Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Італійські чиновники оштрафували Ryanair та Wizz Air за зміну правил перевезення багажу

  • 22.02.2019 15:01
  • Dmytro

Цікава інформація надходить з Італії, де загальновідомих лоукостерів Ryanair та Wizz Air 20 лютого Антимонопольне відомство оштрафувало на €3 і €1 мільйони відповідно. Про що йдеться у повідомленні цього органу.

В ході своїх двох розслідувань італійські чиновники з’ясували, що нещодавні зміни правил перевезення великого ручного багажу можуть вважатися недобросовісною комерційною практикою. На думку антимонопольного органу, лоукостери обманюють споживачів щодо фактичної ціни квитка, оскільки більше не включають в базовий тариф істотний елемент договору повітряного перевезенні «великий ручний багаж». Перевірки були розпочаті в вересні та жовтні 2018 року відповідно проти Ryanair та Wizz Air.

Як з’ясувалося в ході цих розслідувань, з 1 листопада 2018 року дві компанії дозволяють пасажирам перевозити тільки одну невелику сумку, яку потрібно розмістити під сидінням, а не візок. Вільний простір в літаку авіакомпанії стали використовувати для платного перевезення великої ручної поклажі. В розслідуванні йдеться, що майже всі пасажири звикли подорожувати з великим ручним багажем.

Крім того, на думку італійських чиновників, ручний багаж є важливим елементом обслуговування на повітряному транспорті. Тому його перевезення має бути дозволено без додаткових витрат. В Італії стверджують, що передбачувані і неминучі доповнення повинні бути включені в ціну базової послуги і не можуть бути відокремлені від неї додатковими платами.

Таким чином, італійське антимонопольне відомство прийшло до висновку, що ввівши додаткову плату в розмірі від €5 до €25 за перевезення великої ручної поклажі, два лоукостери перейшли до непрозорого підвищення цін на квитки. А саме почали відокремлювати від тарифу незамінний, передбачуваний і неминучий сервіс для майже всіх пасажирів.

Звідси випливає і обман споживачів, оскільки ціна, що підлягає оплаті в кінці процесу бронювання, майже завжди буде вищою, ніж тариф, представлений на початку.

Авіакомпанії повинні повідомити антимонопольне відомство протягом 60 днів про заходи, вжиті відповідно до цього рішення.

Фото: CC BY 2.0, Mark Harkin, flickr.com

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей