Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Конспект мандрівника: Лоукост-авіакомпанії Європи. Що варто знати

  • 18.12.2018 10:08
  • Dmytro
нові маршрути з аеропортів

З кожним роком країни Євросоюзу стають більш доступними для українців. Плани про поїздки до Риму, Барселони або Берліна поступово втілюються в реальність. Одна з причин такої тенденції – щораз більша кількість рейсів в Україну лоукост-авіакомпаній.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Основною відмінністю лоукост-авіакомпаній, або, як їх ще називають, низькобюджетних чи низькотарифних авіаперевізників є низькі ціни на авіаквитки. Іноді переліт може коштувати навіть менше одного євро. Досягається це за рахунок безлічі факторів – відсутністю безкоштовного харчування під час польоту, виконання рейсів з аеропортів, які пропонують свої послуги авіакомпаніям за дуже низькими цінами, отримання субсидій від міст, куди лоукостери привозять пасажирів. Цей список можна продовжувати довго.

Але часто лоукостери продають авіаквитки нижче собівартості. Тому кожен з них намагається тим чи іншим чином простимулювати пасажирів, щоб вони купили у нього додаткові послуги. Наприклад, це може бути придбання додаткового багажу або платний вибір місця.

«У відпустку» підготувала для початківців-мандрівників довідник, в якому ви дізнаєтеся базові дані про найбільших лоукостерів Європи, які літають з України або найближчих до наших до наших кордонів міст. Інформація про те, хто саме знаходиться серед лідерів, ми взяли звідси.

літак Раянейр

Ryanair

Найбільшим і найвідомішим європейським лоукостером є ірландський Ryanair. Зараз в парку авіакомпанії понад 400 літаків. При цьому ще замовлено більше 200. До 2024 року перевізник має намір довести парк до 585 бортів. Це дозволить лоукостеру перевозити 200 млн чоловік на рік. У 2017 року авіакомпанія перевезла 120 млн чоловік.

У Ryanair найбільша карта маршрутів серед європейських лоукостерів. Авіакомпанія літає приблизно з 37 країн до 215 напрямків. Крім європейських держав, Ryanair також літає до деяких аеропортів Близького Сходу і Північної Африки. Щодня авіаперевізник виконує близько 2000 рейсів за 1800 маршрутами. Пунктуальність лоукостера становить 88%.

З 1 листопада 2018 року Ryanair посилив правила провезення ручної поклажі. Тепер пасажир може взяти з собою безкоштовно в літак тільки невелику сумку розмірами 40х20х25 см, яку необхідно буде поставити під сидіння попереду сидячого пасажира. Пронести додаткову валізу вагою до 10 кг можна або заплативши при онлайн-бронюванні за пріоритетну посадку від 6 євро, або здавши цю сумку в багажний відсік за суму від 8 євро. Якщо пасажир принесе таку валізу на посадку, йому необхідно буде заплатити 20-25 євро.

Багато в чому Ryanair отримав свою популярність за часте проведення розпродажів квитків. Іноді ціни на них у цього авіаперевізника починаються від €0.99.

літак Ізіджет

easyJet

Другим за значимістю серед європейських лоукостерів є англійський easyJet. На рік він перевозить понад 82 млн пасажирів. easyJet робить ставку на польоти з Великобританії. Лоукостер виконує рейси на 308 літаках за 1032 маршрутами зі 159 аеропортів в 34 країнах. Крім Європи, авіаперевізник виконує польоти в кілька країн Азії і Африки.

На жаль, авіакомпанія поки що слабо представлена в країнах Східної Європи (найближчою до нас є Польща), а з України взагалі ще не літає.

Основне правило провезення ручної поклажі у easyJet схоже на норму Ryanair – безкоштовно в салон літака можна взяти тільки одну сумку. Але у easyJet більший допустимий розмір – 56х45х25 см. Провезення додаткового багажу в салоні літака можливе при купівлі більш дорогих тарифів або власникам карт авіакомпанії.

літак Норвіджин
Фото з ФБ Norwegian

Norwegian Air Shuttle

Третій за розмірами європейським лоукостером є норвезька авіакомпанія Norwegian Air Shuttle. Більшості пасажирів вона відома просто як Norwegian. У парку авіакомпанії близько 160 літаків, включаючи Boeing 737-800, Boeing 737 MAX і Boeing 787 Dreamliners. При цьому середній вік повітряних суден становить 3,7 року. За цим показником авіаперевізник є одним з наймолодших у світі.

На відміну від Ryanair і easyJet, Norwegian літає не тільки в межах Європи і довколишніх регіонів Азії та Африки, а й далекомагістральними маршрутами. Зокрема, рейси виконуються до США, ОАЕ, Сінгапуру, Таїланду та до інших подібних напрямків. Примітно, до 2014 року Norwegian також літав і до України. Всього авіаперевізник літає з приблизно 150 аеропортів до 500 напрямків.

Також, на відміну від перших двох лоукостерів, у Norwegian більш ліберальна багажна політика. В базових тарифах лоукостер дозволяє проносити на більшість рейсів на борт літака 1 сумку з габаритами 55x40x23 см і 1 невеликий особистий предмет розмірами 25x33x20 см. Їх загальна вага не повинна перевищувати 10 кг. Трохи більше – 15 кг- можна взяти пасажирам, які купили квитки по тарифу PremiumFlex.

Приємним фактом є те, що на більшості рейсів в межах Європи в літаках Norwegian є безкоштовний WiFi.

літак Вуелінг

Vueling

Четвертою за величиною лоукост-авіакомпанією Європи є іспанська Vueling. Авіаперевізник виконує польоти до більш ніж 130 напрямків, головним чином з Іспанії та Італії, а також з деяких інших країн Європи, Північної Африки і Близького Сходу.

До недавнього часу Vueling виконувала польоти з аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського до Риму і Барселони. Очікується, що лоукостер відновить ці рейси з весни 2019 року.

Правила перевезення безкоштовного багажу в салоні літаків Vueling доволі ліберальні. Можна перевозити ручну поклажу вагою до 10 кг з максимальними габаритами 55×40×20 см. Крім того, можна взяти в салон ще одну маленьку сумку або портфель з максимальними габаритами 35х20х20 см і один пакет з покупками з магазинів аеропорту. Ці речі повинні вміститися під переднє сидіння.

літак Віззейр

Wizz Air

Ще одним з найбільших європейських лоукостерів є добре відомий українським мандрівникам угорський Wizz Air. Він є найбільшим з низькобюджетних авіаперевізників в Центральній і Східній Європі.

Нині Wizz Air пропонує рейси за більш ніж 600 маршрутами з 26 баз, з’єднуючи 144 напрямки у 44 країнах. Флот авіакомпанії складається зі 105 літаків Airbus A320 та A321.

Авіакомпанія вже багато років літає з України. В 2014-2015 роках авіаперевізник істотно скоротив польоти з нашої країни. Але останнім часом авіакомпанія знову розширює карту маршрутів з України. Зараз Wizz Air літає з трьох українських аеропортів до країн Європи.

У планах лоукостера відновити роботу своєї дочірньої авіакомпанії, що дозволить Wizz Air ще більше розширити карту польотів з України. Цілком можливо, що навіть в країни Кавказу та Близького Сходу. Крім того, українським туристам полегшує процес бронювання квитків наявність україномовної версії сайту Wizz Air.

Також як і Ryanair, з 1 листопада Wizz Air посилив правила провезення безкоштовного багажу. Тепер всім пасажирам дозволено безкоштовно взяти до салону тільки одну ручну сумку розміром не більше 40x30x20 см, яка розміщується під сидінням попереду. Пасажирам, які придбали послугу Wizz Priority, дозволено додатково взяти до салону валізу на колесах, розмір якої не перевищує 55x40x23 см.

літак Євровінгз
Фото з ФБ Eurowings

Eurowings

На шостому місці за пасажиропотоком серед європейських лоукостерів знаходиться німецька Eurowings. Це дочірня компанія аваілінії Lufthansa. Авіакомпанія виконує польоти приблизно в 210 аеропортів. При цьому карта маршрутів не обмежується країнами Європи, Близького Сходу і Північної Африки. Лоукостер літає до США, Мексики, Куби, Таїланду, Намібії і т.і. Раніше компанія вела переговори про польоти до України, однак офіційної інформації про початок рейсів поки що не надходило.

Пасажири Eurowings, які купили квитки за найдешевшими тарифами Basic/Smart, можуть перевозити на борту одну ручну поклажу з максимальною вагою 8 кг і максимальними розмірами 55x40x23 см (пасажири з квитками з тарифами Best/Bizclass можуть взяти у літак дві ручні поклажі), а також ще один особистий предмет ручної поклажі з габаритами 40x30x10 см, наприклад, сумку для ноутбука.

літак Пегасус

Pegasus Airlines

Замикає ТОР-7 європейських низькобюджетних авіакомпаній турецька Pegasus Airlines. Авіаперевізник виконує регулярні рейси за 36 напрямками всередині Туреччини та 69 – по всьому світу. В цілому, маршрутна мережа нараховує 105 напрямків у 40 країнах.

Pegasus Airlines виконує польоти і в Україну. Авіакомпанія літає відразу в 4 українських аеропорти – «Київ» ім. І. Сікорського, Харків, Львів і Запоріжжя. Раніше авіаперевізник виконував рейси і до Одеси.

Пасажири Pegasus Airlines можуть взяти з собою на борт літака безкоштовно одну ручну поклажу, розміри якої не повинен перевищувати 20x40x55 cм або вагою не більше 8 кг.

Для того щоб краще орієнтуватися в багажній політиці лоукост-авіаліній, ми приготували для вас підсумкову таблицю:

багаж на лоукост-авіалініях

Нагадуємо вам, що редакція порталу У відпустку шукає щоденно і цілодобово промоційні квитки на рейси лоукост-авіаліній по всьому світу, тому щоб не пропустити найкращі пропозиції і вчасно придбати квитки за найнижчою ціною, підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/uvidpustku

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей