Чорногорія зняла обмеження для українських туристів. МЗС надало роз’яснення для мандрівників-автомобілістів

  • 06.08.2020 18:16
  • Dmytro
Чорногорія

Ще одна південна країна лібералізувала умови в’їзду на її територію для українських туристів. В тому числі полегшилися умови і для мандрівників, які подорожують на автомобілях.

Чорногорія включила Україну до своєї зеленої зони, тим самим дозволивши в‘їзд українцям на власну територію без обмежень. Відповідна інформація з’явилася у Facebook на сторінці посольства Україна в Чорногорії.

🇺🇦 Дипломатична перемога. Чорногорія включила Україну до своєї зеленої зони і дозволила в‘їзд українців без обмежень…

Gepostet von Embassy of Ukraine in Montenegro am Donnerstag, 6. August 2020

При цьому на сайті уряду Чорногорії вказано, що ця норма набуває чинності з 7 серпня. Українські туристи зможуть вільно потрапити до цієї країни літаками, на авто чи кораблі.

Варто зазначити, що ця норма буде поширюватися на українських туристів за умови, якщо протягом останніх 15 днів до в’їзду на територію Чорногорії вони перебували лише в Україні або іншій країні з «зеленого списку» Чорногорії (за виключенням транзиту без затримок).

До цього часу українці могли потрапити до Чорногорії тільки літаками і, фактично, в організованих туристичних групах.

В той же час для багатьох мандрівників залишається незрозумілим яким чином можна потрапити до Чорногорії на автомобілі. Відповідне роз’яснення опубліковане на інтерактивній онлайн-мапі Міністерства іноземних справ України.

Там вказано, що Посольство України в Чорногорії радить їхати до цієї країни через Угорщину та Хорватію, які знаходяться у «зеленому списку» Чорногорії і дозволяють транзит своєю територією. Щоправда, треба попередньо обов’язково ознайомтесь з вимогами щодо транзитного проїзду в цих країнах.

В той же час в’їзд з території Сербії заборонений, оскільки країна знаходиться у «червоному списку» Чорногорії. А ось в’їзд з території Албанії та Боснії і Герцеговини можливий за умови наявності негативних тестів на Covid-19.

Проте повертатися до України наші дипломати радять через Сербію та Румунію. Оскільки після перебування в Чорногорії, туристам може бути відмовлено у в’їзді до Угорщини.

Крім того, нагадаємо, що станом на 31 липня Чорногорія включена до «червоного» списку Міністерства охорони здоров’я України. Таким чином, після повернення звідти додому українські мандрівники повинні будуть обмежити своє пересування протягом 14 днів. Альтернатива цьому – отримати негативний результат ПЛР-тесту на Covid-19.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей