Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Конспект мандрівника: Безвізовий транзит в Сінгапурі

  • 12.08.2019 20:09
  • Dmytro
Літак Singapore Airlines

Сінгапур є велетенським хабом на шляху українців до Малайзії, Індонезії, Австралії чи Океанії. Тому мандрівники часто використовують Сінгапур як транзитний пункт, де можна зупинитися перед продовженням далекої подорожі. Ми вирішили розібратися, які умови безвізового транзиту в цій крихітній країні.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Мандрівник Євген Іхельзон, який побував у Сінгапурі десятки разів, стверджує, що візу до цієї країни зробити доволі просто.

Візу можна отримати, фактично, тільки у фірм-посередників, акредитованих Міністерством іноземних справ цієї країни. Ця послуга коштує приблизно $45-55. Після того як турист подав онлайн всі необхідні документи, а саме бронювання готелю та авіаквитки в обидва боки, в таку компанію, він отримує візу за два-три дні. Її не потрібно роздруковувати, оскільки у прикордонної служби вже є в базі даних інформація щодо туриста, – розказує він. – Але є нюанси. Наприклад, візи не відкриваються незаміжнім жінкам або жінкам, які їдуть без чоловіка, до 45 років. Крім того, останнім часом почастішали випадки, коли від туриста вимагається бронь досить дорогих готелів. Віза надається на 30 днів з необмеженою кількістю приїздів.

Тому, якщо маєте намір провести в Сінгапурі максимум декілька днів, краще не перейматися візою, а скористатися можливістю отримання права законного відвідування цієї держави на підставі 96-годинного безвізового транзиту.

Умови безвізового транзиту в Сінгапурі

Найголовнішою серед них є те, що такий транзит дозволяється лише пасажирам, які летять далі у будь-яку третю країну. Тобто, якщо турист прилетів до Сінгапуру, наприклад, з Таїланду, то він повинен вилетіти з Сінгапуру у будь-яку іншу державу, наприклад, до Індонезії, але тільки не до Таїланду. Бо в іншому разі Таїланд не буде вважатися третьої країною і пасажиру не дозволять в’їхати до Сінгапуру.

Варто відмітити, що раніше інколи траплялися непорозуміння з прикордонною службою Сінгапуру щодо отримання права на безвізовий транзит у пасажирів, які відлітали з цієї країни лоукостерами. Але віднедавна з цією проблемою покінчено.

Євген Іхельзон каже, що він безліч разів користувався лоукостерами для вильоту з Сінгапуру і жодного разу йому не відмовляли у безвізовому транзиті в цій країні, тому не є правдою інформація про те, що на низькобюджетні авіалінії не розповсюджуються норма про такий транзит.

В той же час варто пам’ятати, що для отримання права на безвізові 96 годин турист має відлетіти з Сінгапуру виключно літаком.

Для того, щоб скористатися нормою про безвізовий транзит, турист може припливти до Сінгапуру морським транспортом, але обов’язково має потім виїхати з країни саме літаком. В той же час не можна розраховувати на такий транзит, якщо мандрівник виїжджає з Сінгапуру морським судном, навіть якщо до країни прилетів літаком, – розказує Євген Іхельзон.

View this post on Instagram

Один з найбільш відомих на світі готелів – Marina Bay Sands ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. В холі готелю, наче в мурашнику, метушаться відвідувачі, здається, всіх національностей світу 👩‍🦳🧕👳🏿‍♀️ В довгій черзі на чек-ін звучать десятки різних мов. Що не дивно, бо види з 57 поверху готелю насправді вражають 😍👍🏻, а фото з басейну на даху потішить самолюбство кожного, хто любить похизуватися 😉. Мабуть, тому так багато тих, хто готовий заплатити за таку можливість щонайменше 360 доларів за ніч 😎. Але, насправді, це сінгапурське диво – це готель на один день. Зробити фото і помилуватися видами міста. Хіба що ви любите натовпи людей і вас не дратує постійна метушня в кожному куточку готелю поза вашим номером 😜

A post shared by У відпустку (@uvidpustku) on

Як попередити проблеми

Туристам, що вирішили подорожувати з пересадкою у Сінгапурі, варто пам’ятати про декілька проблем, які можуть у них виникнути під час такої мандрівки.

Про що йде мова? Трапляються ситуації, коли під час реєстрації на рейс в аеропорті співробітники авіакомпанії, якою летять пасажири, можуть відмовити українським туристам у посадці на рейс до Сінгапуру. Вони можуть це мотивувати тим, що мандрівники повинні мати візу. Тому вам потрібно:

  • чітко повідомити представнику авіакомпанії, що громадяни України мають право на 96-годинний безвізовий транзит Сінгапуром при наявності авіаквитків до третьої країни;
  • показати квитки з Сінгапуру до третьої країни;
  • попросити працівника аеропорту чи авіакомпанії уважно перевірити умови безвізового транзиту громадян України в Timatic (збірник правил IATA про вимоги до документів, які повинні бути у пасажирів для в’їзду до тієї чи іншої країни світу). До речі, варто також самостійно завчасно роздрукувати відповідну сторінку;
  • показати попередньо роздруковану сторінку з Управління імміграції та контрольно-пропускних пунктів (ICA) Сінгапуру, де вказано, що громадяни України мають право на безвізовий транзит.

Щоправда, в основному, подібні проблеми мають лише пасажири, які відлітають з європейських аеропортів. В Азії працівники місцевих летовищ вже добре обізнані з правилами транзиту, тому українські туристи без проблем реєструються на рейси до Сінгапуру, хоча завантажити на телефон посадковий талон, наприклад, лоукостера Air Asia або самостійно його роздрукувати вам не вдасться. Доведеться підходити на стійку реєстрації в аеропорті.

Наявність цієї проблеми підтверджують і досвідчені любителі подорожей. Євген Іхельзон каже, що мандрівники, на жаль, можуть зіткнутися з некомпетентністю працівників аеропортів або хендлінгових компаній, які обслуговують пасажирів на реєстрації на летовищах.

Наприклад, в Києві вони можуть стверджувати, що туристу для транзиту через Сінгапур необхідна віза. Тому мандрівникам потрібно показати квиток до третьої країни та попросити їх знайти в своїх правилах норму про те, що громадяни України мають право на 96-годиний безвізовий транзит у Сінгапурі, – каже він.

Інше правило, про яке повинні пам’ятати українські туристи, які хочуть отримати право на безвізовий транзит, – це мати при собі саме роздруковані квитки до третьої країни. Під час прикордонного контролю в аеропорту Сінгапуру прикордонник попросить у туриста квитки до третьої країни, щоб пересвідчитися, що мандрівник відлетить з Сінгапуру у 96-годиний термін. Вони дуже неохоче приймають для такої перевірки квитки, що завантажені у смартфон, тому найкраще мати при собі їх роздруковані копії.

Коротко про головне. Поради від «У відпустку»

Підсумовуючи, варто зазначити декілька порад, які можуть стати у нагоді українським туристам, що вирішили відвідати Сінгапур саме в режимі транзиту:

  • якщо Ваша зупинка у Сінгапурі менше 96 годин, то не варто витрачати кошти та час на отримання візи;
  • потрібно добре підготуватися до відстоювання свого права на посадку на рейс з європейських аеропортів до Сінгапуру без сінгапурської візи в паспорті;
  • для отримання права на безвізовий транзит надійніше мати при собі роздруковані квитки до третьої країни.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей