Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Грузія: Тбілісі → Мцхета → Сігнагі → Алазанська долина → Ананурі → Казбек → Уплісцихе → печери Прометея → каньйон Окаце → Сванетія → Батумі → Боржомі → Вардзіа

  • 16.04.2020 14:59
  • Eugene
Грузія гори

Грузія – це одна з найдивовижніших країн, яка доступна практично будь-якому українському туристу! Ми склали маршрут подорожі найцікавішими і визначними місцями цієї країни, який ви зможете використати для планування майбутньої мандрівки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Багато епітетів можна застосувати для опису Грузії, але краще один раз побачити цю країну на власні очі, відчути неймовірну гостинність і привітність її народу, насолодитися горами і долинами, відпочити на чудовому узбережжі Чорного моря і, звісно, скуштувати її найсмачнішу кухню. В Грузії три міжнародні аеропорти і маршрут подорожі можна побудувати з будь-якого з них, але в якості прикладу ми склали його з аеропорту Тбілісі. Також відзначимо досить якісні дороги між містами і особливо гірські, тому подорож автомобілем не викличе жодних труднощів.

Грузія Батумі вино

Тбілісі або є ще стара назва Тифліс – це столиця Грузії і її найбільше місто. Якщо починати маршрут саме зі столиці, можна не поспішати з орендою автомобіля, адже в Тбілісі є зручне метро і розвинений наземний транспорт. Історичну частину міста взагалі цікаво досліджувати пішки. Історія Тбілісі починається з V століття, хоча фортеця Нарікала на горі Мтацмінда, одна з головних пам’яток, датується чи не IV століттям до н.е. Стара частина Тбілісі розташована у підніжжя Мтацмінди і в ній знаходяться сірчасті лазні Абанотубані XVII—XIX століть. На гору можна піднятися на сучасному фунікулері, біля дороги якого знаходяться могили письменників Олександра Грибоєдова та Акакія Церетелі. З Мтацмінди відкривається дивовижна панорама на все місто, тим більш з кабіни колеса огляду – на горі знаходиться парк розваг.

Грузія, Тбілісі

Ще одна туристична розвага в Тбілісі – це канатна дорога, яка розташована біля сучасного мосту Миру і піднімається на верхівку фортеці Нарікала. Більш сучасні райони міста на берегах річки Кура рясніють різноманітними історичними та сучасними пам’ятками, традиційними кав’ярнями, пекарнями з запашною випічкою і винними крамницями.

Грузія, Тбілісі

За 20 хвилин поїздки від Тбілісі розташоване місто Мцхета – перша столиця Грузії і важливе релігійне та культурне місце для народу цієї країни. Історія цього поселення вимірюється тисячами років і пов’язана з древніми цивілізаціями. Головна пам’ятка – храм або монастир Джварі, який розташований на горі. Окрім уваги до безпосередньо храму IV століття, туристів приваблює неймовірна панорама на місто і злиття річок Кура і Арагві. Також в Мцхеті є величний собор Свєтіцховелі, монастир Самтавро і Шіо-Мгвімський монастир VI століття та руїни фортеці Бебрісцихе приблизно I століття до н.е.

Грузія Мцхета Тбілісі

Далі ми пропонуємо прокласти маршрут на схід до дуже затишного містечка Сігнагі. Воно височіє на горі, з якої можна насолодитися панорамою на Алазанську долину. Це місто називають найромантичнішим в Грузії і не тільки через вид на долину. В Сігнагі дуже гарно зберігся довгий фортечний мур з вежами – головна пам’ятка, частина з якого доступна для туристів. Лабіринт затишних вуличок і прекрасний історичний центр доповнять романтичну картину з цього невеликого містечка.

Грузія Сігнагі

За 2 км від Сігнагі розташований Бодбійський монастир – важливе релігійне місце для вірян.

Алазанська долина і Кахетія – це чи не найважливіший виноробний регіон Грузії і його центр знаходиться в місті Телаві. Зараз там знаходиться цікавий музей виноробства, де можна побачити процес вирощування винограду і виробництва вина. За 20 хвилин поїздки від Телаві розташована фортеця Гремі XVI століття.

Грузія Кахетія Гремі

Подальший шлях прокладіть на північ через мальовниче місто Ананурі, в якому знаходиться однойменна фортеця. Вона збудована приблизно у XIII столітті на березі річки Арагві, з неї відкривається прекрасний вид.

Грузія гори озеро

На півночі Грузії розташована найвідоміша гора країни Казбек заввишки 5047 метрів, дуже популярне місце серед мандрівників. Навіть якщо ви не професійний скелелаз, то все одно варто побувати біля гори і помилуватися краєвидами на Дар’яльську ущелину і не тільки. Біля підніжжя Казбеку розташована відома Троїцька церква в селі Гергеті, з якої відкривається гарний вид на селище Степанцмінда. Також біля підніжжя є термальні джерела і мальовнича річка Терек.

Грузія гори

Далі рушайте на захід Грузії і першою зупинкою на цьому шляху буде в унікальному печерному місті Уплісцихе недалеко від Горі. Назва цього комплексу означає “фортеця Бога”, а складається він з кількох храмів, залів, житлових приміщень та численних тонелів, коридорів і лабіринтів. Будівництво міста продовжувалося кілька тисячоліть, а зараз воно може здивувати навіть досвідчених туристів.

Грузія Уплісціхе

На захід від Уплісцихе знаходиться ще одне унікальне місце Стовп Кацхі – це самотня скеля заввишки 40 метрів, на якій збудована церква VI-VIII століть.

Наступне велике місто на шляху Кутаїсі, в якому можна зупинитися щонайменше на два дні. Цей час піде на огляд Гелатського монастиря, монастиря Моцамета, поїздки до печери Сатаплія і печер Куміставі або Прометея, в яких можна поплавати на човні підземною річкою.

Грузія Кутаїсі храм

Також недалеко від Кутаїсі знаходиться мальовничій каньйон Окаце, в якому ви можете перевірити свої нерви, якщо пройдетеся по підвісному мосту через ущелину. На захід від Окаце розташований другий каньйон Мартвілі, де туристам доступні прогулянки на човнах і оглядові майданчики з видами на водоспади.

Грузія каньйон Мартвілі

З Кутаїсі маршрут знову пройде у гори, цього разу до чарівної Сванетії. Серед мальовничих гір розташоване автентичне селище Местія, в якому зберіглося багато традиційних для регіону Сванських веж VIII-XIII століть. На деякі можна піднятися і помилуватися видом, а в деяких можна навіть зупинитися на ніч. Посеред Местії знаходиться невелика площа, де можна посидіти в традиційній кав’ярні і поновити запаси мінеральної води з фонтану у міні-парку. Ще один цікавий факт: в Местії збудований сучасний аеропорт, куди виконуються сезонні рейси з Тбілісі та Батумі. Політати над горами – це вже окрема і захоплива пригода.

Грузія Сванетія Местія

За 50 км від Местії знаходиться найбільш високогірне поселення Європи – село Ушгулі. Всі будинки села, Сванські вежі і церква XI століття занесені до спадщини ЮНЕСКО.

Грузія Сванетія Ушгулі

Коли будете спускатися зі Сванетії до міста Зугдіді, обов’язково заїдьте на величну греблю Інгурі, з якої відкривається прекрасний вид.

Зугдіді туристи використовують як перевалочний пункт, там можна відпочити від гірських серпантинів та зробити невелику екскурсію до палацу Дадіані і його дуже гарного парку, який більш схожий на маленький ботанічний сад.

Час рушати на море! На шляху до Батумі ми рекоменуємо зупинитися в курортному містечку Урекі, адже на його березі знаходиться унікальний чорний магнітний пісок з лікувальними властивостями, а ще чудовий парк.

Грузія Урекі

Головний морський курорт Грузії і столиця прекрасної Аджарії – місто Батумі. Там можна зупинитися на будь-який час. Декому подобається відпочивати на довжелезному гальковому пляжі, декому прогулянки чудовою сучасною набережною або в історичний центр. Навколо Батумі також безліч цікавого. Гоніо-Апсароська фортеця на південь від міста, Аджарський винний дім, дуже цікавий і великий ботанічний сад, в якому розташовані оглядові майданчики з гарним видом.

Грузія Батумі ботанічний сад

За 20 хвилин поїздки від Батумі знаходиться Національний природний парк Мтірала з водоспадом Цаблнарі, найвідоміший водоспад Аджарії Махунцеті і кам’яний міст цариці Тамари, якому близько 900 років.

Грузія Аджарія Кеда

Добре накупавшись у морі, відпочивши і насмакувавшись аджарським хачапурі рушайте всередину країни на захід до Боржомі. Мало хто з українців не знає мінеральної води, яка носить назву цього міста, тому варто побувати на її батьківщині. Але перед Боржомі зупиніться, щоб відвідати фортецю Рабат XVII століття в місті Ахалціхе. Безпосередньо в Боржомі можна не тільки напитися відомої води, але і полежати в басейні з нею, а ще покататися на канатній дорозі, погуляти в центральному парку і зробити фото на фоні будинку Мірза-Різа-хана.

Грузія Боржомі

На південь від Боржомі розташований унікальний печерний монастирський комплекс Вардзіа XII-XIII століть. Він складається з понад 600 приміщень різного призначення, що висічені у скелях і нагадують невелике місто з вулицями-тонелями.

Грузія Вардзіа

Практично немає такої людини, яка після подорожі до Грузії не мріяла повернутися до цієї країни!

Маршрут подорожі:

Тбілісі – Мцхета – Сігнагі – Алазанська долина – Телаві – Ананурі – гора Казбек – Уплісцихе – Стовп Кацхі – Кутаїсі – печера Куміставі – каньйон Окаце – каньйон Мартвілі – Сванетія – Местія і Ушгулі – Зугдіді – Урекі – Батумі – водоспад Махунцеті і міст Тамари – Боржомі – Вардзіа – Тбілісі

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Тбілісі – Hotel Tato

Батумі – Goga1 Guest House

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей