Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Кариби повертаються до своїх коренів. За словами місцевих вони більше не “клоуни для туристів”

  • 26.08.2020 12:57
  • Dmytro
Кариби

Через пандемію Covid-19 і туристичну блокаду все більше і більше корінних народів Карибського басейну змушені повертатися до своїх колишніх занять. Наприклад, до рибальства та сільського господарства. Експерти стверджують, що таке повернення до свого коріння дозволило місцевим жителям змінити свій підхід до туризму. «Covid-19 дав нам можливість по-справжньому оцінити себе», – сказала одна з них.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, через поточну блокаду туристичного сектора ВВП Карибського регіону скоротиться на 6,2% в 2020 році. Тисячі місцевих працівників опинилися під загрозою звільнення. А коли на регіональні курорти припинили пускати туристів, багато місцевих працівників туристичної індустрії почали шукати альтернативні джерела доходу, наприклад, в рибальстві або сільському господарстві.

Культурний туризм може багато чого запропонувати… Проте ми були сильно зосереджені на тому, щоб представляти корінних жителів як циркових клоунів… Це повинно припинитися, – сказала Reuters представниця народу гаріфуна Увані Мартінес, яка керує екокультурним та риболовецьким інститутом Palmento Grove Garifuna (корінний туристичний бізнес у Белізі).

Гаріфуна походить від корінних жителів Центральної Америки і африканських рабів, судна яких свого часу потонули в цих місцях.

Covid-19 дав нам можливість по-справжньому оцінити себе, – заявила Увані Мартінес.

Зіткнувшись зі зниженням доходів від туризму, громади гаріфуна на півдні Белізу стали вирощувати курчат для того, щоб прогодувати свої сім’ї або на продаж, а також трави для традиційної медицини, розповіла вона.

Мені подобається ідея повернутися до сільського господарства. Я багато чую про це з країн Карибського басейну, – розповів місцевий експерт Кім Хурто-Осборн, який сприяє розвитку регіонального бізнесу та туризму.

Повернення до культурних коренів може розширити можливості спільнот і знизити їх економічну залежність від туризму на великих курортах, «яким на нас наплювати», сказала Увані Мартінес.

За її словами, місцевий туризм зазвичай включає відвідування гаріфунських сіл, де відвідувачі дізнаються про місцеву барабанну музику і традицію випікання хліба з маніоки.

Майбутнє місцевого туризму

Швидше за все, під час подорожей ви могли почути пропозиції туристичних компаній відвідати єгипетські/турецькі/тайські/африканські та інші вечори, які, зазвичай, мають мало спільного з реальністю. Досить організувати сцену в маленькому селі, одягнути людей в народні костюми, змусити їх танцювати або співати, і для туристів готова пропозиція. А наші €30 в кишені туристичної компанії.

Саме цього Карибський басейн збирається позбутися зараз. Зрозуміло, що на риболовстві чи землеробстві не можна заробити стільки ж, скільки на туризмі. Однак важливо знайти золоту середину, щоб допомогти розвитку так званого сталого туризму, який не вбиває місцеву культуру і не залишає країну без доходів.

Чи вдасться назавжди змінити підхід до туризму? Все більше і більше країн показують, що можна поєднати захист місцевих громад, природи і пам’ятників, не жертвуючи доходами в цілому. Багато популярних туристичних місць запроваджують обмеження для їх відвідування туристами. Цей час може виявитися ідеальним для переосмислення стратегії розвитку туризму.

Карибський басейн – не єдине місце, яке може змінитися після закінчення пандемії. Останнім часом ми могли чути відповідні ідеї щодо зміни організації дорожнього руху в місті заради поліпшення екології, переходу від кількості до якості, а також про пошук альтернативних джерел доходу. Такі ініціативи прозвучали в різних місцях, в тому числі на Балі, в Мілані або Бангкоку.

Мало того, є туристи, які свідомо відмовляються від відвідування місць, які, на їхню думку, недостатньо етично підходять до туризму.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей