Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Ці туристичні міста може затопити. Але влада намагається захистити їх від повеней

  • 05.02.2020 20:43
  • Dmytro
Венеція

Нещодавні повені у Венеції стали ще одним свідченням руйнівного ефекту від підвищення рівня моря на всій планеті у прибережних районах. Збитки, спричинені листопадовими потопами, оцінюються приблизно в €1 млрд. Задля того, щоб захистися від повеней, свого часу у Венеції стартував проект MOSE, який включає створення різноманітних технічних споруд, модернізацію берегових укріплень тощо. Поки що задум вартістю в $6,5 млрд незавершений, тому місто продовжує потерпати від підвищення рівня моря.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Але не тільки Венеція, яка славиться своїми каналами та гондолами, потерпає від підтоплень. Компанія Marshalls (британський виробник інноваційних продуктів для ландшафтного дизайну) вивчила п’ять популярних серед туристів міст світу, які можуть бути затоплені, та які профілактичні заходи робить місцева влада, щоб цього уникнути. Це лише декілька прикладів викликів, з якими стикаються сучасні мегаполіси, розташовані на узбережжях. Marshalls – британський виробник інноваційних продуктів для ландшафтного дизайну, в тому числі пропонує рішення для того, щоб зменшити ризики від підтоплень.

Осака

Це місто знаходиться в країні, яка часто потерпає від тайфунів. Щоб попередити руйнівні наслідки, Осака запровадила кілька методів запобігання повеней, включаючи дамби, ворота, насоси та бар’єри, які допомагають відводити воду від метро та будь-яких інших міських ділянок. В результаті такі атракціони, як Universal Studios Japan, обсерваторія Kuchu Teien та популярний серед мандрівників район Dōtonbori, захищені від підтоплень. Щороку місто приймає 11,1 млн туристів.

Осака

Втім професор Йошіакі Кавата з університету Кансай, який перевіряв ризики для Осаки за допомогою комп’ютерних симуляцій, вважає, що необхідно внести зміни, щоб протистояти підвищенню рівня моря.

«В бухті Осаки проектна висота захисних споруд від паводків базується на рівні води під час відливу, плюс 2,2 метри, щоб захистися від весняного приливу, та 3 метри для штормової хвилі», – сказав він.

Та відповідно до глобального потепління треба змінити модель штормової хвилі, вважає Йошіакі Кавата. Зазвичай, японська влада пропонувала зменшити ризик повені по всій території, а не у конкретних точках, розповів він, додавши, що тепер така ситуація є неможливою.

Осака

Александрія

На північному узбережжі Єгипту в Александрії проживає 5,2 мільйона людей, а туристична галузь приносить понад $800 млн доходу щороку. При чому саме місто розташоване в дельті Нілу, яка сама затоплюється через її ерозію. Тому вже довгий час експерти працюють над одночасним вирішенням проблем затоплення міста та дельти, щоб створити надійний захист від широкомасштабних повеней.

Олександрія

Такі історичні місця як Палац Монтаза, Національний музей та катакомби Ком-Ель-Шокафа, вразливі до повеней. Тому пошкодження будь-якої з цих пам’яток може мати істотний вплив на туристичну галузь Александрії. В якості першої лінії оборони місто збудувало ряд бетонних морських загороджень уздовж набережної Корніш, які захищають її та інші берегові будівлі. Без цих барикад збитки можуть скласти майже $25 млрд, каже керівник єгипетського генерального управління з охорони берегів Ашур Абдель-Карим.

Олександрія

Шанхай

З населенням понад 24 мільйони людей, які проживають у цьому місті на східному узбережжі Китаю, Шанхай створив, мабуть, найбільш інноваційну та екологічну систему управління повенями. У мегаполісі великі площі вкриті травою, деревами та квітниками. Це дозволяє будь-якій поверхневій воді не залишатися зверху, а вільно стікати у землю природним шляхом.

Шанхай

Але не тільки такі методи впроваджені в Шанхаї. Там використовують спеціальне проникаюче покриття для доріжок, навіть на асфальтованих ділянках. Це дозволяє воді краще стікати з поверхні. А отже, зменшується ризик широкомасштабних повеней, які можуть загрожувати життю людей та порушувати роботу таких міських туристичних пам’яток як набережна в центрі Шанхая Бунд та приватний класичний сад Ю.

Шанхай

Маямі

У світі мало міст більш вразливих до підвищення рівня моря, ніж Маямі. Щороку його відвідують більше 15 мільйонів мандрівників. Цей напрямок популярний для відпочиваючих як із США, так і з інших країн. Утім повені трапляються дедалі частіше. Тому місто змушене вживати заходів для зменшення шкоди від них.

У Маямі-Біч встановлюють насосні станції, які спрямовують паводкову воду до очисних споруд, а потім скидають у море. Крім того, відновлюються заболочені ділянки, такі як Еверглейдс. Це допомагає зміцнити бар’єр між містом та штормовими хвилями. А, наприклад, у такому багатофункціональному комплексі як Brickell City Center збудовано дах із рослинами та сконструйовано спеціальні затвори, які на випадок повені закривають парковку. Всі ці заходи спрямовані на запобігання великих пошкоджень від буревіїв.

Маямі

Лондон

Лондону, одному з найбільших міст світу, яке щороку відвідує приблизно 30 мільйонів туристів, теж доводиться захищати себе від припливів та штормів. Вони пробиваються по Темзі з Північного моря. Втім захисна споруда – Бар’єр Темзи у вигляді захисної греблі поперек річки – допомагає запобігати будь-якій шкоді. Наприклад, він закривається, коли є ризик затоплення.

Лондон

У таких популярних визначних пам’ятках як London Eye, Біг-Бен та Лондонський Тауер, розташованих поблизу берегів Темзи, серйозні повені можуть становити велику небезпеку для життя людей. Тому в майбутньому на покращення захисту від затоплень планується направити £270 млн.

Лондон

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей