Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Лапландія (Фінляндія): Рованіемі → Санта Парк → ферма оленів Сірмакко → Кемі → Рануа → Національний парк Ріїсітунтурі → Кеміярві → Національний парк Урхо Кекконен → Інарі → Національний парк Лемменйокі → Кіттіля → Юлляс

  • 14.12.2020 18:58
  • Eugene
Фінляндія Північне сяйво

Практично кожна людина з дитинства мріє побувати у справжній Різдвяній казці! На нашій планеті є місце, де можна не тільки здійснити цю мрію, а й завітати у гості до Санта-Клауса – це Лапландія. Ми вирішили розповісти вам про цей казковий регіон Фінляндії і відзначити його найцікавіші місця, щоб ви могли використати цю статтю для планування подорожі у майбутньому.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Історично регіон, який називали Лапландія, займає велику площу і охоплює території за полярним колом сучасних Норвегії, Швеції, Фінляндії і РФ. Зараз офіційну назву Лапландія мають провінції в Швеції і Фінляндії, але серед туристів дуже популярна стала саме фінська Лапландія, про яку і піде мова у даній статті. Лапландія найбільша серед усіх провінцій Фінляндії і займає всю її північну частину, при цьому там мешкає лише 3,6% населення країни. Малонаселеність обумовлена суворими північними умовами, що у свою чергу створило велику перевагу для мандрівників, зберігши прекрасну природу Лапландії практично у первозданному вигляді. Велика кількість природних парків, ліси, озера, гори і гірськолижні курорти, традиційні селища корінного народу саамі, цікава і багата культура, активний туризм, риболовля, Північне сяйво взимку і головне – домівка Санти чекають на гостей цього прекрасного регіону. Їхати до Лапландії можна у будь-який період року. Кращим рішенням буде відвідати Лапландію і влітку і взимку. В обох випадках ви здобудете купу незабутніх емоцій і приємних спогадів. Дістатися до Лапландії дуже просто – до міста Рованіемі виконуються авіарейси з багатьох міст Фінляндії та Європи, а взимку організовують додаткові регулярні і чартерні рейси як до Рованіемі, так і до Кіттілі. Пересуватися Лапландією ми рекомендуємо на автомобілі, так ви повною мірою зможете насолодитися краєвидами. Але в Фінляндії також гарно розвинене залізничне і автобусне сполучення.

Фінляндія Лапландія

В якості прикладу ми проклали маршрут подорожі з Рованіемі – адміністративного центру Лапландії або її неофіційної столиці. Зручна географічна локація Рованіемі дозволяє використовувати це місто в якості базового для подорожі регіоном. Хоча кількості пам’яток і розваг в Рованіемі вистачить на кілька днів подорожі. Розповідь про це місто варто почати з головного місця – домівки Санта-Клауса або, як його називають в Фінляндії, Йоулупуккі. Влітку Санта зайнятий збиранням подарунків і підготовкою до Різдвяних свят, а взимку приступає до прямих обов’язків і відчиняє двері свого Селища Санта-Клауса для гостей з усього світу. Цей казковий світ знаходиться за 8 км на північ від міста. На території селища знаходиться не тільки будинок головного господаря, а й поштове відділення, куди надходять листи з побажаннями і мріями на Різдво, різноманітні атракціони та гостинні кав’ярні. Через Селище Санта-Клауса проходить уявна лінія полярного кола, тому кожен гість перетинає її кілька разів за час відвідування. Не важливо у якому складі ви подорожуєте – без казкової і “дитячої” радості з Селища Санти ви точно не повернетеся.

Різдво Санта Клаус

Поруч з Селищем Санти знаходиться Санта Парк – чарівна печера ельфів, помічників Санти. На території парку також можна побачити Санта-Клауса, скуштувати солодощі від місіс Санти і розважитися у тематичних зонах.

Фінляндія Лапландія Рованіемі

Всі знають, що Санта пересувається на упряжці оленів, яким в Лапландії відведена особлива роль. За великим рахунком життя народу саамі не можливо уявити без цих благородних тварин і їхня кількість в Лапландії приблизно дорівнює кількості людей. Взимку оленів збирають у великі отари для підрахунку, влаштовують перегони на оленячих упряжках і проводять різноманітні розваги та екскурсії, що не може не потішити туристів. За 40 км від Рованіемі на північ знаходиться ферма оленів Сірмакко, на якій можна поспілкуватися з тваринами, погодувати їх, покататися на санчатах, дізнатися про традиції і історію оленярства і скуштувати місцеві страви у затишному ресторані.

Фінляндія Лапландія Рованіемі

Щодо пам’яток безпосередньо в Рованіемі, то радимо відвідати центр “Арктикум”, у якому працюють музей і наукова виставка, що присвячена Лапландії, художній музей Рованіемі, краєзнавчий музей Пеуюккеля, де можна побачити традиційний побут народу Лапландії. Міську панораму прикрашає міст Яткянкюнттіля через річку Кемійокі, найдовшу в Фінляндії. Цікавий факт, що вулиці Рованіемі згори нагадють оленячі роги, а ще ними цікаво гуляти особливо взимку.

Фінляндія Лапландія Рованіемі

В передмісті Рованіемі знаходиться Музей лісу простонеба, у якому розповідають про життя і роботу лапландських лісорубів і сплавальників.

Фінляндія Лапландія Рованіемі

Після огляду Рованіемі вирушайте далі на знайомство з Лапландією. Прокладіть маршрут на південь до Кемі, яке розташоване на березі Ботнічної затоки і недалеко від кордону зі Швецією. Там знаходиться найбільший Сніговий замок в Європі і звісно його можна відвідати тільки взимку. Цікаві в Кемі музей історії та мистецтв, галерея коштовних каменів і Національний природний парк Перямері. Для поціновувачів екстремального туризму в Кемі організовують круїзи на криголамі з пірнанням у крижану воду. Звісно у спеціальних костюмах 🙂

Фінляндія Лапландія Кемі

Далі рушайте на схід до містечка Рануа, де розташований найпівнічніший зоопарк у світі. Близько 60 видів тварин і 30 видів птахів мешкають в умовах максимально наближених до природніх. Це чудове місце для пізнавального відпочинку, катання на собачій упряжці взимку і верхи влітку.

Фінляндія Лапландія Рануа

На південному сході Лапландії знаходиться Національний парк Ріїсітунтурі – одне з найгарніших місць регіону для подорожі взимку, коли природа створює дивовижні крижані та снігові фігури. Але влітку парк також приваблює своїми зеленими ландшафтами, болотами, що висять, і одним з найбільших джерельних озер в Європі – Кіткаярві. На території парку організовані туристичні кемпінги, різноманітні пішохідні і веломаршрути та інший сервіс для відпочинку. Зверніть увагу, що в Фінляндії законом з гарною назвою “Закон будь-якої людини” дозволений збір диких ягід, яких в Лапландії сила силенна. Тому, коли знайдете під час походів лохину, журавлину, брусницю або інші ягоди, можете не стримувати себе і скуштувати ці природні смаколики.

Фінляндія Лапландія Ріїсітунтурі

Наступна зупинка в Кеміярві, яке знаходиться за 100 км на північ від Ріїсітунтурі. Якщо існує рибальський рай на Землі, то він повинен бути в Кеміярві. Адже місто стоїть в оточені численних озер та річок, які насичені щукою, окунем і традиційною рибою Лапландії – фореллю та лососем. Під час риболовлі та активного туризму цим регіоном вас будуть супроводжувати прекрасні види, ландшафти, ліси, водоспади, тихі галявини і нескінченне водяне плесо.

Фінляндія Лапландія

На північ від Кеміярві, біля містечка Луосто розташований Національний парк Пюхя-Луосто. Окрім дивовижної природи і туристичних маршрутів на будь-який смак в парку можна побачити священні місця древніх саамі і провести час на гірськолижному курорті, який гарно підійде для новачків та більш досвідченних спортсменів.

Фінляндія Лапландія Рука

Час дослідити північну частину Лапландії. На кордоні з РФ розташований Національний парк Урхо Кекконен, де серед первозданної природи можна відпочити у традиційних дерев’яних хатинках абсолютно безкоштовно і побувати на горі Корватунтурі, на якій за легендою мешкає Йоулупуккі.

Фінляндія Лапландія Ріїсітунтурі

В якості базового міста для подорожі парком Урхо Кекконена використайте містечко Сааріселька, в якому зможете зробити запаси і підготуватися до походу. Серед популярних напрямків в парку відзначимо ущелину Румакуру, гори Сокості, Укселмапяя і Лумікуру та Снігову ущелину. Щоб доповнити активний туризм позитивними емоціями завітайте на ферму оленів Purnumukan Porofarmi, за 30 км від Саарісельки. Там для туристів пропонують повноцінні сафарі на оленях – захоплива і цікава зимова розвага.

Фінляндія Лапландія

На південь від Саарісельки варто побувати в містечку Танкаваара, в якому знаходиться Музей золота. В Фінлянлії зараз працюють єдині в Європі сертифікованні шукачі золота, а колись Лапландія переживала справжню золоту лихоманку. Музей стоїть на одній з копалень і у ньому можна не тільки дізнатися історію цього видобутку, а й спробувати власноруч намити коштовний метал.

Наступна зупинка в місті Інарі, яке є центром однойменної області Лапландії. Саме в Інарі мешкає найбільша кількість саамі – корінного народу Лапландії. Через це в місті працює Саамський культурний центр, у якому розповідають і демонструють традиційні побут та дозвілля саамі, навіть знаки і таблички в Інарі написані на двох мовах, одна з них саамська.

Фінляндія Лапландія Інарі

На захід від Інарі знаходиться найбільший в Фінляндії Національний парк Лемменйокі. Головним магнітом і маршрутом для туристів в парку є однойменна річка. Найкращий варіант подорожі парком – це сплавитися на човні цією мальовничою річкою і помилуватися краєвидами, зробити стоянки у диких місцях і побути в гармонії з природою.

Фінляндія Лапландія

Далі прокладіть маршрут на південь в бік Рованіемі і дорогою побувайте в Національному парку Паллас-Юллястунтурі. Близько 350 км туристичних стежин різної складності і 500 км лижних трас чекають туристів в парку. Практично всі вони пролягають серед гір, озер, лісів і долин річок.

Фінляндія Лапландія Луосто

Ми вже згадували, що в Лапландії є умови для гірськолижного спорту. Центр такого виду відпочинку знаходиться біля міста Кіттіля. Зверніть увагу, що з України часто організовують сезонні чартерні прямі авіарейси до цього міста. Найпопулярніший гірськолижний курорт Юлляс розташований за 50 км від Кіттілі на захід. На курорті доступно близько 60 гірських трас різної складності, близько 300 км лижних трас, сучасні підйомники, туристичний сервіс, а головне Юлляс зазвичай не наповнений туристами. Тому там ви зможете покататися з комфортом і насолодою.

Фінляндія Лапландія

Недалеко від Юлляса взимку працює Снігове селище – комплекс крижаних і снігових споруд, у яких розміщені виставка крижаних скульптур, бар, ресторан і готель.

Фінляндія Лапландія

На останок потрібно згадати про пам’ятки, які робить матінка природа. За полярним колом влітку світловий день може тривати до 73 діб. Протилежна ситуація взимку, коли полярна ніч триває тижнями. Під час такої полярної ночі зручно спостерігати за одним з найгарніших природних явищ нашої планети – північним сяйвом. В багатьох областях Лапландії можна вполювати це видовище, але найкращі місця знаходяться ближче на північ регіону. Один з найкращих періодів для спостереження називають лютий-березень, але починаючи з кінця вересня північне сяйво подекуди починає з’являтися в Лапландії. Побачити на власні очі це диво повинен кожен справжній мандрівник!

Фінляндія Лапландія північне сяйво

Взагалі Ланландія – це і є суцільна пам’ятка, у якій поєдналися перш за все природа, багата культура і сучасний сервіс, що робить її дуже цікавим і зручним напрямком для подорожі. І після поїздки до Лапландії не кажіть оманливі слова, що Санта-Клауса не існує 😉

Фінляндія Лапландія Рованіемі

Маршрут подорожі:

Рованіемі – Селище Санта-Клауса – Санта Парк – ферма Сірмакко – Кемі – Рануа – Національний парк Ріїсітунтурі – Кеміярві – Національний парк Пюхя-Луосто – Національний парк Урхо Кекконен – Сааріселька – Танкаваара – Інарі – Національний парк Лемменйокі – Національний парк Паллас-Юллястунтурі – Кіттіля – Юлляс – Рованіемі

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Рованіемі – Aurora Bei Ji Guang Guesthouse

Aurora Bei Ji Guang Guesthouse

Кемі – 3* Putiikkihotelli Kemi 1932

Putiikkihotelli Kemi 1932

Інарі – 3* Hotel Inari

Hotel Inari

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей