаптуватися до суворих умов регіону, – сказав співзасновник туристичного проекту Sinai Trail (місцевий пішохідний 220-кілометровий маршрут) Бен Хоффлер.

Економіка бедуїнів дуже різноманітна. Це частина їх стратегії економічного виживання. Якщо один сектор економіки виходить з ладу, вони пожвавлюють інші, поки ситуація не покращиться, – розказав він. – Це саме те, що зараз роблять бедуїни.

За словами Бена Хоффлера, багато бедуїнів, ймовірно, повернуться до туризму, коли закінчиться пандемія. Проте криза нагадала багатьом молодим бедуїнам про необхідність диверсифікувати свої заняття і доходи.

Синай

У серпні мухафаза (адміністративно-територіальна одиниця) Південний Синай приступила до реалізації декількох сільськогосподарських проектів в Святій Катерині для підтримки бедуїнських громад, включаючи плани щодо будівництва теплиць, програми навчання і роздачу саджанців оливок.

Синай

У Каїрі національний уряд виділив мільярди доларів на проекти розвитку на Синаю, спрямовані на розширення сільськогосподарських земель і більш ефективне використання води.

Проте 52-річний Шейх Саад, який повернувся до свого саду після 30 років роботи екскурсоводом на горі Синай, сказав, що багатьох бедуїнів не треба довго переконувати, щоб вони продовжили доглядати за своїми фруктовими деревами і городами.

Все більше і більше бедуїнів почнуть шукати ресурси в горах, – сказав він.

Вони зрозуміли, що це більш стійкий дохід, на відміну від туризму, який може зникнути в будь-який момент.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей