Бронювання квитків Wizz Air. Покрокова інструкція

  • 29.08.2019 11:47
  • Dmytro
Літак Wizz Air

Відпочинок за кордоном стає все більш звичним явищем у нашому житі. Активне відкриття нових маршрутів авіакомпаніями, які пропонують квитки за низькими цінами, дозволяє все більшій кількості українців злітати у подорожі за кордон.
Більшість з нас, хто часто мандрує, вже неодоразово купляли квитки на сайтах різних авіаліній або в онлайн-агенціях, тому знає як це робити без особливих проблем. Але ж пам’ятаєте як вперше це лячно було робити? Натиснути не на той лінк? Не так заплатити за квиток?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Для мандрівників, які перший раз зібралися купити квитки на сайтах авіакомпаній-лоукостерів, ми підготували порадники з покроковими інструкціями як купити квитки на рейси тієї чи іншої авіакомпанії. Для першої статті ми вибрали Wizz Air. Самі цей лоукостер має найбільш розгалужену мережу маршрутів з України.

Припустимо, що Ваша перша умовна подорож літаком буде з Києва до, наприклад, надзвичайно цікавого польського міста Краків. А дати візмемо на перший жовтневий вікенд з 4 по 7 жовтня.

Загальні поради

Квитки на рейси Wizz Air можна купити декількома способами. Найбільш поширеними є придбання за допомогою вебсайту авіалінії або застосунку у смартфоні. Давайте розберемо першу процедуру. Купівля через смартфон буде подібною до комп’ютерної.

Перше за все Вам потрібно зайти на головну сторінку Wizz Air в інтернеті. Якщо знаходитеся в межах України, то Ви будете автоматично переправлені на україномовну версію сайту перевізника.

Сайт Wizz Air

Якщо Вас не буде переправлено на україномовну версію, то клікніть вгорі «english», після чого Вам будуть запропоновані версії сайту лоукостера різними мовами, в тому числі українською.

Сайт Wizz Air

Після цього радимо Вам зареєструватися на порталі лоукостера. Це можна зробити за допомогою віконця «вхід» угорі. Після того як натиснете на нього, Вам потрібно буде «створити профіль».

Сайт Wizz Air

Для цього треба буде ввести загальні дані про себе літерами латинського алфавіту та зареєструватись. У Вашому профілі буде зберігатися інформація про Ваші перельоти, банківські картки тощо.

Сайт Wizz Air

Як купити квитки Wizzair

Після того, як Ви зареєструвалися, Вам потрібно повернутися на головну сторінку сайту лоукостера, не виходячи зі свого профілю. З лівого боку Ви побачите місця для вибору рейсу – «Пункт відправлення» і «Місце призначення». До вікна «Пункт відправлення» потрібно буде вписати «Київ Жуляни», бо зі столиці України Wizz Air виконує рейси з аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського, який раніше називали «Жулянами» (щоправда, інколи, наприклад, під час ремонту цього летовища перевізник виконує рейси до іншого столичного аеропорту «Бориспіль»). Після цього в «Місце відправлення» Вам потрібно буде вписати «Краків».

Сайт Wizz Air

Трохи нижче Ви побачите місце для вибору дат мандрівки. Як ми і домовилися, вибираємо подорож на вікенд з 4 по 7 жовтня та натискаємо «ок». А ще нижче потрібно буде вказати яка кількість пасажирів вирушить у мандрівку. У нашому випадку це буде одна особа.

Сайт Wizz Air

Ціни на квитки

Після того, як Ви вказали напрямок подорожі, дати та кількість мандрівників, потрібно натиснути на «Пошук». Система переправить Вас на іншу сторінку, де будуть вказані ціни на квитки на вибрані дати та час вильоту та прильоту з Києва до Кракова.

Сайт Wizz Air

Крім того, у Вашому браузері автоматично відкриється вікно для бронювання житла на сайті Booking.com. Якщо Ви не маєте наміру користуватися цим ресурсом, то можете просто закрити цю сторінку.

Та повернемося до сторінки з цінам на квитки. В нашому випадку Вам буде запропоновано забронювати квиток до Кракова за 719 гривень. Трохи меншими цифрами буде вказана більш приваблива ціна – 415 гривень.

Справа в тому, що Wizz Air має два рівні цін на свої квитки – звичайну та для членів свого клубу WIZZ Discount Club. Про WDC рівень я розповім трохи згодом, щоб не заплутати Вас.

Тарифи

У разі якщо Вас влаштовує ціна в 719 гривень до Кракова, потрібно натиснути на неї. Після цього з’явиться вікно, де будуть запропоновані квитки за трьома тарифами – Basic, Wizz Go і Wizz Plus, які будуть відрізнятися як за ціною, так і за переліком послуг, що будуть включені до них.

Можете бути впевнені, що ціна 719 гривень нікуди не зникне. Вона залишається – за найдешевшим тарифом Basic. Як видно на скріні, за цією ціною ви отримаєте найменшу кількість послуг. Окрім самого перельоту, вам будуть доступні тільки послуга з безкоштовного перевезення одного предмету ручної поклажі (40x30x20 см) у салоні літака та онлайн-реєстрація щонайбільше за 2 дні до відправлення. Крім того, цей квиток не можна буде повернути.

У той же час, якщо Вас не влаштовує перелік послуг за тарифом Basic, ви може обрати квиток за іншими запропонованими тарифами. Звичайно, що вони будуть значно дорожчими. Наприклад, за тарифом Wizz Go, за яким квиток буде коштувати у нашому випадку 1447 гривень, Ви матимете право на деякі додаткові послуги, а саме, на перевезення додаткової валізи на коліщатах (55x40x23 см) у салоні літака, зареєстрований багаж до 20 кг, пріоритетну посадку тощо.

У ще дорожчому тарифі – Wizz Plus – Вам буде доступна опція повернення коштів за невикористаний квиток на рахунок Wizz. Це доволі непогана послуга, оскільки фактично дозволяє пасажиру змінити як дату вильоту, так і напрямок польоту. Кошти за невикористаний квиток до Кракова будуть заморожені на Вашому рахунку в авіакомпанії – ними можна буде скористатися при наступній купівлі авіаквитка. Втім, за цим тарифом і квиток буде найдорожчим – у нашому випадку – 1982 гривень, тобто більше, ніж у два рази дорожче за тариф Basic.

Якщо Вас влаштовує набір послуг за найнижчим тарифом, треба натиснути на нього, тобто на Basic. Якщо Вам зручніше полетіти з додатковими послугами, треба натиснути на один з двох інших тарифів.

Сайт Wizz Air

Подорож додому

Після того, як Ви обрали зручний для Вас тариф до Кракова, потрібно буде обрати тариф для квитка додому.

У нашому випадку найдешевший квиток на 7 жовтня коштує 859 гривень. Якщо Вас не влаштовує така ціна, то ще можна вибрати квиток на іншу дату. Наприклад, можна вилетіти додому на день раніше – на неділю 6 жовтня за 649 гривень.

В нашому прикладі ми вирішимо не змінювати плани та придбаємо квиток саме на понеділок за 859 гривень. Для цього потрібно буде натиснути на ціну. Після Вам буде запропоновано, як і під час купівлі квитків до Кракова, купити квитки у зворотній бік за більш вищими цінами за тарифами Wizz Go і Wizz Plus. Втім, якщо Вам непотрібні додаткові послуги, то варто натиснути на ціну в 859 гривень у віконці з тарифом Basic.

Сайт Wizz Air

Перевірка

На наступному етапі перед вами будуть відображені деталі ваших перельотів до Кракова та назад: дати польотів, час, ціни тощо. Тут же Вам буде запропонована послуга фіксації обраних тарифів за додаткову плату. Ця послуга корисна для тих, хто ще невпевнений на 100% щодо своїх планів відносно подорожі і тому не може забронювати квитки саме зараз. Наприклад, вам ще треба порадитися з друзями або рідними. В такому разі ви можете за 170 гривень зафіксувати ціну на обрані квитки. Якщо ви все ж вирішите відмовитися від мандрівки, ви втратите лише плату за фіксацію ціни квитків, а не їх повну вартість.

Також тут можна за іншу додаткову плату в розмірі 580 гривень замовити послугу WIZZ Flex, яка дозволяє змінити рейс онлайн без додаткових комісій або навіть скасувати бронювання. В такому разі Ваші кошти будуть повернуті на Ваш рахунок Wizz – ними можна буде скористатися при купівлі інших квитків цього лоукостера.

Якщо Вам непотрібні ці послуги, натисніть далі «продовжити». А якщо вирішили обрати якусь з цих додаткових послуг, то перед цим треба їх вибрати.

Сайт Wizz Air

Додатковий багаж та ручна поклажа

На наступному етапу Wizz Air запропонує вам придбати (окремо як для рейсу до Кракова, так і додому) послуги додаткового перевезення багажу 10, 20 чи 32 кг, а також спортивного обладнання. Якщо Вам потрібна якась з цих послуг, необхідно буде позначити їх спеціальними відмітками. Їх вартість буде включена до загальної вартості квитків. Якщо Вам не потрібні ці послуги, необхідно залишити позначку біля напису «Мені не потрібен зареєстрований багаж».

Крім того, тут можна придбати послугу Wizz Priority, яка дозволить Вам додатково перевезти другу ручну поклажу розмірами 55×40×23 см. Також пасажир, який купив цю послугу, буде першим запрошений на посадку. Якщо Вам непотрібна ця послуга, то варто залишити позначку у віконці «Безкоштовна ручна поклажа», що вже автоматично включена у вартість Ваших квитків.

Будьте уважні – на цій сторінці лоукостер автоматично ставить позначку біля надпису «Я обираю те саме для обох напрямків». Якщо вам потрібен буде, наприклад, додатковий багаж лише в один бік, то варто прибрати цю позначку та обрати лише той напрямок, де це буде потрібно.

Далі потрібно натиснути на віконце «продовжити».

Сайт Wizz Air

Рекомендовані місця

Далі лоукостер запропонує Вам викупити за 145 гривень в кожен бік подорожі рекомендовані місця, які, за задумкою перевізника, будуть більше комфортними для пасажирів. У нашому випаду, це могли би бути місця біля вікна. Одна ця опція не є обов’язковою. Тому, якщо Ви не погоджуєтесь забронювати рекомендовані місця, варто натиснути на кнопку «пропустити комендацію».

Сайт Wizz Air

Ще раз про місця

Якщо Ви думаєте, що на цьому процес бронювання практично добіг свого кінця, то помиляєтеся. На наступному етапі лоукостер ще раз запропонує вам добровільно за додаткову плату вибрати місця. Наприклад, перевізник пропонує забронювати за собою за 360 гривень місце в першому ряду.

Для того, щоб обрати місця за додаткову плату і на зворотному рейс, треба натиснути на кнопку «перейти на зворотній рейс».

Однак, ще раз повторимо, вибір місця є добровільною опцією. За неї можна не платити. Для цього варто натиснути на кнопку «перейти на зворотний рейс», а потім «підтвердити», не вибираючи на малюнку літака жодного місця в обох випадках. В такому разі до Вашого бронювання не буде додана плата за вибір місця.

Сайт Wizz Air

Сайт Wizz Air

Щоправда, лоукостер повідомить вас, що «ви дещо забули». Та на це не треба звертати уваги – потрібно натиснути на напис «невпевнені зараз, бронюйте пізніше» (Бачите як активно вам пропонуються додаткові послуги за гороші? Будьте пильними! ;)).

Сайт Wizz Air

Додаткове нагадування про послуги

На цьому лоукостер не зупиниться, пропонуючи Вам свої додаткові послуги. На наступному етапі він ще раз повідомить Вас про свої додаткові послуги. Однак, якщо Вам це все непотрібне, варто просто внизу натиснути на кнопку «продовжити».

Сайт Wizz Air

Клуб Wizz Discount Club

На наступному етапі лоукостер може запропонувати Вам приєднатися до його Wizz Discount Club, повідомляючи про те, що Ви зекономите декілька сотень гривень на квитках на рейсах до Кракова і назад. Та перевізник не повідомляє, що приєднання до клубу коштує більше, ніж економія на рейсі.

Втім, приєднатися до Wizz Discount Club можна і раніше. Ще під час перших етапів купівлі квитків. Пам’ятаєте я вже трохи про клуб згадував на початку? Для цього Вам потрібно натиснути на ціни, які вказані для членів клубу, а потім погодитися на отримання знижки. Натиснувши на «отримати знижку», система запропонує Вам вибрати з двох типів членства в клубі. Вибравши потрібне, треба натиснути на «вступити до клубу». Система автоматично приєднає до вартості вже клубних квитків ціну за членство в клубі.

Сайт Wizz Air

Сайт Wizz Air

Переплата буде компенсована знижками на квитки (щонайменше на €10 при ціні квитків від €19,99, а також більш лояльні ціни на багаж під час сплати через інтернет), які отримаєте Ви під час наступних подорожей з Wizz Air. Щоправда, за членство в клубі треба платити раз на рік. Тобто сплативши за цю послугу один раз, ви можете розраховувати на знижки наступні 12 місяців.

У Wizz Air є два типи членства в клубі – стандарте та групове. Стандартне членство передбачає, що знижки може отримувати лише один учасник та ще один компаньйон, а групове – один учасник та до п’яти компаньйонів. Перше коштує 999 гривень, а друге – 1999 гривень.

Членство в Wizz Discount Club буде досить вигідне для Вас, якщо Ви плануєте подорожувати разом з Wizz Air не один раз протягом року. Тобто, якщо Ви впевнені, що в найближчі 12 місяців Ви будете літати з WizzAir кілька разів, то можете сміливо придбати членство.

Нарешті оплата

І лише на наступному етапі лоукостер запропонує заплатити за бронювання квитків. Зробити це можна як банківською карткою, вибравши валюту для сплати, так і банківським переказом. Також тут можна використати ваучер або промо-код Wizz Air.

Сайт Wizz Air

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей