Біла пустеля Єгипту: інопланетний пейзаж в країні пірамід

  • 23.03.2020 13:42
  • Dmytro
Біла пустеля Єгипту

Ще можуть пройти десятиліття, перш ніж звичайні мандрівники зможуть подорожувати на Місяць. Та тим, хто ніяк не дочекається цього, варто вирушити до Національного парку Біла пустеля в Єгипті, який багатьом з нас може здатися іншою планетою.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Переважна більшість українських туристів знають про Єгипет тільки дві речі – піраміди та курорти на Червоному морі. Та мало хто чув про ще одну місцеву цікавинку – національний парк Біла пустеля. Він знаходиться на заході Єгипту та поки що є нерозвіданою скарбницею для багатьох мандрівників.

Туристи, які відвідають цю місцевість, можуть відчути, що вони на інший планеті, незважаючи на те, що вони лише в п’яти годинах автомобілем від Каїра.

Біла пустеля Єгипту

Подорожі до Білої пустелі Єгипту стають дедалі більш популярними серед мандрівників. В розташованій поруч оазі Бахарія можна зайнятися різноманітними розвагами: від стрімких поїздок на автомобілях по піщаним дюнах та сандбордингу (їзда на сноуборді також по піщаним дюнам) до катання на гірських велосипедах і каякінгу.

Біла пустеля відрізняється від будь-якого місця на планеті, – сказав CNN Travel співзасновник компанії пригодницьких подорожей Destination 31 Зіад Омран. – Відчувши місцеві пригоди одного разу, туристи знову повертаються зі своїми друзями.

Чорна пустеля

Подорож до Білої пустелі зазвичай починається з зупинки в абсолютно контрастному пейзажі – Чорній пустелі.

Ця пустеля має безліч унікальних гірських хребтів. Вони складаються з чорних каменів, викинутих з вулканів мільйони років тому. Звідси місцевий пейзаж і отримав своє кольорове ім’я.

Після подорожі на одну з вершин стає зрозуміло, що ця територія позбавлена будь-яких ознак життя, крім однієї дороги, яка тягнеться вдалину.

Проте це не той шлях, яка веде до Білої пустелі. Щоб дістатися до національного парку, треба запаморочливими схилами перетнути дюни на автомобілях Land Cruiser.

Вже протягом декількох секунд після прибуття виникають питання, пов’язані з таємничим походженням Білої пустелі. Її чудова краса нагадує нам про те, що час від часу наша планета зазнає потужних кліматичних змін.

Таємниця походження Білої пустеля криється в білих вапнякових утвореннях – залишках морських мікроорганізмів. Мільйони років тому тут було дно океану, зазначається в Вікіпедії. Пізніші під дією піску та вітру вапнякові скелі отримали незвичні форми.

Може здатися, що ці крейдяні абстрактні фігури змінюють свій колір залежно від часу доби – від блискучо білого до кремового, а потім досягаючи золотисто-коричневого.

Біла пустеля Єгипту

Коли падає темрява

Після облаштування табору місцеві бедуїни приготують для відвідувачів справжній традиційний обід під відкритим вогнем.

Екзотичний аромат застілля часто привертає увагу одного з рідкісних мешканців Білої пустелі – лисиці фенек, також відомої як піщана лисиця.

Цих чарівних нешкідливих тварин важко помітити. Вони здалеку виглядають як тінисті силуети. Тваринки часто відвідують кемпінги, оскільки звикли розраховувати на залишки їжі туристів.

Через глибину ландшафту та нульове світлове забруднення в будь-якому напрямку, вночі тут дуже чудово мерехтять зірки. Дивовижна Біла пустеля, мабуть, одне з найкращих місць на планеті для спостереження за Чумацьким Шляхом у всій його красі.

Коли з’являється Місяць, його блискуче світло відбивається від скелястих поверхонь. Блакитне сяйво освітлює національний парк і ніби запрошує туристів поблукати по нічному пейзажу.

Мандрівникам потрібно бути обережними – треба взяти ліхтарик, оскільки тут легко загубитися.

Звивиста доріжка

Місцеве вранішнє сонце розбудить туриста навіть з найглибшим сном. Перед тим, як залишити табір, варто здійснити похід до однієї із заповітних скульптур парку – відомої через свою форму як Курча і Гриб.

Біла пустеля Єгипту

Потім більшість туристів відправляються до оази Бахарія, яка розташований приблизно за годину звідси.

Тут популярна серед туристів вершина англійської гори. Вона так названа через руїни британського форпосту Першої світової війни, який увінчує її найвищий пік.

Ті, хто досягає вершини, можуть побачити вражаючий 360-градусний краєвид на весь оазис, включаючи пишні ліси смачних фініків та оливкових дерев. Це також місце для любителів гірських велосипедів – їзда по звивистих доріжках не для слабкодухих.

Також варто відвідати місцеве солоне озеро Бахарія. Це прекрасне спокійне місце для того, щоб зловити величний захід сонця.

Моєю улюбленою частиною подорожі було катання на каяках із золотистими променями, які відскакували від води. Це були дивовижні моменти, – поділилася з CNN Travel одна з туристок.

Щоб відвідати всі цікавинки, досить дво- чи триденної поїздки. Чим довше буде ваше перебування, тим більше часу для вивчення околиць. В регіоні є численні пам’ятки, які заслуговують на увагу.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей