Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Іспанія. Каталонія + Андорра: Барселона → Ігуалаза → Манреза → Сольсона → Вік → Пінеда-де-Мар → Коста-Брава → Жирона → Фігерас → Бесалу → Б’єльо-е-Міжаран → Лерида → Коста-Дорада → Сіджас → Кастельдафелс

  • 09.05.2021 21:30
  • Eugene
Іспанія Кадакес

Важко переоцінити значення Каталонії для Іспанії і для історії Європи в цілому. Цей регіон має статус важливого економічного, політичного і соціального центру, але, окрім цього, він є також одним з найпопулярніших туристичних місць на континенті. Власне, остання характеристика нас і цікавить, тому ми присвячуємо Каталонії окрему статтю, у якій згадаємо про найцікавіші міста і пам’ятки, а в якості бонусу розповімо про міні-державу Андорру.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Читайте також:
Путівник по північній Іспанії
Путівник по Андалузії

Автономна область Каталонія – це офіційна назва північно-східного регіону Іспанії, який має не тільки власний уряд та управління, а й особливу культуру і навіть мову. Історія Каталонії за багато століть зазнала багато подій, що відобразилися на містах, пам’ятках і традиціях регіону. На щастя, до нашого часу зберіглася левова частка цього “скарбу”, тому Каталонія і перетворилася на дуже популярний напрямок для туристів. Ну і, звісно, не можна не згадати про природні пам’ятки – перш за все це чудовий морський регіон Коста-Брава, величні каньйони і долини річок, а також прекрасні Піренеї. Каталонія насправді заслуговує на окрему мандрівку, а може навіть і не на одну, адже лише на огляд Барселони може знадобитися ціла відпустка. В Іспанії одні з найнижчих цін на оренду автомобілей в Європі, тому пересуватися ми рекомендуємо саме на ньому, але в якості альтернативи можна скористатися дуже розвиненою залізницею або автобусами. Дістатися до Каталонії з України дуже просто – прямим авіасполученням до Барселони або з пересадками до таких міст, як Жирона або Реус. В будь-якому разі під час подорожі Каталонією можна отримати різноманітні і тільки позитивні враження від мальовничих пляжів, історичних міст, ландшафтів з виноградниками, гірських серпантинів та гостинності каталонців.

Іспанія Сант-Пере-де-Родес

Барселона займає перші позиції серед найвідвідуваніших туристичних міст Європи і такий статус цілком виправданий. На огляд всього цікавого в цьому місті може піти навіть і не один тиждень, а окрім цього Барселона гарно пристосована для пляжного відпочинку. Практично кожен маршрут Каталонією розпочинається з її столиці, ми теж розпочнемо розповідь саме з цього міста. Барселона або, як часто її називають, Барса поєднала у собі все, що може зробити життя людей комфортним і при цьому приваблювати мільйони туристів – унікальна архітектура, історичні пам’ятки, сучасна і зручна інфраструктура, прекрасні пляжі, безліч розважальних закладів, фестивалі і спортивні події, смачна кухня та багато іншого. Але все по черзі!

Іспанія Барселона

На початку згадаємо про історичну спадщину і архітектуру Барселони, а також про її символи, без яких неможливо зараз уявити це місто. Перш за все – це Храм Святого Сімейства або Саграда Фамілія, одна з найвідоміших церков Європи. Храм унікальний буквально в усьому, його архітектура – це справжній витвір мистецтва легендарного Антоніо Гауді. Незвичайний і процес будівництва храму, яке здійснюється виключно на пожертви католицької громади. Тому він триває вже з 1882 року і попередньою датою завершення будівництва вказується тільки 2026 рік. Тобто кожна людина, що придбала квиток і відвідала храм, зробила свій внесок у появу цієї легендарною споруди.

Іспанія, Барселона

Якщо згадали про архітектора Гауді, тоді потрібно сказати, що його проєкти – це ще один невід’ємний символ Барселони. Важко назвати той чи інших будинок або будівлю гарнішим за інший, всі вони є окремим витвором мистецтва. Від будинків Міла, Бальо, Вісенс, Калбет і палацу Гуель просто неможливо відвести погляд, адже таких архітекрутних рішень не побачиш більше ніде.

Іспанія Барселона

Гауді доклав свою руку і до планування парків Гуель та Сьютаделья (або Парк Цитаделі), у яких можна побачити будинки і скульптури легендарного архітектора. На огляд парків рекомендуємо приділити цілий день, щоб добре роздивитися пам’ятки і гарно відпочити у спокійному місця серед мегаполісу.

Архітектуру Гауді можна віднести до більш сучасних, а щодо пізніх періодів, то в Барселоні є на що подивитися. Чого тільки вартий цілий готичний квартал зі середньовічними будинками, головним кафедральним собором Барселони XIII століття і Королівським майданом з фонтаном “Три грації”. Недалеко від готичного кварталу знаходиться Палац каталонської музики з розкішними інтер’єрами, елементами декору, мозаїкою і вітражами.

Іспанія Барселона

Не у кожному місті звичайний шпиталь може бути історичною пам’яткою, що занесена до спадщини ЮНЕСКО. Барселона може пишатися таким шпиталем Сан-Пау, який більше схожий на палац або маєток. Відвідини цього закладу входить практично до кожного туристичного маршруту в місті.

Іспанія Барселона

Серед популярних пам’яток Барселони також відзначимо парк Лабіринт Орта з прекрасними садами у неокласичному стилі і палацем династії Десвалльсів, майдан Іспанії, в центрі якого знаходиться монументальний музичний фонтан у класичному стилі, затишний майдан Каталонії з фонтанами і місцями для відпочинку, Тріумфальну арку в парку Цитаделі, розкішний монастир Педральбес XIV століття, церкву Санта-Марія-дель-Мар XIV століття, монумент Христофору Колумбу недалеко від порту.

барселона тріумфальна арка

Від пам’ятника Колумбу до майдану Каталонії тягнеться найпопулярніша вулиця Барселони – Ла-Рамбла або просто Рамбла. На ній розміщені численні ресторани, кав’ярні, крамниці і бутикі. Також на Рамблі можна побачити вистави вуличних артистів та різноманітні шоу.

Іспанія Барселона

Порт Барселони – це окрема пам’ятка, яка розділена на історичну частину і сучасну. В історичній можна побачити цікавий розвідний міст і один з найбільших акваріумів Європи, а до сучасного порту заходять величезні круїзні лайнери.

Іспанія Барселона

Поціновувачам музеїв радимо звернути увагу на Музей Пікассо з найбільшою колекцією художніх робіт знаменитого іспанського художника, Національний музей мистецтва Каталонії, Музей історії Барселони, сучасний музей Фонд Жоана Міро, науковий Музей CosmoCaixa, Музей еротики і історичний музей простонеба Іспанське село.

Іспанія Барселона

Неможливо не згадати про традиційну кухню Каталонії з її хамоном, тапасами, сиром і вином. Все це можна продегустувати і придбати на популярному в Барселоні базарі Бокерія, який працює з XIII століття і приваблює туристів особливою атмосферою.

Іспанія Барселона

Недалеко від порту знаходиться особлива пам’ятка Барселони – гора Монтжуїк заввишки 173 метри. Дістатися на гору можна за допомогою канатної дороги, а на верхівці розташовані однойменна фортеця XVI століття, Національний палац і прекрасні Співаючі фонтани, а поруч з горою варто відвідати Ботанічний сад Барселони.

Іспанія Барселона

На західному боці міста знаходиться ще одна цікава гора Тібідабо заввишки 512 метрів. Її цікавість полягає у чудовій панорамі, що відкривається на Барселону, а ще там знаходиться храм Святого Серця початку XX століття. Ця монументальна споруди виконана у готичному стилі, а на верхівці храму стоїть статуя Христа. Найкращий вид відкривається з майданчику перед храмом. На гору Тібідабо можна дістатися за допомогою фунікулера.

Іспанія Барселона

Всесвітню славу Барселоні, як спортивного міста, принесла місцева однойменна футбольна команда, а її стадіон Камп Ноу можна віднести до цікавих пам’яток і символів міста. На території стадіону працює музей і сувенірна крамниця. Відвідини матчу цієї команди може додати незабутніх спогадів від неповторної атмосфери, особливо тим, хто цікавиться футболом.

Іспанія Барселона

Варто також згадати про кілька найкращих пляжів Барселони, які дуже гарно пристосовані для морського відпочинку, хоча і розташовані у межах міста. Це відомий пляж Барселонетта і також пляжі Богатель та Нова Мар Белла.

баселона пляж місто

Багато туристів використовують Барселону в якості базового міста і намагаються протягом дня здійснити вилазки до різноманітних цікавинок за її межами. Наприклад, в містечку Санта-Кулома-да-Сарбальо знаходиться колонія Гуель – робітниче селище навколо швацької фабрики кінця XIX століття, яке зараз перетворилося на архітектурну пам’ятку, адже проектував колонію ніхто інший, як Антоніо Гауді. Недалеко від Санта-Кулома-да-Сарбальо на захід розташований цікавий парк “Каталонія в мініатюрі”. І, як можна зрозуміти з назви, у парку зібрані майже усі відомі пам’ятки регіону у майже іграшковому масштабі.

Приблизно за годину поїздки від Барселони на північний захід розташована гора Монсеррат, на якій стоїть однойменний монастир XI століття. Саме Монсерратський монастир вважається головною святинею Каталонії, адже у ньому зберігається дерев’яна статуя Діви Марії з Ісусом XII століття – точна копія статуї, яку за легендою привіз до Іспанії апостол Петр. Окрім такої безцінної реліквії монастир цікавий своєю архітектурою і внутрішнім оздобленням. Піднятися на верхівку комплекса можна на фунекулері і насолодитися видами на місцевість та прекрасний гірський масив Монсеррат.

Іспанія Каталонія Монсеррат

Недалеко від Монсеррата знаходиться Ігуалаза – невелике сільськогосподарче містечко з цікавим Музеєм шкіри і Музеєм погонщиків волів, а ще там в липні проводиться Європейський фестиваль повітряних куль. Це яскраве шоу приваблює місцевих і туристів для участі у різноманітних виставах та можливості політати на одній з куль.

Іспанія Каталонія Ігуалаза

На півночі від Монсеррата варто заїхати до Манреза і відвідати церкву Santa Maria de Manresa XVI століття і пройтися по стародавньому кам’яному мосту через річку Карденер. Також цей регіон славиться найкращими сортами каталонського вина.

Іспанія Каталонія Манреза

Якщо проїхати 40 км вглиб Каталонії від Манрези або 100 км від Барселони, то потрібно приділити увагу місту Сольсона. Віддаленість Сольсони від популярних туристичних міст обумовлює спокійний ритм життя, відповідно і екскурсій. В Сольсоні гарно зберігся історичний центр, де можна побачити залишки захисної фортеці і головної брами, головний кафедральный собор міста з кам’яною статуєю Діви Марії чорного кольору, цікавий Єпархіальний музей, палаци і маєтки, а ще в місті влаштовують яскраві фестиваль і карнавал Сольсони. На околицях Сольсони варті уваги замок Castellvell Solsona XI століття, склеп Оліус, Диво Святилище і гора Святого Варфоломія з гарним видом на місцевість.

Іспанія Каталонія

За 50 км на північ від Барселони знаходиться ще один гірський монастир Сан-Мігель-дель-Фай. Збудований він у мальовничому каньйоні і центрі однойменного природного парку. На території парку можна побачити сталактитові печери, водоспади і підземні озера, стародавній міст, будівлі монастиря XV століття, відвідати музей, відпочити на терасі з видом, а ще пройтися туристичною стежиною через найгарніші місця.

Іспанія Каталонія Сан-Мігель-дель-Фай

А за 30 км на північ від Сан-Мігель-дель-Фай розташоване затишне містечко Вік, яке можна назвати суцільною пам’яткою. Там зберіглися лабіринти вуличок з готичними будинками, кам’яний міст і центральний майдан з традиційним базаром, який рекомендуємо відвідати, адже Вік славиться своїми ковбасами і іншими м’ясними смаколиками.

Іспанія Каталонія Вік

Найближчий на північ від Барселони невеликий курорт Ал-Масноу, який відноситься до регіону Коста-дель-Маресме, може стати гарним початком поїздки уздовж узбережжя.

Іспанія Коста-Брава

Наступну зупинку можна зробити у містечку Ареньш-да-Мар, у якому окрім пляжного відпочинку туристів цікавлять джерела з мінеральною водою, Мінералогічний музей Йоахима Моллфулледа, Музей мережива Фредеріка Маресьєв і готична церква Святої Марії.

Іспанія Коста-Брава квіти

Для повноцінної морської відпустки дуже підійде місто Пінеда-де-Мар, адже у ньому є все для такого виду подорожі – рівний піщаний пляж завдовжки 3 км!!, центри водного спорту і розваг, численні готелі і розважальні заклади, зелений заповідник Монтенегре та інша туристична інфраструктура. Поруч з Пінеда-де-Мар розташовані цікаві курортні поселення Калелья з маяком, з якого відкривається гарний вид, і Малграт-да-Мар.

Іспанія Коста-Брава Калелья

Переходимо до найпопулярнішого серед туристів регіону Каталонії – Коста-Брава, який розташований на північ від Барселони і Коста-дель-Маресме. Популярність Коста-Браві принесли чудові пляжі з лазуровою водою Середземного моря, розмаїття курортів – від сучасних і гомінливих до автентичних, м’який і теплий клімат та цікаві місця для екскурсій. Коста-Брава бере свій початок з міста Бланес і тягнеться до кордону з Францією. Багато туристів обирають Бланес в якості базового міста для відпустки. Але окрім гарних піщаних пляжів і розвиненої інфраструктури в місті можна побачити замок Сан Хуан XIII століття, церкву Святої Марії XIV століття, каплицю Святої Барбари, монастир капуцинів XIV століття, церкву Нуестра-Сеньйора-де-Есперанса XVII століття, готичний фонтан XV століття, скалю Са Паломера з оглядовим майданчиком, тропічний сад Пінья-де-Роса і прекрасний  ботанічний сад Марімуртра.

Іспанія Коста-Брава Бланес

Один з найпопулярніших курортів Коста-Брави – Льорет-де-Мар, знаходиться за кілька хвилин поїздки від Бланеса. Колись невелике рибальське селище перетворилося на гомінливий, сучасний і водночас затишний курорт. Там знаходяться понад десяти різноманітних пляжів, а серед пам’яток відзначимо Замок на пляжі початку XX століття, замок Сан Хуан XI століття, церкву Сант-Рома XVI століття, квітучі сади Святої Клотільди, Морський музей, Музей “Кішкин дім” і навіть модерністське кладовище, де майже усі усипальні нагадують витвори скульптурного мистецтва.

Іспанія Коста-Брава Льорет-де-Мар

Тосса-де-Мар – ще один дуже популярний курорт Коста-Брави. Головна “родзинка” Тосса-де-Мар – це фортеця Віла-Велья з чудовими циліндричними вежами і гарним видом на море та місто. Тосса-де-Мар стоїть у мальовничій бухті, тому приваблював переважно заможніх відпочивальників, що призвело до появи чудової класичної архітектури, яка додає місту романтичного вигляду.

Іспанія Коста-Брава Тосса-де-Мар

Далі на північ розташований один з фешенебельних курортів Коста-Брави – Кастель-Платжа-д’Ару, який вирізняється мальовничим узбережжям, зовсім невеликими бухтами з затишними пляжами, що оточені сосновим лісом, та різноманітними туристичними розвагами. Серед пам’яток в місті є замок Бенідормінес XI століття і храм Діви Марії. На північ від Кастель-Платжа-д’Ару радимо відвідати чудовий ботанічний сад Cap Roig і невелике курортне селище Калелла-де-Палафружель.

Іспанія Коста-Брава Кастель-Платжа-д'Ару

Коста-Брава може похизуватися не тільки морськими курортами. Наприклад, рекомендуємо відвідати містечко Палс, яке розташоване лише за кілька хвилин поїздки від моря. Палс неначе застиг у середньовіччі, а його кам’яні вулиці і будинки, замок, Вежа годинників, центральний майдан, церква Святого Петра, вежа Рамоне і фортечний мур – це справжній архітектурний скарб регіону.

Іспанія Каталонія Палс

Якщо вже від’їжджати від моря, то неодмінно потрібно побувати в Жироні. Хоча туди виконуються міжнародні рейси з багатьох країн Європи, тому часто маршрут подорожі починається з цього міста. Жирона стоїть на річці Унья і вирізняється яскравою і іноді унікальною архітектурою, а серед пам’яток варто відзначити єврейський квартал, головний кафедральний собор XI-XVIII століть, монастир Святого Петра Галліганса XII століття, палац Агуллана XIV століття, майдан Незалежності, церкву Святого Філіпа, Музей мистецтва Жирони, Музей кіно, Музей єврейської історії, театр-музей Далі, арабські лазні XII століття і набережна річки Унья з різнокольоровими будинками.

Іспанія Жирона

В передмістті Жирони, в містечку Пуболь розташований однойменний замок, який Сальвадор Далі подарував своїй дружині. На території замку працює музей з цікавими експонатами, у тому числі і автомобілями видатного митця, а також розбитий дивовижний сад, до створення якого долучився безпосередньо Далі.

На півночі Коста-Брави розташоване місто Розас, яке має дуже багату історію, що тягнеться з античного періоду. Тому головні пам’ятки Розаса – це археологічний музей Цитаделі Роз римського періоду, руїни монастирського храму IX століття, руїни фортець Тринідад XVI століття і Буфаларанья X століття та відновлена фортеця Розас.

Іспанія Каталонія Розас

Поціновувачам історії радимо відвідати археологічний парк Емпурьес, на південь від Розаса. На великій території знаходяться залишки стародавнього міста VI століття н.е. Також на південь від Розаса знаходиться цікаве містечко Емпуріабрава, яке ще називають “іспанська Венеція”, адже його пронизує мережа каналів, що більше схожі на звичані вулиці.

Іспанія Емпуріабрава

На схід від Розаса радимо побувати у невеликому курортному містечку Кадакес з чудовою класичною архітектурою і цікавим будинком-музеєм Сальвадора Далі.

Іспанія Кадакес

Довершити подорож уздовж узбережжя можна заїздом до монастиря Сант-Пере-де-Родес, який розташований у підніжжя гори Вердера. Історія монастиря розпочалася у X столітті, тому він вважається найстаршою бенедиктинською обителлю, а з його території відкривається неймовірно гарний вид на місцевість.

Іспанія Сант-Пере-де-Родес

Якщо рухатися по північній частині Каталонії від узбережжя на захід, то неодмінно потрібно побувати на батьківщині Сальвадора Далі – місті Фігерас. Звісно, що головна пам’ятка Фігераса пов’язана з видатним митцем – музей-театр Далі, а ще там цікаві Музей іграшок Каталонії, Музей Емпорда, Музей техніки Емпорда, Музей годинників Аміеля Мартіна, міський театр-сад, церква Святого Петра.

Іспанія Фігерас

На захід від Фігераса розташоване середньовічне місто Бесалу. У цьому музеї простонеба можна побачити прекрасні взірці кам’яної архітектури – Імпозантний міст XI століття, фортечна вежа, майдан Сант-Пере з класичними будинками, шпиталь Святої Юлії XII століття, будинок Корнелла, церкви Сант-Пере-де-Бесалу і Сан-Вісенте-де-Бесалу.

Іспанія Каталонія Бесалу

Далі на захід розташований Олот, місто яке відоме своїми… вулканами. Так, незвичайна природна пам’ятка для Каталонії. Вулкани давно вже не активні, але кратери і їх зовнішній вигляд досі приваблюють туристів. Наприклад, у кратері вулкану Санта-Маргарита, в оточені зелених лісів можна побачити церкву XV століття.

Іспанія Каталонія Гарроча

На півдні Олота знаходиться цілий вулканічний парк Гарроча, де можна побачити 46 верхівок вулканів, а навколо них чудовий буковий ліс і безліч туристичних стежин мальовничими місцями. Недалеко від парку знаходиться цікаве середньовічне містечко Рупіт і гора Ель-Фар з приголомшливим видом на парк.

Іспанія Каталонія Гарроча

Також недалеко від Олота варто відвідати містечко Кастельфольїт-де-ла-Рока, яке стоїть буквально на скелі над прірвою. Вражає не тільки вид з міста, а й середньовічна архітектура.

Іспанія Каталонія Кастельфольїт-де-ла-Рока

На захід від Олота розташоване містечко Ріполь, у якому знаходиться цікавий монастир Санта-Марія і церква Сан-Пере ХII століття, а поруч з містом монастир Сант-Жоан-де-лес-Абадессес IX століття.

За кілька хвилин поїздки від Ріполя на захід, поруч з затишним середньовічним містом Ла-Побла-да-Лільєт знаходяться прекрасні сади Артігас з унікальною архітектурою Сальвадора Далі.

На півночі Каталонії знаходяться мальовничі Піренеї і цікаве містечко Пучсарда, яке розташоване на висоті понад 1200 метрів на березі річки Серге. Окрім гарної класичної архітектури Пучсарда може похизуватися мальовничим природним заповідником Каді-Мошером.

Іспанія Каталонія Пучсарда

Подорожуючи по півночі Каталонії неможливо оминути Андорру, адже ця маленька держава-князівство – суцільна туристична пам’ятка. Андорра розкинулася серед мальовничих Піренеїв, що спонукає велику кількість туристів їздити туди взимку кататися на розвинених і комфортних гірськолижних курортах. Але Андорра насправді прекрасна і цікава у будь-який період року. Ще одна перевага поїздки до Андорри – це низькі ціни, адже у князівстві діє зона безмитної торгівлі, що приваблює не тільки туристів, а й мешканців Іспанії і Франції на шопінг. Серед природних пам’яток Андорри відзначимо гірське озеро Егноластерс і долину Інклес, гірськолижні курорти Сольдеу, Валлнорд Арінсаль, Грандваліра, а також найбільший в Європі центр термальних вод Кальдеа.

Андорра

Багата Андорра і архітектурними та культурними пам’ятками – скульптура Сальвадора Далі “Шляхетність часу”, Музей тютюну, церква Санта-Колома X століття, церква Святого Іоанна XI-XII століть, будинок-музей Каса де-ла-Валь, сучасний міст через річку Валіра у столиці князівства Андорра-ла-Велья.

Андорра

На північному заході Каталонії знаходиться гірський муніципалітет Б’єльо-е-Міжаран, у якому можна зупинитися у містечку Б’єльо (або іноді зустрічається назва Вєлья). Цікавий регіон перш за все через дуже гарний Національний парк Айгуестортес-і-Естані-де-Сант-Маурісіо з дивовижними горами, лісами, озерами і численними туристичними маршрутами. Також варті уваги популярний гірськолижний курорт Бакейра-Берет, мальовнича долин Валь-д’Арaн і долина Бої, де можна побачити романську архітектуру, стародавні церкви та відвідати гірськолижний курорт Бої-Тауль.

Іспанія Каталонія Б'єльо-е-Міжаран

На західному кордоні Каталонії знаходиться місце, яке точно потрібно відвідати будь-якому мандрівнику – гірська стежина Congost de Mont-rebei. Лише її вигляд може деяких людей змусити повернутися назад, але на сміливців, що пройдуть цим шляхом, чекає прекрасна нагорода – вид на ущелину, річку і взагалі місцевість. Окрім проходу по стежині в каньйоні можна організувати сплави на каноє або велопоїздки більш простими маршрутами.

Іспанія Каталонія Congost de Mont-rebei

Знову переходимо до південної частини Каталонії. На заході автономії розташоване місто Лерида, столиця затишної сільськогосподарчої провінції. Серед пам’яток Лериди згадаємо про собор Сеу Велла з гарним видом на місто, замок тамплієрів Гарденія XIX століття, церкву Святого Лоренса, Новий собор, шпиталь Санта Марія XV–XVI століть, Музей Лериди, Художній музей і парк Єлисейські поля.

Іспанія Каталонія Лерида

Відома Лерида і різноманітними традиційними та яскравими святами – Травневий фестиваль, Фестиваль маврів і християн, Фестиваль равликів, Фестиваль осені, Фестиваль вина і Карнавал Лериди. Тобто під час подорожі є великий шанс прийняти участь у якомусь з цих свят.

Іспанія Каталонія

На півдні Каталонії розташоване невелике місто Тортоса, у якому можна побачити арабський замок Ла-Суела з гарним видом на місто і церкву Санта Марія XIV століття з безцінною реліквією – поясом Діви Марії. Недалеко від Торсори також варті уваги невелике морське містечко Ла-Амполья з гарними пляжами і дельта річки Ебро, де знаходиться природний заповідник з багатьма видами птахів і тварин.

Іспанія Каталонія Тортоса

Якщо на північ від Барселони знаходиться відома Коста-Брава, то на південь – не менш чудовий курортний регіон Коста-Дорада. Найпопулярніше серед туристів місто в регіоні – Салоу, яке розташоване за 100 км від Барселони і поруч з містом Реус, до якого також можна долетіти з багатьох країн Європи. Регіон прекрасно пристосований для повноцінної відпустки, там є гарні піщані пляжі, велика кількість готелів, розважальних закладів і пам’яток. Наприклад, в Салоу можна побачити фортецю Торре Велья, церкву Санта-Марія-дель-Мар XVIII століття, історичну садибу Мазія Каталана, гарний променад Avenida Jaume I, мальовничу бухту Пенья Таллада і численні фонтани, якими славиться місто.

Іспанія Каталонія Салоу

Навколо Салоу можна відвідати або навіть зупинитися на відпочинок у таких містечках, як Ла-Пінеда і Камбрілс, які також гарно пристосовані для відпустки біля моря.

Іспанія Каталонія Камбрілс

Головна прикраса Салоу і регіону вцілому – це величезний сучасний парк атракціонів PortAventura World, який щороку відвідують понад 3 мільйони людей. У парку доступні розваги практично для будь-якого віку і смаку. Територія парку поділена на тематичні зони, серед яких “Середземномор’є”, “Полінезія”, “Китай”, “Дикий Захід”, “Мексика”, “Ferrari Land” і аквапарк. На гостей парку чекають атракціони різної складності, розважальні кімнати, зони для відпочинку, заклади харчування, сувенірні крамниці, аніматори та багато іншого.

ПортАвентура Парк

Недалеко від Салоу на північ знаходиться Таррагона, місто с багатою історією і цікавими пам’ятками, на кшталт римського акведука, руїн античного амфітеатру, залишків захисного муру, оглядового майданчика “Балкони Європи”, найбільшого в Каталонії середньовічного собору Санта Марія та музею, що розмістився у маяку XIX століття.

Іспанія Каталонія Таррагона

На північ від Таррагони знаходяться три цікаві історичні монастиря, які можна відвідати протягом одного дня. Монастир Поблет ХII століття, один з найбільший в Іспанії, монастир Монблан XIV століття і однойменне містечко, а також монастир Сантес-Креус з прекрасною класичною архітектурою додадуть позитивних вражень від подорожі Каталонією.

Іспанія Каталонія Поблет

Приблизно на півшляху між Барселоною і Таррагоною розташоване місто Сіджас, яке відоме своїми пляжами і класичною архітектурою. Поруч з Сіджасом знаходиться тихий курорт Біланоба-і-ла-Жалтру, у якому теж можна відпочити на гарних пляжах.

Іспанія Каталонія Сіджас

На північ від Сіджаса, в містечку Вілафранка-дель-Пенедес, яке знаходиться в центрі виноробного регіону Каталонії, варто відвідати Музей вина у палаці XIV століття. Там можна дізнатися про місцеві традиції виробництва і скуштувати найкращі сорти цього “напою Богів”.

Іспанія Каталонія Вілафранка-дель-Пенедес

Найближчий до Барселони з південного боку курорт Кастельдафелс – це прекрасне місце для морського відпочинку, якщо хочеться зупинитися у столиці Каталонії і при цьому втекти від міської метушні. Берегова лінія Кастельдафелса завдовжки 5 км налічує гарні піщані пляжі, велику кількість ресторанів і барів, центри спорту і розваг. Також в Кастельдафелсі варто відвідати однойменний замок, театр Пласа-де-Кастельдафелс, церкву Святої Марії і Національний заповідник Гарраф з дивовижною природою.

Іспанія Каталонія Кастельдафелс

Каталонія – це лише невелика частина Іспанії, але точно одна з найкращих!

Маршрут подорожі:

Барселона – гора Монсеррат – Ігуалаза – Манреза – Сольсона – Сан-Мігель-дель-Фай – Вік – Ал-Масноу – Ареньш-да-Мар – Пінеда-де-Мар – Бланес – Льорет-де-Мар – Тосса-де-Мар – Кастель-Платжа-д’Ару – Палс – Жирона – Розас – Кадакес – Фігерас – Бесалу – Олот – Ріполь – Ла-Побла-да-Лільєт – Пучсарда – Андорра – Б’єльо-е-Міжаран – Альсамора – Лерида – Тортоса – Салоу – Таррагона – Поблет – Вілафранка-дель-Пенедес – Сіджас – Кастельдафелс – Барселона

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Фото парку з сайту portaventuraworld.com

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Барселона – 4* Occidental Atenea Mar

Occidental Atenea Mar

Льорет-де-Мар – 4* Hotel Miramar

Hotel Miramar

Андорра – 5* Hotel Spa Diana Parc

Hotel Spa Diana Parc

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей