Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Польський LOT все ж таки купляє німецький Condor. Загалом вони будуть обслуговувати понад 20 мільйонів пасажирів

  • 25.01.2020 19:41
  • Dmytro
Літак Condor

Тепер вже офіційно. Польська Polska Grupa Lotnicza, власник авіакомпанії LOT, оголосила про придбання німецького перевізника Condor. Покупцю вдалося переграти декількох серйозних конкурентів-інвесторів.

Спільно ці дві авіакомпанії – LOT та Condor – стануть однією з провідних авіаційних структур в Європі, бо разом будуть обслуговувати понад 20 мільйонів пасажирів щороку. Нагадаємо, портал «У відпустку» повідомляв про те, що за поглинання німецького перевізника боролися принаймні декілька потенційних кандидатів, в тому числі LOT.

Придбання Condor ідеально вписується в стратегію PGL. Це також забезпечить майбутнє Condor і гарантуватиме стабільність та великі можливості для співробітників, клієнтів, а також ділових партнерів. Ми хочемо розвивати культовий бренд Condor у Німеччині, а також представити його на інших ринках Європи. Ми від усієї душі вітаємо всіх співробітників Condor в сім’ї PGL і запрошуємо їх разом створити одну з найбільших авіаційних груп в Європі, – сказав голова правління PGL Рафал Мільчарський.

У прес-релізі LOT йдеться про те, що управляти німецькою авіакомпанією залишаться поточні керівники. Крім того, бренд Condor буде збережений.

Великі гроші

Очікується, що ця історична транзакція буде закрита до квітня цього року. Обидві сторони не розголошують суму угоди. Але німецькі ЗМІ повідомляють, що за Condor буде сплачено €250 млн. Крім того, ще потрібні €380 млн для погашення позики, завдяки якій цей перевізник вижив після банкрутства колишнього власника – британського туроператора Thomas Cook. Втім представники Condor стверджують, що позика не була використана повністю, тому повертати треба буде значно менше. Угода щодо придбання німецької авіакомпанії буде фінансуватися консорціумом під керівництвом банку Pekao SA.

– Ніколи в історії ЛОТ не було такої транзакції. Мені довелося переконати багатьох людей. Переговори були непростими. Треба було переконатися, що фірма має прибуток і добре розвивається. Ми об’єднуємося з компанією, яка трохи менша за нас. Після цього активність PGL майже подвоїться, – повідомив Рафал Мільчарський.

Condor – це прибуткова компанія. Минулого року вона отримала операційний прибуток у розмірі €57 млн. Після краху Thomas Cook компанія зазнала реструктуризації. Наприклад, нещодавно частково скоротила кількість співробітників.

Літак LOT

Нові літаки

Крім того, у Condor дуже старий флот. Він налічує більше 50 літаків. Перевізник експлуатує повітряні судна навіть віком 28 років. Тому новий власник планує замовити для Condor 20 широкофюзеляжних літаків, які будуть поставлені протягом трьох років.

Як пояснив фінансовий директор Condor Крістоф Дебус, на першому етапі більше десятка інвесторів були зацікавлені вкласти гроші в Condor, але лише 6 подали обов’язкові пропозиції. Серед них була і Lufthansa, яка спочатку заявила про свою зацікавленість, але потім відмовилася від неї. Можливо, окрім застарілого флоту Condor, вона поступилася у зв’язку зі складнощами з отриманням згоди на купівлю від німецького антимонопольного органу.

У ЗМІ також повідомлялося, що серед зацікавлених інвесторів був інвестфонд Indigo Partners, мажоритарний акціонер Wizz Air. Він довго шукав можливості в Європі. Так, у березні 2018 року фонд досяг попередньої угоди щодо інвестицій в авіакомпанію WOW Air. Але врешті-решт транзакція не відбулася, а ісландська авіакомпанія припинила існування.

Подальші плани

Куди надалі полетить Condor? Ймовірно, великих сюрпризів не треба чекати.

По-перше, нашим пріоритетом є ринок DACH, тобто Німеччина, Австрія та Швейцарія. Але ми також думаємо про розвиток на інших. Звичайно, дивимось на Центральну Європу. Та про деталі поговоримо лише після отримання всіх необхідних дозволів. Безумовно, у Польщі ми зможемо запропонувати набагато більше послуг під брендом Condor. Також хочемо, щоб Condor з’явився у нашому другому центрі в Будапешті, – заявив Рафал Мільчарський.

Втім цього року авіакомпанія ставить за мету в першу чергу вчасно привезти пасажирів до місць їх відпочинку. А ось стратегія зростання з’явиться, скоріш за все, не раніше наступного. В PGL хочуть ретельно попрацювати над її розробкою.

Фото Condor і LOT

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей