Бронювання квитків Ryanair. Покрокова інструкція

  • 18.09.2019 14:03
  • Dmytro
Літак Ryanair

Ще декілька років тому українці могли тільки мріяти про те, щоб до нашої країни літав найбільший лоукостер Європи Ryanair. Розповіді знайомих про подорожі за €10, €5 чи навіть €1 не давали спокою багатьом з нас. Але часи минають і Ryanair вже літає і з України. Тепер мало кого здивуєш квитками до Європи за €10. Втім багато хто ще тільки починає свою пригоду з дешевими мандрами і ще незнайомий з процедурою придбання квитків на сайті Ryanair. Тому в нашому черговому пораднику з покроковою інструкцією як купити квитки на рейси тієї чи іншої авіакомпанії ми опишемо процес бронювання авіаквитків Ryanair.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Європейський лоукостер Ryanair розпочав виконання рейсів до України восени 2018 року. Менше ніж за рік перевізник розширив карту маршрутів з України до 4 міст. Найбльше рейсів авіакомпанія має з київського аеропорту «Бориспіль». Також Ryanair літає з Харкова, Одеси та Львова. Всі ці рейси виконуються лише до країн Європейського Союзу.

Для того, щоб більш наглядно розповісти вам як вперше придбати квиток Ryanair, давайте виберемо якийсь цікавий напрямок та період подорожі. Як вам, наприклад, політ до Афін – столиці надзвичайно популярної Греції, відомої безліччю історичних цікавинок? Підходить? Вибираємо дати подорожі та рушаймо купувати авіаквитки. Мені, наприклад, було б цікаво відвідати Афіни в листопаді – ще не так холодно, але вже і немає задушливої літньої спеки і натовпів туристів.

Загальні поради

Квитки на рейси Ryanair можна купити, як і інших лоукостерів, декількома способами. Найбільш поширеними є два – на сайті перевізника та в його мобільному додатку. Ще декілька рокі тому квитки цього перевізника не були доступні на онлайн-пошуковиках. Але останнім часом вони стали з’являтися і там. Я схильний купувати квитки на рейси Ryanair на його сайті – все ж таки на екрані комп’ютера більш зручно розгледіти всі деталі бронювання. Тому пропоную і вам першу купівлю зробити так само.

Власне, для того, щоб розпочати процес придбання треба зайти на сайт Ryanair. Скоріш за все, вас автоматично буде скеровано на україномовну версію сайту лоукостера. Якщо цього не відбудеться, а вам до вподоби бронювати саме українською, то мову можна вибрати у верхньому правову кутку, де відображаються прапори тієї чи іншої країни.

Сайт Ryanair

Вибір маршруту

Зайшовши на головну сторінку україномовної версії сайту Ryanair, ви побачите вкладку «Рейси». Трохи нижче треба буде вибрати звідки ви вилітаєте та куди прямуєте. Для того, щоб вибрати опцію звідки вилітаєте, треба клацнути на ліве віконце «з». Вам буде запропонований перелік країн. В нашому випадку треба буде вибрати «Україна», а потім «Київ-Бориспіль».

Втім, швидше за все, у віконці, де треба вказати аеропорт вильоту вже буде вказане найближче до вас летовище. Наприклад, якщо ви проживаєте недалеко від столиці України, то в багатьох випадках система автоматично вибере «Бориспіль». Але, якщо ви проживаєте, наприклад, в Одесі, але хочете вилітати з Києва, то вам потрібно буде змінити «Одеса» на «Київ-Бориспіль».

Після цього у правому віконці треба буде обрати аеропорти прильоту. Для цього треба клацнути по цьому віконці, після чого вам випаде перелік країн, куди можна відлетіти з вашого аеропорту. Треба клацнути на країну, після чого вам буде запропонований перелік міст, куди можна долетіти у цій державі. В нашому випадку треба буде обрати «Греція», а потім «Афіни».

Сайт Ryanair

 

На іншому етапі на цій же сторінці треба обрати дати польоту. Для нашої подорожі необхідно вказати 12 та 16 листопада. Крім того, треба обрати скільки людей та якого віку полетять з вами. Ryanair розділяє своїх пасажирів до 16 років на три вікові групи – до 2 років, від 2 до 11, а також від 12 до 15 років. Для кожної з них є певні обмеження при купівлі квитків. Наприклад, діти від 2 до 11 років повинні летіти поряд з хоча б одним дорослим, тому для дорослого потрібно буде купити послугу платного вибору місця в салоні літака. У нашому ж випадку достатньою обрати 1 дорослого і натиснути кнопку «починаємо».

Сайт Ryanair

Тарифи

На наступній сторінці відобразиться інформація про те на який саме час заплановані рейси та вартість квитків. Якщо вам зручно полетіти у запропоновані терміни та влаштовує вартість квитків, то треба натиснути кнопку «стандарт €14,99». Хоча в нашому прикладі вартість квитка і не €10, але все рівно це досить дешево для подорожі до Греції.

Сайт Ryanair

Після цього вам буде запропоновано обрати квиток на цей рейс за трьома різними тарифами. Найперший, той самий «стандарт», залишається з запропонованою ціною €14,99. Але перелік послуг, що буде включений до нього, мінімальний. Пасажир зможе взяти с собою в літак лише одну невелику сумку ручної поклажі розмірами 40х20х25 см. Крім того, під час онлайн-реєстрації ви не зможете самостійно обрати собі місце – вас буде зареєстровано на місце, яке для вас вибере авіакомпанія.

Якщо Вас це не влаштовує, то можете обрати більш дорожчий тариф – Plus. Пасажири з квитками по цьому тарифу мають право на безкоштовний зареєстрований багаж до 20 кг, пріоритетну посадку (ви зможете зайти до літака в першочерговому порядку за окремою чергою) і 2 одиниці ручної поклажі, а також зарезервоване стандартне місце в салоні. Але будьте уважні – Ryanair вказує, що цей квиток дорожче тарифу «стандарт» на таку-то суму, а не коштує цю суму. В нашому випадку квиток буде коштувати більше «стандарту» на €41,36, а не власне €41,36. Тобто вам доведеться заплатити €14,99+€41,36=€56,35.

Крім того, для пасажирів Ryanair пропонує ще один тариф – Flexi Plus. До квитка за цим тарифом включені такі додаткові послуги: можливість зміни аеропорту вильоту та прильоту, а також час подорожі +/- 1 день без доплат, безкоштовна реєстрація в аеропорті, пріоритетна посадка і 2 одиниці ручної поклажі, а також зарезервоване будь-яке місце в салоні. Загалом на наш рейс такий квиток буде коштувати €74,21.

Сайт Ryanair

Аналогічну процедуру потрібно буде провести і для купівлі квитків на зворотній рейс. На жаль, в нашому випадку квиток додому коштує набагато дорожче, ніж до Афін – €50,99 за мінімальним тарифом «стандарт».

Сайт Ryanair

До речі, якби ви летіли у таку подорож хоча б з однією дитиною, то Ryanair запропонував би вам ще один тариф – Family Plus. З квитками за цим тарифом можна перевозити 2 одиниці зареєстрованого багажу по 20 кг (на одне бронювання), а також ще по одному зареєстрованому багажу вагою до 10 кг на кожну особу з вашого бронювання. Крім того, вибір місць для дітей буде безкоштовним. Але за такі квитки потрібно буде заплатити загалом €58,74 в один бік за кожну особу (12 листопада на рейс Київ-Афіни).

Сайт Ryanair

Та повернемося до нашого попереднього бронювання. Обравши квитки в обидва боки, на наступний сторінці вам буде запропоновано за додаткову плату вибрати собі місця в салоні літака. Спершу авіакомпанія сама запропонує вам такі місця. Якщо вони вам підходять, то треба натиснути кнопку «Обрати ці місця».

Сайт Ryanair

Якщо вони вам не до вподоби і ви хочете скористатися послугою платного вибору місць, то варто натиснуту на кнопку «Виберіть собі місце». Після цього ви зможете обрати зручне для вас місце на час подорожі – вартість цієї послуги буде додана до загальної суми покупки. Якщо ж вам всеодно де сидіти під час перельоту, то варто натиснути на кнопку «Пропустити» і тоді за місце не доведеться платити.

Сайт Ryanair

На наступному етапі авіакомпанія запропонує Вам придбати додаткові послуги, які пов’язані з перевезення ручної поклажі та посадкою в аеропорту. Якщо вам достатньо для подорожі 1 маленької сумки ручної поклажі, то варто натиснути на кнопку в лівому віконці, де зверху вказано «тепер на 40% більше». Поставивши галочку в кружечок цього віконця, ви просто ще раз підтвердити ваш вибір, що вам непотрібні жодні додаткові послуги.

Якщо ж ви бажаєте сісти до літака за пріоритетної посадкою, тобто в числі найперших, а також принести з собою до салону літака 2 сумки ручної поклажі, то треба поставити галочку у середньому віконці. На різних рейсах вартість цієї послуги може варіюватися. В нашому випадку вона коштує €6.

Крім того, в правому віконці лоукостер запропонує вам інший свій продукт – перевезення 1 зареєстрованого багажу до 10 кг і 1 сумки ручної поклажі в салоні літака, але без пріоритетної посадки. Ця послуга коштує €10.

Трохи нижче на цій же сторінці треба буде обрати один з трьох вищевказаних варіантів на рейс додому. Після цього потрібно натиснути на кнопку «Продовжити».

Сайт Ryanair

На наступній сторінці Rynair ще раз запропонує вам свої додаткові послуги. Наприклад, оренду машини чи житла під час подорожі. Іноді лоукостер пропонує досить непогані ціни на ці послуги. То ж можна було б спробувати одного разу взяти на прокат автомобіль.

Сайт Ryanair

В разі, якщо Вам не отрібна жодна з цих послуг, внизу сторінки треба натиснути на жовту кнопку «Оплатити» – ви не будете нічого оплачувати з цих послуг, а лише перейдете на сторінку, де треба буде заплатити безпосередньо за квитки.

Сайт Ryanair

Та спершу Rynair попросить вас зареєструватися в особистому кабінеті myRyanair. Це можна зробити за допомогою електронної пошти, або ваших акаунтів у Facebook чи Google.

Сайт Ryanair

На наступному етапі вам потрібно буде здійснити оплату за квитки. Для цього треба ввести ваші ім’я, прізвище, номер телефону та електронну пошту, а також дані вашої банківської картки для здійснення оплати. Після цього треба натиснути на кнопку «Оплатити зараз». Лист з підтвердженням оплати і номером бронювання прийде на вашу електронну пошту.

Реєстрація на рейс Ryanair

Безкоштовна реєстрація на рейси авіакомпанії розпочинається за дві доби до запланованого рейсу. Для реєстрації онлайн вам достатньо буде зайти до свого облікового запису на сайті Ryanair і в розділі “Мої бронювання” навпроти вашого бронювання буде кнопка до реєстрації на рейс.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей