Інколи туристам, які не мають багатого досвіду перельотів, важко вибрати авіакомпанію для наступної мандрівки. Часом, крім назв перевізників, нам нічого невідомо про ту чи іншу авіалінію. Тому у пригоді можуть стати результати опитувань пасажирів, які проводяться в багатьох країнах світу.
У Великій Британії вирішили визначити найгірші та найкращі авіакомпанії. Для цього британський ресурс Which?, який спеціалізується на споживчих перевірках товарів та послуг, опитав тисячі пасажирів.
Згідно з цим дослідженням, найгіршою авіакомпанією на коротких маршрутах визнано лоукостер Ryanair. Авіакомпанія отримала від пасажирів по одній зірці за процес посадки на борт літака, комфорт сидінь, їжу та напої, умови в салоні літака та обслуговування клієнтів. Навіть за співвідношення ціни та якості – нібито найбільшої переваги цієї бюджетної авіакомпанії – вона одержала лише дві зірки. Загальна оцінка клієнтів склала 44%.
Але ви, мабуть, здивуєтеся з приводу того, які ще авіакомпанії потрапили до ТОР-3 найгірших перевізників. Це Vueling Airlines з оцінкою клієнтів у 54% і… British Airways. Здивовані як флагману британських повітряних перевезень вдалося потрапити до найгірших авіакомпаній, посівши третє місце з рейтингом 55%? Це гірше, ніж отримали, наприклад, такі відомі лоукостери як Wizz Air (56%) і easyJet (65%). British Airways одержала дві зірки за комфорт сидінь, їжу та напої, а також співвідношення ціни і якості. Vueling Airlines отримала такі ж оцінки ще й за посадку на борт, умови в салоні літака і обслуговування клієнтів.
На жаль, Which? не розшифровує, чому Vueling Airlines потрапила до найгірших перевізників. А ось чисельні скарги на Ryanair та British Airways пов’язані з тим, що за деякі послуги, які раніше були включені до будь-якого квитка, віднедавна потрібно платити окремо. Наприклад, Ryanair вимагає оплату за додаткову ручну поклажу, а British Airways більше не надає пасажирам безкоштовні напої та їжу на коротких рейсах. Як наслідок, багато хто з пасажирів відчуває себе обдуреним. Двоє з п’яти клієнтів British Airways вважають, що їжа не коштує тих грошей, які за неї треба заплатити під час польоту. Крім того, пасажири скаржилися, наприклад, на тепле вино або страви, якими не можна годувати маленьку дитину.
Однак деякі клієнти British Airways навіть не отримали шансу спробувати їжу від перевізника. Вони казали, що страви закінчилися ще до того, як візки з ними досягали задньої частини салону літака.
Втім їжа Ryanair визнана ще гіршою – 49% опитаних пасажирів сказали, що вона не варта вказаних цін. Хоча розлючує клієнтів лоукостера не його харчі, а правила перевезення багажу та послуга «пріоритетної посади».
Декілька респондентів були збентежені тим, чому після оплати «пріоритетної посадки» вони все рівно змушені були стояти в довгій черзі з іншими пасажирами, які теж придбали цю послугу. Причина цього явища полягає в тому, що Ryanair фактично змушує клієнтів, які хочуть перевозити з собою другу велику ручну поклажу, купувати послугу «пріоритетної посадки». Таким правом можуть скористатися приблизно 95 пасажирів. А це становить приблизно половину літака.
Оцінки Ryanair, Vueling Airlines і British Airways різко контрастують з показниками, досягнутими перевізниками, які визнано найкращими на коротких маршрутах – Aurigny Air Services (82%), Jet2 (79%) і SAS Scandinavian Airlines (74%).
А ось на далекомагістральних напрямках панують азійські та близькосхідні авіакомпанії. Найкращі оцінки отримали Singapore Airlines (88%), Qatar Airways (79%) та Emirates (76%). Заради справедливості додамо, що тут найгіршими перевізниками визнано American Airlines (48%), British Airways (55%) і Etihad Airlines (56%).