#UvidpustkuRoutes. Лаос: В’єнтьян → Будда-Парк → озеро Нам Нгум → Ван В’єнг → Луангпхабанг → водоспад Куанг Сі → печери Тхам Конг Ло → Ват-Пху → плато Боловен

  • 11.05.2020 17:08
  • Eugene
Лаос

На нашій планеті залишилися країни, які можуть запропонувати справжню екзотику. Лаос – це “острівець” первозданної природи, багатої культури, азійського колориту і дуже привітного населення. Ми вирішили скласти маршрут подорожі цією країною. Тому, коли будете планувати свою відпустку, будете мати корисні підказки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Лаос – дивовижна країна і це не порожні слова! Завдяки тому, що Лаос відносно нещодавно відкрився для іноземців і відсутності виходів до моря, країна не така популярна серед туристів, як сусідні Таїланд або В’єтнам. Це дозволило зберегти природу практично у її первозданному вигляді та спокійний ритм життя навіть у великих містах. Також це дозволяє тримати ціни на невисокому рівні. Людям, які не прагнуть обов’язкового відпочинку на пляжі, Лаос особливо сподобається, а у крайньому випадку завжди можна злітати на якийсь курорт Таїланда або навіть Камбоджі. Власне, деякі туристи і поєднують подорож до Лаосу з іншими країнами Азії. Це пов’язано з тим, що з України зазвичай простіше і дешевше дістатися до аеропортів, наприклад, Бангкока чи Сінгапура, а вже звідти долетіти до Лаосу. Ми пропонуємо вам витратити відпустку на цю прекрасну країну, від якої ви отримаєте цілковите задоволення. Громадянам України потрібна віза для в’їзду до Лаосу, яку можна отримати в аеропорті прильоту або оформити онлайн туристичну візу на 30 днів перебування.

Лаос ват Ксіенг стрінг

Географічно Лаос довга держава і шлях автодорогами з одного краю до іншого може простягнутися на 1500 кілометрів, але столиця країни В’єнтьян і головний аеропорт розташовані майже посередині. Завдяки цьому, ви зможете легко запланувати маршрут до будь-якого реґіону Лаосу. В’єнтьян, за мірками Лаосу, велике місто, але життя в ньому нікуди не поспішає і кожен турист може досхочу насолодитися спокійними прогулянками і оглядами пам’яток. Відчувається в місті вплив колоніального минулого, адже Лаос був під владою Франції. У В’єнтьяні є навіть власні “Єлисейські поля” – бульвар Lane Xang, який виходить до Брами Перемоги, яка у свою чергу нагадує Тріумфальну арку.

Лаос В'єнтьян

Лаос – буддійська країна, тому в ньому побачите багато чудових зразків релігійної архітектури. У В’єнтьяні знаходиться храм Тхат-Луанг, який зображений на гербі країни. Також цікаво подивитися на храми Ват Сімианг XVI століття, Ват Пхакео XVI століття, дерев’яний Ват Сисакет XIX століття. Багато в місті будинків у колоніальному стилі, цікавий Президентський палац і історичний Національний музей Лаосу.

Лаос В'єнтьян

За 25 км від столиці розташований Будда-Парк, в якому знаходяться більше 200 статуй Будди, серед них 40-ка метрова унікальна статуя, що лежить.

Парк Будди Лаосу В'єнтьян

На північ від В’єнтьяна знаходиться мальовниче озеро Нам Нгум, на якому організовують прогулянки на човні уздовж берегів, до печери і до традиційних селищ. Біля озера можна завітати для екскурсії на виробництво солі та водоспад Кху Кана.

Лаос Ванг Віенг

Далі на північ, за 25 км від озера, розташоване селище Ван В’єнг – одне з найулюбленіших місць серед туристів. Село стоїть на річці Нам Сонг з прекрасним видом на гори. Туристам доступні цікаві екскурсії на каное, похід до печер з чудовою архітектурою сталактитів та сталагмітів,  купання в блакитній лагуні і польоти на повітряній кулі.

Лаос Ванг Віенг

На схід від Ван В’єнга обов’язково потрібно побувати у дуже цікавому місці – Долині глеків. На великій території розташовані тисячі!!! кам’яних глеків різного розміру, найстаршим серед них близько 2000 років. Про призначення цих посудин досі ведуться суперечки, одна з версій – це зберігання дощової води.

Лаос Долина глеків

Наступну зупинку ми пропонуємо зробити в місті Луангпхабанг і бажано на кілька днів. В ньому розташований один з найвідоміших храмів Лаосу Ват Сіенгтхонг XVI століття, Королівський палац (резиденція останнього короля Лаосу) разом з храмом Хо Кхам, а з оглядового майданчика Phousi Hill відкривається гарний вид на річку і місто, яке занесене до спадщини ЮНЕСКО.

Лаос Луангпхабанг

За 30 км від міста розташований дуже гарний водоспад Куанг Сі на річці Меконг. Каскад складається з кількох рівнів, якими тече вода і утворює прекрасні невеликі озера.

Водоспад Лаос Куанг Сі

В Лаосі розвинене сільське господарство і головною культурою, звісно, є рис. Недалеко від Луангпхабанга туристи можуть долучитися до фермерів і побачити процес вирощування, попрацювати на плантаціях та скуштувати традиційну кухню. Наприклад, ферма Lee 7 Farm відкрита для гостей і пропонує такий цікавий відпочинок.

Лаос рис

Ще одна пам’ятка, яка розташована біля Луангпхабанга – печери Пак Оу або печери тисячі Будд. Шлях до них можливий лише на човні, а сам комплекс складається з двох печер. В одній знаходиться 2500 статуй Будд, а в іншій 1500. Їх збирали люди протягом кількох століть, виконані вони переважно з деревини.

Печери Лаос Пак Оу

Стародавня назва Лаосу – Лансанг, в перекладі означає “королівство мільйонів слонів”. Цих тварин в країні поважають і цінують, туристам також доступні деякі розваги зі слонами. Наприклад, вгору за течією від Луангпхабанга  на річці Меконг (або за 320 км поїздки дорогами) розташований цілий Парк слонів Меконг.

Лаос

Далі на захід, на кордоні з Таїландом туристи можуть розважитися ще в одному цікавому місці. Розважальний природний парк Gibbon Experience пропонує гостям еко-будинки, які збудовані на деревах серед джунглів і з яких відкривається чудовий вид, а дика атмосфера серед лісу з тваринами додає неповторних відчуттів.

Лаос

Щоб довершити маршрут північною частиною Лаосу, завітайте до міста Луангнамтха, з якого вже білизько до кордону з Китаєм. Для охочих побачити життя корінних племен Лаосу – це дуже вдале місто.

Наступна частина подорожі переноситься на південь від В’єнтьяна, туди, де Лаос “затиснутий” між В’єтнамом і Таїландом до кордону з Камбоджею. Першу зупинку зробіть в печерах Тхам Конг Ло, які знаходяться на території природного парку Фу Хін Бун. Популярне це місце серед туристів завдяки розмірам, печера тягнеться на 7 км, а всередині знаходиться мальовниче озеро.

Лаос водоспад

На південному боці парку, біля міста Махасай розташовані ще одні печери Тхам Ен і Тхам Мха Ін. Друга з них суміщена з невеликим водоспадом.

Лаос водоспад

Місто Саваннакхет стоїть на річці Меконг, яка в тому місці розділяє Лаос і Таїланд. Архітектура Саваннакхета складається з колоніального і традиційного стилів, на околиці міста знаходиться храм Тхат Інгханг XVI століття – одна з головних святинь народу Лаосу.

Лаос

За 240 км від Саваннакхета знаходиться місто Паксе, яке можна використати в якості базового, щоб об’їздити цікавинки навколо. Руїни стародавнього храмового комплексу Ват-Пху XVI–XII століть розташовані серед джунглів. Цікаві за архітектурою залишки споруд вдало гармонують з зеленими тропічними лісами. Унікальність цього комплексу полягає в різноманітті візерунків і декору, а ще там знаходиться кам’яний відбиток сліду Будди.

На схід від Паксе розкинулося плато Боловен – куточок первозданної і дикої природи, а ще там можна побачити традиційні села, кавові та чайні плантації, водоспади, серед яких прекрасний водоспад Тад Юанг заввишки 40 метрів.

Лаос Тад Юанг водоспад

Наостанок ще одне визначне природне місце, яке розташоване за 135 км від Паксе, на кордоні з Камбоджею – Сі Фан Дон або “чотири тисячі островів”. В цьому місці річка Меконг розділяється на численні річища, що утворило дійсно величезну кількість островів, а ще водоспадів, мальовничих проток та пляжів. На деяких островах місцеві займаються сільським господарством і навіть збирають кокоси з пальм. Це насправді прекрасне місце, щоб довершити мандрівку таким дивовижним Лаосом.

Лаос Сі Фань Дон

Маршрут подорожі:

В’єнтьян – Будда-Парк – озеро Нам Нгум – Ван В’єнг – Долина глеків – Луангпхабанг – Королівський палац і храм Хо Кхам – водоспад Куанг Сі – рисові плантації Lee 7 Farm – храм Ват Сіенгтхонг – печери Пак Оу – парк слонів Меконг – Gibbon Experience – Луангнамтха – печери Тхам Конг Ло – печери в Махасай – Саваннакхет – Паксе – водоспад Тад Юанг – плато Боловен – Ват-Пху – Сі Фан Дон – В’єнтьян

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

В’єнтьян – S Park Design Hotel

S Park Design Hotel

Луангпхабанг – Nam Ou Riverside Hotel & Resort

Nam Ou Riverside Hotel & Resort

Паксе – Le Jardin Hotel De Pakse

Le Jardin Hotel De Pakse

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей