Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Північна Македонія: Скоп’є → каньйон Матка → Кокино → Куклиця → Маврово → Охридське озеро → парк Галичиця → озеро Преспа → парк Пелістер → Битола

  • 26.10.2020 13:20
  • Eugene
Македонія Охрид

Північну Македонію можна сміливо вважати екзотичною європейською країною для туристів. Велика кількість природних парків, античні пам’ятки, історичні міста і особлива культура роблять її бажаним напрямком для подорожі. Тому ми вирішили скласти маршрут найцікавішими місцями Північної Македонії, який допоможе вам під час мандрівки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Республіка Північна Македонія – таку повну назву має ця чудова країна Балканського півострова. Історія регіону Македонія, частиною якого зараз є сучасна держава, починається з античних часів. Протягом столітть там відбулося багато війн, завоювань та інших історичних подій, які відобразилися на культурі та залишили багато цікавих і важливих з наукової точки зору пам’яток. Не залишить байдужим будь-якого туриста і природа Македонії, яка представлена дивовижними горами, каньйонами та мальовничими озерами. Під час подорожі також можна зустріти багато невеликих селищ, в яких познайомитеся з традиціями та культурою багатонаціонального народу цієї балканської держави. Дістатися до Македонії з України можна з пересадками у багатьох аеропортах Європи як класичними авіакомпаніями, так і поєднавши перельоти лоукостерів, які часто пропонують авіаквитки за дуже низьку ціну. Македонія не тільки цікава країна, а й недорога у порівнянні з іншими більш розкрученими її сусідами. Тому ми пропонуємо орендувати автомобіль і об’їхати усі найцікавіші місця. Якщо ви віддаєте перевагу громадському транспорту, то в Македонії можна зручно і дешево пересуватися автобусами або залізницею.

Македонія Скоп'є

В якості прикладу ми склали маршрут подорожі зі Скоп’є, столиці Македонії і найбільшого міста. Туди виконується переважна більшість міжнародних рейсів і там розташовані одні з головних пам’яток країни. Діставшись до цього міста, затримайтеся в ньому принаймні на 3 дні, а може навіть більше. Цього часу вам вистачить на огляд Скоп’є і одноденні вилазки на його околиці. Скоп’є стоїть на річці Вардар, яка розділяє його на дві частини. Одна з головних пам’яток столиці – це Кам’яний міст, який був побудований у XV столітті і зараз слугує улубленним місцем для прогулянок серед місцевих і туристів. Поруч з мостом радимо відвідати Археологічний музей Північної Македонії.

Македонія Скоп'є

Ще одна видатна пам’ятка Скоп’є – це фортеця Скопско Кале VI століття, яка височіє над річкою Вардар. Ця монументальна споруда була ретельно відновлена і на її території можна прогулятися історичними вуличками та відпочити у парку.

Македонія Скоп'є

У історичному центрі Скоп’є панує традиційна культурна атмосфера, тому обов’язково потрібно пройтися затишними вуличками зі стародавніми будинками і завітати на Старий базар XII століття. Щодо сучасних пам’яток, то на головному столичному майдані можна побачити пам’ятник «Воїн на коні», що присвячений 20-й річниці незалежності держави.

Македонія Скоп'є

Серед пам’яток столиці також відзначимо меморіальний будинок Матері Терези, яка народилася в Скоп’є, церкву Святого Климента Охридського, середньовічну мечеть Мустафи-паші, мечеть султана Мурада, церкву Святого Спаса XVII століття, лазні Даут-паші XV століття, церкву Святого Нікіти XIV століття та музей сучасного мистецтва.

Македонія Скоп'є

Як ми вже згадали, на околицях Скоп’є теж багато цікавинок. Практично з будь-якої точки міста можна спостерігати за Міленіумським хрестом заввишки 66 метрів, найбільшим хрестом у світі. Збудований він на горі Водно, яка височіє над містом. Особливо ефектно хрест виглядає ввечері, коли вмикають підсвітлення, а піднятися до нього можна на канатній дорозі.

Македонія Скоп'є

Одразу за горою Водно, лише за 15 км від Скоп’є знаходиться дуже гарний каньйон Матка на річці Треска. В теплий період року обов’язково потрібно поплавати уздовж каньйону на човні або каноє та помилуватися видами на величні скелі, зелені схили і невеликі села з церквами. У каньйоні також розташована печера Врело з цікавою архітектурою сталагмитів.

Македонія каньйон Матка

На півночі Скоп’є, у містечку Візбегово, яке може видатися за звичайний район міста, розташований монументальний акведук заввишки 16 метрів. Ця споруда, що складається з 55-ти арок, була побудована у часи Візантійської імперії і забезпечувала водою стародавнє Скоп’є.

Поціновувачам гірських пригод радимо поїхати на південь від Скоп’є до гірського масиву Якубиця. На території природного парку можна повною мірою насолодитися пішохідними трекінгами, велопоїздками та піднятися на верхівку Солунська Глава, з якої відкривається захоплива панорама на Македонію і навіть на сусідню Грецію.

Македонія гори

Не поспішайте полишати столицю і використайте її як базове місто, адже лише за годину поїздки від неї на північний схід знаходиться видатна археологічна пам’ятка Кокино, якій приблизно 3800 років. Ця мегалітична обсерваторія розташована на горі Татичев Камен заввишки 1030 метрів і, як і багато століть тому, зараз дарує туристам прекрасні краєвиди з оглядових майданчиків.

Македонія Кокино

Проїхавши ще годину на південь від Кокино, варто побувати у кам’яному місті Куклиця або Долині ляльок. Сама матінка-природа створила понад 120 стовпів та фігур з каменю, про які вже встигли скласти багато легенд. Зараз це один з улюблених об’єктів для екскурсій серед туристів.

Македонія

Ще далі на схід, біля містечка Крива Паланка розташована одна з найгарніших релігійних пам’яток Македонії – Осоговскій монастир XIV століття. Він стоїть у долині Осоговскіх гір і виконаний за всіма традиціями візантійської архітектури.

На цьому можна покинути Скоп’є і вирушити на захід Македонії до одного з найгарніших природних парків Маврово, у якому також розташований гірськолижний курорт. В будь-який період року в Маврово можна знайти для себе розваги. Взимку там є вся необхідна інфраструктура для катання зі схилів, а влітку на туристів чекають мальовничі стежини, чудове однойменне озеро, традиційні селища і кілька цікавих пам’яток, на кшталт Бігорського монастира.

Македонія Маврово

На шляху з Маврово до Охридського озера проїдьтеся дорогою уздовж річки Чорний Дрин, на якій знаходяться два штучних водосховища. Одне з них, найбільше, розташоване біля містечка Дебар і утворює дуже гарну панораму на фоні гір.

Македонія озеро

Охридське озеро – це чи не найголовніше місце Македонії, заради якого до країни їдуть багато туристів. Це найглибше і найстаріше озеро на Балканах, яке Македонія поділяє з Албанією. Північна Македонія не має виходу до моря, проте Охридське озеро може цілком компенсувати цей недолік, адже на його берегах можна знайти усі необхідні умови та сервіс для комфортного відпочинку. Зазвичай туристи зупиняються в головному на озері місті Охрид. Зверніть увагу, що туди виконує перельоти з кількох європейських міст лоукостер Wizzair. Серед розваг на озері популярні прогулянки на яхті, човні, каноє та трекінг уздовж берегів.

Македонія Охрид

Стародавній Охрид був заснований ще у античний період і завдяки географічній локації слугував форпостом Римської імперії. На березі озера знаходиться історична частина Плаошник – місце археологічних розкопок, великий духовний, культурний і туристичний центр, вінцем якого є церква Святого Пантелеймона. Поруч з Плаошником знаходиться найвпізнаваніша пам’ятка на озері – храм Святого Іоанна Канео.

Македонія Охрид

Колишні міста Римської імперії неможливо уявити без амфітеатрів і в Охриді також є ця монументальна споруда, яка знаходиться в центрі і датована приблизно 200-м роком до н.е. Як і багато століть тому амфітеатр і досі використовується за призначенням для вистав та шоу.

озеро охрид панорама

Насолодитися видом на озеро найкраще з Самуїлової фортеці в центрі Охрида. Монументальна споруда була зведена у X столітті, хоча для основи фортеці послугувало давньоримське укріплення.

Македонія Охрид

Окрім цього в Охриді варто звернути увагу на церкву Святої Софії, церкву Пресвятої Богородиці Перівлептос, мечеть Алі-паші, пляж Лабіно та лабіринт історичних вуличок.

Македонія Охрид

За 15 км на південь від Охрида знаходиться оригінальний археологічний музей “Затока на кістках”, який виконаний у вигляді традиційних рибальських будинків на воді. Свою назву він отримав через численні кістки тварин, що були знайдені поруч зі стародавнім селищем на дні озера.

Македонія Охрид Затока на кістках

На півдні озера, практично на кордоні з Албанією розташований монастир Святого Наума IX століття, одна з найстаріших релігійних споруд Македонії. Цікавий він внутрішнім оздобленням і колекцією ікон.

Македонія Монастир святого Наума

Південну частину Охридського озера займає чудовий Національний природний парк Галичиця, який дуже сподобається охочим покататися на велосипеді і піднятися на гору Магаро. З верхівки цієї гори заввишки 2 км відкривається захопливий вид на два озера.

Македонія

Чому два озера? Тому що Галичиця відокремлює Охридське озеро від озера Преспа, яке теж варте уваги туристів. Преспа або Преспанське озеро – друге за розмірами в Македонії, яке також належить Греції і Албанії. Саме на території Північної Македонії знаходиться невеликий острів Голем Град, на якому можна побачити руїни монастиря і храму. На острів організовують екскурсії на човнах або катерах з містечок Консько та Стеньє.

Македонія Преспа

На схід від Преспи знаходиться ще один Національний природний парк Пелістер – наступна зупинка вашої цікавої мандрівки. Окрім гірських ландшафтів кожен турист має можливість насолодитися видами на місцеві невеликі озера, які ще називають Пелістерські Очі за кришталево прозору воду. Якщо піднятися на місцеві верхівки заввишки понад 2 км, то можна помилуватися незабутніми краєвидами на місцевість. Навколо парку розташовані численні села, в яких можна зупинитися на нічліг та зануритися у культурну атмосферу старої Македонії.

Македонія Пелістер

Зі східного боку Пелістера розташована Битола – місто, яке має велику історичну цінність для Македонії. Там можна побачити стародавнє місто Гераклея, яке було засноване Філіпом II Македонським у IV столітті до н.е., башту з годинником Саат Кула XVI століття, мечеті Айдар-каді та Єні, церкву Святого Дімітрія і традиційний турецький базар Безістен XVI століття.

На зворотньому шляху до Скоп’є радимо заїхати до містечка Крушево, в якому знаходиться меморіал Ілінден. Він виконаний у незвичайному стилі і присвячений бійцям і революціонерам та пам’яті воїнів-партизан Македонського Національного визволення під час Другої Світової Війни.

Македонія Крушево

Північна Македонія відноситься до тих країн, які дивують своїх гостей і залишають їм тільки приємні та теплі спогади про себе.

Маршрут подорожі:

Скоп’є – каньйон Матка – гори Якубиця – Кокино – Куклиця – Крива Паланка – Маврово – Дебар – Охрид і Охридське озеро – Національний парк Галичиця – озеро Преспа – Національний парк Пелістер – Битола – Крушево – Скоп’є

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Скоп’є – 4* Hotel Gold

Hotel Gold

Охрид – 4* Hotel Aleksandrija

Hotel Aleksandrija

Битола – Teatar Hotel

Teatar Hotel

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей