Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Науковці: Коронавірус не циркулює в літаку так, як припускали раніше

  • 20.08.2020 16:27
  • Dmytro
Аеропорт

Використання масок для запобігання поширенню Covid-19 ще не було поширеним явищем в березні, коли група з 24 німецьких туристів вирушила додому з Ізраїлю. Пізніше виявилося, що 14 з них були заражені коронавірусом. Проте дивує інше – під час перельоту від цих туристів, ймовірно, заразилися лише два інших пасажира.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

У короткому дослідженні, нещодавно опублікованому в американському медичному онлайн-ресурсі JAMA Network Open, міститься досить цікава інформація про те, наскільки активно Covid-19 може передаватися під час перельоту.

9 березня 102 пасажири сіли на рейс Тель-Авів – Франкфурт, який тривав 4 години 40 хвилин. У тому числі на борт літака потрапила група з 24 німецьких туристів, які до цього контактували з інфікованим менеджером готелю в Ізраїлі.

Німецькі влада була попереджена про це. Тому її представники вирішили перевірити цих туристів після їх прибуття до Франкфурта. Сім з них дали позитивний результат, а ще сім пізніше.

Через чотири-п’ять тижнів вірусологи з університетської лікарні в німецькому Франкфурті спробували зв’язатися з іншими 78 пасажирами рейсу, щоб вивчити можливий ризик передачі Covid-19 під час рейсу. 71 з них відповів на питання вчених. Дослідники поцікавилися в них з ким вони контактували, які у них симптоми і так далі.

Вчені виявили, що два пасажира, швидше за все, були інфіковані під час перельоту: люди, які сиділи через прохід від інфікованих німецьких туристів. Щоправда, вірусологи не виключають, що вони також могли заразитися до чи після перельоту.

Відносно передачі респіраторних вірусів експерти традиційно вважають зоною зараження в літаку два ряди сидінь перед інфікованою людиною і два ряди позаду неї. Проте, як виявилося, чоловік, який сидів перед двома зараженими туристами, не заразився.

Цей чоловік з ряду 44 сказав нам, що …він довго розмовляв з обома з ряду 45, – повідомила AFP (на яке посилається France24) керівник Інституту медичної вірусології у Франкфурті Сандра Цісек.

Двоє пасажирів, які сиділи безпосередньо за іншим інфікованим туристом, також не заразилися Covid-19.

Ми були здивовані, виявивши лише дві ймовірні передачі, – сказав Себастьян Гель з того ж інституту у Франкфурті.

У дослідженні підкреслюється, що в будь-якому випадку передача вірусу в літаку дійсно можлива, якщо пасажири не носять маски. Однак, як зазначив Себастьян Гель, «оскільки кількість випадків була нижчою, ніж ми очікували, і оскільки жоден з пасажирів не був в масці, я думаю, це обнадіює, що ми не змогли виявити більше» випадків.

Вчені також заявили, що численні дослідження репатріаційних рейсів з китайського Уханю на початку пандемії показали, що на борту літака не було передачі Covid-19, поки пасажири були в масках.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей