#UvidpustkuRoutes. Чехія: Прага → Крушовіце → Карлові Вари → Маріанські Лазні → Пльзень → Чеське Будейовице → Чеський Крумлов → Тальч → Брно → замок Ледніце → Острава → Кутна-Гора → Чеський рай → Ліберець → Чеська Швейцарія

  • 05.06.2020 13:13
  • Eugene
Чехія Прага

Чехія – одна з найцікавіших країн європейського континенту, тому ми вирішили скласти маршрут подорожі до найвизначніших і найгарніших її місць, щоб ви могли використати його для планування подорожі на майбутнє. Велика кількість історичних міст, замків, лікувальні курорти, гори, долини і печери – все це чекає на туристів під час мандрівки чудовою і привітною Чехією.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Територія сучасної Чехії знаходиться на перетині шляхів між східною та західною, північною та південною частинами Європи. Така локація посприяла великій кількості історичних подій, які залишили Чехії багату спадщину, що відображається в культурі, архітектурі і традиціях. Окрім історії в Чехії можна насолодитися прекрасними природними парками, відпочити на лікувальних курортах і навіть провести індустріальні екскурсії, адже в країні добре розвинене виробництво. Чехія – невелика держава і за одну відпустку цілком під силу будь-якому туристу побувати в багатьох її цікавих місцях. Пересуватися країною можна автобусами (наприклад компаніями FlixBus та RegioJet) та залізницею. Ми, вже традиційно, рекомендуємо орендувати автомобіль, щоб отримати повну свободу руху. В якості прикладу ми склали маршрут подорожі зі столиці Чехії, адже туди виконуються прямі перельоти з кількох міст України.

Чехія

Прага заслуговує на окрему статтю і багато мандрівників приділяють цьому місту окрему коротку поїздку або навіть окрему відпустку. Велика кількість пам’яток потребує кількаденної зупинки, ми рекомендуємо запланувати принаймні три дні, щоб спокійно роздивитися всі цікавинки. Столицю Чехії за правом ще називають готичною столицею Європи, завдяки найкращим взірцям архутектури в цьому середньовічному стилі. Головна пам’ятка Праги – безсумнівно Празький град, який височіє над містом і від нього розпочинаються багато туристичних маршрутів. Це найбільший замок Чехії і великий район її столиці, на його території розташовані готична ротонда Святого Віта, базиліка Святого Георгія, Королівський палац, королівські сади, Градчанська площа, палац Рожмберків, Лобковіцкий палац, середньовічні вартові вежі, Шварценбергский палац, в якому розміщена галерея, музей лицарських обладунків, гарний фонтан Ієроніма Коля та різноманітні статуї, пам’ятники і просто чудові затишні вулички. З граду можна спуститися середньовічними сходами, на яких знаходиться оглядовий майданчик з видом на відомі червоні дахи Праги. Як і багато століть тому, Празький град в наші часи слугує резиденцією чеської влади.

Місто розділене навпіл річкою Влтава і на лівому березі, де знаходиться Празький град, також варто відвідати Страговський монастир XII століття, Вальдштейнский палац з садом, Вртбовский сад, музей Кампа та найвужчу вулицю Праги.

Прага, Чехія

Через Влтаву перекинуто багато мостів, але тільки один є символом Праги – Карлів міст. Він був зведений у XIV столітті у традиційному, для того періоду історії, стилі і дуже добре зберігся до наших часів. Міст пішохідний і кожного дня по ньому проходять тисячі туристів і місцевих мешканців. Прикрашений міст кількома статуями, як скульптура Турка і статуя Яна Непомуцького, а на правому березі перед входом на міст знаходиться Староміська мостова вежа.

Чехія Прага Карлів міст

На іншому березі Влтави розташована найбільша кількість визначних пам’яток Праги. В центрі міста знаходиться прекрасна Староміська площа з ратушею і відомим астрономічним годинником, середньовічна Порохова брама, церква Святого Якова у стилі бароко, Тинський храм, монастир Святої Анежки Чеської, Клементінум (національна бібліотека) та численні музеї, галареї і затишні історичні вулички зі стародавніми будинками і бруківкою.

Чехія Прага

Також відзначимо відомий будинок, що танцює, який відноситься до сучасної архітектури, біля нього кафедральний собор Святих Кирила і Мефодія, готичний собор Святої Людмили, Вацлавську площу, костел Святого Ігнаца, фортецю Вишеград і Слав’янський острів, на якому знаходиться класичний палац Жофін.

Чехія Прага

Можна ще довго перелічувати пам’ятки і музеї Праги, але не столицею єдиною приваблива Чехія. Зупинившись в Празі, можна використати її в якості базового міста для поїздок на невеликі відстані. За 40 хвилин поїздки електричкою від Праги розташоване містечко Бенешов, в якому можна побачити замок Конопіште XIII століття. На території замку працює виставка-музей витворів мистецтва готичної епохи. Недалеко від Бенешова також знаходиться замок Чеський Штернберк XIII століття з не менш цікавою колекцією середньовічного мистецтва.

Чехія Бенешов

Приблизно на такий самій відстані від Праги, що і Бенешов, знаходиться чудовий замок Карлштейн XIV століття – один з символів чеського королівства. Він височіє на горі над річкою Бероунка і виконаний у класичному готичному стилі. Замок повністю відкритий для туристів і з його території відкривається гарний вид. Якщо візьмете з собою зручне взуття або навіть велосипеди, то обов’язково побувайте в невеликому, але мальовничому каньйоні Велика Америка, приблизно за 4 км від замку. Це місце гарно доповнить вашу екскурсію і надасть змогу відпочити серед природи. А за 10 км від Карлштейна на південь знаходиться найвідоміші і найдовші в Чехії Конепрусскі печери, які складаються з унікальної природної архутектури зі сталактитами і сталагмитами.

Чехія Карлштейн

Далі вже час вирушати від столиці на захід і першу зупинку ми пропонуємо зробити в містечку Крушовіце. Знайома назва?! Так, саме в ньому знаходиться однойменна броварня. Чехія – це пивна країна з багатими традиціями, які пов’язані з цим пінним напоєм. Броварня Krusovice працює з 1517 року і виготовляє одні з найкращих сортів пива в Чехії, а для туристів організовують екскурсії на виробництво і дегустації.

Чехія Крушовіце

Недалеко, на південь від Крушовіце розташований один з найстарших замків Чехії – Кршивоклат XII століття. Ця велична споруда стоїть на горі, яка оточена лісами та річками. Чудове місце для активної екскурсії і відпочинку серед природи.

Чехія Кршивоклат

Після помірного перебування в Крушовіце 🙂 рушайте на захід до найвідомішого курорта країни – Карлові Вари. Лікувальні властивості місцевих термальних джерел відкрили ще 600 років тому і з того часу в регіон приїзджають всі охочі відпочити та поправити здоров’я. Популярний курорт і серед аристократії, тому в центрі Карлових Варів з’явилися прекрасні взірці класичної архутектури та будинків, серед яких відома Млинова колонада. В місті багато комфортних готелів, спа-центрів і санаторієв, а також бюветів з термальною водою. З оглядового майданчика Три хреста відкривається гарний вид на місто і околиці. Відомі Карлові Вари ще одним популярним чеським напоєм – лікером Becherovka, який був створений Йозефом Бехером і виробляється саме там. Для туристів організовують екскурсії до музею, а біля виробництва працює фірмова крамниця.

Чехія Карлові Вари

Недалеко від Карлових Варів розташований середньовічний замок Локет XIII століття, на території якого знаходиться музей і відкривається гарний вид. В замку проходили зйомки одного з фільмів про Агента 007.

Чехія Локет

На південь від Карлових Варів розташоване цікаве містечко Маріанські Лазні та заповідник Смрахед. Місто вважається курортом і в ньому знаходиться близько 100 природних джерел, також воно прикрашене класичною архітектурою, гарною центральною площею з музичним фонтаном, найдовшою колонадою в Чехії, оглядовою вежею і парками.

Чехія Маріанські Лазні

На території заповідника знаходиться природна водойма, яка наповнена мінеральною водою, а навколо росте чудовий ліс з унікальними рослинами і численними видами птахів і тварин.

Оскільки Чехія – це пивна країна, то в ній присутня і “пивна столиця” – місто Пльзень, наступна зупинка на маршруті. Зазвичай до Пльзеня організовують одноденні екскурсії зі столиці, але ми рекомендуємо залишитися в ньому принаймні на два дні. Місцева броварня виробляє відомі чеські сорти Pilsner Urquell, Kozel, Radegast та інші і організовує для туристів екскурсії та дегустації. В Пльзені знаходиться музей, який присвячений пінному напою, і такі пам’ятки, як центральна площа Республіки з ратушею і кольоровими будинками, готичний собор Святого Варфоломія, францисканський монастир, Західночеській музей, пльзеньське підземелля (система тонелів і лабіринтів під містом), а якщо ви подорожуєте з дітьми, тоді відвідайте парк динозаврів та науковий парк Техманія.

Чехія Пльзень

З Пльзеня рушайте на південний схід в бік міста Чеське Будейовице, але дорогою заїдьте на початку до замку Блатна XII століття. Його унікальність полягає в тому, що збудований від по суті на воді, серед болот на невеликому шматку суші. До входу в замок зведений кам’яний середньовічний міст.

Чехія Блатна

Недалеко від Блатна розташовані ще два цікавих замки. Відносно невеликий замок Звіков XIII століття збудований на мисі між річками Отава і Влтава. Трохи вверх за течією Влтави можна побачити замок Орлик також XIII століття. Він стоїть безпосередньо на березі річки і утворює на фоні чудової природи мальовничу панораму.

Якщо ви повернете з головної дороги на південь і проїдете 49 км від Блатна, то зможете побувати біля замку Кашперк. Його готична архітектура не найвидатніша в Чехії, але головне – його розташування на горі, з якої відкривається дуже захоплива панорама на безкрайні простори.

Чехія Кашперк

Наступна зупинка, як ми вже згадали, в містечку Чеське Будейовице, яке також відноситься до пивних міст Чехії. В ньому працюють дві броварні (одна з них відома Budweiser), але увагу туристів привертає також і історичний центр. Затишна площа з класичними будинками і чудовим фонтаном Самсона XVIII століття, собор Святого Миколая, вежа Залізна Діва та середньовічні вулички гарно прикрасять вашу прогулянку.

Чехія Чеське-Будейовице

Околиці міста теж варті уваги. На північ від Чеське Будейовице знаходиться містечко Глубока-над-Влтавою і однойменний замок, який виконаний у англійському стилі і виглядає наче картинка з дитячої казки. Навколо замку розбитий чудовий парк у відповідному стилі.

Чехія Глубока

На захід від Чеське Будейовице розташоване історичне чеське село Голашовіце, в якому можна побачити традиційні будинки XVIII-XIX століть і оригінальне планування. Зараз в селі мешкає близько 150 людей, які привітно зустрічають гостей.

Чехія Голашовіце

Лише за 25 км на південь знаходиться чудове місто Чеський Крумлов, до якого навіть варто приїздити окремою подорожжю. В центрі міста знаходиться Крумловський замок XIV століття – типовий взірець середньовічної архітектури. Також серед пам’яток відзначемо три середньовічних костела – Святого Віта, міноритів і Божого тіла, міську ратушу, Плащовий міст і весь історичний центр, який занесений до спадщини ЮНЕСКО. В місті влаштовують кілька цікавих фестивалів і свят у традиційному і середньовічному стилях.

Чехія Ческі-Крумлов

Подальший маршрут прокладіть на схід Чехії і дорогою до Брно завітайте до містечка Тельч, яке за правом називають місто-музей. Все завдяки гарно збереженним будинкам і різним пам’яткам архітектури в стилі бароко, а також невеликому замку. Місто стоїть між трьох водосховищ і прорізане каналом, що додає чудового вигляду і робить Тельч ідеальним місцем для екскурсійної прогулянки.

Чехія Тельч

Таким маршрутом можна доїхати до другого за розмірами міста Чехії – Брно. Історична частина міста налічує такі пам’ятки, як готичний собор святих Петра і Павла, костел Святого Якова, моторошну Седлецьку церкву, яка складена з черепів, астрономічний годинник та Шпілбергску фортецю. В Брно існує особлива традиція – полудень пробивають в дзвін об 11 годині – яка була випадково заведена у 1645 році і існує до наших часів. Ще одна унікальність Брно – це виноробні традиції. Якщо ви раніше на маршруті дегустували різні сорти пива і відвідували броварні, то час посмакувати чеське вино, яке дуже гарно доповнює смачну місцеву кухню. За 30 км від міста варто побувати в заповіднику Моравський карст – найбільшому в Європі такого типу. Система печер, лабіринтів і підземних річок простягнулася на 25 км, а ще там знаходиться найглибше провалля Європи (138 метри).

Чехія Брно

На півдні від Брно, майже на кордоні з Австрією та Словаччиною, можна побачити чудовий неоготичний замок Ледніце і недалеко від нього замок Вальтіце. В Ледніце чудова не тільки архітектура, а й внутрішнє оздоблення, яке відрізняється у кожному приміщенні. Також на території його парку знаходиться унікальна для Чехії пальмова оранжерея, де ростуть різні види тропічних рослин.

Чехія Ледніце

Далі рушайте на північ до ще одного великого чеського міста Острава, яке розташоване практично на кордоні з Польщею. Місто довгий період було промисловим центром і не дуже приваблювало туристів. Проте, останні роки, після закриття або модернізації багатьох виробництв і копалень, Острава набирає популярності серед мандрівників. Приваблює їх невеликий історичний центр з затишною площею, індустріальні екскурсії на великі (вже не працюючі) виробництва і сучасні розваги, які зосереджені на центральній вулиці Стодолні.

Чехія Острава

Практично в центрі Чехії знаходяться Ждярські гори – мальовничий регіон і природний парк. На півдні парку є містечко Ждяр-над-Сазавою, яке відоме завдяки костелу Святого Іоанна Непомука – місцю паломництва вірян. Також Ждяр-над-Сазавою є важливим культурним центром Чехії.

Чехія Ждяр-над-Сазавою

На шляху до Кутної-Гори заїдьте до замку Жлебі XIII століття – чудовий приклад середньовічної архутектури.

Чехія Жлеби

Замок відноситься вже до околиці міста Кутна-Гора. Зазвичай туристи відвідують це місто з Праги, адже розташоване воно за 80 км від столиці. Для Чехії Кутна-Гора відіграє дуже важливу культурну і історичну роль. В місті колись видобували срібло, за що воно отримало призвисько “скарбниця Чехії”, а зараз там розташований музей срібла. Також в місті розташований другий в країні за значенням готичний собор Святої Варвари, який був побудований на честь загиблих шахтарів.

Чехія Кутна-Гора

На околиці Кутної-Гори знаходиться один з найцікавіших і водночас моторошних соборів Чехії – Кістниця. В ньому все внутрішнє оздоблення виконане з людських кісток та черепів.

Чехія Кутна-Гора

Чим ще відома Чехія?! Один з її регіонів називається Богемія і ця назва вже давно асоціюється з якісним склом і виробами з нього. В містечку Подєбради, яке розташоване за 30 км від Кутної-Гори або за 60 км від Праги, знаходиться завод відомого бренду кришталю Bohemia. Там організовують екскурсії для туристів і біля заводу працює фірмова крамниця. Чудова нагода, щоб оновити свій посуд та придбати подарунки.

Чехія кришталь

На цьому індустріальні екскурсії ще не завершаться, адже в місті Млада Болеслав (за 40 км на північ від Подєбради) знаходиться музей автомобільної марки Škoda, в якому зібрані моделі автівок і розповідають історію розвитку бренду. Хоча Škoda, насправді, промисловий гігант Чехії і її виробництво далеко не обмежене автомобілями. Над містом височіє монументальний Младоболеславский замок, який гарно доповнить вашу екскурсію.

Чехія Шкода

Далі на північ розпочинається мальовничий регіон Судетів. Зовсім поруч з Млада Болеславом розташований чудовий геопарк Чеський Рай, де можна побачити скелі незвичайної форми. Також на території заповідника знаходяться величний замок Кост XIV століття і руїни фортеці Троскі.

Чехія чеський рай

На північ від геопарку в селищі Сіхров розташований однойменний замок, який виконаний у французькому стилі і належав французькому роду. На території замку працює музей і галерея, а навколо нього розбитий парк, як не дивно, у англійському стилі.

Чехія Сіхров

Для відпочинку зупиніться в місті Ліберець, в якому є центральна площа з ратушею, яка нагадує собор, цікавий і найстаріший в Чехії ботанічний сад, однойменний з містом замок, зоопарк і науковий парк Iqlandia.

Чехія Ліберець

Продовжуйте поїздку Судетами до міста Дечин, в якому можна зупинитися і дослідити весь прилеглий регіон. На півночі від Дечин розташований напевно найкращий природний парк країни Чеська Швейцарія. Це неймовірно мальовничий регіон зі скелями дивовижної форми, оглядовими майданчиками, пішохідними стежинами, річкою Ельба, мостами і замками. В парку є відома природна арка Правчицькі ворота, біля якої працює ресторан і невеликий готель.

Чехія Судети

В Дечині знаходиться однойменний замок, який стоїть на березі Ельби. За 22 км на південь в місті Усті-над-Лабем знаходиться ще один цікавий середньовічний замок Стреков XIV століття, з якого відкривається прекрасна панорама.

Чехія Стреков

Втомитися від чеських замків неможливо, адже вони всі різні і по своєму цікаві. Тому ми пропонуємо перед поверненням до Праги побувати ще біля замків Гоуска, Кокоржин і Мельник. Вони довершать вашу подорож і стануть гарними “експонатами” у вашій фотоколекції з такої чудової і дуже привітної Чехії.

Чехія Богемія

Маршрут подорожі:

Прага – Бенешов – Карлштейн – Крушовіце – замок Кршивоклат – Карлові Вари – Маріанські Лазні – заповідник Смрахед – Пльзень – замок Орлик – замок Кашперк – Чеське Будейовице – Глубока-над-Влтавою – Голашовіце – Чеський Крумлов – Тельч – Брно – Моравський карст – замок Ледніце – Острава – Ждярські гори – Ждяр-над-Сазавою – Кутна-Гора – Подєбради – Млада Болеслав – Чеський рай – замок Сіхров – Ліберець – Дечин – Чеська Швейцарія – Прага

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Прага – Plaza Prague Hotel

Plaza Prague Hotel

Чеський Крумлов – Pension Nika

Pension Nika

Брно – Penzion U Hrabenky

Penzion U Hrabenky

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей