ТОП-10 найдешевших туристичних міст Європи. Серед них немає Києва!

  • 01.02.2020 18:21
  • Dmytro
Бухарест

Багато хто з українців вважає, що мандрівки за кордон – це досить дорого. Помиляєтеся! В багатьох європейських містах ми можемо витратити на їжу та проживання менше грошей, ніж під час подорожей Україною.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Щоб розвіяти сумніви, пропонуємо ознайомитися з ТОП-10 Europe Backpacker Index на 2020 рік. До цього рейтингу включені 56 найбільш популярних міст Європи. Вони індексуються в залежності від витрат туристів. Тобто, чим дешевше місто для мандрівників, тим вище воно знаходиться в рейтингу. Він розраховується вже понад десять років.

З України до рейтингу включений лише Київ. Дивно, але, згідно з Europe Backpacker Index-2020, столиця України не потрапила до ТОП-10 найдешевших міст. Зміцнення гривні відносно іноземних валют негативно позначилося на туристичній привабливості Києва. З середніми щоденними витратами $38,87 на одного туриста столиця України опинилася аж на 11-ому місці. До підрахунку включаються витрати на одну ніч в хостелі, 2 поїздки громадським транспортом, триразове харчування, три пива або вина та одну розвагу.

Київ

Europe Backpacker Index розраховує онлайн-ресурс Price of Travel. Цей сайт є базою даних витрат, з якими стикаються туристи під час поїздок до основних туристичних місць світу. Price of Travel створений на початку 2010 року. Наразі на сайті можна знайти інформацію щодо цін на проживання, транспорт, розваги, харчування та напої з більш ніж 200 міст світу.

Бухарест

Згідно з Europe Backpacker Index-2020, найдешевшим містом Європи для туристів виявився Бухарест. Хоча це не найчарівніший напрямок у Румунії, стара частина столиці все ж таки приваблює мандрівників з багатьох країн світу. Деякі туристи нарікають, що в Бухаресті все ще відчувається радянська епоха. В місті варто ознайомитися з величезною будівлею парламенту – це найвідоміша пам’ятка столиці. Щоправда, багато мандрівників навіть пропускають Бухарест і прямують до іншого чудового румунського міста – до Брашова в Трансільванії.

Втім туристи, які завітають до столиці Румунії, будуть у захваті від низьких цін на товари та послуги. Це допоможе компенсувати можливе розчарування від міста. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Бухаресті складають $27,13 на одного туриста.

Бухарест

Белград

Друге місце в рейтингу посідає Белград. Це одне з балканських міст, яке постраждало у буремних 90-х роках. Але Белград намагається боротися за туристів. Хоча тут ви не знайдете безлічі визначних пам’яток (мабуть, за винятков найбільшої православної церкви світу та історичної цитаделі), але відкриєте для себе жвавий і цікавий міський центр.

Ви залишитеся задоволені белградськими готелями. Вони пропонують досить комфортні номери за співвідношенням ціна/якість. А у низький сезон ви можете отримати дуже хороші пропозиції навіть у шикарних готелях. Крім того, їжа та напої досить дешеві у порівнянні з більшістю інших головних європейських міст. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати у Белграді складають $27,33 на одного туриста.

Белград

Софія

До ТОЗ-3 найдешевших міст Європи також потрапила Софія. Якщо ви завітаєте до столиці Болгарії, то залишитеся з гарними враженнями від її центральної частини. Відвідування більшості головних визначних пам’яток або безкоштовне, або коштує незначних грошей. Софію не включають до обов’язкового переліку міст для подорожей. Але вона буде цікава для тих, хто хоче побачити, що таке пострадянське життя.

Крім того, завдяки дешевим товарам та послугам, навіть звичайні туристи можуть дозволити собі трохи розкоші. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Софії складають $30,93 на одного туриста.

Софія

Будапешт

А ось на четвертому місці знаходиться Будапешт. Це місто, мабуть, лише з Краковом може посперечатися за статус одночасно найцікавішого і найдешевшого у Європі. На відміну від деяких інших напрямків з ТОР-10 Europe Backpacker Index-2020, Будапешт – туристичне місце світового класу. В місті достатньо замків і соборів. Крім того, тут розташовані дешеві термальні курорти.

Недорогі готелі можна знайти трохи поодаль від центру. За двомісний стандартний номер заплатити таку ж ціну, як за хостел у Лондоні. Їжа та напої також досить дешеві, особливо місцеві страви. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Будапешті складають $33,55 на одного туриста.

Будапешт

Краків

Трохи більше грошей ви залишите у згаданому Кракові. Це місто – також одне з найвеличніших і найдешевших місць Європи. Чарівний Краків з прекрасною старою частиною варто було б відвідати навіть якби ціни тут були значно вищими. Наразі місто дуже популярне серед європейців, які прилітають до нього на вікенди. У місті багато чудових і дешевих хостелів, барів та ресторанів, завдяки чому можна зекономити кошти.

За європейськими мірками готелі у Кракові досить дешеві. Дуже часто зустрічаються вигідні пропозиції серед 3- і 4-зіркових місць проживання. Тому не варто шукати автоматично 1-зірковий готель чи хостел. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Кракові складають $33,63 на одного туриста.

Краків

Рига

Дивно, але північні міста також потрапили до Europe Backpacker Index-2020. Зазвичай, подорожі до таких місць доволі дорогі. Але це не стосується Риги. Наразі вона мало відома серед мандрівників. Можливо, це пов’язано з тим, що місто знаходиться поза межами основних туристичних шляхів. Утім мандрівники, які все ж таки, прилетять до нього, будуть приємно здивовані красивим центром Риги, а також дуже низькими цінами.

У районі Старого міста ви знайдете багато хостелів і готелів. На щастя, завдяки високій конкуренції між ресторанами та барами ціни тут досить привабливі. Якщо ви зможете придбати дешеві квитки на літак, Рига може стати одним з найкращих місць для вікенду. Місто вже притягує туристів-любителів активного нічного життя з Великої Британії. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Ризі складають $34,78 на одного туриста.

Рига

Сараєво

До Europe Backpacker Index-2020 потрапило ще одне балканське місто – Сараєво. Це місце можна порівняти з захованим посеред Динарських Альп дорогоцінним камінцем. Мусульманське Старе місто поруч із сучасним центром дуже цікаве та неймовірно привітне. Ціни на готелі і хостели в Сараєво низькі за європейськими стандартами. Тим, хто шукає розкоші, але не бажає переплачувати, варто приїхати до міста в міжсезоння, коли житло значно дешевшає. Втім тут ви не знайдете стільки носіїв англійської, як у багатьох країнах Європи. Але більшість людей дуже доброзичливі.

Їжа та напої також дешеві, особливо, з місцевої кухні. Навіть музеї надзвичайно доступні. Хоча через скорочення фінансування та політичні проблеми деякі з них закрились на початку 2012 року. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Сараєво складають $36,33 на одного туриста.

Сараєво

Вільнюс

Восьме місце в Europe Backpacker Index-2020 посів Вільнюс. Це ще одна балтійська столиця, яку варто відвідати, якщо ви подорожуєте також до Риги та Таллінна. Як і в більшості інших міст колишнього радянського блоку, у Вільнюсі мало цікавих пам’яток. Тому тут варто просто повештатися, насолоджуючись Старим містом, а потім помилуватися видом із замкової вежі. Одна з найвідоміших місцевих пам’яток – статуя музиканта Франка Заппи.

Вільнюс помітно менш туристичне місто, ніж Таллінн чи Рига. Як результат, знайти вигідні пропозиції їжі та напоїв дуже просто. Тут найдешевшим та найпопулярнішим є пиво. Та можна спробувати і досить дешеву горілку. Що стосується проживання, то ціни на готелі та хостели також низькі. Тому Вільнюс може бути хорошим місцем для невеликого відпочинку для мандрівників, які подорожують відразу кількома сусідніми країнами. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати у Вільнюсі складають $36,44 на одного туриста.

Вільнюс

Стамбул

Досить довго Стамбул вважався фантастичним місцем для бюджетних туристів. Але останнім часом ситуація почала змінюватися. Тепер він майже такий же дорогий, як і багато інших великих міст південної Європи. Наразі номери в готелях Стамбулу коштують дорожче, ніж раніше, принаймні під час туристичного сезону в теплі місяці року.

Втім мандрівники можуть зекономити, забронювавши місця в хостелах. Їхні послуги залишаються поки що доволі дешевими. Також відносно дешеві їжа та напої, особливо в закладах, орієнтованих на місцевих жителів. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Стамбулі складають $36,53 на одного туриста.

Стамбул

Варшава

На останній сходинці у ТОР-10 Europe Backpacker Index-2020 знаходиться Варшава. Це велика і процвітаюча столиця, яка все ще не привертає настільки багато уваги мандрівників як Краків. У Варшаві домінують ділові мандрівники, тому ціни на проживання можуть бути досить високими для бюджетних туристів. Але в районі Старого міста та навколо нього можна знайти гідні готелі з бюджетними пропозиціями.

Та все ж таки Варшава – прекрасне і привітне місто для туристів. Ціни на квитки до основних пам’яток та послуги громадського транспорту залишаються досить низькими за європейськими стандартами. Якщо ви плануєте поїхати до Кракова, вам, швидше за все, порадять пропустити Варшаву. Але це буде помилкою. Це місто недооцінене і набагато чарівніше, ніж ви, напевно, очікуєте. За підрахунками Europe Backpacker Index, середні щоденні витрати в Варшаві складають $37,65 на одного туриста.

Варшава

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей