#UvidpustkuRoutes. Нідерланди: Амстердам → Зансе-Сханс → Гарлем → острів Тесел → Гронінген → Арнем → парк Де Хоге Велюве → Гертогенбос → проект Дельта → Кіндердайк → Роттердам → Гаага → пляж Схевенінген → парк Кекенхоф → Утрехт

  • 28.04.2020 15:48
  • Eugene
Голландия Роттердам долина мельниц

Однією з найцікавіших країн старої Європи без вагань можна назвати Нідерланди! Практично вся країна – це скарбниця пам’яток, історичних місць і природних заповідників. Тому ми вирішили скласти маршрут найвизначнішими місцями Нідерландів, щоб ви могли використати його для майбутньої подорожі.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

При описі Нідерландів неможливо не використовувати префікс най-, адже ця країна дійсно стоїть на верхній сходинці за розвитком в Європі. В цьому заслуга великій працьовитості і відповідальності голландців. Можливо, що таке відношення до своєї країни сформувалося у них завдяки нескінченній боротьбі з морем. Тому що перемогти його можливо тільки спільними зусиллями і відповідальним підходом кожного громадянина. Високий рівень життя робить Нідерланди дуже комфортною країною і для туристів. Одразу скажемо, що практично в кожному місті можна зустріти якусь історичну пам’ятку або цікаву розвагу, але ми склали маршрут до найбільш визначних місць країни. Завдяки невеликим розмірам Нідерландів, подорож не займе багато днів і можна навіть не орендувати автомобіль, а пересуватися добре розвинутим транспортом. Хоча автомобілем, звісно, цікавіше!

Голландія

З України виконуються прямі авіарейси до Амстердама, тому планувати маршрут подорожі простіше саме з цього міста. Амстердам – не тільки столиця Нідерландів, а й місто з найбільшою кількістю цікавих для туристів місць і в ньому потрібно зупинитися щонайменше на кілька днів. Канали – це головний і невід’ємний символ нідерландської столиці. Ними можна поплавати на човні, замовити водну екскурсію, погуляти уздовж берегів, постояти і помріяти на одному з понад 1500 мостів.

Голландія Амстердам канал

Пересуватися вулицями Амстердама найкраще на велосипеді, який можна орендувати в багатьох місцях або готелях. Так ви зможете зекономити час на дорогу до таких пам’яток, як Королівський палац XVII століття, історичний район Йордан, площа Дам, парк Вондела та квартал Де Валлен, який відомий під назвою “квартал червоних ліхтарів”. Так, цей квартал також своєрідна пам’ятка і левова частина туристів відвідують його лише з метою цікавості.

Голландія Амстердам

Чим ще відомий Амстердам, то це музеями. Їх там на будь-який смак. Найвідоміший – це Державний музей Рейксмузей, в якому зібрані шедеври Рембрандта, Рубенса та інших видатних митців. Окремої уваги заслуговує музей Вінсента ван Гога, яким дуже пишаються нідерландці. Також відзначимо будинок-музей Рембрандта, будинок-музей Анни Франк, музей Немо і музей пива Хайнекен, в якому можна дізнатися про традиції виготовлення цього напою.

Голландія Амстердам

В передмісті Амстердама розташоване невелике історичне місто Зандам. В ньому знаходиться музей простонеба Зансе-Сханс, який є реконструкцією традиційного голландського села. В ньому зібрані історичні будинки, майстерні, крамниці і вітряні млини. В музеї можна побачити процес виробництва кломпів – традиційного взуття з деревини.

На захід від Амстердама знаходиться місто Гарлем, один з взірців середньовічної голландської архутектури. В ньому приємно гуляти історичними вуличками та набережними, вигідно робити покупки та вигідно жити. Адже ціни на готелі в Гарлемі нижчі ніж в Амстердамі, а поїздка між містами займає лише 20 хвилин. Головна пам’ятка міста – великий вітряний млин, а ще там знаходиться музей митця Франса Галса.

Голландія Гарлем

Ще одне чудове містечко недалеко від столиці – Алкмар. В ньому знаходяться аж 11 традиційних вітряних млинів, а відоме місто сирними ярмарками і культурними фестивалями.

Голландія Алкмаар

Далі рушайте на північ до міста Ден-Гелдер. Цікаве воно перш за все тим, що з нього можна потрапити на острів Тесел, на якому знаходиться природний парк Dunes of Texel з дюнами, прекрасними піщаними пляжами, багатьма видами птахів і маяком червоного кольору, який чудово виглядає на світлинах.

Голландські дюни з Текселя

Подальший маршрут прокладіть на схід до міста Гронінген. Шлях пройде через дамбу Афслютдейк завдовжки 30 км, що само по собі невеличка пригода. Гронінген – це місто студентів і молодіжних розваг в ньому вистачить не на одну подорож, в ньому навіть музеі “молодіжні” – один з них присвячений табаку, а інший коміксам. Також це місто вважається столицею велосипедів, там їх найбільша кількість на одну людину у світі.

Голландія Гронінген

Наступна частина мандрівки пройде у центральних та південних провінціях Нідерландів. Перша зупинка після Гронінгена – в місті Арнем. Один день присвятіть музею простонеба Netherlands Open Air Museum. Це історичне село, на кшталт музею в Зандамі, проте в ньому зібрані будинки та майстерні різних епох, серед яких броварня, текстильна та паперова майстерня і вітряні млини.

Голландія Арнем

Другий день перебування в Арнемі присвятіть Національному парку Де Хоге Велюве – найбільшому заповіднику Нідерландів. На великій площі прокладено багато пішохідних та велодоріжок серед лісів, парків, озер та дюн. Також на території працюють три музея – мисливський будиночок Губертуса, музей підземного життя та мистецький музей Креллер-Мюллер. Це чудове місце для велопрогулянки, особливо родиною і якщо пощастить, то можна побачити оленів.

Від Арнема ми пропонуємо вирушити на самий південь до Маастрихта, який межує з Бельгією. В серці міста знаходиться одна з найгарніших в Нідерландах площа Фрайтхоф з середньовічною базиликою Святого Серваса. Від неї тягнуться всі історичні вулички і починається маршрут трамвая, який їде через весь історичний центр.

Голландія Маастрихт

Повертаючись всередину країни, завітайте до Ейндговена. Якщо вас цікавить історія промислових компаній, тоді вам потрібно побувати в музею легендарної фірми Philips та музею виробника вантажівок DAF. Центр міста прикрашає гарна церква Святої Катерини. Зверніть увагу, що в аеропорт Ейндговена виконуються багато дешевих рейсів з польських міст, тому прокласти маршрут подорожі можна і з цього міста.

Ейндговен музей

З Ейндговена рушайте до міста Гертогенбос, в якому знаходиться готичний собор Святого Іоанна з вежею 73 метри. За 20 хвилин поїздки від міста розташований парк розваг Efteling, який виконаний в тематичному казковому стилі. Якщо подорожуєте з дітьми, тоді подаруйте їм і собі кілька чудових годин, а може і цілий день.

Голландія Гертогенбош

Далі на захід зробіть зупинку в містечку Бреда. Хоча цей регіон відноситься до промислових, проте історична архітектура Бреди не залишить байдужим будь-якого туриста і за прогулянками можна не помітити, як мине цілий день.

Голландія Бреда

Ми вже згадали про боротьбу голланців з морем і одним з її результатів став масштабний проект “Дельта”. Майже 15000 дамб і близько 300 різних споруд, серед яких вражаючі за розмірами, були збудовані протягом 47 років! Всі вони дозволили захистити південну частину країни від повенів і нещадних штормів Північного моря. Таке рукотворне диво потрібно побачити на власні очі.

Голландія проект Дельта

На схід від Роттердама завітайте до маленького містечка Кіндердайк, в якому знаходяться чи не найгарніші вітряні млини Нідерландів. Їх там 19 і щоб побачити всі, візьміть на прокат велосипед.

Голландія Кіндердейк

Роттердам – найсучасніше місто країни, її діловий центр. Тому і пам’ятки там переважно сучасні або навіть промислові і серед них найбільший порт Європи.

Голландія Роттердам

Серед скляних хмарочосів та будинків присутні чудернацькі та дивакуваті будівлі на кшталт кубічних будинків та ринку Markthal. Щоб насолодитися видом на місто, потрібно піднятися на оглядовий майданчик (96 метрів) Єврощогли, яка заввишки 185 метрів. На вежі туристам доступний цікавий атракціон – прозора кабіна, що обертається та піднімається з висоти 115 метрів до самої верхівки.

Голландія Роттердам

Між Роттердамом і Гаагою розташоване затишне історичне містечко Делфт – одне з найгарніших і автентичних в Нідерландах. В серці міста знаходиться Ринкова площа, на якій можна побачити найстарішу пам’ятку – будівлю мерії XIII століття. Під час прогулянок історичними вуличками ви часто будете зустрічати місцеву гордість – вироби з біло-блакитної порцеляни (посуд, декор тощо).

Голландія Делфт

Пам’яток і цікавинок Гааги вистачить на окремий вікенд. В цьому місті розташовані резиденції уряду, парламенту і королівської сім’ї, тому Гаагу називають “фактичною столицею” Нідерландів. Також там знаходиться міжнародний суд і трибунал, що надало місту високого міжнародного статусу. Суд ООН розміщений в палаці Миру – це одна з головних пам’яток, готична будівля з парком у англійському стилі. В центрі міста знаходиться архітектурний комплекс Бінненгоф, який складається з замку, лицарської зали Ріддерзал, площі та резиденцій. Недалеко від Бінненгофа знаходиться художня галерея Мауріцгейс та цікавий автомобільний музей Лаувмана. Ще одна розвага для туристів в Гаазі – це парк мініатюр Мадюродам.

Голландія Гаага

Звичайним міським трамваєм можна доїхати з Гааги на морський пляж Схевенінген, один з найбільших морських курортів Нідерландів. Північне море біля берегів влітку прогрівається до +23°, тому можете ще і покупатися, а якщо і ні, то нудьгувати на Схевенінгені точно не доведеться. Велика кількість кав’ярень та ресторанів, місць для відпочинку, незвичайні скульптури, чистий пісок і навіть пальми змусять вас думати, що ви на якомусь південному курорті. Головна родзинка пляжу – це історичний кількарівневий пірс, на якому розміщені кав’ярні, оглядові колесо і вежа.

Голландія Шевенінген

На північ від Гааги розташоване місто Лейден, батьківщина Рембрандта і університетське місто. Відомий Лейден кількістю музеїв, серед яких музей єгипетської давнини, музей природної історії Натураліс, музей вітряних млинів, музей етнографії Volkenkunde, музей людського тіла та багато інших. Все це на фоні каналів, готичних базилік та історичних будівель.

Голландія Лейден

Наступне місто на шляху з відомою назвою Гауда. Так, саме там виробляють відомий сир і не тільки його, з Гауди туристи також привозять декоративні свічки. В центрі міста знаходиться дуже гарна міська ратуша, а біля неї собор Святого Іоанна Хрестителя XV століття. На площі перед ратушею кожного четверга з квітня до серпня відбувається ярмарок сиру.

Голландія Гауда

Майже всередині Нідерландів розташоване найстаріше місто країни і одне з найстаріших в Європі – Утрехт, яке було засноване древніми римлянами. Місто відоме, як релігійний центр Нідерландів і може посперечатися з Амстердамом за звання міста каналів. Центр Утрехта прикрашає Домський собор XII століття, який виконаний у готичному стилі.

Голландія Утрехт

В передмісті Утрехта розташований найбільший в країні замок Де Хаар, який був збудований для членів династії Ротшильд і складається з кількох будівель і великого парку з озерами.

Замок Голландії Де Хаар

Подорож до Нідерландів неможливо уявити без квітів, особливо навесні. Парк Кекенхоф – найвідоміший парк квітів біля міста Ліссе. Зазвичай він працює з кінця березня до початку травня, а ми пропонуємо вам відвідати його наприкінці квітня, коли вже буде тепла погода, а квіти наповнять атмосферу своїм ароматом. На цей період прийдеться пік цвітіння головних квітів Нідерландів – тюльпанів. Тому насолодіться різнокольоровими “килимами” повною мірою.

Голландія Кекенхоф

Маршрут подорожі:

Амстердам – Зандам і музей Зансе-Сханс – Гарлем – Алкмар – Ден-Гелдер і парк Dunes of Texel – Гронінген – Арнем – парк Де Хоге Велюве – Маастрихт – Ейндговен – Гертогенбос – парк розваг Efteling – Бреда – проект Дельта – Кіндердайк – Роттердам – Делфт – Гаага – пляж Схевенінген – Лейден – Гауда – Утрехт – парк Кекенхоф – Амстердам

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Амстердам – Amsterdam Teleport Hotel

Amsterdam Teleport Hotel

Арнем – Motel Koolen

Motel Koolen

Роттердам – NH Capelle

NH Capelle

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей