До Праги з комфортом! Leo Express планує запустити потяг від кордону України до Чехії

  • 23.01.2019 07:00
  • Dmytro

Чеський залізничний оператор Leo Express має намір відкрити залізничне сполучення по маршруту Прага-Краків-Мостиська (Україна).

Очікується, що рейси будуть відбуватися з 11 грудня 2019 року до 10 грудня 2024 року до 4 раз на день. Про це повідомляє польське спеціалізоване видання www.rynek-kolejowy.pl.

Для запуску потягів Leo Express потрібно домовитися з прикордонними службами. Компанія хоче, щоб паспортний контроль відбувався під час руху.

Загалом, очікується, що потяг буде проїжджати маршрут з Праги до Мостиської за 9 годин 45 хвилин. При цьому він буде відправлятися зі столиці Чехії о 08:09, 10:09, 12:09 та 16:09 і відправлятися по зворотному маршруту о 23:16, 01:38, 6:38 та 09:38.

Експерт транспортного ринку Олександр Кава в коментарі порталу «У відпустку» зазначив, що попит на такі перевезення може бути доволі високий.

«Це пов’язано з тим, що перетин кордону на потягах більш швидкий, ніж на автобусах. Прикордонний контроль в потягах проходить під час їх руху, а автобуси змушені для цього стояти на кордоні в черзі, – каже він. – Далі з Мостиської, швидше за все, Leo Express організує автобусні перевезення до Львова. Але є одна незручність – станція Мостиська знаходиться у стороні від автомобільної траси Львів-Перемишль, тому там потрібно ще подивитися на стан дороги від вокзалу до цієї траси».

Олександр Кава пояснює чому Leo Express запустить потяги максимум до Мостиської:

«Справа в тому, що європейська вузька колія доходить у Львівській області максимум до Мостиської. Тому далі Leo Express не може пустити свої потяги, – розповідає він. – По аналогій причині максимум куди заїжджають наші потяги в Польщі – це Перемишль и Хелм. Лише до цих міст доходить в Польщі українська широка колія, по яких їздять наші Інтерсіті+».

Експерт каже, що старт руху поїздів Leo Express до Мостиської може затягнутися, тобто не стартувати в кінці 2019 року.

«Цій компанії потрібно буде отримати відповідні дозволи в Польщі. На це може піти деякий час, – зазначає він. – Втім я не думаю, що в Україні вони отримають перешкоди в отриманні дозволів від “Укрзалізниці”».

Якщо Leo Express захоче їздити саме до Львова, то компанія може придбати потяги зі змінною шириною колій, каже Олександр Кава.

«Такі потяги виробляють у світі. Якщо ці потяги будуть сертифіковані в Україні, то на них можна буде їхати з Праги до Львова», – відмічає він.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей