#UvidpustkuRoutes. Киргизстан: Бішкек → Тянь-Шань → ущелина Ала Арча → озеро Іссик-Куль → Каракол → ущелина Алтин Арашан → Джети Огуз → каньйон Казка → Ош → озеро Сари-Челек

  • 13.09.2020 19:43
  • Eugene
Киргизстан Тянь-Шань

Країни Середньої Азії – це справжня скарбниця історії та прекрасних природних парків і Киргизстан не виключення. Тому ми вирішили скласти маршрут подорожі цією країною, щоб ви змогли використати його для планування мандрівки на майбутнє.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Зазвичай погляд мандрівника спрямований на популярні і розкручені країни, але якщо виникає бажання побувати в якомусь насправді екзотичному місці, то варто звернути увагу на країни Середньої Азії. Киргизстан – це одна з найкращих країн цього регіону для подорожі, під час якої будь-який мандрівник отримає купу незабутніх вражень, приємних спогадів і велику колекцію чудових фото. Територія цієї країни – це майже суцільний природний парк з різноманітними ландшафтами, які зберіглася практично у первозданному вигляді завдяки низькій кількості туристів і місцевого населення. Дістатися до Киргизстану з України дуже просто і можна зробити це лише з однією пересадкою (наприклад Turkish Airlines). Ще одна перевага для подорожі – громадянам України для в’їзду до Киргизстану на строк до 90 днів віза не потрібна. Тобто для відпустки потрібно тільки купити авіаквитки, забронювати житло, запланувати маршрут, скориставшись нашими підказками, і вирушити назустріч пригоді.

Киргизстан

В якості прикладу ми проклали маршрут з Бішкеку, столиці Киргизстану. Саме туди виконується більшість міжнародних рейсів, а ще в Бішкеку простіше орендувати автомобіль, зробити запаси на час подорожі і водночас роздивитися його пам’ятки. Перш за все це площа Ала-Тоо, Національний історичний музей, філармонія, Воскресенський собор і традиційний базар. До речі, базари Киргизстану, як і всі базари Середньої Азії, – це окрема пам’ятка з цікавою атмосферою.

Киргизстан Бішкек

Як ми вже відзначили, головні пам’ятки Киргизстану – природні і недалеко від столиці на вас чекають перші з них, тому можете сміливо зупинитися в Бішкеку щонайменше на три-чотири дні. Лише за 50 км на південний захід від міста знаходиться ущелина Сокулук з прекрасними ландшафтами, де можна насолодитися видами зелених схилів, дзюрчанням невеликих водоспадів, прогулянками серед березових гаїв, а може і побачити місцевих тварин.

Киргизстан

Велику частину території Киргизстану займає гірський масив Тянь-Шань. Під час подорожі ви можете милуватися гірськими дорогами з гарними панорамами, зупинятися для прогулянок або навіть спробувати себе в альпінізмі.

Киргизстан Тянь-Шань

За годину поїздки на південь від Бішкеку знаходиться одна з найвищих гір країни – пік Семенова (5816 м) і недалеко від нього мальовнича ущелина Ала Арча. Територія навколо ущелини поділена на зони з різним кліматом і дуже вдало підходить для піших трекінгів та скелелазіння.

Киргизстан Тянь-Шань

Коли відвідаєте всі чудові місця поруч з Бішкеком рушайте на схід країни і першу зупинку зробіть в містечку Бурана. В ньому знаходиться вежа Бурана – історична пам’ятка датована X століттям, а поруч з нею можна побачити сади каменів з стародавніми скульптурами.

Киргизстан Бурана

Далі прокладіть шлях до Корумду, який розташований майже посередині північного узбережжя озера Іссик-Куль. Хоча Киргизстан і не має вихіду до моря, проте Іссик-Куль може цілком замінити його. Це велике мальовниче озеро приваблює на свої береги для відпочинку мешканців Киргизстану і туристів. Прозора вода, велика площа водяного плеса, середня глибина у 278 метри робить Іссик-Куль ідеальним для пляжного відпочинку, занять водними видами спорту та водних прогулянок. Озеро гірське, тому чудові панорами на фоні гір вам гарантовані. В Корумду знаходяться розвинені пляжі на озері та інша туристична інфраструктура, тому заплануйте кількаденну зупинку в цьому містечку.

Киргизстан Іссик-Куль

Недалеко від Корумду, на північ від селища Григорівка, варто побувати в однойменній ущелині, яка простягнулася уздовж однієї з гірських річок, що впадають до Іссик-Куль. Чудова місцевіть для трекінгу або велопрогулянки.

Киргизстан

Один з популярних туристичних маршрутів в Киргизстані проходить навколо озера Іссик-Куль і ми рекомендуємо вам теж прослідувати ним і вирушити до міста Каракол, що на східному узбережжі озера. Використайте це місто в якості базового, а вже від нього заплануйте поїздки східною частиною киргизького Тянь-Шаню, а ще подивіться на унікальну дерев’яну мечеть в самому місті.

Киргизстан Каракол

За 30 км від Каракола на південь розташована ущелина Алтин Арашан, яка відома своїми мінеральними джерелами. На території ущелини вже багато років працює лікувальний курорт, в якому доступні водойми з різною за властивостями водою.

Киргизстан Тянь-Шань

Якщо вас цікавлять більш екстремальні гори і трекінги, то вам потрібно поїхати до містечка Енгільчек, приблизно за 140 км від Каракола. Звідти можна потрапити до хребта Куйлютау (5203 м), а на схід від Енгільчека розташований мальовничий могутній льодовик Інильчек, який сформувався у вигляді дерева.

Киргизстан льодовик Інильчек

За льодовиком розташована найвища точка Киргизстану – пік Перемоги (7439 м), якому кидають виклик альпіністи-професіонали зі всього світу.

Киргизстан Тянь-Шань

А якщо ви не плануєте підкорювати такі вершини, тоді продовжуйте знайомство з пам’ятками навколо Каракола. І одне з таких місць – мальовнича ущелина Джети Огуз, яка знаходиться поруч з південним берегом Іссик-Куль і вирізняється незвичайними скелями червоного кольору. Недалеко від цих скель знаходиться курорт з термальними джерелами.

Киргизстан Джети Огуз

Далі переїжджайте уздовж озера до містечка Барскоон, біля якого розташований чудовий каньйон Казка. Таку назву він отримав за дійсно казкові ландшафти, які можна побачити під час прогулянок та трекінгу. Скелі різноманітних форм і майже “марсіанського” кольору, природні лабіринти, звивисті стежини зроблять екскурсію в каньйоні незабутньою.

Киргизстан каньйон Казка

Подальший маршрут ми пропонуємо прокласти на південний захід Киргизстану, але дорога все одно пройде уздовж південного берега Іссик-Куль, тому можете ще кілька разів насолодитися його видами і покупатися. Щоб більше дізнатися про історію цього регіону, варто побувати біля караван-сараю Таш-Рабат. Він розташований недалеко від кордону з Китаєм і оточений мальовничими горами. Ця споруда XV століття слугувала важливим пунктом на торгівельному шляху, де зупинялися каравани, що курсували зі сходу на захід і навпаки.

Киргизстан Таш-Рабат

На шляху від Таш-Рабат до міста Ош заїдьте також до Саймали Таш – регіону, в якому знайшли близько 20 тисяч петрогліфів або наскельних малюнків датованих бронзовим періодом. Щоб побачити їх потрібно піднятися щонайменше на 3000 метрів, що само собою окрема екскурсія мальовничими місцями.

Місто Ош – друге за розмірами і значенням в Киргизстані і одне з найстаріших в Середній Азії, якому близько 3000 років. Як не дивно, але однією з головних пам’яток Оша є місцевий базар, адже торгівельні традиції народів цього регіону здобули славу далеко за своїми межами. Вмієте торгуватися?! На базарі Оша зможете попрактикуватися! Також в місті варто відвідати священу гору Сулайман-Тоо, музей і печери на ній, історичний музей міста, парк Меерім.

Киргизстан Ош

Навколо Оша теж є цікаві місця. На захід від міста, біля селища Араван знаходиться цікава печера Чілустун і будинок у скелі, який виконани у традиційному стилі. За 60 км на південний захід від Оша можна помилуватися гірським водоспадом Абшир-Ата, який складається з двох рівнів заввишки 12 та 15 метрів.

Залишилося побувати у північно-західній частині Киргизстану і ми рекомендуємо поїхати туди до озера Сари-Челек. Ця водойма знаходиться на висоті 1800 метрів, що робить її ідеальним місцем для екскурсій та трекінгів. Водяне плесо дуже гармонійно поєднується з різноманітною гірською зеленню і верхівками гір.

На зворотньому шляху до Бішкека ми рекомендуємо побувати на ще одному озері Сон-Куль, яке знаходиться всередині Тянь-Шаню на висоті понад 3000 метрів. Територія навколо озера відноситься до Національного заповідника, адже там знаходяться рідкісні рослини і тварини. Хоча, це озеро розташоване практично в центрі Киргизстану, тому можете поставити його в маршруті подорожі на будь-яке місце 😉

Киргизстан Сон-Куль

Маршрут подорожі:

Бішкек – ущелина Сокулук – гори Тянь-Шань – ущелина Ала Арча – Бурана – Корумду – озеро Іссик-Куль – Григорівка – Каракол – ущелина Алтин Арашан – Енгільчек – льодовик Інильчек – ущелина Джети Огуз – Барскоон – каньйон Казка – Таш-Рабат – Саймали Таш – Ош – озеро Сари-Челек – озеро Сон-Куль – Бішкек

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Бішкек – 4* Garden Hotel & Spa

Garden Hotel & Spa

Каракол – Riverside Karakol

Riverside Karakol

Ош – Silk Way Boutique Hotel

Silk Way Boutique Hotel

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей