#UvidpustkuRoutes. Перу: Ліма → острови Баєстас → Наска → Куско → Мачу-Пікчу → Марас → Пісак → Національний парк Ману → Вінікунка → озеро Тітікака → Арекіпа → каньйон Котауасі → Національний парк Уаскаран → Чан-Чан → водоспад Гокта

  • 23.09.2020 20:26
  • Eugene
Перу Мачу Пікчу

Перу – це овіяна таємницями країна, берегиня загубленого світу, колиска стародавніх цивілізацій, володарка прекрасних природних парків і унікальних ландшафтів, вікових традицій і багатої культури. Саме через це в Перу повинен побувати будь-який справжній мандрівник, а наш маршрут лише допоможе вам у майбутній подорожі.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Наскільки б людство в даний час не вважало себе розвиненою цивілізацією, але численні запитання, які пов’язані з цивілізацією інків, досі залишаються без відповідей. Щоб побачити на власні очі безцінні пам’ятки, які залишилися від інків, доторкнутися до історичних місць і пройтися “загубленим світом” потрібно вирушити у подорож до далекої Перу. Проте поїздка до цієї країни цікава не тільки через історичні місця, адже в Перу знаходяться багато дивовижних природних парків, мальовничі Анди, прекрасне узбережжя на Тихому океані і привітні люди, які розкажуть і покажуть вам свої традиції та культуру.

перуанські костюми

Ми вирішили скласти умовний маршрут подорожі Перу для того, щоб допомогти вам при плануванні поїздки на майбутнє. Маршрут дійсно умовний, адже територія Перу більш ніж у 2 рази перевищує територію України і об’їхати її наприклад автомобілем за одну відпустку дуже складно. Якщо ви не обмежені часом, тоді ви можете подолати кілька тисяч кілометрів, а якщо ні, то все одно можете охопити багато місць за одну подорож. Зробити це можна завдяки тому, що столиця Перу – Ліма – розташована практично посередині країни і від неї дуже зручно прокладати маршрути до будь-якого регіону. Наприклад, ви можете скористатися внутрішніми авіалініями і перелетіти з Ліми на південь, там орендувати автомобіль і об’їздити навколишні цікавинки, а потім перелетіти на північ. В будь-якому випадку без незабутніх вражень ви не залишитеся! Дістатися до Перу найпростіше з європейських міст, наприклад з Іспанії та Португалії часто бувають дешеві авіаквитки на прямі перельоти. Громадянам України для в’їзду до Перу з туристичною метою до 90 днів перебування віза непотрібна.

В якості прикладу ми проклали маршрут з Ліми, куди виконується переважна більшість міжнародних рейсів. Тому, прилетівши до столиці Перу, зупиніться там принаймні на кілька днів. Так ви зможете відпочити після довгих перельотів, звикнути до місцевих особливостей і оглянути цікаві місця Ліми. Столиця Перу за правом має статус мегаполіса з населенням близько 8 млн людей, що складає чверть від усього населення держави. В цьому місті можна побачити як поєдналися сучасні квартали і археологічні розкопки, колоніальна архітектура і молодіжні парки, першокласні ресторани і традиційні кав’ярні, гомінливі вулички і спокій, що панує на набережних, на яких можна насолодитися неймовірними панорамами Тихого океану.

Перу Ліма

Історична частина Ліми занесена до спадщини ЮНЕСКО і в ній зосереджені головні архітектурні пам’ятки міста. Навколо центрального майдана Пласа Майор можна побачити монументальний кафедральний собор XVI століття, Архієпископський палац, палац уряду і будинки колоніальних часів. Від майдану розпочинаються багато туристичних маршрутів.

Перу Ліма

Для знайомства з містом та цікавих прогулянок завітайте такожо до районів Мірафорес, Барранко та Сан-Ісідро, в яких знаходяться чудові парки, безліч торгівельних центрів, ресторанів і туристичних центрів. До речі, Ліма вважається кулінарною столицею Латинської Америки, тому обов’язково спробуйте місцеву кухню. Перуанська столиця також відома найбільшим у світі комплексом фонтанів, який знаходиться на території парку Парке-де-ла-Ресерва.

Перу Ліма

Серед визначних і цікавих пам’яток Ліми відзначимо археологічний комплекс Уака Пукльяна VI століття, глиняну піраміду Уака Пукльяна, археологічні комплекси Пачакамак і Ель Параісо, Національний музей археології, антропології та історії Перу, музей Ларко, музей золота, комплекс Святого Франсиска і катакомби XVII століття. Але дехто називає головним скарбом Ліми Тихий океан і ви можете насолодитися ним не тільки з берега, а й замовивши політ уздовж берега на параплані.

Перу Ліма

Ліма безусмнівно дуже цікаве місто, але на вас ще чекає багато пригод і вражень. Обирайте більш зручний для себе транспорт і вирушайте на південь – ми рекомендуємо першу частину мандрівки провести саме у південному регіоні Перу. Першу зупинку зробіть в містечку Піско, за 250 км від Ліми. Містечко розташоване на березі Тихого океану, що робить його вдалим місцем для відпочинку, а ще для того, щоб сплавати на невеликі острови Баєстас. На береги островів виходити заборонено, але це і не потрібно, адже з борту катера можна повною мірою помилуватися зграями пінгвінів, морських левів, пеліканів, а якщо пощастить – побачити китів та дельфінів.

Перу острови Баєстас

Морська прогулянка з Піско не обмежується лише островами. На одному з берегів півострова Паракас знаходиться Андський канделябр – малюнок на скелі або геогліф у вигляді тризуба (або свічника), який датований приблизно 200 р. до н.е. Є припущення, що малюнок заввишки 128 метри і завширшки 74 метри слугував орієнтиром для кораблів, адже його видно з океану за 19 км.

Перу Паракас Андський канделябр

За 1,5 години поїздки від Піско всередину країни, поруч з містом Іка знаходиться оаза Уакачіна. Якщо ви колись бачили на казкових картинках оазу серед пустелі, тоді ваша уява втілиться наяву. В оточені піщаних барханів розмістилося невелике озеро, а навколо нього ростуть дерева і стоять кілька будинків, у яких мешкають близько 100 людей.

Перу Іка Уакачіна

В Перу знаходяться найвідоміши геогліфи у світі – величезні малюнки на плато поблизу міста Наска. Це буде наступна зупинка на вашому шляху. Ніхто досі достеменно не знає для чого ці малюнки були створені, одна з версій – релігійні мотиви. Невідомий і точний вік малюнків – приблизно 700-200 роки до н.е. Точно відомо, що ви отримаєте незабутні враження, коли побачите їх з висоти пташиного польоту. Для цього потрібно замовити екскурсію-політ на невеликому літаку в Наскі.

пустеля наско

В регіоні навколо Наски і в самому місті також можна побачити кілька цікавих археологічних пам’яток – церемоніальний центр Кавачі, кладовище Чаучила, акведуки Канталлока та інші.

Подальший маршрут прокладіть всередину країни, до найголовніших пам’яток цивилізації інків. В якості базового міста туристи зазвичай використовують Куско, ми теж пропонуємо зупинитися там на деякий час, щоб оглянути усі цікавинки регіону. Практично кожен рекламний буклет про Перу розпочинається з легендарної пам’ятки, яку залишила цивілізація інків – Мачу-Пікчу. Стародавнє місто інків, символ їхньої імперії, «місто в небесах», одне з “Семи див світу”. Розташоване на висоті 2400 метрів і за 80 км від Куско Мачу-Пікчу приваблює туристів з усього світу. Відкрито сучасними вченими і дослідниками місто було лише сто років тому і за цей час залишилися без відповіді деякі запитання – як воно взагалі було побудоване, як обробляли камені і чому його покинули інки приблизно у XV столітті. Не менш вражає і дорога до Мачу-Пікчу, яку ще називають “стежиною інків”. Для більших вражень пройдіться нею і помилуйтеся краєвидами та майстерністю, з якою будували цю дорогу. До Мачу-Пікчу ви можете дістатися у складі організованої ескурсії або самостійно, але візьміть до уваги, що відвідування пам’ятки обмежене щоденною кількістю туристів і часом перебування.

Перу Мачу-Пікчу

Загублений світ інків не обмежується лише Мачу-Пікчу. За 30 км на південь від свого відомого сусіда знаходиться ще одне стародавнє місто Чокекірао, що у перекладі означає “Золота колиска”. Шлях до нього складніший аніж до Мачу-Пікчу і розташоване воно на висоті 3085 метрів. Дістатися до Чокекірао можливо лише пішки “стежиною інків”, але в нагороду зможете отримати незабутні враження від краєвидів. Складність маршруту відштовхує багатьох туристів, тому у Чокекірао зазвичай малолюдно і дуже спокійно.

Перу Анди

Приблизно на півшляху з Куско до Мачу-Пікчу обов’язково побувайте в місті Марас, адже там розташовані соляні тераси. Система штучних басейнів була побудована на схилі гори у вигляді терас. Туди попадає солона джерельна і вода, яка під сонцем випаровується. Туристів запрошують взяти участь у процесі збирання солі, тому це гарна нагода побачити і доторкнутися до традиційного методу видобування цього продукту.

Перу Марас

За 35 км на північ від Куско розташоване стародавнє місто інків Пісак, в якому зберіглися цілі квартали з будинками, храмовий комплекс і велике поховання. До міста на гору ведуть сходи у скелі, а з території Пісака відкривається чудова панорама.

Перу Пісак

Могутня Амазонка бере свій початок з території Перу і одне з таких місць – Національний парк Ману, який знаходиться на північ від Куско. Ми рекомендуємо вам запланувати кількаденну екскурсію до парку у складі організованого туру, який можна замовити в Куско. Ману – один з найбільших заповідників у світі і він поділений на три частини. В одну частину дозволений вхід без обмежень, у другу тільки з гідом і до третьої зони вхід заборонений. В заповіднику мешкає більше 1000 видів птахів, 1300 видів метеликів, більш ніж 200 видів тварин і близько 20000 видів рослин. Під час поїздки до парку ви зможете насолодитися природою, послухати цікаві розповіді і факти від гіда та зупинитися на ночівлю у еко-капсулах.

Перу Амазонка

Наступну поїздку з Куско заплануйте на схід до містечка Уаркапай, в якому знаходиться археологічний комплекс Пікіякта – святе місце інків, а поруч з ним археологічна пам’ятка Руміколка – східна брама до долини Куско. Якщо проїхати ще кілька годин на схід, то можна побачити дивовижні гори Вінікунка. Їхня особливість полягая у розфарбуванні, яке утворили пісковики за мільйони років – ви точно будуте у захваті від таких природних кольорів і їхнього поєднання.

Перу Вінікунка

Ми довго розповідали про регіон навколо Куско, але час приділити увагу і цьому місту. Куско – це колишня столиця інків, місто, де поєдналися індіанський та колоніальний стилі, місто, яке занесене до спадщини ЮНЕСКО. Куско лежить у долині поміж мальовничих гір і береже багату культуру та традиції. Огляд міста можно розпочати з майдана Пласа-де-Армас – центрального в Куско, на якому можна побачити колоніальну архітектуру і руїни часів інків, а ще почути звук найбільшого в Південній Америці дзвона.

Перу Куско

На околиці Куско обов’язково відвідайте фортецю або археологічний парк Саксайваман. Сучасні вчені досі не можуть розкрити таємниці, яким чином була побудована фортеця з такою особливою кладкою з величезних каменів. Під мурами фортеці знаходиться лабіринт катокомб, які прокладені до міста і до храму сонця.

Перу Куско Саксайуаман

Також рекомендуємо сходити в Куско на місцевий базар Сан-Педро, до планетарію, музею коки, музею шоколаду, музею інків і до храму Коріканча XV століття.

Перу Куско

Час рухатися далі у східному напрямку. Наступна зупинка на озері Тітікака, яке Перу поділяє з Болівією. Дуже зручно зупинитися можна в місті Пуно, яке розташоване безпосередньо на березі озера, за 390 км від Куско. Тітікака – найбільше судоплавне озеро у світі і найбільше у Південній Америці за об’ємом води. Не зважаючи на те, що озеро високогірне і знаходиться на значній відстані від океану, в ньому мешкають кілька видів морських тварин, у тому числі акули. Для того, щоб найкраще роздивитися озеро варто замовити екскурсії на кораблі.

Перу Пуно Тітікака

Окрім чудової природи і традиційних селищ уздовж узбережжя, на озері можна побачити острови, що плавають Урос. Ці рукотворні острови з очерету будують місцеві з народу уру і мешкають на них з часів імперії інків. З очерету у уру складені не тільки острови, а й човни, будинки та предмети побуту. Наразі уру залюбки приймають туристів на своїй незвичайній “землі”.

Перу Тітікака Урос

Далі рушайте до Арекіпи – другого за розмірами міста Перу, яке розташоване приблизно за 300 км від Тітікаки. Місто стоїть поруч з трьома вулканами Місті, Пічу-Пічу і Чачані, які утворюють прекрасний фон, а ще до них організовують екскурсії. Історичний центр Арекіпи занесений до спадщини ЮНЕСКО, за прекрасну колоніальну архітектуру. Арекіпу ще називають “біле місто”, адже практично всі будівлі побудовані з білого вулканічного каменю. Серед пам’яток Арекіпи відзначимо центральний Майдан зброї, монастир Санта-Каталіни, музей Андских скарбів, маєток Каса-дель-Моаль і кафедральний собор.

Перу Арекіпа

З Арекіпи можливо організувати екскурсію до каньйону річки Колка, який завглибшки 3400 метрів. Для туристів там доступні пішохідні і веломаршрути, рафтинг і спостереження за птахами і тваринами.

Перу Колка

Приблизно на півшляху з Арекіпи до Наски знаходяться два цікавих місця. Перше – Долина вулканів або долина річки Андагуа, за 377 км від Арекіпи. Більш ніж 80 вулканів і цілі річки згаслої лави утвоюють посправжньому “марсіанські” ландшафти.

Перу вулкан

Далі на схід, за 400 км від Арекіпи, знаходиться каньйон Котауасі – найглибший у світі, 3535 метрів. Цікавий він не тільки своїми розмірами, адже там можна побачити сільськогосподарчі тераси – андени, “кам’яний ліс”, ліс кактусів заввишки 13 метрів і унікальну рослину Пуйю Раймонда заввишки до 12 метрів.

Перу Колка

На цьому можна завершувати подорож південною від Ліми частиною Перу і переноситися до північної частини. Приблизно за 400 км від столиці знаходиться Національний природний парк Уаскаран, назва якого походить від однойменної найвищої гори Перу (6768 м). Альпіністи-професіонали з усього світу намагаються підкорити цю верхівку, а для звичайних туристів на території заповідника доступні прекрасні панорами на засніжені верхівки, мальовничий льодовик Аруай, водоспади Ісмайпампа і Марія Хірай, гірські озера Льянгануко, Янараю, Парон та Агуак, а ще близько 800 видів рослин і багато видів тварин.

Перу Уаскаран

Далі рушайте до міста Трухільйо, яке розташоване на березі Тихого океану. Поруч з Трухільйо туристів приваблює стародавній мегаполіс Чан-Чан, найбільше доколумбове місто Південної Америки. На площі понад 20 км² археологами було знайдено повноцінне місто з вулицями, будинками з глини, міським муром, дамбою, басейнами для збору води та релігійними комплексами.

Трухільо

З іншого боку Трухільйо ви знайдете величезний храм Сонця, який вразить своїми розмірами навіть досвідченого мандрівника.

Перу Трухільо

В Перу також є свої стародавні піраміди Тукуме, які розташовані в долині Ламбаєке, за 240 км на північ від Трухільйо. Піраміди Тукуме мають природне походження, найбільша з них сягає 40 метрів заввишки. На території долини знаходиться близько 250 пірамід, серед яких було знайдено три стародавніх міста, релігійні комплекси, коридори з внутрішними прикрасами, канали для води та поховання.

Перу Ламбаєке

За 390 км від Тукуме в Амазонії знаходиться водоспад Гокта заввишки 771 метри – третій за цим показником на планеті. В невеликому селищі Кокачімба можна зупинитися на ночівлю і замовити екскурсію з гідом до водоспаду. На вас чекає дивовижне видовище, де вода падає двома каскадами, а навколо водоспаду росте чудовий ліс, де мешкає багато тварин і птахів, у тому числі колібрі і тукани.

Перу водоспад Гокта

Жоден мандрівник не повертається з Перу без позитивних емоцій та вражень, яких вистачить на довгі вечори розповідей друзям 🙂

Маршрут подорожі:

Ліма – Піско – острови Баєстас – Паракас – оаза Уакачіна – Наска – Куско – Мачу-Пікчу – Чокекірао – Марас – Пісак – Національний парк Ману – Пікіякта – Вінікунка – озеро Тітікака – Арекіпа – каньйон Колка – Долина вулканів – каньйон Котауасі – Національний парк Уаскаран – Трухільйо – Чан-Чан – Тукуме – водоспад Гокта – Ліма

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Ліма – 4* Radisson Hotel & Suites San Isidro

Radisson Hotel & Suites San Isidro

Куско – 3* Hotel Monasterio San Pedro

Hotel Monasterio San Pedro

Пуно – 3* Xima Exclusive Puno

Xima Exclusive Puno

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей