Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Конспект мандрівника: оренда автомобіля закордоном

  • 30.10.2019 20:02
  • Dmytro
Оренда машин

Одним з найкращих варіантів подорожі деякими країнами світу є прокатний автомобіль. А часом ця опція навіть дозволяє заощадити на готелях 😉

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Плюсів у орендованої машини безліч. Її наявність дозволяє винаймати житло на околиці міста, де воно, як правило, дешевше, а також з більшою легкістю планувати приліт і виліт з країни. Іноді так буває, що мандрівник прилітає до одного аеропорту, а відлітає з іншого. Прокатні компанії за додаткову оплату дозволяють брати авто в одному місці, а здавати в іншому. А головне – це, звичайно, мобільність. Існують країни, наприклад, США, природні багатства яких оглядати без орендованої машини просто некомфортно, а часом і неможливо.

Замість передмови

У будь-якій країні світу, де ви захочети взяти на прокат автомобіль, вас попросять показати паспорт і водійська права. Як правило, скрізь приймають звичайні українські пластикові права. Але перед кожною поїздкою необхідно перевіряти і читати умови оренди кожної компанії окремо.

У деяких випадках від вас можуть вимагати показати міжнародне посвідчення водія International Driving Permit, наприклад, на Шрі-Ланці. Отримати такий документ можна в будь-якому сервісному центрі МВС – треба принести кілька стандартних документів, фото і заплатити кілька десятків гривень.

Де забронювати

Яким чином найкраще забронювати автомобіль? Це можна зробити як за допомогою інтернету, так і безпосередньо вже на відпочинку, наприклад, в аеропорту, де розташовуються офіси таких фірм.

Найзручнішим способом бронювання автомобілів, на нашу думку, є сайти-агрегатори, наприклад, Rentalcars, Arguscarhire.com, Happycar.com та Economycarrentals.com. Вони збирають пропозиції від безлічі прокатних компаній, найчастіше отримуючи при цьому від них серйозні знижки. Як наслідок, на подібних ресурсах зручніше шукати собі автомобіль, вибираючи з великого розмаїття пропозицій і отримуючи при цьому часто ціну нижче, ніж на сайті самої прокатної компанії.

Крім того, існує багато метапошуковиків, за допомогою яких можна забронювати практично всі туристичні послуги в одному місці, тобто проживання, авіарейси та готелі. Найвідоміші, звичайно, Kayak, Skyscanner, momondo. Також можна забронювати машину на сайтах, які спершу створювалися саме для бронювання житла, наприклад, Agoda, Hotels.com.

Замовити автомобіль зручно і на сайтах авіакомпаній (пам’ятаєте, що вам постійно пропонують забронювати машину під час купівлі квитків на сайтах лоукостерів?).

Крім того, можна орендувати машину і на сайтах самих прокатних компаній, наприклад, у таких гігантів цього бізнесу як Avis, Hertz, Goldcar, Europcar тощо.

Якщо ви вирішили не користуватися сервісами-агрегаторами, то вам потрібно заходити на веб-сторінки кожної прокатної компанії окремо. Кого ж вибрати – велику мережеву міжнародну фірму або скромного місцевого прокатника? Найчастіше у великій компанії ціни на прокат вищі, ніж у дрібної. Плюс співробітники маленької фірми частіше йдуть на поступки, наприклад, якщо у водія невеликий стаж водіння чи йому ще не виповнилося 25 років. Разом з тим у таких фірм менше машин, що підвищує ризик того, що вона не зможе надати навіть раніше заброньований автомобіль, наприклад, через потрапляння його в аварію перед цим.

Але на якому ресурсі дешевше орендувати машину? Пропонуємо самим це перевірити. Наприклад, якщо ви захочети забронювати Ford Fiesta на тиждень на початку березня 2020 року в аеропорту Рима Ф’юмічіно, то на rentalcars.com ця послуга буде коштувати приблизно €110, kayak – €120, car-hire.ryanair.com – €140 тощо.

Та вартість оренди автомобіля залежить не тільки від сайту, але й від багатьох інших факторів. Тому не дивуйтесь, якщо хтось з ваших знайомих знайшов машину за €5 на добу, а вам не зустрічаються такі пропозиції. Щоб орендувати автомобіль за оптимальною ціною, варто пам’ятати, що:

  • під час сезону відпусток, вихідних та довгих традиційних свят, наприклад, на початку травня, попит на оренду автомобілів збільшується, тому в такі дати прокатні компанії неохоче проводять акції для своїх клієнтів;
  • чим пізніше до своєї подорожі ви забронюєте автомобіль, ти дорожче він вам обійдеться. І тут питання не втому, що прокатні компанії піднімають ціни, а в тому, що чим ближче ваша дата вильоту, тим менше пропозицій залишається на розгляд. Як і при оренді житла, бронюванням машини варто зайнятися заздалегідь. Може виявитися, що на момент вашої подорожі в місцевій прокатній компанії не виявиться вільного автомобіля або ціни значно зростуть внаслідок високого сезонного попиту. Тому радимо не зволікати до останнього дня перед мандрівкою;
  • зазвичай, автомобілі з механічної коробкою передачі дешевші за машини-автомати;
  • з вас також можуть попросити додаткові кошти за навігаційне обладнання. Щоб уникнути цих витрат, завантажте до свого смартфону офлайн-мапи;
  • у деяких прокатних компаніях можна зекономити, орендувавши машину не з 10-00 до 10-00, як це робиться зазвичай, а з 10-00 до 9-00 або з 14-00 до 13-00;
  • вартість автомобіля в прокатній компанії, що розташована в аеропорту, може бути дорожчою, ніж у фірмі, що знаходиться, наприклад, біля вашого готелю в місті. Це логічно – пасажирам зручніше орендувати автомобіль в аеропорту, ніж в іншому місті, тому цим фактором користуються прокатні компанії, щоб поставити вищі ціни для своїх заробітків;
  • для водіїв деяких вікових груп вартість оренди автомобіля може бути більшою, ніж для решти клієнтів. Найбажанішими клієнтами для прокатних компанії є водії віком від 25 і до 65 років. Для інших дуже часто діють більш високі тарифи;
  • як правило, менші автомобілі швидше зникають з пропозицій прокатних компаній, оскільки їхній прокат дешевший, ніж більш потужних машин.

Крім того, варто пам’ятати, що коли ви орендуєте автомобіль за допомогою інтернету, поруч із обраною вами моделлю з’являється вираз «або подібний». Зазвичай, це написано дрібним шрифтом. Але насправді може бути так, що коли ви приїдете взяти машину, то вам запропонують не ту саму модель, яку ви обрали. У цьому випадку прокатна компанія повинна надати вам автомобіль того ж класу. Наприклад, замість Peugeot 107 ви можете взяти Toyota Aygo або Citroen C1, а замість Ford Focus – Skoda Octavia або Opel Astra. Водночас, цей альтернативний автомобіль, однак, повинен мати ідентичне обладнання – кондиціонер, навігацію або відповідний тип коробки передач.

Також нагадуємо, що в деяких країнах світу встановлений лівосторонній рух на дорогах. Тому, орендуючи машину, наприклад, в Європі у Великій Британії, Ірландії, на Кіпрі чи Мальті, пам’ятайте, що вам нададуть автомобіль, у якому кермо буде встановлено з іншого боку в машині, ніж в Україні. Лівосторонній рух також діє в таких країнах Азії як Індонезія, Індія, Непал, Японія, Мальдіви, Малайзія, Сінгапур, Шрі-Ланка, Таїланд тощо, Африки – Кенія, Намібія, Південна Африка, Сейшельські острови тощо, Америки – Багами, Барбадос, Британські Віргінські острови, Домініка, Гренада, Ямайка, Гайана, Суринам тощо, Океанії – Австралія, Фіджі, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Соломонові острови тощо.

Чи потрібна кредитна картка?

Існує усталена думка про те, що для бронювання автомобіля потрібна лише кредитна карта, на якій повинні бути витиснуті ваше ім’я та прізвище. Вважається, що це потрібно, аби заблокувати певну суму ваших грошей, так званий, страховий депозит, на непередбачений випадок. Наприклад, прибирання сильно забрудненої машини або її ремонт, який не був покритий страховкою. Як правило, це сума від €300 до €1000, але може бути й €3000. Якщо проблем з машиною після її повернення не буде, то гроші будуть розблоковані за кілька днів після закінчення подорожі.

Саме кредитну картку від вас попросить переважна більшість компаній з прокату автомобілів, в тому числі, практично всі світові бренди, такі як: Hertz, Avis, Budget чи Alamo. Причому таку картку повинна буде надати саме та людина, яка підписуватиме договір із прокатною компанією та керуватиме машиною. На жаль, орендна фірма не візьме для блокування страхового депозиту кредитну картку родичів чи друзів, які будуть мандрувати разом із вами.

Але це правило спрацьовує не завжди. Насправді, прокатні компанії можуть прийняти у вас і дебетові картки (ті, які ви отримали від вашого банку для доступу до грошей, накопичених на банківському рахунку), і передплачені, і мультивалютні, і навіть віртуальні. Та що казати, деякі прокатні агентства, в першу чергу, невеличкі, можуть приймати і готівку. Крім того, для бронювання автомобіля можна також зробити банківський переказ.

Та перед поїздкою завжди варто перевірити, чи підтримує обрана вами прокатна компанія зручний для вас спосіб оплати бронювання. Крім того, і це дуже важливо, читайте уважно всі умови оплати оренди, особливо те, що пишеться під зірочками чи меншим шрифтом. Бо може виявитися, що за оплату готівкою з вас можуть взяти додаткову плату. Ваша уважність може вберегти вас від неприємних сюрпризів.

Також сама ціна оренди автомобіля готівкою може виявитися значно дорожчою, ніж за допомогою кредитної картки з блокуванням певної суми на депозиті. Наприклад, минулого року на іспанській Майорці можна було зустріти оголошення про те, що за €240 за шість днів можна було взяти на прокат Seat Ibiza, Toyota Yaris чи Kia Rio. Прокатна компанія обіцяла привезти та забрати автомобіль з готелю та не вимагала від клієнта кредитну картку, авансовий платіж чи депозит. Однак ця ціна перевищувала середньоринкову приблизно удвічі, за якою можна була взяти машину за допомогою кредитної картки з повною страховкою.

Страхування

Втім, якщо ви не маєте відповідної кредитної картки, а прокатна компанія її вимагає, є ще одна можливість вирішити цю проблему. Інколи орендні фірми погоджуються віддати автомобіль за умови придбання повної страховки на автомобіль, як вже зазначалося трохи вище. Її можна оплатити як звичайною дебетовою карткою, так і готівкою. Але радимо вам перед цим запитати у прокатної компанії чи погодиться вона на цей варіант.

Та пам’ятайте, якщо з автомобілем все буде гаразд, то заблокована сума на кредитній картці вам повернеться приблизно за тиждень. А ось плата за повну страховку ні. При чому вона може бути доволі суттєвою – від декількох євро на день до декількох десятків.

Та, власне придбання тієї чи іншої страховки при оренді машини є одним з найбільш суперечливих питань. Тариф будь-якої прокатної компанії обов’язково містить базову страховку, без якої ви не отримаєте автомобіль. Але її покриття може мати суттєві відмінності. Тому при оренді машини варто подивитися, що саме включено до базової страховки, аби вирішити чи варто докуповувати добровільну.

Існує кілька видів страхування, які відрізняються в залежності від того, що вони покривають:

* TPL (Third Party Liability), (TLP (Third Liability Protection)) – є аналогом нашої звичайнісінької автоцивілки (ОСЦПВ). Як правило, вона є обов’язковою, тобто вже закладена у вартість страховки.

* CDW (Collision Damage Waiver) – це наша КАСКО, вона страхує ризики пошкодження машини. Але вона не передбачає покриття ризику викрадення.

* Theft Protection (TP) або Theft Insurance (TI) – це страховка від викрадення авто.

* SLDW (Super Loss Damage Waiver) – по суті, це найповніший аналог нашої КАСКО. Вона передбачає повне покриття ризиків. Також передбачається нульова франшиза.

* LDW (Loss Damage Waiver) – це все та ж КАСКО. Вона передбачає страхування збитку і викрадення. Мінусом є наявність франшизи.

* SCDW (Super Collision Damage Waiver) – це аналог КАСКО без франшизи.

* TW (Theft Waiver) або (TP (Theft Protection) – окрема страховка, яка передбачає страхування викрадення автомобіля.

* PAI (Personal Accident Insurance) або SPAI (Super Personal Accident Insurance) – по суті, це страхування здоров’я і життя водія та пасажирів. Але вона буде зайвою, якщо перед мандрівкою ви вже купили собі страховку від нещасного випадку або хвороби на час відпочинку.

Хай там що, перед придбанням страховки завжди варто дуже уважно прочитати, які саме пошкодження вона покриває. Наприклад, начебто страховка CDW покриває пошкодження, але, як пізніше виявляється, вона не покриває пошкодження скла, коліс, салону, даху або днища. В такому разі з вас можуть списати пристойну суму на кілька сотень євро, навіть якщо ви, здавалося б, маєте страховку від пошкоджень.

Крім того, при оформленні прокату машини варто уточнити чи є франшиза в страховках – як обов’язковій, так і добровільній. Адже може бути ситуація коли, здавалося б, страховка досить дешева. Але за рахунок великої франшизи – безумовної суми, яку Ви повинні будете заплатити зі свого боку в разі настання ризиків – її користь сильно нівелюється, особливо, коли франшиза досягає тисячі євро. Тоді ремонт більшості пошкоджень може бути здійснений за ваш рахунок, навіть якщо у ви маєте страховку від цих ризиків.

Списання грошей за ремонт

Обов’язково перед тим, як взяти автомобіль на прокат, його необхідно оглянути з усіх боків і зафіксувати будь-яким чином, наприклад, сфотографувавши на смартфон чи записавши відео (і не видаляйте їх досить довго після подорожі), можливі пошкодження, наприклад, подряпини тощо. Якщо ви помітили будь-які пошкодження, подряпини, вм’ятини, плями, попросіть включити інформацію про них до документу, який ви повинні отримати під час передачі вам автомобіля. В іншому випадку прокатна компанія може звинуватити вас в нанесенні ушкоджень, і списати потім з вас гроші на ремонт машини.

Ми радимо вам не вірити висловлюванням співробітників прокатних компаній, наприклад, що «машина нова, вам не потрібно її перевіряти». Крім того, якщо вам здається, що ви оглядаєте машину в доволі темному місці і не можете добре це зробити, то попросіть співробітника прокатної машини переставати автомобіль на світліше місце. Небажання це зробити може свідчити про те, що на машині є, наприклад, подряпина, яку погано видно в темному місці, але за яку потім знімуться кошти з вашого заблокованого депозиту.

Також варто перевірити чи вписали до документу, який ви отримуєте при передачі автомобіля, всі недоліки, які ви виявили. Якщо співробітники не вказали їх, то вимагайте дописати чи переробити цей документ. Це стане запорукою того, що при поверненні машини у вас не буде проблем зі списуванням грошей з вашої картки.

Водночас, не всі прокатні компанії працюють як казино 🙂 Перед отриманням машини співробітники деяких прокатних контор при огляді машини дуже часто при наявності до передачі вам автомобіля дрібної подряпини закреслять усю деталь – потім при здачі авто, навіть якщо на тій же деталі з’явилися нові подряпини, вже з вашого заблокованого депозиту нічого не заберуть. У багатьох прокатних компаніях діє правило, що з клієнта візьмуть гроші на ремонт машини тільки в тому разі, якщо подряпина довше 10-15 см.

Але гроші з вашої картки за ремонт автомобіля зазвичай можуть бути списані лише тоді, коли при поверненні машини в прокатне агентство, ви підписали відповідний протокол. У разі, якщо кошти будуть все ж списані з вашої кредитної картки, то варто звернутися до банку із заявою на повернення коштів, обґрунтовуючи це тим, що прокатна компанія не має документів, де було б вказано, що ви згодні з тим, що машина була пошкоджена під час вашого користування.

Для того, щоб знизити ризики подряпин, радимо вам користуватися паркінгами. У деяких країнах світу є нормальним, коли машини паркуються на вулицях аж до торкання сусідньої машини, тим самим, завдаючи подряпини, за які потім з вас можуть списати гроші в прокатній компанії.

Мандрівник Євген розповідає, що він якось у Італії влаштував невелике ДТП без постраждалих.

«Виїхав на зустрічну на серпантині і вдарив машину. Протягом 30 хвилин заповнили європротокол, який потім віддав прокатній компанії. З мене зняли €500 за пошкодження моєї машини, але через місяць брокер компенсував», – говорить він.

Втім, ми радимо вам бути все ж таки якомога обережнішими при передачі автомобіля прокатній компанії. Декі з них, особливо в таких країнах, як Іспанія чи Італія, спокушають клієнтів дуже привабливими цінами оренди автомобіля (навіть за €1 за добу). Але при цьому їхні представники потім дуже ретельно підходять до перевірки автомобіля при поверненні. Може виявитися, що мінімальні подряпини в 2-3 см, яких ви навіть не помітили, обираючи машину, обійдуться вам у кілька сотень євро, що будуть списані орендною компанією з депозиту. У цьому випадку повна страховка може стати запорукою спокійного повернення додому.

Крім того, радимо вам пильно слідкувати за операціями на вашій кредитній картці. Якщо протягом десь тижня кошти не будуть розблоковані або буде розблокована менша сума, то радимо відразу звернутися до компанії, де ви орендували автомобіль, вимагаючи роз’яснень та повної документації (включно з фотографіями) можливо вами завданих збитків. Якщо ви взяли в прокат машину через посередницьку компанію, треб звернутися й до їхнього відділу обслуговування клієнтів.

Паливо

Як правило, при отриманні автомобіля в прокатної компанії паливний бак буде заповнений. Тому при його поверненні вам необхідно буде віддати машину теж з повним баком. Інакше прокатна компанія може скористатися вашими грошима на заблокованому депозиті для оплати послуги дозаправки автомобіля та вартості самого пального.

Деякі прокатні компанії пропонують своїм клієнтам послугу купівлі у компанії повного баку пального. Зверніть увагу на його вартість – може виявиться, що ціна палива вдвічі вища, ніж на найближчій АЗС. Тому варто перед мандрівкою перевірити в інтернеті середню вартість пального в цьому реґіоні. Можливо, вам буде краще самостійно заправити машину, а не купувати варіант оренди автомобіля з повним баком. Крім того, треба завчасно дізнатися, де розташована найближча АЗС. Це може бути доречною інформацією, якщо вам потрібно буде заправити автомобіль «під пробку», перш ніж повернути його.

Варто перевіряти рівень пального в машині, яку ви отримуєте в прокатній компанії. У разі невідповідності з тим рівнем, про який ви домовилися, необхідно відразу про це повідомити співробітнику прокатної компанії, аби той усунув недолік.

Інколи прокатні компанії видають машини з умовно порожнім баком, тобто вам самим необхідно буде знайти АЗС, щоб заправитися пальним. Як правило, при передачі вам машини в її баку буде його достатньо, щоб доїхати до найближчої АЗС. Але так відбувається не завжди, тому в компанії можуть запропонувати Вам придбати деякий обсяг пального. На жаль, оренда автомобіля з умовно порожнім баком найменш економна для мандрівника. Дуже важко розрахувати точний обсяг пального, який вам знадобиться для вашої подорожі. Тому при поверненні автомобіля до прокатної компанії в машині залишиться певна кількість пального. А це ніщо інше як ваші додаткові витрати та чистий прибуток орендної компанії.

Щоправда, в деяких країнах світу можна не турбуватися про те, щоб заправити машину перед її поверненням. При оформленні прокату автомобіля для цього варто придбати додаткову послугу передплаченого баку пального. В такому разі прокатна компанія сама заправить автомобіль і візьме гроші за пальне з вашої картки.

Додаткові послуги

Крім того, радимо вам бути пильними при придбанні додаткових послуг. Оскільки вони можуть використовуватися співробітниками прокатних компаній для того, щоб стягнути з вас додаткові кошти, які ви б могли зекономити. За такі додаткові опції як GPS-навігація, дитячі автокрісла, Wi-Fi-роутер або додаткового водія прокатна компанія, як правило, захоче стягнути з вас додаткову плату.

Та будьте обережні. Радимо вам добре вивчати специфікації автомобілю, який плануєте орендувати. Бо можете стикнутися з тим, що завчасно заплатите за додаткову послугу GPS-навігації, а ваш автомобіль виявиться з навігацією, що попередньо була встановлена на заводі. Тобто, навіть, якби ви й не заплатили б за цю послугу, необхідне обладнання вже було б встановлене у вашій машині.

Також на вас можуть добре заробити, запропонувавши, наприклад, дитяче сидіння, наявність якого для перевезення дітей в деяких країнах є обов’язковою. Оренда сидіння буде коштувати €6-7 на добу. Водночас, у місцевих крамницях дитяче сидіння можна придбати за таку ж суму чи трохи дорожче. Але тоді ви зекономите на цій додатковій послузі, якщо берете машину в оренду на декілька днів.

Варто додати, що з вас можуть стягнути додаткову плату ще за декількома причинами. Інколи прокатні компанії обмежують максимальну кількість кілометрів, які ви може проїхати на їхньому автомобілі. Якщо ви хочете проїхати більше, то вам потрібно буде заплатити додаткову суму прокатній компанії. Також вони полюбляють вводити обмеження на користуванні їхнім автомобілем для подорожі до інших країн. Часто за це вони стягують додаткову плату в декілька десятків євро.

Платні дороги

На відміну від України, в багатьох країнах світу існують платні дороги. Перед вашою поїздкою необхідно дуже уважно вивчити, де саме у країні подорожі розташовані ці дороги, як відбувається оплата і як уникнути штрафів. У різних країнах світу протяжність платних доріг і умови оплати проїзду сильно відрізняються. Наприклад, якщо у Франції багато магістралей платні, то в Іспанії тільки деякі.

Найпоширенішим способом оплати в Європі є віньєтка – це спеціальна наліпка, яка наклеюється на лобове скло автомобіля. Ціна на неї залежить від того, як довго ви плануєте користуватися платними дорогами. Наприклад, в Австрії вона коштує від €9 за 10 днів користування до майже €90 за три місяці.

Але така система діє не в усіх країнах. Наприклад, у Франції вам треба буде платити за проїзд за визначеним маршрутом. Причому це можна буде зробити як банківською карткою, так і готівкою.

Існує ще й система зняття грошей з банківського рахунку після проїзду визначеного маршруту. Наприклад, за таким принципом можна проїхатися по дорогах Норвегії – камери просканують номер вашої машини, який прив’язаний до певного банківського рахунку. Після проїзду гроші будуть звідти списані.

Штрафи

Дуже важливо пам’ятати про те, що в багатьох країнах світу набагато суворіший контроль за дотриманням правил дорожнього руху, ніж в Україні. Відеокамери, що фіксують порушення, а також високі штрафи – буденна справа в Європі або США. До цього в Україні тільки звикають. Мало того, вже починають застосовувати квадрокоптери для того, щоб зафіксувати порушення ПДР. З найчастіших порушень ПДР нашими туристами можна виділити перевищення швидкості, неправильне паркування, заїзд в історичні частині міста, куди заборонений проїзд немісцевим жителям.

Втім суми штрафів коливаються в різних країнах. Якоїсь усталеної суми за те чи інше порушення не існує. Наприклад, у Фінляндії штраф за перевищення дозволеного показника швидкості на 15 км/год становить €140, а в межах 15-20 км/год – вже €200. Важливо додати, що в цій країні штраф за перевищення обмеження швидкості понад 20 км/год буде розраховуватися, виходячи з вашого доходу, а це означає, що штраф може бути більш значним.

Ще суворіші штрафи у Швеції. Тут за проїзд на червоне світло треба буде заплатити приблизно €260, за непристебнутий пасок безпеки – €50, а за перевищення межі швидкості понад 30 км/год – €140.

Але в деяких країнах ви може зіткнутися з досить дивними як для українських водіїв штрафами. Наприклад, в Іспанії ви не можете керувати машиною босоніж, в шльопанцях або на високих підборах. А в Італії діє заборона зупиняти машину з працюючим двигуном – це означає, що ви не зможете, наприклад, включити кондиціонер перед поїздкою в спекотний день, щоб трохи охолодити машину перед подорожжю. В той же час, водії на Кіпрі повинні постійно тримати обидві руки за кермом.

Часто поліція виписує штрафи на місці, які можна оплатити в банківському відділенні самостійно в країні перебування. Але якщо порушення зафіксовано, наприклад, камерою спостереження, то не треба розраховувати на те, що, оскільки ви керуєте прокатною машиною, то вас буде складно знайти після її здачі. Поліція направить запит у прокатну компанію з вимогою повідомити домашню адресу порушника, щоб пізніше надіслати йому повідомлення про штраф. Деякі прокатні компанії беруть за надання цих даних адміністративний збір, який може становити кілька десятків євро. Вони будуть списані з вашої банківської картки. Інколи прокатна компанія може сама оплатити штраф, але потім вона візьме з вашої картки адмінзбір і суму штрафу.

Повернення машини

При поверненні машини варто попросити у прокатної компанії документ, який засвідчує, що ви віддаєте автомобіль в тому вигляді, в якому його отримали. Радимо вам запитати документ зрозумілою вам мовою, як правило, англійською. Якщо ж ви здаєте машину в неробочий час, то вас попросять залишити ключі в спеціальному ящику. У такому разі радимо вам сфотографувати автомобіль після того як ви його здасте, при цьому будь-що зафіксуйте на фотографії дату здачі або вивіску прокатної компанії.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей