Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Чорногорія: Подгориця → каньон Рієка → парк Проклетіє → каньон Тара → парк Дурмітор → монастир Острог → Которська затока → Тіват → Светі-Стефан → печери Ліпа → Скадарське озеро

  • 08.04.2020 12:08
  • Eugene
Чорногорія Котор Тіват

Чорногорія набагато цікавіша ніж може здатися на перший погляд. Ця країна володіє не тільки чудовими морськими курортами, а й справжніми природними скарбами та історичними реліквіями. Ми склали маршрут автоподорожі практично всіма її визначними місцями.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Для українського туриста Чорногорія перш за все – це відпочинок на морі. Дійсно, в країні багато розвинених і гарних місць, де можна провести відпустку на березі Адріатичного моря. Проте варто лише від’їхати від моря всередину країни і перед вами постане чудова природа та історичні пам’ятки різних часів. В Чорногорії два великих аеропорти, ми в якості прикладу склали маршрут зі столиці країни і пропонуємо вам скористатися їм під час планування своєї майбутньої відпустки.

Чорногорія невелика держава і Подгориця також не вирізняється своїми розмірами. В столиці країни мешкає лише близько 200 тисяч людей, тому ви не відчуєте особливої метушні і на екскурсію вам вистачить одного повного дня. Серед пам’яток в Подгориці є Зимовий королівський палац, Площа Республіки, Годинникова вежа та міст Тисячоліття.

З Подгориці ми рекомендуємо рушити всередину країни. Доріг там не так багато, але вони простягаються через всі цікаві місця і перше з них – каньон річки Рієка і віадук, який перекинутий через неї в районі містечка Дуга.

Рухаючись на північ, неодмінно потрапите до монастиря Морача. Цей комплекс з кількох церков і споруд знаходиться серед гір в каньйоні річки Морача. Заснований у XIII столітті комплекс був ретельно відновлений і гостинно приймає туристів, а ще в ньому можна запастися святою водою для подальшої подорожі.

На схід від монастиря дорога приведе до Національного парку Проклетіє, який Чорногорія ділить з Албанією. Гірський масив вважається дуже складним для скелелазіння, але це не робить його менш мальовничим. Для професійних підкорювачів скель місцеві гори – це справжній виклик, а для поціновувачів мальовничих краєвидів – ідеальне місце для перепочинку і прогулянок. Серед гір розкинуті прекрасні долини Гребайя і Рапояна та озера Грідско та Плавско.

Далі шлях пройде через монастир Джурджеві-Ступові і монастир Добриловіна XIII століття до мальовничого каньйона річки Тара. В цій місцевості можна затриматися на один день і відпочити з дороги. Водночас помилуватися видами на річку і гори та міст Джурджевича – місцеву пам’ятку. Також там розташований стародавній монастир Доволя.

Чорногорія міст Джурджевича

Недовгий переїзд відділяє каньйон від Національного парку Дурмітор. Зупинитися там можна в місті Жабляк і використати його, щоб поблукати стежками, помочити ноги в мальовничому озері Црно-Єзеро, відвідати печери Шкрк і Крижана та зробити багато ефектних світлин.

Чорногорія Дурмітор

На півшляху з Дурмітора до моря потрібно заїхати до однієї з головних релігійних пам’яток Чорногорії – монастиря Острог. Унікальний комплекс, який складається з церкви, що вбудована у скелю (XVII століття), церкви XIX століття, монастирської крамниці і оглядового майданчика. Багато вірян відвідують його щороку і вважають одним з головних релігійних місць в Європі.

Чорногорія монастир Острог

Друга частина подорожі, якщо можна так назвати цю частину маршрута, пройде біля Адріатичного моря. З монастиря Острог прокладіть шлях до міста Херцег-Новий, де знаходиться стародавня вежа з годинником, площа Беллавіста з собором Архангела Михаїла, середньовічна фортеця і монастир Савіна, з якого відкривається гарний вид на Которську затоку.

Подальший шлях прокладіть навколо Которської затоки до Тівата. На берегах затоки розташовані численні курортні міста та селища, а всередині знаходяться два цікаві маленькі острови Святого Георгія та Госпа од Шкрпела. Перший – природній, другий – рукотворний, до них організовують екскурсії з міста Пераст. Відома затока ще Блакитними печерами, які входять до багатьох водних екскурсій.

Чорногорія Котор

Тіват – це типовий морський курорт з розвиненою інфраструктурою. В цьому місті можна добре розважитися, відвідати найкращі ресторани і відпочити на пляжі.

Чорногорія Тіват

Недалеко від Тівата знаходиться природний парк і гора Ловчен, з якої відкривається прекрасний вид на узбережжя, а ще на ній розташований мавзолей Негоша – місце поховання духовного правителя Чорногорії і цікава пам’ятка для туристів.

Чорногорія Ловчен

Другий великий курорт Чорногорії місто Будва. Навколо нього знаходяться гарні пляжі на Адріатичному морі, серед яких прекрасний пляж Бечічі, і візитна картка країни – острів Светі-Стефан. Зараз на ньому розташований фешенебельний готель.

Чорногорія Будва Тіват

За 40 хвилин поїздки від Будви знаходить печера Ліпа з неймовірною природною архутектурою сталактитів і сталагмітів.

Наступна зупинка в курортному місті Сутоморе. Недалеко від нього розташований монастир Градіште XIV століття та середньовічна фортеця Старого Бару – гарне місце для одноденної екскурсії.

На шляху з Сутоморе до Подгориці ви неодмінно попадете на Скадарське озеро. Тихі води, мальовничі береги і різноманітна флора та фауна озера – це прекрасний варіант для відпочинку. А історичні міста, на кшталт Рієки та Вірпазару, чудово доповнюють враження від місцевості.

Чорногорія Скадарське озеро

Перед поверненням до Подгориці завітайте ще до одного місця – водоспада Ніягара. Назва схожа на більш відомий водоспад, але напевно це не просто так. Він дійсно чимось схожий на свого “старшого брата” формою, але значно менший за розмірами 🙂

Маршрут подорожі:

Подгориця – віадук Мала Рієка – монастир Морача – Національний парк Проклетіє – Плавско озеро – монастир Джурджеві-Ступові – монастир Добриловіна – каньйон річки Тара – міст Джурджевича – Національний парк Дурмітор – озеро Црно-Езеро – монастир Острог – монастир Савіна – Которська затока – острів Святого Георгія – острів Госпа од Шкрпела – гора Ловчен – мавзолей Негоша – Тіват – Будва – Светі-Стефан – печера Ліпа – монастир Градіште – фортеця Старого Бару – Скадарське озеро – водоспад Ніягара – Подгориця

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Фото зі сторінок bookme-montenegro.com, lipa-cave.me

Готель €32

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Тіват – Hotel Bokeljski Dvori

Hotel Bokeljski Dvori

Будва – Guesthouse Maslinjak

Guesthouse Maslinjak

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей