Європа поступово відновлює роботу туристичної інфраструктури

  • 02.05.2020 14:17
  • Dmytro
Греція

Європейські країни починають обережно скасовувати карантинні обмеження. Спочатку запрацюють різноманітні магазини, побутові та начальні заклади, буде дозволене відвідування парків, музеїв, ресторанів, кафе тощо. І лише на останніх етапах відновиться робота туристичної інфраструктури. Ми переглянули плани найбільш популярних туристичних країн Європи.

Європа потроху повертається до повсякденного життя. Деякі країни вже дозволили працювати магазинам, побутовим закладам і навіть навчальним установам. Інші тільки планують це зробити. На перших етапах відновлюють роботу найбільш важливі для звичайного життя сектори – торгівля, виробництво, громадський транспорт.

Проте Європа не забуває і про відпочинок. Планується, що спочатку запрацюють ресторани, парки, музеї, театри. Потім готелі і пляжі.

На жаль, поки що мало інформації про те, коли саме відновиться повноцінне регулярне авіаційне сполучення. Європейці сподіваються, в першу чергу, відновити внутрішній туризм. Хоча вже з’явилася перша позитивна новина – відомий європейський лоукостер Wizz Air поновив виконання регулярних перевезень.

Італія

Після довгих обговорень уряд Італії представив свій план послаблення карантинних обмежень. Ця країна нарешті буде поступово повертатися до колишнього життя після шести тижнів практично повної ізоляція.

За інформацією The Local, очікується, що з 4 травня в Італії будуть дозволені прогулянки на свіжому повітрі, відвідування родичів, поїздки до себе додому, навіть якщо для цього треба буде поїхати до іншого регіону. Крім того, ресторани і кафе зможуть пропонувати послугу takeaway.

Італія

А вже на другому етапі – з 18 травня – будуть відкриті бібліотеки, музеї і виставки. Однак там зможе перебувати одноразово обмежена кількість відвідувачів.

На наступному етапі – з 1 червня – зможуть відкритися ресторани, кафе, бари. Про кількість місць в них, ймовірно, буде обмеженою, щоб зберегти дистанцію.

Іспанія

На цьому тижні представила свій план пом’якшення карантинних обмежень також Іспанія. Ця країна виявилася однією з найбільш постраждалих від коронавіруса.

Іспанський план повернення до звичайного життя буде складатися з чотирьох етапів. Його реалізація буде варіюватися від провінції до провінції і залежатиме від того наскільки ефективно Іспанія буде продовжувати боротьбу з Covid-19.

Як повідомляє Reuters, вже під час підготовчого етапу з 4 по 11 травня відновлять роботу ресторани. Вони зможуть надавати послуги на винос. А вже на наступному етапі, який триватиме впродовж двох тижнів з 11 травня, відновлять роботу готелі та інші туристичні об’єкти (за винятком місць загального користування). Тоді ж зможуть відкрити свої тераси бари і ресторани, щоправда, не більше ніж на третину.

Іспанія

В кінці травня відновлять роботу театри, кінотеатри, художні галереї, музеї. Але їх заповнюваність також не повинна буде перевищувати третини.

На кінець червня запланований наступний етап – в цей час будуть додатково ослаблені обмеження роботи барів і ресторанів. Крім того, тоді ж будуть нарешті відкриті пляжі.

Греція

На відміну від Італії та Іспанії новий коронавірус не так сильно зачепив іншу європейську туристичну перлину – Грецію. Ця країна вже анонсувала попередній план 7-крокового поступового скасування карантинних обмежень з 4 травня. Звичайно ж зі збереженням необхідних заходів безпеки.

Як повідомляє GTP, спочатку буде скасована заборона на роботу різноманітних магазинів, перукарень тощо. А вже 18 травня Греція планує відновити доступ до місць археологічних розкопок. Трохи пізніше – з 1 червня – буде відновлена робота готелів, які працюють цілий рік. Тоді ж відновлять діяльність літні тераси ресторанів та кафе. Повністю вони запрацюють з 15 червня. І лише на останньому, сьомому етапі, Греція відновить роботу сезонних готелів та курортів. Це станеться, скоріш за все, в кінці червня – на початку липня.

Греція

Туризм є одним з основних доходів Греції – в цьому секторі економіки працює приблизно кожен п’ятий грек. Як повідомляє Reuters, в 2019 році цю країну відвідали 34 млн туристів. Завдяки цьому країна заробила €18 млрд. Тому Греція намагається якнайшвидше відновити роботу туристичної галузі. Втім у численних повідомленнях місцевих ЗМІ підкреслюється необхідність дотримання суворих заходів безпеки.

Португалія

Вже з 4 травня буде дозволена робота невеликих магазинів, перукарень, автосалонів в Португалії, повідомляє Bloomberg. А з 18 травня відновиться діяльність ресторанів, щоправда, на 50% від їх потужності. Трохи пізніше – з 1 червня – зможуть відкритися великі магазини, торгові центри, кінотеатри тощо. Втім поки що Португалія не повідомляє коли зможуть відновити роботу підприємства туристичної галузі.

Португалія

Франція

Франція планує почати послаблювати карантинні заборони двома етапами трохи пізніше – з 11 травня. Очікується, що спочатку відновлять роботу магазини, ринки, бібліотеки, невеликі музеї і культурні центри, а також парки і сади, «де вірус не циркулює активно», повідомляє Forbes.

При цьому французька влада дозволить французам невеликі подорожі. Зараз вони можуть залишити свої будинки тільки на одну годину для прогулянки в радіусі 1 км. Після 11 травня вони зможуть відправитися в невеликі подорожі на відстані до 100 км від свого житла. Проте, уряд закликає людей продовжувати працювати з дому в максимально можливій мірі.

Ейфелева Вежа

З 2 червня у Франції запрацюють кафе, ресторани і бари. Також можуть бути відкриті казино, театри і великі музеї, наприклад, Лувр в Парижі.

Також в червні відновлять роботу пляжі, але з суворим соціальним дистанціюванням. При цьому в деяких районах буде заборонено засмагати. Тобто після того як люди, наприклад, поплавають або позаймаються серфінгом, вони мусять залишити пляжі.

Великі культурні заходи, в яких беруть участь понад 5000 осіб, будуть заборонені до вересня. Всесвітньо відомі велоперегони «Тур де Франс» перенесені на кінець серпня – початок вересня.

Австрія

Одним з лідерів щодо зняття обмежень виступає Австрія. Ще в квітні в країні була дозволена діяльність невеликих магазинів. А вже з 1 травня можуть працювати інші магазини і перукарні. Також дозволені заходи за участю до 10 осіб, повідомляє Reuters.

Надалі, з 15 травня, зможуть почати роботу кафе, бари і ресторани. За словами міністра туризму Елізабет Кестінгер, готелі будуть відкриті з 29 травня.

Австрія

Чехія

Продовжує знімати обмеження і сусідня Чехія. Як повідомляє, з 11 травня в країні будуть дозволені культурні та спортивні заходи за участю до 100 осіб. Раніше в Чехії відкрилися магазини до 2,5 тис. кв. м, інформує Reuters.

Однак великі заходи, такі як музичні фестивалі, які планувалися цього літа за участю тисяч людей, не відбудуться, заявив міністр культури Любомир Заоралек.

Прага

З 11 травня також відкриються торговельні центри, великі магазини, перукарні і музеї, а також літні тераси ресторанів і пабів.

Останній етап запланований на 25 травня, коли повністю зможуть відновити роботу ресторани та паби, а також зможуть приймати гостей готелі.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей