Подорож з немовлям: правила перевезення інфантів авіакомпаніями

  • 02.06.2019 13:27
  • Dmytro
Переліт з дитиною

Перевезення немовлят літаками досить відповідальний процес. У більшості перевізників для таких категорій пасажирів є свої власні правила та тарифи на перельоти. Зазвичай до категорії немовлят або як ще їх називають інфанти від англійського слова infant, відносять дітей віком до 2 років. Для того, щоб ви краще підготувилися до перельоту з немовлятами, ми зробили огляд правил їх перевезення, які діють у більшості авіакомпаній, що здійснюють польоти з України.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

МАУ

Найбільше пасажирів в Україні перевозить авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України». Тому розпочнемо наш огляд з цього перевізника. На рейсах МАУ немовлята до 2 років можуть подорожувати, сидячи на колінах у одного з батьків. Як повідомили в прес-службі авіакомпанії, у такому випадку для інфанта купують квиток без місця за спеціальною ціною зі знижкою 90% від повної вартості обраного тарифу і без аеропортових зборів. Щоб купити такий квиток, він повинен бути оформлений єдиним бронюванням з квитком дорослого, до якого і «прив’язують» квиток для інфанта.

Якщо летить один дорослий, то у нього на колінах може сидіти лише один інфант. У випадку, якщо він вирушає у подорож з двома дітьми віком до 2-х років, то для другої дитини батьки повинні обов’язково купити квиток з місцем. До тарифу такого квитка буде застосована дитяча знижка. Її розмір буде залежати від умов обраного тарифу. У більшості випадків розмір такої знижки становить 25%, але її також може і не бути зовсім. При перельоті дитини до 2-х років на окремому місці дорослий повинен обов’язково мати з собою дитяче автокрісло. Також його можна використовувати для дитини до 3-х років або більше, але за умови, що вага дитини не перевищує 18 кг.

Дорослий пасажир має сам подбати про наявність авто-крісла. МАУ не надає цю послугу. Максимальні розміри сидіння авто-крісла: 42х42 см (16,5х16,5 дюймів). Авто-крісло повинно мати ремені для фіксації дитини, бути справним та дозволеним для використання на авіатранспорті, що має підтверджувати відповідна етикетка.

МАУ надає дитячі люльки тільки на далекомагістральних рейсах МАУ на борту повітряних суден типу Boeing-767 та Boeing-777 у всіх класах обслуговування. За винятком літака Boeing-767 UR-GEA, де люльки надаються тільки у класах преміум економ та бізнес. Оскільки кількість люльок обмежена, то дорослому пасажиру потрібно зробити запит на цю послугу під час бронювання перельоту.

На всіх інших своїх рейсах МАУ не надає дитячі люльки для перевезення немовлят.

При цьому власну люльку можна використовувати тільки до борту літака та після виходу з нього, але не під час польоту. У салоні її необхідно розташувати на багажній полиці.

Крім того, дитину можна довезти до борту літака на дитячій колясці будь-якого типу. Та великі коляски біля літака слід здати в багаж. В аеропорту призначення її видадуть після виходу з літака. Треба пам’ятати, що дитяча коляска будь-якого типу перевозиться безкоштовно за умови її використання для перевезення немовлят до 2-х років. І іншому разі, в тому числі перевезення дитини віком старше 2-х років, до коляски застосовується оплата як за понаднормовий багаж.

В той же час дитяча коляска, що за вагою та розмірами у складеному вигляді, включно з пакуванням, не перевищує стандартні обмеження для ручної поклажі у відповідному класі обслуговування, може перевозитись у пасажирському салоні літака на багажній полиці замість одного місця ручної поклажі.

Авіакомпанія відмовляє у перевезенні, навіть за наявності медичної довідки, породіль та новонароджених дітей у перші 7 днів після пологів та народження дитини, а також якщо настання пологів очікується у найближчі 7 днів до дня перевезення.

SkyUp

Кожний дорослий пасажир цієї авіакомпанії має право на перевезення з собою тільки одного немовляти без надання окремого місця. Як зазначили в авіакомпанії, тариф складається з 10% від тарифу дорослого квитка + аеропортові збори. Наприклад, на рейсах Києва-Тбілісі-Київ потрібно буде сплатити за немовля на колінах щонайменше $9 в один бік, а на рейсах Київ-Барселона-Київ $39. Але кінцева вартість буде залежати від того, за яким тарифом придбаний дорослий квиток.

При цьому одному дорослому пасажиру дозволяється перевозити з собою не більше двох немовлят – одного без надання окремого місця, а другого на окремому місці, з оплатою такого перевезення за тарифами, що встановлені авіаперевізником для перевезення дітей віком від 2 до 12 років.

Немовля, для якого було сплачено окреме місце, повинно перевозитися в автомобільному кріслі для перевезення дітей, що сертифіковане для використання його на повітряному транспорті. У разі відсутності у пасажира такого автомобільного крісла і невиконання ним зазначених умов авіаперевізник має право відмовити в перевезенні немовляти на окремому місці.

При цьому авіакомпанія не рекомендує подорожувати породіллям та перевозити новонароджених дітей у перші 7 днів після пологів та народження дитини. Авіаперевізник може заборонити перевезення зазначеної категорії пасажирів.

Дитячі коляски та люльки SkyUp перевозить для немовлят безкоштовно, а для дітей від 2 років за їх перевезення треба сплатити як за окреме місце багажу.

При купівлі квитка за тарифами Standard та Flex для немовлят можна перевести безкоштовно багаж вагою до 10 кг (22 фунти), розмір якого за сумою трьох вимірів не перевищує 115 см (45 дюймів) за поштучною та ваговою концепцією.

Wizz Air

Немовлята віком від 14 днів до 2 років можуть подорожувати на рейсах цього лоукостера на колінах дорослого пасажира, який супроводжує немовля. За це потрібно заплатити збір у розмірі 240 – 810 гривень за один рейс.

Якщо ціна квитка для дорослого, який супроводжує немовля, нижча за €27, то ціна квитка для немовляти дорівнюватиме ціні дорослого квитка в один бік.

З одним дорослим (на колінах) може подорожувати лише одне немовля. В той же час дорослий може взяти на борт авто-крісло, та для цього треба придбати додаткове місце. На борт для дітей дозволяється брати лише обернуті проти руху авто-крісла. Воно повинно мати фіксатор, щоб його можна було безпечно закріпити за допомогою ременя безпеки пасажирського крісла. Якщо дорослий купив додаткове місце, то не потрібно оплачувати дитячий збір. Щоправда, у такому випадку не надається право на додаткову одиницю багажу для немовляти.

Для подорожуючих з немовлям Wizz Air дозволяє безкоштовно взяти на борт додаткову особистий предмет поклажі розмірами 40x30x20 см. Крім того, на кожне немовля, що подорожує за бронюванням, надається безкоштовна пріоритетна посадка для 2 дорослих і необмеженої кількості дітей. Також для них забезпечується швидке проходження перевірки на авіабезпеку. Для немовлят дозволяється брати із собою упаковані дитячу їжу та напої.

Крім того, можна безкоштовно взяти із собою на борт складаний дитячий візочок або невелике ліжечко. Візочок можна довезти до дверей або трапа в літак, де передати персоналу, який забезпечить його безпечне перевезення. Візочок можна буде забрати під час виходу з літака. Візочки повинні мати бірку, яку можна отримати у стійки реєстрації або здавання багажу. Якщо пасажир реєструвався через Інтернет і має з собою лише ручну поклажу, бирку можна отримати під час виходу на посадку.

Ryanair

Плата за перевезення немовляти (віком від 8 днів до 23 місяців) на літаках Ryanair складає €25 (або еквівалент в національній валюті) на одну малу дитину за один рейс в одному напрямку. При цьому один дорослий можете перевозити з собою одну малу дитину.

Немовлята з міркувань безпеки повинні сидіти на колінах дорослих. При цьому потрібно використовувати дитячий ремінь, що надається персоналом пасажирського салону літака. Як варіант малі діти можуть подорожувати у власному сидінні, якщо використовується система обмеження рухів дитини Amsafe CARES (для немовлят віком старше 12 місяців) або схвалене автомобільне сидіння для дитини.

На рейсах Ryanair може перевозитися для дитини сумка вагою до 5 кг супроводжуючим дорослим на додачу до власної ручної поклажі.

Turkish Airlines

Turkish Airlines надає пільгові тарифи для дітей у віці від 8 днів до 2 років. Розмір знижки залежить від маршруту і дати поїздки. Діти у віці від 2 до 7 днів допускаються на борт літака за наявності медичної довідки, яка підтверджує, що “Немає причин, за якими даному пацієнтові були б протипоказані перельоти”. При цьому діти у віці менше 48 годин не допускаються на рейси авіакомпанії.

Немовлята можуть подорожувати тільки в супроводі дорослого старше 18 років. Дорослий може супроводжувати тільки 1 дитину.

На рейсах Turkish Airlines пропонується кілька додаткових послуг для пасажирів з маленькими дітьми, зокрема, виділені стійки реєстрації на рейс.

Немовлята подорожують на колінах опікуна, пристебнуті спеціальним ременем безпеки для немовлят. Опікун може запросити окреме місце для немовляти. У цьому випадку дитина повинна бути поміщена в люльку-переноску, яку слід поставити на крісло літака. Розміри люльки-переноски повинні складати 40х40 см. Якщо від пасажира надійде запит на окреме місце, для немовляти буде виписаний квиток за пільговим дитячим тарифом без додаткового збору за люльку-переноску.

Дитячі коляски на рейсах Turkish Airlines можна перевозити тільки в вантажному відсіку літака. Немовля можна довезти на візку до входу в літак, а потім передати коляску персоналу. По завершенні польоту персонал розвантажить коляску і передасть опікуну.

На рейсах Turkish Airlines пропонується 2 типи фруктового і овочевого дитячого харчування в скляних баночках. Його можна замовити при бронюванні або не пізніше ніж за 24 години до відправлення. Для тих пасажирів, які не замовили особливе харчування заздалегідь, на борту зберігається кілька запасних порцій дитячого харчування. Але кількість запасних порцій дитячого харчування на борту обмежена.

При бажанні пасажир може принести достатню кількість власного рідкого і твердого дитячого харчування на борт літака. Рідке дитяче харчування має перевозитися в контейнерах об’ємом не більше 100 мл.

На міжнародних маршрутах в економ-класі для немовлят дозволяється провозити 1 ручну поклажу вагою до 8 кг і багаж розміром до 10 кг (в США – 23 кг) + 1 коляска.

Lufthansa

На рейсах Lufthansa дорослі пасажири можуть перевозити дітей до 2 років у себе на колінах. Але за умови сплати збору, який може становити приблизно 10% від вартості дорослого квитка.

З метою безпеки дорослий пасажир може летіти лише з одним немовлям. Однак, якщо дорослий подорожує з двома дітьми молодше двох років, він може забронювати місце і скористатися на борту власною відповідною дитячою утримуючою системою, наприклад, дитячим авто-кріслом або спеціальним дитячим кріслом. У Lufthansa немає своїх систем.

Крім того, на всіх літаках міжконтинентального авіапарку перевізника доступні спеціальні люльки для перевезення немовлят: вони ідеально підходять для перевезення дітей вагою менше 11 кг та зростом до 67 см. Кількість колисок на борту обмежена. Пасажир може забронювати люльку не пізніше ніж за 52 години до вильоту рейсу. Залежно від класу бронювання може застосовуватися плата за попередній вибір місця з люлькою.

Пасажири можуть користуватися своєю дитячою коляскою аж до посадки на борт. Її повернуть відразу ж після того, як літак здійснить посадку. У туалетних кімнатах на борту знаходяться пеленальні столики. Крім того, є вода для дитячого харчування, тому пасажири можуть не купувати воду після проходження контролю службами безпеки. У той же час перевізник рекомендує взяти з собою улюблену їжу дитини або пляшечку, так як запаси дитячого харчування на борту рейсів Lufthansa можуть бути обмежені. Бортпровідники можуть підігріти пляшечку або їжу для дитини. Також на борту є підгузники на непередбачений випадок.

Для дітей віком до 2 років діє норма безкоштовного провозу багажу одна сумка вагою до 23 кг. Це правило не поширюється на перельоти економічним класом за тарифом Light. В такому випадку тільки супроводжуючий дорослий пасажир може додати одне місце багажу до свого бронювання за плату. Додаткові місця багажу повинні бути зареєстровані як наднормативний багаж.

LOT

Не відрізняється особливими умовами перевезення дітей і польський LOT. Немовлята до 2 років можуть перевозитися на колінах дорослих пасажирів за умови оплати невеликого тарифу, який складає приблизно +/- 10% від ціни дорослого квитка. При бажанні можна забронювати для немовляти окреме місце.

Belavia

Схожі умови перевезення немовлят у авіакомпанії Belavia. Діти до двох років можуть перевозитися на колінах пасажирів. При цьому знижка на квиток для немовлят становить 90% від ціни дорослого квитка.

Qatar Airways

Зазвичай 10% від вартості повного тарифу забажає за перевезення немовляти віком від 8 днів до 2 років на колінах у одного з батьків і Qatar Airways. Якщо ж пасажири хочуть купити окреме місце для немовляти або перевозити його в дитячому кріслі, то прийдеться сплатити спеціальний тариф для дітей. При цьому такі тарифи діють лише на окремих маршрутах. На решті маршрутів діти подорожують за повним тарифом. Крім того, варто пам’ятати, що використання дитячих крісел на рейсах Qatar Airways дозволяється лише для немовлят і дітей віком від 6 до 36 місяців.

Окрім пріоритетної посадки й можливості забронювати колиску, батькам, які подорожують з дітьми, пропонується спеціальний набір, який включає підгузки, дитяче харчування, пляшечку й м’які іграшки.

Колиска надається, якщо вага немовляти не перевищує 11 кг (24 фунти), а вік – 24 місяці. Крім того, зріст немовляти повинен відповідати розмірам колиски. Колиски не надаються в салоні першого класу на борту літака Airbus 380.

Для одного немовляти безкоштовно дозволяється перевозити один дитячий візок або одну переносну дитячу коляску. Крім того, для немовлят діють такі норми перевезення зареєстрованого багажу – на рейсах до/з Аргентини, Бразилії та США дозволяється брати з собою одне місце вагою не більше 23 кг (50 фунтів) або максимальним розміром 115 см (45 дюймів), а на решті маршрутів – 10 кг (22 фунти) або 115 см (45 дюймів).

flydubai

При бронюванні на сайті flydubai, через Центр обслуговування клієнтів flydubai або турагента flydubai, тарифи для немовлят складуть 75 дирхамів (близько 540 гривень) за один переліт плюс податки. Вартість стикувальних перельотів (бронювання з багаторазовими секторами на єдиному польотному сегменті) складе 150 дирхамів (приблизно 1080 гривень) за переліт плюс податки. Тарифи для немовлят для бронювання, зроблені через турагентів в глобальній дистриб’юторської системі (GDS) складуть 20% від дорослого тарифу плюс податки. При цьому авіакомпанія приймає до перевезення немовлят з віком від семи днів. На жаль, flydubai не приймає на борт дитячі утримуючі пристрої.

За умови, якщо пасажир подорожує з немовлям і багаж включений в тариф, то він може взяти з собою ще 10 кг реєстрованого багажу і 5 кг ручної поклажі. Ручна поклажа не повинна перевищувати габарити 55х38х20 см і повинна поміщатися в багажну полицю або під сидіння.

Якщо складані дитячі коляски відповідають за габаритами і вагою правилам перевезення ручної поклажі, то вони можуть бути прийняті для перевезення в салоні літака. Дитяча коляска повинна бути складена і прибрана всередину багажної полиці. Коляска не повинна перешкоджати пересуванню бортпровідників і інших пасажирів, а також блокувати доступ до рятувального обладнання та запасного виходу.

Pegasus

Перевізник не перевозить дітей, яким ще не виповнилося два дні від народження, навіть якщо буде дозвіл від лікаря. Також не будуть допущені на борт літака їх матері. У той же час діти у віці 2-7 днів та їх матері можуть скористатися послугами перевізника, якщо буде відповідна письмова довідка від лікаря.

Для безпеки польотів дорослий пасажир може супроводжувати лише одне немовля під час польоту.

За перевезення немовляти стягується дитячий пасажирський збір, якщо для нього не буде виділено окреме місце і він буде подорожувати на колінах супроводжуючого дорослого.

Норма безкоштовного провозу багажу для немовлят у віці до 2 років обмежена 10 кг. Перевезення багажу понад цю норму для немовлят не передбачено.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей