Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Болівія: Санта-Крус → Амборо → Форт Самайпата → Сукре → Потосі → заповідник Едуардо Авароа → Салар-де-Уюні → Кочабамба → Ла-Пас → Тіаванако → озеро Тітікака → Дорога Юнгас → Національний парк Мадіді → Національний парк Ноель Кемпф Меркадо

  • 17.04.2021 21:10
  • Eugene
Болівія Салар-де-Уюні

Болівія – одна з найцікавіших і найгарніших країн Південної Америки. Тисячі туристів їдуть до цієї країни у пошуках унікальних історичних пам’яток, дивовижних природних краєвидів, для знайомства з культурою і навіть для екстремальних пригод. Ми вирішили розповісти про найцікавіші місця Болівії, яких безумовно вистачить на окрему подорож.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

У світі зовсім небагато країн, які завдячують своєю назвою конкретній людини. Дуже довго територія сучасної Болівії була частиною Перу і мала кілька назв, що так чи інакше були пов’язані з Перу. Довга і складна боротьба південноамериканських територій за незалежність від Іспанії призвела до появи багатьох держав і лідером цього руху був Сімон Болівар. Саме на честь цього видатного діяча і була названа Болівія, хоча назва зазнала незначної зміни від оригінальної вимови призвища Болівара. Унікальність Болівії полягає не тільки у назві, адже у цій країні гармонійно поєдналися культури стародавніх цивілізацій і колоніальної Іспанії, а різноманітність природних ландшафтів просто величезна: посушливі пустелі, соляні озера, джунглі, гори та савани. Тобто кожен мандрівник знайде для себе цікавий маршрут і обов’язково отримає задоволення від подорожі до Болівії. Громадянам України для в’їзду до Болівії потрібна віза, яку можна отримати за допомогою сайту або в аеропорті прибуття. В Києві є Почесне Консульство Болівії, де також можна отримати візу перед поїздкою. Дістатися до цієї країни  найпростіше класичними авіакомпаніями з пересадками в аеропортах Європи і/або у інших країнах Південної Америки. Переважна більшість міжнародних рейсів виконуються до міст Ла-Пас та Санта-Крус, тому прокласти маршрут подорожі можна в рівній мірі з обох цих міст. Пересуватися територією Болівії можна на орендованому автомобілі, на автобусі або внутрішніми авіалініями, а у деяких місцях краще орендувати автомобіль з досвідченим водієм, але про все по черзі.

Болівія

В якості прикладу розпочнемо маршрут по Болівії з міста Санта-Крус-де-ла-Сьєрра або проста назва Санта-Крус, найбільшого міста Болівії, що розташоване посередені південної частини країни. Хоча Санта-Крус не вирізняється значними історичними пам’ятками, проте в якості стартового пункту для подорожі підійде ідеально. Два-три дні на акліматизацію і огляд найзаможнішого міста Болівії цілком вистачить. Серед цікавинок міста варті уваги Музей індіанської культури Гуарані, Музей церковного мистецтва, Біоцентр Гуембе – найбільший розплідник метеликів у світі, історичний майдан “24 вересня” і базиліка Менор-де-Сан-Лоренцо XIX століття на ньому, величезний аквапарк Aqualand і зоопарк з представниками місцевої фауни.

Болівія Санта-Крус

У передмісті Санта-Крус також є на що подивитися. Перш за все – це Національний парк Амборо, який складається з неповторних природних ландшафтів з горами і тропічними лісами. Велика частина парку закрита для відвідування з метою збереження дикої природи, але і відкритої для туристів частини цілком вистачить для цікавих походів, активного туризму і насолоди від природи. В південній частині Амборо знаходиться кратер згаслого вулкану, у якому працює готель Refugio Los Volcanes. Навіть одна ніч у такому місці принесе багато позитивних емоцій, не кажучи вже про кількаденний відпочинок з таким дивовижним видом і в оточені природи.

Болівія Амборо

Ще одне цікаве місце на півдні Амборо – це археологічний комплекс Форт Самайпата, яка знаходиться поруч з однойменним містом. На території комплексу можна побачити церемоніальний центр доколумбової епохи, що висічений у скелі, а також багато наскельних малюнків.

Болівія Тіаванако

На сході від Санта-Крус варто побувати на території Єзуїтської місії в Чікітос, де можна побачити шість стародавніх поселень з цікавими церквами і будинками XVIII століття. Ця історико-культурна пам’ятка занесена до спадщини ЮНЕСКО.

Болівія

Адміністративна столиця Болівії, місто Сукре, розташована за 485 км (відстань автодорогами) від Санта-Крус на південний захід. Саме з Сукре розпочалася боротьба південноамериканських території за незалежність, яку очолив Сімон Болівар, а ще там  з 1654 року працює один з найстаріших університетів світу.

Болівія Сукре

Сукре практично повністю складається з історичної архітектури колоніальних часів, за що іноді його називають “білим містом”. Серед головних пам’яток відзначимо палац Свободи XVII століття і базиліку Святого Франциска XVI століття, які розташовані на центральному майдані “25 травня”, палац уряду департаменту Чукісака, будівлю Верховного Суду, прекрасний театр Гран Маріскаль, палац юстиції і церкву Святого Філіпа Нері XII століття.

Болівія Сукре

Також варті уваги монастир Ла Реколета, який розташований на пагорбі з гарним видом на Сукре, Музей коштовностей, Музей традиційного мистецтва, Музей етнографії та фольклору, парк Сімона Болівара і Парк динозаврів, у якому можна побачити понад 5000 справжніх відбитків лап різноманітних видів цих доісторичних тварин.

Болівія Сукре

Приблизно за годину поїздки від Сукре на південний схід розташоване колоритне селище Тарабуко, яке стало популярне через відкритий базар, який відбувається щонеділі. Місцеві і туристи у цей день мають змогу придбати унікальні товари, сувеніри і взагалі зануритися у неповторну атмосферу. Кожної третьої неділі березня в Тарабуко проводять фестиваль Pijllay, один з найважливіших в Болівії, під час якого відбуваються різноманітні заходи з танцями, виставами і усенародним бенкетом.

Болівія Сукре

Одна з головних дохідних статей економіки Болівії – це видобуток корисних копалин, зокрема заліза, міді, олова, цинку, золота і срібла. Найбільшу частину серед них займає срібло, яке видобувається там вже понад 500 років. Центр видобутку коштовного металу знаходиться навколо міста Потосі, яке розташоване за 155 км (відстань автодорогами) на південний захід від Сукре. Колись Потосі було одним з найзаможніших міст світу, а видобуток срібла ні на мить не зупинявся з XVI до XIX століття, а коли запаси почали вичерпуватися і ціни на коштовний метал впали, то місто почало занепадати. Друге життя Потосі отримало в якості важливої культурно-історичної пам’ятки, що охороняється ЮНЕСКО, і як популярний туристичних центр, хоча видобуток різноманітних копалин там триває і досі.

Болівія Потосі

Звісно, головним магнітом для туристів в Потосі є копальні, особливо в горі Серро-Ріко. Зазвичай, екскурсії до копален організовують самі шахтарі або їхні родини, тому оригінальність такого досвіду не викликає сумніву. Тим більше, що туристам пропонують відвідати діючі місця видобутку, поспілкуватися з шахтарями і поблукати нескінченними лабіринтами тонелів.

Болівія Потосі

Заможність Потосі сприяла появі у місті розкішної, як для свого часу, архітектури з маєтками, церквами і монастирями, а серед пам’яток відзначимо кафедральний собор XVI століття, монастир Сан-Франсиско і катакомби у ньому, Музей Монетного двору, систему штучних водосховищ Лагуни Карі-Карі. Також радимо відвідати озеро Охо-дель-Інка з термальними водами, яке знаходиться всередині кратеру згаслого вулкану за 23 км від Потосі.

Болівія Потосі

На південному заході країни знаходиться дуже цікавий у туристичному сенсі заповідник Едуардо Авароа. Він складається з кількох природних зон – це пустеля Сальвадора Далі, одне з най непридатних для життя місць на планеті, дивовижна лагуна Колорадо з мілководним озером та зграями фламінго і місцевість з геотермальними джерелами Соль-де-Маньяна. Кожен з цих ландшафтів вражає своїми краєвидами, а фотографії з заповідника виходять просто неймовірні.

Болівія лагуна Колорадо

Також згадаємо про природню пам’ятку Кам’яне дерево, термальні джерела Полкес і Зелену лагуну, які теж знаходяться на території заповідника.

Болівія Кам'яне дерево

Якщо подивитися на космічні знімки Болівії, то одразу впадає в очі величезна біла пляма на заході країни. Це ніщо інше, як Салар-де-Уюні – найбільший у світі солончак, дно висохлого озера і величезна територія з абсолютно рівною поверхнею. Час від часу в озеро потрапляє невелика кількість води, що перетворює його на найбільше природнє дзеркало на планеті. Таке диво природи обов’язково потрібно побачити принаймні раз у житті. Ефектним солончак виглядає практично у будь-який час доби. Відправним пунктом для поїздок на солончак зазвичай слугує містечко Уюні, яке розташоване за 200 км на південний захід від Потосі.

Болівія Салар-де-Уюні

Окрім солончаку навколо Уюні також варті уваги село видобувачів солі Кольчані, де зараз на туризмі заробляють більше, ніж на видобутку солі, цвинтар потягів, острів кактусів з цілим лісом цих рослин.

Болівія Салар-де-Уюні

Приблизно на півшляху між Санта-Крус і Ла-Пас розташоване місто Кочабамба. Популярність місту принесла найбільша у Південній півкулі статуя Христа заввишки 40 метрів, яка стоїть на горі Сан-Педро і навколо неї облаштовані оглядові майданчики з прекрасним видом.

Болівія Кочабамба

В передмісті Кочабамба розташований природний парк Екотурістіко Пайрумані – популярне місце для активного туризму, кемпінгу і відпочинку серед природи.

Болівія

Ла-Пас – це справжній мегаполіс, який знаходиться на висоті 3600 метрів над рівнем моря, що робить одним з найвисокогірніших міст світу. Аеропорт в Ла-Пас точно має статус найвисокогірнішого. Дехто вважає Ла-Пас столицею Болівії через те, що там знаходиться Палац Уряду, резиденція президента та інші державні установи. В місті цікаве буквально все, адже у ньому переплелися індіанська і європейські культури, а розташування серед гір робить Ла-Пас ще й дуже гарним з естетичного боку. Щоб насолодитися видами, потрібно скористатися міськими фунікулерами, які слугують для мешканців Ла-Пас звичайним громадським транспортом.

Болівія Ла-Пас

Найвідоміша пам’ятка Ла-Пас – це ринок Відьом. Може здатися, що у XXI столітті таке не можливо, але потрібно лише опинитися на цьому ринку і на власні очі пересвідчитися, як продають все необхідне для проведення традиційних індіанських ритуалів, “ліки” народної медицини та інші речі, які точно не зустрінеш на звичайному базарі. В будь-якому разі без сувеніру з ринку Відьом практично ніхто не йде.

Болівія Ла-Пас

Окрім цього радимо відвідати в Ла-Пас ринки Меркадо Негро і Меркадо Ланса, центральний майдан Плаза Мурільо, оглядовий майданчик Кільї-Кільї, Національний музей археології Тіаванако і галерею болівійського митця Мамані Мамані.

Болівія Ла-Пас

У південному передмісті Ла-Пас знаходиться Вальє-де-ла-Луна або Місячна долина. Як можна здогадатися з назви, ландшафт долини нагадує місячну поверхню, що робить її одним з найгарніших місць для екскурсії в регіоні.

Болівія Ла-Пас

За 70 км на захід від Ла-Пас знаходиться важлива доколумбова археологічна пам’ятка Болівії – стародавнє місто Тіаванако, що датоване IX століттям до н.е. і яке існувало до X століття н.е. Унікальні споруди міста складаються з ідеально оброблених каменів, між якими навіть аркуш паперу на проходить, а написи та символи в Тіаванако сучасні вчені і досі повністю на розшифрували. Серед визначних споруд в комплексі відзначають Пума Пунку або Брама Пуми, що складається з блоків вагою до 400 тон!!, дві найбільші мегалітичні статуї невідомих людей, піраміду Акапана заввишки 18 метрів, святилище Каласасайя, кам’яні блоки з отвором посередині або “мегафони”, Браму Сонця або Інші-Лунку та моноліт Беннета.

Болівія Тіаванако

Недалеко від Тіаванако знаходиться озеро Тітікака, яке Болівія ділить з Перу. Озеро приваблює туристів не тільки для відпочинку біля водяного плеса, а й культурно-історичними пам’ятками. Вже доведено, що стародавні цивілізації вели активне життя на берегах Тітікаки, про що свідчать знайдені на дні залишки будівель і навіть храмів.

Болівія Тітікака

Болівійська частина Тітікаки цікава островами і перш за все найбільшим на озері островом Сонця, на якому і досі мешкають індіанці культур кечуа і аймара. Щоб якомога краще дослідити острів і насолодитися відпочинком на ньому, варто затриматися там на кілька днів. Серед пам’яток острова відзначимо Сховище Сонця і Сховище Місяця, природні відмітини Сліди Сонця, місце жертвоприношення Ритуальний Стіл і археологічний комплекс Чінкана. Дістатися на острів можна з міста Копакабана.

Болівія Тітікака острів Сонця

Поруч з островом Сонця розташований невеликий острів Місяця. Ще 500 років тому на острові мешкали найвродливіші дівчата, частину з яких було принесено у жертву Богам на верхівці льодовиків в Андах, про що свідчать знайдені там мумії. Зараз на острові Місяця можна побачити залишки Молитовного дому того періоду.

Болівія Тітікака

Ще одна пам’ятка, якщо можна її так назвати, знаходиться біля Ла-Пас – це Дорога Смерті (або Дорога Юнгас). Ділянку автомобільного шляху завдовжки лише 56 км, що з’єднує Ла-Пас і Коройко, офіційно було визнано найнебезпечнішою дорогою у світі. Тому така сумна назва дороги повністю відповідає її змісту. При цьому тисячі туристів щороку приїжджають до Ла-Паса, щоб випробувати себе, полоскотати нерви і проїхатися цим гірським шляхом на автомобілі або на велосипеді, останній варіант все ж таки значно безпечніший. За сміливість і майстерність будь-який подорожуючий отримає у нагороду прекрасні панорами і види на долину і гори.

Болівія Дорога Смерті

Якщо південно-західна Болівія складається переважно з місць, де дуже мало життя, то на північному заході знаходиться зовсім інша природна зона – Національний парк Мадіді, який є частиною тропічних лісів Амазонки. Це справжній рай для еко-туризму та екстремальних походів в джунглі. На території заповідника доступні як безпечні туристичні зони, так і зовсім дикі, куди без досвідченого провідника краще не потрапити. Під час походів або сплавів річками можна помилуватися прекрасними видами на гори, долини і ліси, поспостерігати за тваринами і птахами, порибалити, у тому числі і на піраній.

Болівія

У місцевих річках водиться амазонський вид дельфінів, які не цураються погратися з людьми. Таке задоволення може доповнити мандрівку незабутніми емоціями. Одним з туристичних центрів в Мадіді є невелике містечко Рурренабаке, з якого розпочинається багато цікавих маршрутів.

Амазонка

На східному боці Болівії розташований ще один чудовий і зелений Національний парк Ноель Кемпф Меркадо, який складається з саван, гірських вічнозелених лісів, річок і водоспадів. Серед них варто відзначити водоспад Аркоіріс заввишки 88 метрів на річці Паусерна. Шлях до водоспаду непростий, але зусилля цілком себе виправдовують, коли на власні очі бачиш величезну стіну води, що з гуркотом падає донизу.

Болівія

Потрібно згадати про ще одну нематеріальну пам’ятку Болівії, що занесена до спадщини ЮНЕСКО – Карнавал Оруро, найбільша щорічна культурна подія країни. Відбувається свято у лютому в місті Оруро, яке розташоване на півдні від Ла-Пас, і триває загалом два тижні. Головна частина карнавалу з танцями, виставами, кількома десятками тисяч учасників у яскравих вбраннях проходить за три дні і три ночі. Карнавал присвячений Діві Марії Канделярії або Діві Шахти і традиції його проведення практично не змінилися з XVIII століття.

Болівія Оруро

Якщо подорож припадає на кінець зими, тоді обов’язково потрібно запланувати поїздку до Оруро на карнавал, а якщо ні, то таке свято варто того, щоб запланувати окрему нетривалу мандрівку до яскравої і колоритної Болівії.

Маршрут подорожі:

Санта-Крус-де-ла-Сьєрра – Національний парк Амборо – Форт Самайпата – Сукре – Тарабуко – Потосі – заповідник Едуардо Авароа – пустеля Сальвадора Далі – Соль-де-Маньяна – Салар-де-Уюні – Кочабамба – парк Екотурістіко Пайрумані – Ла-Пас – Вальє-де-ла-Луна – Тіаванако – озеро Тітікака – дорога Юнгас – Національний парк Мадіді – Національний парк Ноель Кемпф Меркадо – Санта-Крус-де-ла-Сьєрра

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Санта-Крус – 3* Pacifico Apart Hotel

Pacifico Apart Hotel

Потосі – 3* Hotel Santa Teresa

Hotel Santa Teresa

Ла-Пас – 3* Alcalá Apart Hotel

Alcalá Apart Hotel

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей