Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Азербайджан: Баку → Атешгях → Сурахани → Янар Даг → гора Бешбармаг → Набрань → Куба → Шахдаг → Лаза → Хиналиг → Габала → Лагіч → Шекі → Ілісу → Нафталан → Гянджа → Гейгель → Ленкорань → Гобустан → Нахічевань 

  • 01.03.2021 21:01
  • Eugene
Азербайджан

Для українських туристів країни Кавказу вважаються одним з найцікавіших напрямків для подорожей та еталоном гостинності. Ми вирішили розповісти вам про Азербайджан, у якому за одну поїздку можна побачити стародавні міста, відпочити на чудових морських пляжах, зайнятися активним туризмом у горах і познайомитися з багатою культурою цієї країни.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Важко визначитися до якої частини світу віднести Азербайджан, адже географічно він розташований на перетині Південно-східної Європи та Західної Азії. Історично, культурно і ментально ця країна теж увібрала риси характерні як для Європи, так і для Азії. Така різноманітність допомогла Азербайджану набути привабливості серед туристів. На невеликій за площею території Азербайджану можна зустріти стародавні міста, історичні традиційні селища, мальовничі природні парки, чудові Кавказькі гори і гірськолижні курорти, понад 250 різноманітних озер, комфортні і розвинені курорти Каспійського моря, безцінні археологічні пам’ятки і навіть землю, що горить. Азербайджан, як і кавказькі країни в цілому, відомий ще своєю гостинністю і кухнею, які додають позитивних емоцій і спогадів до подорожі. Українським туристам запланувати поїздку до Азербайджану простіше простого – достатньо лише скористатися прямим рейсом однією з українських або азербайджанських авіакомпаній, а віза для в’їзду громадянам України не потрібна. Ми вже згадали про невеликі розміри Азербайджану, тому за одну подорож цілком під силу відвідати усі найцікавіші місця. Зробити це можна на орендованому автомобілі або громадським транспортом, наприклад залізницею чи автобусами.

Азербайджан

Переважна більшість міжнародних авіарейсів виконується до столиці Азербайджану – Баку, тому розпочнемо планувати подорож країною з цього міста. В Баку і навколо нього багато місць, які варті уваги туристів, тому сміливо можна планувати там кількаденну зупинку. Баку розташоване на Апшеронському півострові і займає дуже вигідну і важливу локацію за узбережжі Каспійського моря, що дозволило перетворитися місту на найбільший порт і найбільше місто Кавказу. Історія азербайджанської столиці розпочинається у VI столітті в якості торгівельного центру на шляхах між Азією та Європою. Примітно, що історичні записи про Баку починаючи з VIII століття містять згадки про нафту, яка у буквальному сенсі витікала з-під землі. Зараз нафтовидобувна і нафтопереробна промисловість займає одну з головних частин економіки Азербайджану. Для туристів цей факт може бути цікавий тим, що з Бакинського приморського бульвару можна спостерігати за нафтовими вишками, а найкраще їх видно з сучасного колеса огляду заввишки 60 метрів, яке розташоване у Приморському парку.

Історичний центр Баку або Старе місто – це чудовий взірець східної архітектури, який мешканці України могли бачити у багатьох фільмах радянських часів. Саме цей історико-архітектурний заповідник грав роль східних міст. Серед найвідоміших пам’яток Старого міста особливе місце займає Дівоча вежа – історичний символ Баку. Вік цієї будівлі досі викликає суперечки, але табличка на стіні вказує на XII століття. Вежа грала різні ролі за багато століть, а точне початкове призначення також досі не відомо, але зараз це один з найпопулярніших туристичних об’єктів.

баку дівоча вежа

В Старомі місті варті уваги палац Ширваншахів, який будувався протягом чотирьох століть починаючи з XII століття, Джума-мечеть XII століття, мечеть Мухаммеда XI століття, Музей мініатюрних книжок, Музей археології та етнографії Азербайджану і практично кожна вуличка та фортечний мур XII століття, які нагадують про багатовікову історію Баку.

Азербайджан Баку

Серед історичних пам’яток Баку також відзначимо театр опери та балету імені М. Ф. Ахундова і палац Мухтарова початку XX століття, мечеть Тезепір, мечеть Бібі-Ейбат. Поціновувачам історії рекомендуємо Національний музей історії Азербайджану, Музей азербайджанської літератури, Національний музей мистецтв Азербайджану і Азербайджанський музей Килима, у якому зібрано понад 14000 килимових виробів, що стали культурним символом азербайджанського народу.

Азербайджан Баку

Сучасні пам’ятки Баку гармонійно співіснують з історичними, а без деяких вже неможливо уявити це місто, наприклад Вежі полум’я – три скляні хмарочоси заввишки 190 метрів, що виконані у вигляді вогнища. Назва Азербайджан означає — земля вогнів, або країна вічного вогню, тому Вежі полум’я слугують не тільки символом Баку, а й всієї країни.

Азербайджан Баку

Рекомендуємо відвідати також сучасний Центр Гейдара Алієва з однойменним музеєм, Майдан державного прапора, затишний Майдан Фонтанів, сучасну мечеть Гейдара і Музей сучасного мистецтва.

Азербайджан Баку

Для відпочинку і прогулянок в Баку вдосталь гарних місць: Нагірний парк з чудовим видом на море і узбережжя, Сад імені Хагані, Центральний ботанічний сад з багатою колекцією різноманітної флори і Бакинський зоопарк.

Азербайджан Баку

На східних околицях Баку розташована історична і археологічна пам’ятка Атешгях XVIII століття. Його назва у перекладі означає “будинок вогню” і він є таким у прямому сенсі. Храмовий комплекс з захисним муром і вівтарем був збудований на місці виходу з під землі природного газу, що живить вічний вогонь. Тому це місце з давніх давен вважалося святим.

Азербайджан Баку Атешгях

Лише за годину поїздки від центру Баку на схід, на краю півострова розташований Апшеронський національний парк, у якому мешкає багато видів тварин і птахів, серед яких гарненька газель породи джейран. Відпочинок і прогулянка територією парку залишає туристам непередавані емоції від природи.

газель

Пляжі Каспійського моря переважно піщані, що робить їх прекрасним місцем для відпочинку. Навколо Баку можна знайти багато таких пляжів – на сході пляжі Emin, на заході пляжі Шихове, а на північному сході ціле курортне містечко Мардакан. Туди приїжджають як для повноцінної морської відпустки, так і на кілька днів поніжитися на піску під сонцем. В Мардакані можна знайти житло на будь-який бюджет, обладнані пляжі, аквапарк та іншу туристичну інфраструктуру.

Азербайджан Каспійське

На півночі півострова і на північ від столичного аеропорту розташоване курортне містечко Більге з розкішними курортними комплексами, гарними пляжами і різноманітними розвагами.

Азербайджан Баку Каспійське

За 30 хвилин поїздки на північ від Баку розташоване місце, де буквально горить земля – Янар Даг. Все через природний газ, що виходить з під землі. Вогонь Янар Дага не згасав з середини XX століття і зараз перетворився на популярну туристичну пам’ятку. Ще одна цікава пам’ятка на півночі Баку – рожеве озеро Масазир, на якому видобувають сіль. Рожевий колір води доволі притаманний соляним озерам і приваблює туристів.

Навколо Баку безсумнівно багато цікавого, але це лише частинка того, що потрібно побачити в Азербайджані. Приблизно за 100 км від столиці на північ знаходиться священне місце для паломників – гора Бешбармаг і біля її підніжжя мечеть. Гора заввишки лише 520 метрів, тому туристи зазвичай піднімаються на верхівку пішки. Цікава гора незвичайною формою своєї верхівки, що нагадує корону. З гори відкривається гарний вид на Каспійське море і узбережжя.

Азербайджан Шамахи

На півночі країни, майже на кордоні з РФ розташований невеликий морський курорт Набрань. Там можна відпочити на гарних піщаних пляжах у більш спокійній обстановці, ніж в Баку. За 60 км на південний захід від Набрані і за 40 км від моря розташоване історичне місто Куба (або Губа). У XVIII столітті Куба було столицею невеликого ханства, а зараз вважається одним з найгарніших міст Азербайджана. Уздовж берегів річки Кудіалчай можна побачити класичні будинки у традиційному для регіону стилі, також варті уваги мечеті Сакіни-ханум XVIII століття, Джума, Ардабільска і Соборна мечеті XIX століття. Оригінальності місту додає наявність єврейського поселення і діючих синагог. Куба відоме ще, як центр килимарства. Тому традиціний килим – це один з головних сувенірів, який везуть з Куби.

Азербайджан Кусар

На околицях Куби варто побачити Афурджінскій водоспад заввишки 30 метрів, водоспад на річці Афурджа заввишки 80 метрів та водоспад Пірбяневшя. Від Куби також прокладають туристичні маршрути уздовж річки Кудіалчай і до невеликих традиційних селищ.

Азербайджан Ілісу

На захід від Куби вже починається хребет високих Кавказьких гір і недалеко від кордону з РФ розташований гірськолижний курорт Шахдаг. Хоча курорт відноситься до таких, що розвиваються, але вже зараз там доступні сучасні витяги, 17 км різноманітних трас, готелі та інша інфраструктура для відпочинку і занять спортом. Курорт популярний не тільки взимку, але й влітку, коли зелені схили гір дозволяють повною мірою насолоджуватися відпочинком на природі.

Азербайджан Лаза

За 5 км від Шахдага знаходиться невелике, але дуже гарне село Лаза, яке оточено крутими скелями з водоспадами і зеленими схилами у вигляді каскаду.

Азербайджан Лаза

На південь від Шахдага або за 50 км від Куби розташоване село Хиналиг – напевно, наймальовничіше в Азербайджані. Популярність села серед туристів не завадила місцевим мешканцям зберегти свій традиційний побут, культуру і навіть мову, яка відрізняється від державної мови Азербайджану. Особливу цікавість викликає архітектура будинків, які збудовані на верхівці гори у вигляді сходів, і все це на фоні непередаваної гірської панорами.

Азербайджан Хиналиг

Наступна частина Азербайджану, про яку піде мова, знаходиться з південно-західного боку Кавказького хребта. Місто Габала розташоване приблизно на такій самій відстані від Баку, що й Куба, але по той бік гір. Габала зараз вважається чи не найголовнішим центром відпочинк і гірськолижного спорту в Азербайджані. Вже зараз на курорті доступні готелі різного класу, у тому числі розкішні курортні комплекси, оздоровчі центри, парк розваг “Габаленд”, молодіжні центри, різноманітні крамниці і інфраструктура для відпочинку і спорту.

Азербайджан Габала

Окрім гірськолижного відпочинку в Габалі можна побачити історичні та культурні пам’ятки. За 20 км від міста знаходяться руїни Старої Габали, яку знищили у XVIII столітті. В самому місті і на околицях варто подивитися на албанську церкву IV-VIII століть, гробниці Шейха Бадраддіна і Шейха Мансурав, а також відвідати історико-краєзнавчий музей. На сході від Габали розташований Ісмаїллинський заповідник – чудове місце для активного туризму, відпочинку серед природи і спостерігання за тваринами і птахами.

Азербайджан

За 70 км на схід від Габали (або дорогою з Баку до Габали) знаходиться автентичне селище Лагіч – ремісничий центр Азербайджану. Лагіч відомий своїми килимами, виробами зі шкіри та міді, деякі з них насправді унікальні. Якщо хочеться здивувати близьких або друзів незвичайним сувеніром чи подарунком, то кращого місця, щоб його придбати, годі і шукати. Власне, Лагіч – це суцільна історична пам’ятка з традиційними будинками, брукованими вуличками та численними майстернями.

Азербайджан

Якщо проїхати близько 100 км від Габали уздовж гір на захід, то неодмінно потрібно зробити зупинку в Шекі, як колись робили її каравани, що ходили на Шовковому шляху. В Шекі знаходиться відомий Палац шекінських ханів XVIII століття з шедевральними вітражними вікнами і традиційними орнаментами, у ньому зараз працює історичний музей. Друга важлива і цікава пам’ятка Шекі – караван-сарай, у якому також працює музей.

Азербайджан Шекі

За годину поїздки від Шекі на північ рекомендуємо відвідати село Ілісу, у якому зберіглися традиційні кам’яні будинки, стародавня мечеть і руїни фортеці. Не менш вражає природа і гори, що оточують Ілісу. Поруч з селом розташований мальовничий природний парк і долини річок, куди можна організувати похід.

Азербайджан Ілісу

Далі на північний захід розташоване стародавнє місто Загатала, у якому є цікава фортеця, історичний майдан і класичні будинки, а ще з міста відкривається шлях до мальовничого Закатальського заповідника.

Азербайджан Загатала

Людство навчилося робити з нафти багато чого, але мало хто знає, що ця корисна копалина використовується при лікуванні захворювань шкіри, нервової системи і опорно-рухового апарату. В Азербайджані існує навіть курортне місто з відповідною назвою Нафталан, де розташовані санаторії і оздоровчі центри, а ше незвичайний музей милиць, що залишили щасливі паціенти. Знаходиться Нафталан за дві години поїздки на південний захід від Габали або Шекі.

За годину поїздки від Нафталана на схід стоїть Гянджа – друге за розмірами місто Азербайджану. Серед пам’яток Гянджі відзначимо Гелатський монастир, головну Браму Гянджі, мавзолей Імам-заде XII століття, стародавнє городище, архітектурний ансамбль Шейха Бахауддіна, гробницю Джавадхана і мавзолей Нізамі Гянджеві.

На півдні від Гянджі розташований невеликий куточок Німеччини в Азербайджані – містечко Гейгель, у якому колись мешкала громада німецьких колоністів і яке мало назву Еленендорф. Етнічні німці вже давно не проживають в Гейгелі, але історичний центр і лютеранська церква з того часу збереглися. А за годину поїздки від Гейгеля на південь розташований однойменний природний парк з мальовничим озером та гора Кяпяз – це одне з найгарніших місць Малого Кавказу, де можна відпочити на природі або зайнятися активним туризмом.

Азербайджан Гейгель

Ще один цікавий регіон Азербайджану розташований на півдні від Баку, поруч з Іраном. Місто Ленкорань, найбільше на півдні країни, цікаве перш за все чудовими пляжами на Каспійському морі і кількому історичними пам’ятками – Ленкоранська фортеця XVIII століття і будинок Мірахмад хана. Ленкорань часто використовують в якості базового міста для поїздок у Талишські гори на кордоні з Іраном. Вони ідеально підходять для нескладних туристичних маршрутів, велопоїздок і еко-туризму, а з доріг, що прокладені через них, відкриваються захопливі панорами.

Азербайджан

Лише за 60 км на південь від Баку розташований Гобустанський заповідник, у якому зібрана величезна кількість петрогліфів (наскельних малюнків), вік яких перевищує 12000 років. По території заповідника організовують екскурсії з цікавими розповідями і прогулянками серед валунів.

Азербайджан Гобустан

На сході від Гобустану розташоване унікальне місце – Грязьові вулкани, які пов’язані з нафтогазовими родовищами. Недалеко від цього геологічного дива знаходиться цікава археологічна і історична пам’ятка – Ханака на річці Пірсагат. Цей релігійний комплекс XIII століття складається з мечеті, фортечних споруд, мінарету, усипальниці Пір-Гусейна і музею.

Азербайджан Грязьові вулкани

У складі Азербайджану є Нахічеванська Автономна Республіка, яка знаходиться на заході і відокремлена від головної території Вірменією. Головні пам’ятки республіки розташовані в її столиці, місті Нахічевань – одному з найстаріших у світі, яке було засноване у 1500 роках до н.е. Особливо відзначимо мавзолей Моміне хатун XII століття, гробницю Юсиф ібн Кусейра XII століття, руїни фортеці Кехня-Гала VII століття, Ханський палац XVIII століття, мавзолеї Гусейна Джавіда, пророка Нуха та Імам-заде, а також радимо відвідати Нахічеванський державний музей історії.

Азербайджан Шарур

На сході від Нахічеваня, на горі Алінджачай розташована цікава фортеця Алінджагала, з якої відкривається прекрасний вид на місцевість.

Азербайджан

Маршрут подорожі:

Баку – Атешгях – Сурахани – Апшеронський національний парк – Мардакан – Більге – Янар Даг – озеро Масазир – гора Бешбармаг – Набрань – Куба – Шахдаг – Лаза – Хиналиг – Габала – Ісмаїллинський заповідник – Лагіч – Шекі – Ілісу – Загатала – Нафталан – Гянджа – Гейгель – Ленкорань – Талишські гори – Гобустан – Нахічевань – Баку

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Баку – 5* Point Hotel Baku

Point Hotel Baku

Куба – 4* Almabagi Hotel&villas

Almabagi Hotel&villas

Шекі – Seki qonaq evi

Seki qonaq evi

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей