Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Менеджер з розвитку бізнесу FlixBus Україна Остап Павук: «Ми хотіли б, щоб наші перші рейси включали Варшаву, Краків, Вроцлав, Прагу, Будапешт та Відень»

  • 12.06.2019 13:50
  • Dmytro
Остап Павук

Найбільший оператор міжміських автобусних перевезень Європи – компанія FlixBus – вирішила посилити свою присутність на українському ринку. Відкривши продаж на рейси з України ще 2017 року, зараз фірма вирішила заснувати «дочірню» компанію в нашій країні.
Станом на червень цього року український партнер FlixBus – автобусна компанія EuroClub – з’єднує своїми рейсами Київ, Житомир, Рівне та Львів з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень).

Та, схоже, що у FlixBus вирішили, що цього замало. Компанія розпочала переговори з кількома потенційними автобусними партнерами, щоб відкрити нові рейси як в межах України, так і закордон. Про те, куди саме хоче розпочати виконувати рейси компанія, з якою метою створена «дочірня» фірма та чим відрізняється FlixBus від інших перевізників в ексклюзивному інтерв’ю порталу «У відпустку» розповів менеджер з розвитку бізнесу FlixBus Україна Остап Павук.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

– FlixBus працює в Україні вже не перший рік. Що саме змінилося в роботі компанії в цьому році, що дає підстави стверджувати про старт нового етапу розвитку фірми в нашій країні?

– На початку травня була зареєстрована дочірня компанія FlixBus Україна. Зараз ми набираємо штат компанії. Крім того, ми запрошуємо до переговорів наших потенційних партнерів-автобусні компанії, з якими зможемо працювати у майбутньому. Таким чином, зараз ми знаходимося у фазі активної розбудови нашого бізнесу в Україні.

– Але ж компанія вже декілька років перевозить пасажирів в Україні…

– На даний час ми працюємо в Україні з одним партнером – з автобусним перевізником компанією EuroClub. На їх рейси квитки можна купити на сторінці FlixBus. Це чотири напрямки до Німеччини – до Кельну, Ростоку, Карлсруе, Штутгарту – та один до Австрії – до Відня (через Будапешт).

– В такому разі яким чином зміниться механізм роботи FlixBus в Україні після реєстрації дочірньої фірми? Як відомо, Ваша компанія не займається самостійно перевезенням пасажирів, а лише за допомогою партнерів-автобусних перевізників…

– Ми не володіємо автобусами як такими. На початок нам потрібно буде отримати необхідні ліцензії та дозволи на виконання відповідних перевезень (внутрішньоукраїньских та міжнародних) за тими чи іншим маршрутами, як всередині України, так і закордон. Це дасть нам можливість самим планувати свої маршрути згідно тих розкладів руху, що найкраще будуть підходити до нашої існуючої мережі.

– Навіщо ліцензії, якщо компанія не займається самостійними перевезеннями і не має у своїй власності автобусів?

– Ліцензії нам потрібні бо це нормативна вимога. Без ліцензій ми не зможемо аплікувати на отримання дозволів.

Зараз, коли у нас немає власних дозволів, ми повинні співпрацювати з партнерами-автобусними компаніями на основі їхніх розкладів та їхніх дозволів. Але вони, як правило, не всі нам підходять. Бо коли ми розглядаємо кожен маршрут, ми дивимося на нього з точки зору того, як ми можемо його включити в нашу загальну мережу. Тому для FlixBus найкращою опцією є отримання власних дозволів, за якими наші партнери будуть виконувати самі автобусні перевезення.

– Хто надає такі дозволи?

– Їх видає відповідна комісія при Міністерстві інфраструктури після подання відповідних докуметів. Ми будемо рухатися в межах тих правових правил, які визначені відповідного до діючого українського законодавства.

– На які напрямки будете подавати прохання видати дозволи?

– В першу чергу, нас цікавлять основні магістральні маршрути, котрі були вказані в сьогоднішній презентації, за якими ми будемо вибудовувати головні транспортні коридори, а вже з них будемо розвивати й інші маршрути включаючи інші міста в мережу.

Паралельно з цим, щоб не втрачати час, ми вже ведемо переговори з потенційними автобусними партнерами, щоб запустити спільні рейси на основі наших технологій, правил та стандартів обслуговування наіснуючих лініях партнерів.

– Коли саме будуть запущені ці спільні рейси? За якими напрямками хотіли б розпочати такі перевезення в першу чергу з партнерами?

– В першу чергу, це будуть міжнародні напрямки. Ми хотіли б, щоб наші перші рейси включали Варшаву, Краків, Вроцлав у Польщі, Прагу у Чехії, Будапешт в Угорщині та Відень у Австрії. Крім того, окремо варто зауважити про рейси до Німеччини – до Берліну, Мюнхену та Дрездену. Якщо говорити про українські міста, то це Київ, Одеса, Дніпро, Харків та Львів.

Запланована мережа FlixBus

– Згідно з вище вказаної карти запланованої мережі FlixBus Україна до кінця 2019 року, у Польщі компанія концентрує свою увагу, основним чином, на південному напрямку і немає інтересу, наприклад, до Півночі?

– Тому що з Польщі, основним чином з Варшави, можна дістатися будь-якої точки в Польщі вже автобусами польських партнерів FlixBus. На карті показані маршрути, в яких зацікавлений саме український FlixBus. Це маршрути, які ми б хотіли запустити в 2019 році.

– Коли розпочниться перевезення за цими маршрутами?

– Як тільки будуть готові партнери, на цьому етапі ми будемо залежати тільки від них. Зараз більше 95% далекомагістральних автобусів, що є в Україні, старші 10 років. Такі автобуси нам не підходять. Це більше всього буде стримувати нам від старту перевезень.

– За стандартами FlixBus не можна перевозити автобусами старшими за 10 років?

– Так, вірно. Хоча наприклад, не можна порівнювати стандарти автобусних перевезень у Франції чи Німеччині зі стандартами у Польщі. Також не можна порівнювати ситуацію в Польщі з ситуацією в Україні. Тобто ми закладаємо те, що с самого початку нашої роботи автобуси в Україні будуть не новими, але будемо прагнути, щоб вони були якнайновіші. Ми вже можемо стверджувати про те, що можемо використовувати для наших перевезень автобуси за екологічним класом не нижче стандарту Євро-5.

– Часто до тієї ж Польщі можна долетіти за допомогою лоукостерів дешевше, ніж доїхати автобусом. Яким чином плануєте конкурувати з авіакомпаніями за пасажирів?

– Навряд чи до Польщі завжди можна долетіти дешевше, ніж доїхати автобусом. Часто буває так, що коли ти починаєш планувати свою поїздку, то бачиш що на день запланованої подорожі ціни на авіаквитки будуть вищі, ніж на ті самі автобуси.

– Чим відрізняється FlixBus від інших автобусних перевізників з України до Європи?

– Найбільш визначальним моментом є наші технології. В першу чергу ми IT-компанія. Сьогоднішній світ неможливий без технологій, які змінюються дуже швидко. Тому буде вигравати та компанія, яка буде запроваджувати та адаптувати їх якнайшвидше. Крім того, ми відрізняємося більш прихильним ставленням до клієнтів. Якщо ми беремося когось перевезти, то ми його доставимо до точки призначення, як мінімум в першу чергу безпечно.

– Чи призведе розширення діяльності FlixBus до зниження цін на автобусні перевезення?

– В першу чергу, бізнес повинен бути прибутковим. Треба придбати нові автобуси, платити зарплату водіям. Тому казати, що ми будемо автобусним лоукостером у всіх випадках не можна. Але у нас буде опція для тих, хто заздалегідь купляє квиток. Чим раніше ти придбаєш квиток, тим він буде дешевшим. Люди, які заздалегідь планують свої поїздки зможуть купити квитки дешевше.

Автобус FlixBus

– В Україні є багато категорій пасажирів, які мають право на безкоштовний проїзд автобусами за внутрішньоукраїнсьими маршрутами. Яким чином будете продавати квитки таким пасажирам?

– Ми будемо змушені перевозити цих пасажирів відповідно до норм закону.

– Яким чином вони будуть купувати безкоштовні квитки?

– Це стане відомо після того, як ми розпочнемо продаж квитків на внутрішньоукраїнські маршрути.

– Чи включений у ціну квитка автобусів FlixBus перевезення багажу?

– Коли людина купляє квиток через наші канали продажу, то в його вартість автоматично закладена вартість перевезення однієї ручної поклажі вагою до 5 кг і однієї одиниці багажу вагою до 20 кг, розміри яких вказані у нас на сайті. Якщо хтось хоче перевезти ще одну додаткову валізу, то він має за це доплатити.

Фото Остапа Павука та FlixBus Україна

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей