Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

«Бориспіль» відновлює обслуговування міжнародних регулярних рейсів. Які зміни чекають на пасажирів

  • 14.06.2020 21:45
  • Dmytro
Бориспіль

Вже з понеділка, 15 червня, Україна відновлює регулярне авіасполучення з іншими країнами світу. Відтепер під час наших подорожей буде трохи більше незручностей. Вони запроваджені з метою безпеки, щоб зменшити ризики розповсюдження Covid-19. Розглянемо на прикладі найбільшого українського аеропорту «Бориспіль» яких саме змін варто очікувати.

У суботу, 13 червня, журналісту порталу «У відпустку» вдалося на власні очі пересвідчитися як буде відбуватися процес підготовки до подорожі в «Борисполі» – від входу до терміналу і до посадки в літак. Ми вирішили поділитися з нашими читачами цією інформацію. Сподіваємося, вона допоможе вам підготуватися до вашої майбутньої подорожі.

Власне, з 15 червня всі регулярні та чартерні міжнародні рейси в «Борисполі» будуть обслуговуватися в найбільшому терміналі D. На жаль, через значне скорочення перельотів аеропорт змушений припинити роботу терміналу F. Відтепер з D будуть виконувати свої рейси всі авіакомпанії – МАУ, Windrose, SkyUp Airlines, Ryanair та інші.

У перший день відновлення рейсів перевізники планували виконати 15 перельотів з «Борисполя». Проте фактично їх буде в декілька разів менше. Оскільки ситуація з дозволами на рейси змінюється дуже швидко, навіть в аеропорті не можуть сказати на 100% які саме перельоти будуть здійснені 15 чи 16 червня.

Відразу додамо, що з 15 червня відновлює свою роботу і Kyiv Boryspil Express. Його зупинка розташована поруч з терміналом D. Щоправда, розклад експресу буде значно порізаний.

На вході

Авіакомпанії просять пасажирів приїжджали до аеропорту на годину раніше, ніж зазвичай. У зв’язку з ускладненням процесу підготовки до перельоту туристам, можливо, потрібно буде трохи більше часу для проходження всіх формальностей. Проте на першому етапі відновлення роботи навряд чи аеропорт буде перевантажений.

Бориспіль

Відтепер до терміналу зможуть потрапити тільки пасажири або співробітники аеропорту чи авіакомпаній. Не дозволяється проходити до будівлі особам, які їх супроводжують. Крім того, в терміналі всім потрібно носити маски. В багатьох точках аеропорту знаходяться дезінфектори, якими можна вільно користуватися.

Бориспіль

Як відомо, вже декілька років на входах до терміналу D потрібно пройти через сканери, які відслідковують металеві речі. Відтепер, щонайменше, на першому поверсі, пасажирів чекатиме ще один сканер – для визначення температури тіла людини. Фактично ви будете проходити через два сканери за один раз.

Бориспіль

На третьому поверсі терміналу поки що ми не побачили температурного сканера. Мабуть, він буде встановлений згодом. Також нам невідомо, чи встановлений температурний сканер перед виходом з нової парковки, який веде до другого поверху терміналу.

Курці

Відразу зауважимо, що курцям варто підготуватися до незручностей. За новими правилами підготовки до перельоту, всередині терміналу D будуть зачинені всі зони для паління. Тобто, курці матимуть можливість запалити тільки до моменту входу до терміналу, а потім лише після перельоту. Тобто всередині терміналу не можна буде палити в жодному разі і в жодному приміщення. Крім того, не варто сподіватися, щоб вам дозволять запалити після того, як ви залишите гейт і попрямуєте до автобусу, який повезе вас до літака. На території аеродрому паління суворо заборонено.

Щоправда, в терміналі залишиться одна можливість для паління. Про неї трохи згодом.

Реєстрація

Зазвичай більшість пасажирів прибуває відразу на третій поверх, де знаходиться зона міжнародних вильотів.

Бориспіль

Нещодавно ми розповідали про те, як відбувається підготовка до перельотів за внутрішніми маршрутами (зона вильоту за цими напрямками знаходиться на другому поверсі). Тому цього разу зупинимося тільки на міжнародних рейсах.

В зоні реєстрації на третьому поверсі майже нічого не змінилося. Для реєстрації на рейс аеропорт та авіакомпанії просять пасажирів користуватися методами самостійної реєстрації. Це можна зробити онлайн вдома, зберігши до свого смартфона посадковий, або за допомогою стійок самостійної реєстрації. Вони знаходяться на третьому поверсі.

Також для пасажирів тут доступна опція самостійної здачі багажу, тобто без допомоги персоналу аеропорту на стійці реєстрації. Спеціальні ваги визначать вагу вашого багажу. Якщо ви взяли з собою багаж з дозволеною нормою, то вам буде видана відповідна бірка, яку потрібно буде наклеїти на багаж та поставити його на багажну стрічку. Якщо вага буде перевищувати дозволену норму, то, швидше за все, вам потрібно буде сплатити за додаткову послугу перевезення понаднормового багажу.

Бориспіль

Проте для охочих залишається можливість здати багаж і на стійках реєстрації, де працюють співробітники аеропорту. Проте варто пам’ятати, що в черзі треба буде дотримуватися соціальної дистанції. Відповідні позначки нанесені на підлогу. Поки що на стійках реєстрації не встановлені пластикові перегородки між пасажирами та персоналом.

Бориспіль

Потрібно звернути вашу увагу ще на декілька уточнень. По-перше, поки що в аеропорті ні на третьому поверсі в зоні реєстрації, ні після проходження паспортного контролю не будуть працювати заклади громадського харчування. Наразі їм ще не дозволено відчинятися.

По-друге, кожне друге крісло в зоні реєстрації в аеропорту буде заблоковане. Це зроблено з метою дотримання соціальної дистанції.

Бориспіль

Перевірка на безпеку

Після зони реєстрації пасажири, як і раніше, будуть проходити контроль на безпеку. Великих змін ви тут не побачите. Проте пасажирам треба буде дотримуватися соціальної дистанції. В цьому їм допоможуть спеціальні позначки на підлозі.

Бориспіль

Варто зазначити, що декілька місяців тому в зоні перевірки на безпеку, окрім сканера, який відслідковує наявність металевих речей, також встановили сканер, який може знаходити, наприклад, наркотики. Щоправда, не кожен пасажир буде перевірятися за його допомогою – тільки за вимогою працівників аеропорту.

Бориспіль

Паспортний контроль

Трохи зупинимося на наступному етапі – паспортному контролі. Тут також пасажирам потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції – в цьому вам знову допоможуть позначки на підлозі.

Бориспіль

Варто бути готовим, що під час перевірки прикордонник може попросити вас зняти маску на деякий час.

В аеропорту обіцяють в майбутньому встановити спеціальну технологію, яка дозволить проходити прикордонний контроль за допомогою сканування вашого обличчя, тобто без необхідності залучення прикордонника. Проте це стане можливим, якщо відповідні витрати будуть внесені до проекту фінплану аеропорту, який після цього буде затверджений кабміном.

Зона вильоту

Після проходження прикордонної перевірки пасажири потраплять до зони вильоту.

Бориспіль

На жаль, поки що невідомо чи запрацюють з 15 червня магазини Duty Free. Мабуть, у зв’язку з невеликим пасажиропотокам більшість з них не наважаться відновити роботу.

Бориспіль

Водночас у аеропорту відновить роботу один з бізнес-залів. В ньому будуть обслуговуватися всі клієнти, які мали право на відвідування всіх 4 бізнес-залів, які раніше працювали в терміналі D. Щоправда, харчування тут буде досить обмежене – не буде «шведського столу». Їжа подаватиметься кожному охочому гостю окремо. Напої – в одноразовому посуді.

До речі, саме відвідувачам бізнес-залів буде доступна можливість для паління. Для цього їм потрібно буде вийти на терасу.

Втім повернемося безпосередньо до зони вильоту. Під час посадки до літака на гейті варто дотримуватися соціальної дистанції – тут також нанесені відповідні позначки на підлогу. Працівники аеропорту, які перевірятимуть ваші квитки, носитимуть спеціальні пластикові щитки на обличчі.

Бориспіль

Квитки – роздруковані чи на смартфоні – не потрібно буде передавати цим співробітникам – вам потрібно буде самостійно їх піднести до спеціального сканера.

Бориспіль

В літаку

Безпосередньо під час посадки до літака, в нашому випадку, до повітряного судна МАУ, бортпровідник здійснюватиметься температурний скринінг.

Бориспіль

Якщо в літаку буде достатньо вільних місць, бортпровідники можуть попросити вас пересісти на інші місця, щоб збільшити між пасажирами дистанцію.

Під час перельоту пасажирам будуть доступні лише запаковані харчі. Вода – лише в пляшках. Для кави та чаю бортпровідники роздаватимуть одноразові стаканчики з гарячою водою, а також пакетики з чаєм чи стіки з кавою. Напої вам потрібно буде зробити самостійно.

Бориспіль

Під час рейсу не будуть доступні журнали чи інша преса. Для запобігання розповсюдження Covid-19 авіакомпанія прибрала їх з літака.

Крім того, повітряні судна періодично проходитимуть дезінфекцію.

Бориспіль

Наостанок зауважимо, що всі новації практично жодним чином не обтяжують процес підготовки до подорожі. Вже багато хто з нас користується онлайн-реєстрацією та самостійною здачею багажу. Тому тут для вас нічого не зміниться. Проходження додаткових сканерів практично не затримує процес проходження до літака. Можливо, буде незручно у зв’язку з меншою кількістю вільних крісел у терміналі, а також відсутністю закладів харчування та магазинів Duty Free. Та згадайте як часто ви відвідували ці магазини з їхніми, все ж таки, не досить низькими цінами. Що стосується відсутності місць для паління, то це буде ще один привід вирішити позбутися цієї звички.

Фото «У відпустку» і Кирило Назіпов / Photon Magazine

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей