Перевезення лижного спорядження. Ціни і умови авіакомпаній

  • 04.01.2019 09:46
  • Dmytro
лижне спорядження в літаку

Не уявляєте гірськолижний відпочинок без свого власного спорядження? Не бажаєте переплачувати за оренду лиж? Вам буде корисним дізнатися скільки буде коштувати перевезти власне лижне спорядження більшістю авіакомпаній, які літають з України

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Міжнародні авіалінії України

Найбільше рейсів до гірськолижних курортів з України має МАУ. Власне, це логічне – МАУ це найбільша українська авіакомпанія. Тому розпочнемо наш огляд з умов цієї авіалінії.

Згідно з правил цього авіаперевізника, вага одного комплекту лижного спорядження не має перевищувати 23 кг. При цьому він може включати лише перелічені предмети: одна лижна дошка (сноуборд), одна пара лижних палиць, одна пара лижних черевиків або одна пара лиж, одна пара лижних палиць, одна пара лижних черевиків. Перевезення спорядження необхідно попередньо узгодити з МАУ під час бронювання. Крім того, кожен комплект спорядження вагою до 23 кг, незалежно від фактичних розмірів, вважається одним місцем багажу.

Вказані предмети повинні бути запаковані у спеціальний чохол для лижного спорядження, щоб уникнути пошкодження іншого багажу. Предмети, що не входять до вищевказаного переліку, не повинні знаходитись у чохлі. Якщо лижні черевики не вміщаються до нього, вони можуть бути запаковані окремо в чохол/сумку для лижних черевиків. При цьому вони вважатимуться частиною цього комплекту.

Комплект лижного спорядження може бути прийнятий в якості безкоштовного багажу, якщо він включений до квитка або як додатково оплачене місце багажу. Наприклад, якщо тариф квитка передбачає перевезення одного безкоштовного багажу, то пасажир може взяти безкоштовно або валізу, або спорядження.

Додаткове місце багажу можливо оформити зі знижкою 50% при оплаті більше, ніж за 24 години до часу вильоту. Наприклад, на рейсах з України в Австрію, Фінляндію, Італію, Францію, Польщу вартість такого багажу з урахуванням знижки варіюється від €28 до €47 залежно від тарифу і кількості місць багажу. Якщо ж пасажир буде оплачувати додатковий багаж менш ніж за 24 години до вильоту або в аеропорту під час реєстрації, то вартість складе €55, а під час посадки в літак – €66.

Wizz Air

Більш жорсткі правила перевезення лижного спорядження у угорського лоукостера. Це можна зробити лише за додатковий збір за перевезення спортивного спорядження. Якщо він буде сплачуватися не пізніше, ніж за три годи до рейсу через сайт авіакомпанії чи кол-центр, то пасажиру необхідно буде заплатити за кожен такий багаж €30. В разі сплати в аеропорту, ціна подвоїться – €60.

Лижі чи сноуборд повинні бути упаковані в спеціальний кофр. Авіакомпанія не надає пакувальний матеріал. Якщо лижне спорядження не упаковане належним чином, Wizz Air не зможе його перевезти.

Ryanair

У Ryanair не сильно вітають перевезення лижного спорядження. Але за додаткову плату вони готові це робити. Зокрема, тариф на перевезення лижного спорядження становить €45 при оплаті онлайн і €50 в аеропорту. Плата стягується за переліт в одну сторону. Максимальна вага 20 кг.

Turkish Airlines

Авіакомпанія дозволяє провозити безкоштовно на додаток до зареєстрованого багажу один комплект лижного спорядження. Вага одного комплекту не повинна перевищувати 23 кг. Лижне спорядження повинне бути упаковано таким чином, щоб не пошкодити його, і знаходитися в своїй спеціальній сумці.

Якщо комплектів лижного спорядження буде більше одного, то необхідно буде заплатити за понаднормативний багаж. У авіакомпанії досить складна система підрахунку таких платежів. Це обумовлено широкою сіткою маршрутів. Але приблизно пасажиру доведеться заплатити від €4 до €32 за кожен кілограм понаднормативного багажу.

Pegasus

У Pegasus спортивне обладнання входить в категорію спеціального багажу. За нього стягується додаткова плата за тарифами. Зокрема, за провезення лижного спорядження на міжнародних маршрутах необхідно заплатити $20.

Lufthansa

У Lufthansa досить багато обмежень або винятків при перевезенні лижного спорядження. Але є і приємні речі. На додаток до норми безкоштовного провозу багажу на рейсах Lufthansa дозволено безоплатне перевезення одного комплекту лижного спорядження. Щоправда, ця пільга недоступна на рейсах до США, Мексики і Центральної Америки. За перевезення додаткового стандартного лижного спорядження буде стягуватися плата – від €70 до €250 в залежності від протяжності маршруту.

При цьому вага лижного спорядження не повинна перевищувати обмежень, встановлених для відповідного класу обслуговування, зазначеного у квитку.

Крім того, в тарифі Light економічного класу не включено безкоштовне перевезення лижного спорядження замість або на додаток до заброньованого місця багажу – за це буде стягуватися плата, зазначена вище.

До складу лижного спорядження можуть входити 1 пара лиж, 1 пара лижних палиць, 1 пара лижних черевиків і 1 шолом. Але максимальне число предметів тільки 2. До складу спорядження для сноубордингу можуть входити 1 сноуборд, 1 пара черевиків для сноубордингу та 1 шолом. Максимальне число предметів також 2.

Austrian Airlines

Лижне спорядження провозиться без додаткової плати у разі, якщо воно по вазі і кількості місць не перевищує норму провозу багажу, зазначену в квитку. Зокрема, 1 комплект гірських лиж або сноуборд будь-який пасажир може провезти безкоштовно при наявності квитка з будь-яким тарифом, крім Economy Light і не на маршрутах до США.

У зв’язку з обмеженням провізної ємкості, перевезення такого обладнання можливе тільки після попередньої згоди авіакомпанії.

Якщо вага лижного спорядження або кількість місць безкоштовного багажу перевищує норми провозу, то його можна буде перевезти тільки за додаткову плату в розмірі від €70 до €250 в залежності від протяжності маршруту. При цьому на реєстрації на рейс до перевезення буде прийнято тільки попередньо схвалене обладнання вагою не більше 32 кг.

Swiss

Лижне спорядження провозиться безкоштовно (крім тарифу Economy Light), якщо воно не перевищує норму безкоштовного провозу багажу. Як правило, для економ-класу це 23 кг. Якщо норма перевищена за кількістю місць або ваги одного місця багажу або лижне спорядження необхідно провести пасажиру з тарифом Economy Light, можна скористатися спеціальними тарифами на перевезення. Тариф складає від €70 до €250 в залежності від протяжності маршрутів.

LOT

Лижне спорядження можна перевозити безкоштовно, якщо воно вміщається в межах дозволеного квитком ліміту багажу. Повинні бути виконані вимоги щодо максимальної ваги і кількості місць багажу, але допускається перевищення розміру багажу, що містить таке обладнання. Якщо спортивне обладнання не вміщається в межах безкоштовного ліміту багажу, то підлягає оплаті в розмірі від €25 до €105 в залежності від протяжності рейсу.

Пасажири, які є учасниками програми Miles and More, що мають карти: HON, СОН і Star Alliance Gold, мають право перевезення лиж на всіх трасах авіаліній LOT, за винятком США і Канади, поза лімітом багажу.

В один багаж лижного спорядження можуть включатися одна пара лиж, одна пара палиць, одна пара лижних черевиків, шолом, а для любителів сноуборду – дошка для сноуборду, одна пара взуття, шолом.

KLM

На рейсах KLM комплект лижного спорядження або для занять сноубордингом може включати в себе наступні елементи: дошка (в сумці максимальною довжиною 300 см) і пара черевиків для занять сноубордом або пара лиж, дві лижні палиці і пара лижних черевиків. Максимальна вага такого багажу не повинна перевищувати 23 кг для економ-класу і 32 кг для бізнес-класу.

Пасажир може провезти один з вищевказаних комплектів як зареєстрований багаж або як заздалегідь оплачене додаткове місце зареєстрованого багажу. Вартість додаткового місця на рейсах по Європі становить €45 при покупці онлайн на сайті авіакомпанії або €70 в аеропорту.

Air France

Лижне спорядження вважається стандартною одиницею багажу і перевозиться в багажному відсіку літака. Його можна провезти безкоштовно замість чемодану в економ-класі (крім квитків, придбаних за тарифами Light і Basic) або на додаток до валізи в бізнес-класі або першому класі. Вартість додаткового місця на рейсах по Європі становить в залежності від протяжності маршруту і тарифу $28-51 при покупці онлайн на сайті авіакомпанії або $40-80 в аеропорту.

Лижі і сноуборд необхідно перевозити в спеціальних чохлах, довжина яких не повинна перевищувати 300 см. Лижне взуття можна перевозити в окремій сумці. Ці 2 місця багажу (чохол з лижами/сноубордом і сумка з взуттям) вважаються одним місцем багажу.

Alitalia

Лижне спорядження до 23 кг можна провозити безкоштовно в економ-класі (крім тарифу Light), якщо воно підпадає під норму провозу багажу, зазначену в квитку. Якщо тариф не включає перевезення безкоштовного багажу або наявний багаж перевищує норму, то стягується збір за провезення понаднормативного багажу – від €60 до €100 в залежності від протяжності маршруту. Більше коштує – €200 – перевезення додаткового третього і наступну місця багажу (максиму 6).

British Airways

Лижне спорядження можна взяти з собою в рамках безкоштовної норми провозу багажу до 23 кг (крім тарифу Basic). При виборі тарифу Basic, а це тариф тільки з ручною поклажею, за зареєстрований багаж стягується додаткова плата незалежно від вмісту багажу. В цілому додатковий багаж коштує від €25 до €140 в залежності від тарифу, аеропорту вильоту і протяжності маршруту.

Провозити гірськолижне спорядження і обладнання для сноубордингу можна тільки в спеціально призначеній для цього упаковці. Довжина упаковки не повинна перевищувати 190 см у зв’язку з обмеженнями систем роботи з багажем в аеропортах і на літаках. При цьому лижі, сноуборди і спортивне взуття можна упакувати разом з іншим зареєстрованим багажем при дотриманні вимог до розміру упаковки. Максимальний розмір такого багажу має складати 190x75x65 см. Якщо вага або розмір зареєстрованого багажу перевищує встановлені норми, необхідно буде за це додаткового сплатити.

airBaltic

Пасажирам авіакомпанії airBaltic, які хочуть провезти лижне спорядження, необхідно буде за це доплатити. Виключення застосовуються до власників Business квитків, а також учасників програми PINS зі статусом VIP, які можуть перевезти таке обладнання безкоштовно. Тим не менш, це не відноситься до власників Basic і Premium квитків.

Власникам Basic і Premium квитків необхідно буде заплатити: €34.99 за комплект в кожну сторону при покупці послуги одночасно з авіаквитками на airBaltic.com, €40 за комплект в кожну сторону при покупці іншими способами (наприклад, за допомогою агентства або квиткової каси), €39.99 за комплект в кожну сторону при оплаті за допомогою форми онлайн оплати, €60 за комплект в кожну сторону при оплаті в аеропорту.

Максимально допустима вага кожного комплекту спортивного інвентарю становить 20 кг. Кожен комплект повинен бути упакований в одну одиницю багажу. В іншому випадку плата за спортивний інвентар стягується за кожну одиницю інвентарю окремо.

У разі, якщо вага спортивного інвентарю перевищує 20 кг, пасажиру необхідно заплатити €50 («плата за важкий багаж») за кожен комплект спортивного інвентарю. Дана плата стягується тільки в аеропортах і тільки за один комплект, а не за кожен кілограм. Максимально допустима вага одного комплекту спортивного інвентарю становить 32 кг.

Belavia

1 комплект лижного спорядження в упакованому вигляді вагою одного місця не більше 23 кг і розмірами не більше 210 см в сумі трьох вимірів перевозиться безкоштовно на додаток до встановленої нормою безоплатного перевезення багажу у відповідному класі обслуговування.

За кожний наступний комплект спортивного спорядження або за кожне наступне місце спортивного спорядження стягується збір у розмірі €50 за 1 комплект.

Qatar Airways

Qatar Airways безкоштовно приймає до перевезення спортивний інвентар в межах норми безкоштовного провозу багажу, зазначеної в авіаквитку.

Спорядження, вага якого перевищує допустиму норму, підлягає оплаті. При попередній оплаті стягуються збори відповідно до спеціальних тарифів перевезення спортінвентарю. Зокрема, плата за такий багаж вагою до 23 кг становить $90-250 в залежності від протяжності маршруту.

Скільки треба заплатити за перевезення лижного спорядження

вартість перевещення лижного спорядження

*Примітка: вказуються суми, які необхідно сплатити в разі, якщо тарифами квитків не передбачено безкоштовне перевезення такого багажу або якщо необхідно перевезти понаднормативний багаж. Суми вказані приблизні, оскільки вони можуть варіюватися в залежності від протяжності маршрутів, тарифів і т.і.

Джерело: сайти авіакомпаній

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей