#UvidpustkuRoutes. Монголія: Улан-Батор → монастир Манджушрі → парк Горхи-Терелдж → монастир Амарбаясгалант → озера Хубсуґул і Убсу-Нур → Каракорум → долина річки Орхон → пустеля Гобі

  • 30.05.2020 20:08
  • Eugene
Монголія

Цього разу ми вирішили значно відступити від розкручених туристичних напрямків і написати про далеку і часто недооцінену серед мандрівників Монголію. Країна, яка складається переважно з природних парків, може стати справжнім приємним відкриттям. Тому ми склали умовний маршрут подорожі до найцікавіших місць Монголії, щоб ви могли скористатися ним під час майбутньої мандрівки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Маршрут подорожі дійсно умовний і складений лише з метою охопити цікаві для туристів місця. Територія Монголії більш ніж в 2,5 рази більша за Україну і охопити все за одну подорож практично неможливо. Проте, кожен мандрівник зможе обрати цікаві для себе напрямки з цієї статті.

Монголія за свою історію встигла побувати і величезною імперією – від Китаю до Європи, і частиною Китайської імперії, і пройшла шлях від соціалізму до демократії. Зараз це досить спокійна, багата на традиції, безпечна і привітна для туристів держава. Маленька щільність населення на величезній площі, відсутність масового туризму і традиційність життя монголів дозволили зберегти природу практично в первозданному вигляді. Саме природа – одна з причин, через яку ми пропонуємо вам відвідати Монголію. Дістатися з України до Монголії можна лише з однією пересадкою, наприклад авіакомпанією Turkish Airlines. З 2019 року між Україною та Монголією діє безвізовий режим, що тільки додає переваги для організації подорожі.

Монголія

В якості прикладу ми склали маршрут зі столиці Монголії  Улан-Батора, куди виконуються головні міжнародні рейси. Місто було засноване не так давно, у XVII столітті, і на початку мало вигляд монастиря. В наші часи Улан-Батор це суміш сучасних кварталів і поселень в юртах. Кілька цифр для розуміння: в столиці мешкає близько 1,3 млн людей, що становить 40% від усього населення Монголії, а з цих 1,3 млн – 60% мешкають в традиційних юртах. Погодьтеся, що більш екзотичної столиці важко знайти в Євразії.

Монголія юрта

Але окрім місцевого колориту в Улан-Баторі є на що подивитися. Чого тільки вартий найбільший в місті монастир Гандантегченлін. Заснований на початку XIX століття він виконаний за всіма традиційями буддийської архітектури.

Монголія Улан-Батор Гандантегченлін

Цікавий в столиці храм-музей Чойжін Ламин Сум, який вважається взірцем монгольської архітектури. Палац Богдихана, який слугував резиденцією імператора і виконаний у традиційному китайському стилі. В центрі столиці знаходиться площа Сухе Батора з кількома пам’ятками, музеями, театрами, кав’ярнями та ресторанами.

Монголія Улан-Батор

На південь від Улан-Батора, приблизно за годину поїздки розташований монастир Манджушрі XVIII століття. Комплекс складається з більш ніж 20 храмів, деякі з них відновлені і в них розміщені музеї.

Найвідоміша особистість Монголії – це Чингісхан, перший великий хан. За 54 км на схід від столиці височіє пам’ятник цьому легендарному засновнику великої імперії, найбільша кінна статуя у світі заввишки 40 метрів. Навколо статуї розташований тематичний парк, який присвячений монгольському побуту, всередині статуї – зона для відпочинку, а на верхівці – оглядовий майданчик.

Монголія Улан-Батор Чингісхан

На північ від місцевості Цонжін-Болдог, де розташований пам’ятник, розпочинається територія природного парку Горхи-Терелдж. Типова для Монголії місцевість складається з долин річок, різноманітних скелястих масивів, лісів та степу. На півдні парку організовані туристичні центри, готелі і навіть парк динозаврів.

Монголія Горхи-Терелдж

Коли дослідите всі цікавинки Улан-Батора і його околиці, тоді рушайте на зустріч пригодам до “дикої” Монголії. За 300 км від столиці на північний захід розташований монастир Амарбаясгалант, недалеко від містечка Сант. Цей релігійний комплекс у китайському стилі розкинувся у долині і на відстані виглядає дуже ефектно, особливо на фоні невисоких гір. Монастир діючий і в ньому мешкає близько 100 монахів.

Приблизно за 650 км від Санта на захід, недалеко від кордону з РФ, розташоване озеро Хубсуґул. Його називають “молодшим братом” Байкала, адже відстань між ними лише 200 км. Як і Байкал, Хубсуґул – глибоководне і вік його близько 2 млн років. Найбільша глибина озера близько 238 метрів, а запас прісної води у ньому складає 70% від усього запасу Монголії. На берегах озера облаштовані туристичні центри і між ними курсують пороми – чудове місце для відпочинку і насолоди природою.

Монголія озеро Хубсугул

Великі відстані між містами та природними об’єктами можна розцінювати як бонус до подорожі. Адже шлях серед степів, гір і лісів, де можна не зустріти жодної людини – рідкість у сучасному світі. Тож, насолоджуйтеся панорамами під час переїздів! А наступну зупинку зробіть на озері Убсу-Нур – найбільшому в Монголії. Воно розташоване за 740 км від Хубсуґула, на заході країни. Його береги були заселені багато тисяч років тому, про що свідчать деякі археологічні пам’ятки, проте в наш час на берегах ніхто не мешкає, тому озеро можна вважати по-справжньому диким. Вода в озері солона і воно славиться різноманіттям риб, тварин і птахів.

Mongolia Lake

На південь від Убсу-Нур, приблизно за 380 км знаходиться ще один прекрасний природний парк Алтай-Таван-Богд, який відділяє Монголію від Китаю. Територія парку складається з гірських масивів, річок, озер і долин. В ньому мешкають різні види тварин і птахів, серед них найбільший вид гірського барана, сніжний барс і лось. Чудове місце для піших трекінгів, походів у гори і відпочинку на березі водойми.

Монголія Алтай

Практично в центрі Монголії, приблизно за 400 км на захід від Улан-Батора знаходиться нагір’я Хангай і навколо нього природний парк Хангайн Нуруу. Це ще одна мальовнича місцевість, в якій варто затриматися на кілька днів. На території парку розташований водоспад Улаан-Цутгалан заввишки 24 метри і завширшки до 12 метрів.

Монголія водоспад Улаан-Цутгалан

Водоспад живить приток річки Орхон, долина якої – це прекрасна місцевість для екскурсій. Окрім мальовничих панорам, уздовж найдовшої річки Монголії можна зустріти цікаві історичні і археологічні пам’ятки. Монастир Ердене-Зуу, який знаходиться біля річки, береже безцінні реліквії буддийської релігії, а будівля – чудовий взірець архутектури.

Монголія Каракорум

Монастир розташований не території стародавнього міста Каракорум – старої столиці Монголії. На його території також можна побачити кілька релігійних пам’яток, історичний музей, кам’яні статуї черепах, руїни кварталу ремісників. За всі ці пам’ятки Каракорум був занесений до спадщини Юнеско.

Монголія Каракорум

Природні ландшафти Монголії досить різноманітні і серед них присутня справжня пустеля Гобі, яка розташована на півдні країни і серед неї проходить кордон з Китаєм. На території пустелі знаходиться Гобійський національний парк (приблизно за 340 км від Улан-Батора на південний захід). В парку можна побачити і засніжені гори, і степи, і піщані дюни, а серед тварин таких представників, як диких верблюдів, сніжних барсів та навіть ведмедів. Пустелю населяють рідкісні племена кочівників, які можуть гостинно приймати туристів і показати культуру свого побуту.

Монголія пустеля Гобі

Відома пустеля Гобі на цілий світ завдяки найбільшому похованню динозаврів. Одне з них розташоване в місцевості Баянзаг, на півночі національного парку. Там знайшли багато скелетів і яєць цих доісторичних тварин, вік яких близько 80 млн років.

Монголія пустеля Гобі

На сході Гобійського парку розташована одна з найгарніших в Монголії ущелина Єлин-Ам або Долина грифів. Її унікальність полягає в тому, що вглибині ущелини практично цілий рік лежить сніг та крига. Прогулятися ущелиною найкраще верхи. До речі, життя народу Монголії тісно пов’язане з кіньми, тому не забувайте під час подорожі організовувати поїздки на цих чудових тваринах.

Монголія

За 560 км від Гобійського парку на схід, серед пустелі розташовані залишки монастиря Хамарин-хійд, який був заснований на початку XIX століття і складався з 80 храмів. Зараз там розмістився невеликий музей під відкритим небом і проводяться відновлюванні роботи на деяких об’єктах.

Якщо ви прагните оригінальної мандрівки, непередаваних емоцій та яскравих спогадів, тоді вам точно потрібно побувати в Монголії!

Маршрут подорожі:

Улан-Батор – монастир Манджушрі – пам’ятник Чингісхану – парк Горхи-Терелдж – монастир Амарбаясгалант – озеро Хубсуґул – озеро Убсу-Нур – парк Алтай-Таван-Богд – водоспад Улаан-Цутгалан – Каракорум – монастир Ердене-Зуу – долина Орхон – Гобійський національний парк – ущелина Єлин-Ам – монастир Хамарин-хійд – Улан-Батор

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Улан-Батор – Voyage Hotel

Voyage Hotel

Хатгал – Khuvsgul dalai tourist camp

Khuvsgul dalai tourist camp

Каракорум – Family Tour Guest House

Family Tour Guest House

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей