Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

Отримати візу до Алжиру буде значно простіше

  • 17.02.2020 14:26
  • Dmytro
гори в Алжирі

Якщо вам набридли натовпи туристів, радимо запланувати подорож до Алжиру. Країна, яка довгі роки не звертала уваги на активне зростання світової туристичної індустрії, вирішила змінити ставлення до любителів подорожей.

Найбільша країна Африки – Алжир – планує спростити правила видачі віз туристам. Очікується, що нещодавно обраний президент Абдельмаджид Теббун незабаром підпише закон щодо нового урядового плану дій. До його економічного розділу буде включена підтримка туристичних агентств, заохочення більшої кількості чартерних рейсів і спрощення візових процедур для іноземних туристів. Про це повідомляє Bloomberg.

Зараз відомо дуже мало деталей про те, як ці наміри будуть реалізовані. Нова візова система буде готова «в найближчі тижні», повідомив радник міністерства туризму Алжиру Абделькадера Гуті, відмовившись від більш конкретної інформації.

Алжир готовий стати «альтернативним напрямком для Середземномор’я», – сказав він.

Це галузь, яка приносить багато валюти та робочих місць. Алжир не може дозволити собі розкіш залишитися обабіч, заявив Абделькадер Гуті.

Алжир

Завдяки лібералізації візової політики Алжир має намір заохотити до подорожей, в першу чергу, європейців. Але він буде залучати також мандрівників з Китаю, Канади і США. Гуті заявив, що Алжир орієнтуватиметься на заможних відвідувачів та пригодницький відпочинок. Крім того, він згадав плани щодо розширення порту в столиці для розміщення круїзних суден і розвитку принаймні одного курорту на середземноморському узбережжі.

Алжир планує до 2025 року щорічно приймати 5 мільйонів туристів. Це становить половину потужності нового терміналу в аеропорті Алжира, який відкрився минулого року.

Заохочуючи розвиток туризму, Алжир має намір диверсифікувати свою економіку. Уряд взяв приклад з Саудівської Аравії, яка минулого року значно лібералізувала свої візові правила, щоб поступово відмовлятися від нафтової залежності. Згідно з планами алжирських урядовців, частка туризму у валовому внутрішньому продукті збільшиться в три рази до 4,5% в 2025 році.

Ще більш зручно буде подорожувати до Алжиру, якщо до цієї країни розпочне літати лоукостер Ryanair. Портал «У відпустку» повідомляв минулого року, що авіаційна влада Італії погодила перевізнику виконання регулярних рейсів до цієї країни з Бергамо. Та поки що квитків у продажу немає.

Tassili n’Ajjer

Бюрократичні процедури

Відомий український мандрівник Костянтин Ліорек, який торік подорожував Алжиром, розповів порталу «У відпустку», що віза до цієї країни оформлюється досить довго.

Спочатку турист повинен отримати від якої-небудь місцевої організації запрошення. Але цього мало. На наступному етапі це запрошення треба затвердити та зареєструвати в Міністерстві іноземних справ Алжиру. І лише після цього міністерство повідомляє відповідне посольство, що такому-то туристу можна видати візу. У моєму випадку з моменту отримання запрошення до видачі візи пройшло два з половиною місяці. Така процедура передбачена не лише для туристичних віз, а й для робочих чи бізнес-віз, повідомив мандрівник.

Якщо алжирці планують лібералізувати візові процедури та заохочувати туризм, то також треба дозволити туристам більш вільно подорожувати країною, вважає Костянтин Ліорек. Під час цієї мандрівки з ним трапилася дивна історія.

Коли ми приїхали до відомої історичної пам’ятки – руїн римського міста Джеміла, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, мені та ще двом туристам відмовилися продати квитки до музею. Натомість нас протримали на вході півтори години, викликали поліцію, в тому числі якесь керівництво цього правоохоронного органу. Будь-які наші прохання трьома мовами продати нам квитки взагалі не сприймалися. А потім нас відправили в зворотну сторону на таксі, яке супроводжувалося двома поліцейськими машинами попереду і двома позаду. Така ситуація сталася, тому що ми не взяли в сусідньому місті, яке розташоване за 150 км, місцевого супроводжуючого, розказав Костянтин Ліорек.

Джеміла

Що ще варто подивитися в Алжирі?

  • Константіна. Розташоване над глибокою ущелиною, так зване «Місто мостів» є однією зі знакових пам’яток Алжиру з безліччю будинків і мечетей османської епохи.
  • Міста Алжир и Оран. З краєвидом на Середземне море два найбільших міста країни відомі своїми великими бульварами і лабіринтами.
  • Тімгад. Це добре збережені римські руїни у горах неподалік від міста Алжир. Тімгад датується І століттям нашої ери і є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (як і вже згадана Джеміла). Тут ви зможете побачити руїни театрів, храмів і будинків.
  • Tassili n’Ajjer. В цьому південно-східному національному парку знаходяться деякі з найбільш важливих доісторичних творів у світі. Більш 15 тисяч гравюр, знайдених на цьому плато, яке межує з Лівією, Нігером і Малі, включають зображення крокодилів, антилоп і мисливців, деякі з яких датуються 6000 роком до н.е.
  • Chrea. Найпопулярніший гірськолижний курорт Алжиру розташований серед кедрових лісів в Атлаських горах, приблизно в 65 км на південь від столиці. Побудований французькими колонізаторами в 1940-х роках, він був відновлений після громадянської війни 1990-х років.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей