Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

В ЄС обговорюють два списки країн, з яких буде дозволено в’їжджати туристам з 1 липня

  • 24.06.2020 11:34
  • Dmytro
Франція

Наступного тижня прийде 1 липня, а Європейський Союз досі не оприлюднив чіткі рекомендації для країн-членів які саме іноземні туристи зможуть в’їжджати до країн спільноти. Цей термін був обраний ЄС як дата можливого відкриття кордонів для мандрівників з-за меж союзу.

Європейський Союз обговорює два можливих списки країн, звідки буде дозволено в’їжджати мандрівникам після 1 липня.

Критерії для їх складання були обрані якомога більш наукові та неполітичні, тобто епідеміологічні. Тому навряд чи будуть зроблені винятки для країн, звідки до ЄС приїжджає найбільше туристів, наприклад, США.

Орієнтиром було вибрано середнє число нових випадків зараження в ЄС за останні 14 днів на 100 тисяч чоловік. В даний час в союзі цей показник становить 16 осіб. А от, для прикладу, в США він становить 107, в Бразилії – 190, повідомляє The New York Times.

Щойно дипломати домовляться щодо остаточного списку, він буде представлений як рекомендація для країн-членів ЄС на початку наступного тижня. Тоді ж буде прийнято остаточне рішення щодо відкриття кордонів співдружності.

Разом з тим нові країни можуть бути додані пізніше до списку. Він буде переглядатися кожні два тижні на основі оновлених показників поширення вірусу.

За інформацією, обидва списки включають Китай, а також такі країни як Уганда, Куба і В’єтнам. У той же час в них відсутні  США та інші країни, які вважаються занадто ризикованими з огляду на поширення в них коронавірусу.

Один список налічує 47 країн і містить тільки країни з рівнем зараження нижчим, ніж в середньому по ЄС. Інший, більш розширений, налічує 54 країни, де показники захворюваності дещо гірше, ніж в середньому по ЄС, – до 20 нових випадків на 100 000 чоловік.

«Обговорення йдуть дуже інтенсивно», щоб досягти консенсусу до 1 липня, сказав представник Європейської комісії Адальберт Янц.

Обов’язкова рекомендація

Європейські чиновники не можуть змусити країни ЄС прийняти рекомендований список в якості обов’язкового. Проте вони попереджають, що відмова його дотримуватися будь-якої з 27 країн-членів може призвести до контролю на кордонах всередині блоку.

Агентство ЄС з інфекційних хвороб, Європейський центр з профілактики та контролю захворювань попередили про те, що статистика по тій чи іншій країні залежить від рівня правдивості і тестування в кожній країні.

Китай, наприклад, звинувачується в приховуванні інформації і маніпулюванні кількістю заражень. А в деяких інших країнах, які розвиваються, число випадків дуже мале. Тому складно визначити, чи надають вони точну картину, враховуючи обмежене тестування.

У той же час прикладом можливості маніпулювання з даними щодо нових випадків може бути нещодавня заява президента США Дональда Трампа. Її суть його зводиться до того, що чим більше ви робите тестувань, тим більше виявляєте нових випадків. Тому він попросив своїх підлеглих уповільнити тестування.

Крім того, до перевірки офіційних даних в різних країнах можуть бути залучені європейські посольства по всьому світу. Тому, незважаючи на обнадійливі показники в деяких країнах, вони можуть не потрапити до списку ЄС. Це може статися якщо європейські дипломати повідомлять з посольств, що оголошені цифри ненадійні.

Втім не варто бути занадто песимістично налаштованими. Багато країн Європейського Союзу відчайдушно намагаються відкрити свої кордони для відвідувачів з-за меж регіону, щоб врятувати туризм і збільшити доходи авіакомпаній, зберігаючи при цьому свої кордони відкритими один для одного.

Наприклад, Німеччина, Франція і багато інших членів ЄС хочуть дозволити в’їзд мандрівникам з-за меж співдружності. Але вони також стурбовані тим, що окремі країни хочуть дозволити в’їзд мандрівників з країн, де відзначається негативна динаміка поширення Covid-19.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей