Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Боснія і Герцеговина: Сараєво → Тузла → Баня-Лука → Національний парк Уна → водоспади Пліва → Купрес → парк Блідіньє → Мостар → Меджугор’є → водоспади Кравіце → Неум → Требинє → Національний парк Сутьєска → Вишеград

  • 03.12.2020 21:46
  • Eugene
Боснія Мостар

На Балканах кожна країна – це скарбничка цікавих місць для туристів і Боснія і Герцеговина не вийняток. Ми вирішили розповісти вам про цю країну і скласти маршрут, за яким ви зможете проїхатися і побачити найцікавіші міста, пам’ятки та чудову природу.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Будь-яка країна Балканського півострова – це територія з прекрасною і різноманітною природою, історичними містами, унікальними археологічними артефактами і привітними мешканцями. Боснія і Герцеговина всім цим володіє, а враховуючи невелику, поки що, популярність серед туристів, зберегла автентичний вигляд і традиційність місцевого життя. В цій країні кожен турист може зайнятися активним відпочинком у горах і на річках, полежати біля моря, покупатися в озерах, послухати гуркіт водоспадів, пройтися історичними вуличками з кам’яними будинками та навіть покататися на лижах. Як можна здогадатися з назви держави, Боснія і Герцеговина складається з двох однойменних історичних регіонів. Боснія займає приблизно 80%, а Герцеговина інші 20% і розташована вона на півдні. За багато століть ці регіони були під владою Римської імперії, стародавньої держави Рашка, Візантії, Османської імперії, Австро-Угорщини і зрештою соціалістичної Югославії, що не могло не відобразитися на культурі сучасної Боснії і Герцеговини. Непроста історія в період розпаду Югославії на деякий час віджахнула туристів від Боснії і Герцеговини, але зараз це країна, що розвивається, створює комфортні умови для подорожуючих і залюбки зустрічає будь-якого гостя. Дістатися до Боснії і Герцеговини з України можна кількома класичними авіакомпаніями (наприклад Austrian Airlines або Turkish Airlines) до столиці Сараєво або комбінуючи перельоти лоукостерів через аеропорти Європи до Тузли або Баня-Луки. Поки що Боснія і Герцеговина в процесі приєднання до ЄС, але це не заважає громадянам України в’їжджати до неї без візи з туристичною метою на 30 днів – ще одна перевага для подорожі.

Боснія

В якості прикладу ми проклали маршрут з Сараєво, столиці Боснії і Герцеговини і найбільшого міста. Незважаючи на такий статус, в Сараєво мешкає близько 300 тисяч людей, тому гомінливим це місто важко назвати, але кілька днів подорожі потрібно йому приділити. Серед пам’яток Сараєво є дуже відомий Латинський міст, який став таким через вбивство на ньому ерцгерцога Австро-Угорщини Франца Фердинанда, яке стало початком Першої світової війни. Як архітектурна пам’ятка міст слугує гарним фоном для фотографів. Взагалі Сараєво розділяє навпіл невелика річка Міляцка, через яку перекинуто 35 різноманітних мостів – гарні місця для прогулянок.

Боснія Сараєво

На обох берегах річки, недалеко від Латинського мосту можна знайти дві пам’ятки різних епох – Царську мечеть XV століття та католицький собор Найсвятішого Серця Ісуса кінця XIX століття. Таке поєднання дуже вдало може дати уяву про різнобічність історії Боснії і Герцеговини.

Боснія Сараєво

Назва міста походить від турецького слова “сарай” і в перекладі може означати буквально “місто палаців”. Один з найвідоміших караван-сараїв в Сараєво – Моріча-хан XVI століття. Зараз в ньому знаходяться кав’ярні, крамниці і галерея. Недалеко від караван-сараю варто завітати на площу Башчаршія, де знаходиться історичний базар XV століття. Ще один відомий ринок в Сараєво розташований на майдані Маркалє. Там можна зробити запаси для подорожі, поторгуватися і відчути місцевий культурний колорит.

Боснія Сараєво

Поціновувачів історії зацікавить Національний музей Боснії і Герцеговини, який розміщений у будівлі XIX століття і налічує безліч цікавих артефактів різних періодів. Щоб побачити класичну архітектуру в Сараєво завітайте до Старого міста. Саме там поєдналися будинки у австро-угорському стилі, мечеті, будівлі у османському стилі, затишні майдани з фонтанами та тихі вулички. Також радимо спуститися на екскурсію до військового тунелю, завдовжки 700 метрів, який зберігся зі складних часів історії країни.

Боснія Сараєво

Після екскурсій містом поїдьте на відпочинок у передмістя Сараєво до парку Врело-Босне, який був заснований ще за часів Австро-Угорщини. Зараз в парку облаштовано багато місць для відпочинку, різноманітні алеї, мости через невелику річку, кав’ярні, а для романтичних спогадів можна прокотитися на кінному візку.

Боснія Сараєво

Приблизно за годину поїздки на південь від Сараєво знаходиться невеликий гірськолижний курорт на горі Яхорина. Якщо ваша подорож припадає на зиму, тоді зможете розважитися на засніжених схилах, а влітку одноденна вилазка у гори також піде на користь будь-кому.

Боснія

Зазвичай після Сараєво туристи намагаються одразу поїхати на південь до Герцеговини, але ми повинні розповісти про місця, які знаходяться на північ від столиці. Як ми вже згадували, до країни можна прилетіти в аеропорт Тузли, яка розташована лише за 120 км від Сараєво. Тузла – одне з найстаріших міст Боснії і Герцеговини і центр видобування солі. Місто було засноване на дні висохлого моря, яке і залишило після себе багаті поклади цього мінералу. Видобуток солі став головним заняттям місцевих мешканців, а ще в Тузлі є кілька соляних озер, на яких зараз облаштовані курортно-лікувальні заклади. Головний майдан міста також носить назву Соляний. Як і у столиці, в Тузлі поєдналася архітектура різних періодів – класичні європейські палаци і будинки, мечеті і вулиці з османськими будівлями.

Боснія Тузла

Ще одне місто, куди можна прилетіти – Баня-Лука, яке розташоване за 165 км на захід від Тузли або за 190 км від Сараєво. Баня-Лука більше відоме як промислове місто, аніж туристичне. Проте кілька цікавих місць там можна побачити – середньовічну фортецю на річці Врбас, Президентський палац, собор Святого Бонавентури, музей сучасного мистецтва, парк на пагорбі Бань-Брдо, храм Христа Спасителя, аквапарк Aquana, а за містом відвідати етно-село музей Любачке Долине та невеликий водоспад Крупи.

Боснія Баня-Лука

За 130 км від Баня-Луки, біля кордону з Хорватією розташоване невелике містечко Дрвар. Поруч з містом знаходиться історична пам’ятка – сховище Йосипа Броз Тіто, лідера Югославії. Печера, яка і слугувала сховищем, зараз перетворена на музей і приймає туристів на екскурсії. На північ від Дрвара розташований Національний природний парк Уна з прекрасною природою, каскадом невеликих водоспадів і чудовими умовами для активного туризму.

Боснія Дрвар парк Уна

Водоспади – це одна з природних особливостей і унікальностей Боснії і Герцеговини, адже їх на території Європи не так і багато. Якщо рухатися на південь від Баня-Луки, то обов’язково потрібно побувати на водоспадах Пліва в містечку з назвою Яйце.

Боснія Пліва Яйце

Далі на південь завітайте до містечка Купрес, якщо вас цікавить гірськолижний відпочинок. Справа у тому, що поблизу Купреса знаходиться найвідоміший в країні гірськолижний курорт з підйомниками, кількома трасами, готелями і туристичною інфраструктурою.

Боснія Купрес

Знову рухайтеся на південь до природного парку Блідіньє, який знаходиться в центрі Динарських Альп. Територія парку охоплює плато Дугополе, однойменне озеро та Грабовицьку долину. Парк ідеально підійде для активного туризму, велопоїздок та екскурсії, а відпочинок біля озера Блідіньє – це один з найкращих варіантів цікаво провести час.

Боснія Блідіньє

Таким маршрутом ви можете доїхати до одного з головних туристичних міст Боснії і Герцеговини – Мостара. Свою популярність місто здобуло завдяки автентичному вигляду, середньовічній архітектурі, кам’яним вулицям і своєму головному символу – мосту Мостар XVI століття, який також став символом примирення вже у сучасній історії держави. Серед пам’яток Мостара відзначимо мечеті Коскі-Мехмета-паші, Карадоз-бея та будинок-музей Муслібеговица. Мостар стоїть на річці Неретва, яка у свою чергу є суцільною природною пам’яткою Боснії і Герцеговини. Тому під час перебування в Мостарі ви зможете поєднати екскурсії історичними місцями і відпочинок або активний туризм.

босныя мостар

За 40 км на південь від Мостара розташовані найгарніші в Боснії і Герцеговини водоспади Кравіце на річці Требіжац. Особливість водоспадів полягає у тому, що вода падає неначе безпосередньо з лісу, що утворює неймовірно гарну природну картину. Розміри водоспаду також вражають, як для європейського континенту – заввишки 40 метрів і завширшки 120 метрів. Поруч з озером, куди падає вода, розташована невелика печера зі сталактитами і історичний водяний млин.

Боснія Кравіце

На шляху між Мостаром і Кравіце завітайте до містечка Меджугор’є, у якому за легендою кільком людям було явище Богородиці. Тому зараз там стоїть статуя власне Богородиці, кілька цікавих храмів  і Парк свічок. До Меджугор’я приїзджають паломники з багатьох країн світу.

Боснія Меджугор'є

Якщо проїхати ще 40 км від Кравіце на схід, то можна побачити ще одні водоспади Проваліє, які знаходяться безпосередньо в невеличкому містечку Столаць, а ще там є маленька середньовічна фортеця Стефана Вукчич Косача.

Боснія Столаць

Під час розпаду Югославії Боснії і Герцеговини “пощастило” отримати лише невелику ділянку узбережжя для безпосереднього виходу до Адріатичного моря. Місто Неум – єдиний морський курорт країни, але від цього від не став менш цікавим для туристів. Влітку там вирує життя і хоча пляжів не так багато навколо Неума, проте вони гарно оздоблені і налічують все, щоб комфортно побайдикувати кілька днів біля моря.

Боснія Неум

У південній частині Боснії і Герцеговини розташоване невелике місто Требинє. Так само, як і в Мостарі в Требинє можна побачити середньовічну архітектуру, стародавній міст Арсланагича XVI століття і відвідати музей Герцеговини, у якому зібрані експонати історичного та культурного значення для регіону.

Боснія Требинє

Фінальну частину маршруту прокладіть уздовж кордону з Чорногорією до Національного парку Сутьєска. На території парку знаходяться доісторичний ліс, Трновачское озеро, гора Маглич – найвища в Боснії і Герцеговини (2386 метри), близько 300 видів птахів, кілька видів тварин, чисельні види квітів та інших рослин та навіть меморіальний комплекс “Долина героїв”. Це місце ідеально підійде для поціновувачів відпочинку на природі, активних екскурсій або альпінізму.

Боснія Сутьєска

Наостанок рекомендуємо вам заїхати до Вишеграду, який розташований за 110 км на схід від Сараєво, недалеко від кордону з Сербією. Саме там знаходиться одна з візитних карток Боснії і Герцеговини – міст Мехмеда-паші Соколовича або Вишеградський міст XVI століття, який занесений до спадщини ЮНЕСКО. Це стане чудовим довершенням до такої цікавої та захопливої поїздки такою маловідомою серед туристів Боснією і Герцеговиною.

боснія вішеград

Маршрут подорожі:

Сараєво – парк Врело-Босне – гора Яхорина – Тузла – Баня-Лука – Дрвар – Національний природний парк Уна – водоспади Пліва – Купрес – природний парк Блідіньє – Мостар – Меджугор’є – водоспади Кравіце – Проваліє – Неум – Требинє – Національний парк Сутьєска – гора Маглич – Вишеград – Сараєво

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Сараєво – 3* Hotel Dva Goluba

Hotel Dva Goluba

Мостар – Hotel Villa Nadin

Hotel Villa Nadin

Неум – 4* Hotel Jadran Neum

Hotel Jadran Neum

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей