Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Європейські лоукостери вступають в жорстку боротьбу за українського пасажира. Що це дасть звичайним туристам?

  • 15.12.2018 09:30
  • Dmytro

Тиждень тому австрійський лоукостер Laudamotion розпочав продаж квитків на свої перші рейси до України. Таким чином ще одна відома своїми низькими цінами європейська авіакомпанія розпочинає змагатися за українського пасажира. Чому вона та інші авіаперевізники так зацікавилися Україною і що це принесе туристам?

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Laudamotion – дочірня компанія найбільшого європейського лоукостера Ryanair – розпочне польоти до України з 1 лютого. При чому рейси будуть практично щоденними – по п’ять разів на тиждень. Як наслідок, квитки на цей маршрут стануть більш доступними для економних туристів. Після анонсу нового рейсу Laudamotion проводила їх розпродаж по €9,99. Швидше за все свої апетити будуть змушені зменшити і інші авіаперевізники.

“Вихід Laudamotion на напрямок Київ-Відень призведе до зниження цін на авіаквитки мінімум на 30-40% від середнього тарифу. Найбільше від цього постраждають Austrian Airlines, оскільки у них найвищі витрати, в порівнянні з іншими перевізниками на лінії, а реагувати на низькі тарифи конкурентів зниженням своїх їм доведеться”, – прогнозує екс-голова Державної авіаційної служби України Денис Антонюк.

В захваті від цієї новини і мандрівники, які об’їздили не один десяток країн і тому знають наскільки важливі такі повідомлення.

“Початок польотів в Україну Laudamotion призведе до ще більших можливостей для подорожей! Розшириться вибір перельотів, тим більше, через такий важливий і великий авіавузол як Відень. Причому це стосується не тільки європейських напрямків, але і в Америку, Азію і Африку. Наприклад, я зараз всерйоз розглядаю переліт з Відня в Тайбей на Тайвані і звідти по Океанії “, – розповідає відомий мандрівник Костянтин Ліорек.

Laudamotion розпочинає польоти до Украйни не просто так. Це чітко виважений крок, обумовлений двома причинами.

“По-перше, активне розширення в Україні її компанії-власника Ryanair. По-друге, для того, щоб виграти конкурентну боротьбу в своєму аеропорту – Відні – з провідною місцевою авіакомпанією Austrian Airlines, Laudamotion необхідно активно розширювати карту маршрутів з Австрії. Laudamotion зможе це зробити тільки за рахунок збільшення пасажиропотоку”, – впевнений Денис Антонюк.

Якраз з початком польотів в Україну Ryanair ціни на авіаквитки стали більш доступними для українців. Тільки за останні декілька місяців лоукостер проводив декілька розпродажів на свої рейси, пропонувавши квитки по €5. Можливо, в майбутньому українці зможуть насолодитися ще нижчими цінами – інколи європейські лоукостери продають квитки на свої рейси навіть по €1-2.

Костянтин Ліорек каже, що вихід в Україну нових лоукостерів і розширення карти маршрутів у старих завжди призводить до того, що у мандрівників з’являється ще більший вибір.

“Це стосується і напрямків, і країн, і можливостей кращого планування поїздок, як робочих, так і на відпочинок. Завдяки новим маршрутам у мене в цьому році Wizz Air вийшов на перше місце за кількістю куплених квитків, пересунувши на друге “Міжнародні авіалінії України”. А у мене в 2018 році було 90 перельотів. Так що поява конкуренції на авіаринку природно призведе і до зниження середніх цін на ринку, і до кращих можливостям при виборі перевізника!”, – прогнозує він.

Але здешевлення авіаквитків стане можливим в разі продовження конкурентної боротьби лоукостерів за українських пасажирів. В першу чергу йде мова про вже згаданий Ryanair та добре відомий українцям Wizz Air. Поки що все йде до того, що боротьба буде тільки зростати.

Директор по маркетингу і комерції аеропорту “Одеса” В’ячеслав Чеглатонєв пояснює зростання конкуренції декількома причинами: “Україна – великий перспективний ринок з щорічним темпом зростання пасажиропотоку + 15-20% (в Європі + 3-5 для порівняння); введення безвізового режиму з Європою; конкурентна боротьба лоукостерів в Європі і реалізація ними планів по збільшенню кількості повітряних суден змушує їх освоювати нові ринки; активна позиція Уряду, Мінінфраструктури та аеропортів в залученні лоукост-перевізників”.

За словами Дениса Антонюка, модель роботи ультралоукостів, до яких він відносить вище згаданих Ryanair і Wizz Air, передбачає безперервну експансію – велика кількість нових попередньо замовлених літаків вимагає виходу на нові ринки.

“І зростаючий ринок Східної Європи, складовою частиною якого є Україна, на тлі сильно конкурентного західноєвропейського ринку виглядає дуже перспективним. При цьому для Wizz Air важливо зберегти лідируючі позиції на цьому ринку, а для Ryanair важливо потіснити основного конкурента в цій комерційній ніші. І саме конкуренція в цій ультралоукостовій ніші обумовлює масове введення частот на однакових маршрутах з України”, – роз’яснює він.

Швидше за все, що основною причиною зростання конкуренції на авіаринку стане боротьба між Ryanair та Wizz Air – їм постійно необхідно освоювати нові ринки. В іншому випадку їх чекає поразка та зменшення попиту на послуги.

“Конкуренція між Ryanair і Wizz Air за українського пасажира з’явилася ще в 2017 році, коли Ryanair тільки оголосив, що запускає рейси в Україну. Очевидно, в найближчій перспективі конкуренція тільки загостриться. У Польщі ці авіакомпанії вже багато років конкурують, мають багато баз з безліччю літаків. Тепер вони взялися конкурувати в практично “недоторканою” лоукост-авіакомпаніями Україні. Звичайно, Ryanair і Wizz Air тут намагаються захопити якомога більшу частку авіаційного ринку “, – вважає комерційний директор з авіаційної діяльності аеропорту “Харків” Владислав Ільїн.

На думку Дениса Антонюка, хтось з великих лоукостерів буде змушений піти, тому що український ринок не настільки великий, щоб витримати одночасно багато перевізників. “Постраждають в цій “не своїй війні” і українські перевізники”, – вважає він.

Але це відбудеться, скоріш за все, не раніше чим за декілька років. В найближчий перспективі лоукостери будуть намагатися відкрити рейси з України до країн Середземномор’я, в першу чергу, до Італії і Іспанії. Це пов’язано перед усім з їх великою туристичною привабливістю та безмежною кількістю трудових мігрантів з України в цьому регіоні.

Але Ryanair і Wizz Air не так просто буде відкривати нові рейси до цих країн. Зараз з України у них є тільки один рейс до Іспанії – у Ryanair до Барселони, а до Італії їх взагалі немає.

Голова наглядової ради “Української авіатранспортної асоціації”, виконавчий директор авіакомпанії “Аероджет” Анатолій Мазуренко пояснює це тим, що Італія та Іспанія захищають свій ринок авіаційних перевезень.

“Тому Ryanair розраховує на лібералізацію правил перевезень з цих країн. У той же час у Wizz Air, напевно, вирішили цього не чекати, а відновити роботу в Україні дочірньої авіакомпанії, як було до весни 2015-го і розпочати польоти за старими напрямками. У такому випадку італійські та іспанські авіаційні влади не зможуть заборонити вже українському авіаперевізнику виконувати рейси в ці країни”, – вважає він.

Схожу думку поділяє не тільки Анатолій Мазуренко. Так, Владислав Ільїн очікує, що Wizz Air пов’язує свої перспективи розвитку в Україні з відновленням роботи місцевої дочірньої авіакомпанії.

“Це дозволить їм літати з України не тільки в Європу, але і в будь-які інші країни, наприклад, країни Кавказу та Близького Сходу”, – каже він.

Та в будь-якому разі, щоб не пропустити свіжу інформацію про відкриття нових рейсів з України відомими лоукостерами радимо слідкувати за новинами на нашій сторінці “У відпустку”, адже ми цілодобово відслідковуємо цікаві акції авіаперевізників та публікує про це новини, а також підписатися на наш канал в Telegram.

Фото: CC BY 2.0, Mark Harkin, flickr.com

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей