#UvidpustkuRoutes. Сербія: Белград → фортеця Голубац → каньйон Джердап → монастир Манасія → термальний курорт Сокобаня → Диявольське місто → Шарганська вісімка → парк Тара → парк Фрушка гора → фортеця Петроварадин

  • 19.04.2020 12:59
  • Eugene
Сербія

В Європі ще є місця, які можна назвати екзотичними для українського туриста. Такою країною, мабуть, є Сербія. Ми склали маршрут подорожі цією чудовою і цікавою країною, щоб ви могли використати його під час планування майбутньої відпустки.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Історія Сербії дуже багата на події і тягнеться на багато століть. Географічне розташування посприяло тому, що територія Сербії була під владою Римської імперії, а потім і Османської імперії. Не проста також сьогоденність цієї держави, адже існують спірні питання відносно Косово, як частини Сербії. Проте ця країна на шляху до Європейського союзу, що зробило Сербію перш за все безпечною для туристичних подорожей, а ще там низькі ціни і неважка для розуміння українськими туристами мова. Якщо ви шукаєте оригінальних напрямків для мандрівок, тоді вам точно треба побувати в Сербії, а наш маршрут допоможе вам у цьому. В якості прикладу ми проклали шлях з Белграда, до якого виконуються прямі перельоти з українських міст.

Белград заснований на злитті річок Дунай і Сава ще у III століття до н.е. і за весь час пережив багато подій, що не могло не відобразитися на його вигляді і кількості пам’яток. Головна з них – Белградска фортеця, великий комплекс, в якому тепер розташовані парк і цікавий військовий музей. Історична частина міста – це квартал Скадарлія, де можна чудово провести час з прогулянками затишними вуличками з бруківкою. Серед пам’яток також відзначимо собор Святого Сави XVI століття, музей авіації, Національний музей сербії, науковий музей легендарного інженера Ніколи Тесли. Відпочити після екскурсій можна на березі річки Сава на острові Ада-Ціганлія – улюбленому місці серед місцевих мешканців.

Сербія Белград

Подальший маршрут прокладіть уздовж Дунаю на південний схід до міста Смередево. В ньому розташована Смедеревська фортеця XV століття. Величезна кам’яна споруда овіяна легендами, які і досі всі не досліджені і не відкриті.

Сербія Смедерево

Дунай розділяє Сербію та Румунію і біля міста Голубац розливається у широку мальовничу водойму. На березі цієї водойми збудована фортеця Голубац XIV століття, з неї відкривається чудовий вид.

Сербія Голубац

Від Голубаца починається територія Національного парку Джердап – одного з місць, яке обов’язково потрібно відвідати в Сербії. Саме там розташований “фіорд” на Дунаю – ущелина Джердап. Скелясті береги тягнуться на більше ніж 100 км і розділені між двома країнами, а ще з сербської сторони можна побачити унікальну кам’яну статую Децебала на румунському березі.

Сербія Джердап

На південний захід від Джердапа завітайте до міста Деспотовац, в якому знаходиться монастир Манасія. Історія цього місця починається з XV століття, будівля монастиря оточена середньовічною фортецею і налічує унікальні фрески.

Недалеко від Деспотоваца знаходиться Ресавська печера з лабіринтами природних коридорів і слідами доісторичного життя.

Сербія Ресавская печера

Далі рушайте до міста Заєчар, що на кордоні з Болгарією. Біля нього знаходяться руїни древньоримського міста Фелікс Ромуліана III-IV століть, там був похований останній імператор Римської імперії.

Між Заєчаром і Нишем розташований термальний курорт Сокобаня. Властивості місцевих джерел відкрили ще римляни, які побудували свої лазні, а потім і турки відпочивали на цьому курорті, від них залишилася досі діюча лазня. Там можна зупинитися навіть на кілька днів і насолодитися зеленими парками, сходити на водоспад Ріпалька і відновити сили.

Таким маршрутом можна доїхати до міста Ниш. До речі, в ньому знаходиться міжнародний аеропорт, тому можна запланувати маршрут подорожі і через це місто. Історичний архітектурний ансамбль Ниша зберігся з часів Османської імперії, а очолює його турецька фортеця XVIII століття, яка була збудована на основі римської споруди. Всередині фортеці розташований парк, а з території відкривається гарний вид на місто. Також в Ниші знаходиться найстарша церква Сербії IV століття, руїни римського палацу з термами, візантійська базиліка, монастир Богородиці, вежа черепів та різноманітні християнські собори.

сербія ніш захід сонця

Далі шлях пройде на захід до міста Куршумлія, що біля кордону з Косово. Недалеко від Куршумлії знаходиться природне диво Диявольське місто – природний парк, в якому скелі мають дивакувату форму, а ще існують легенди про надприродні сили цього місця.

Наступна зупинка в Кралєво, місті культурних фестивалів і свят. Біля міста розташований монастир Жича XIII століття, який виконаний з використанням римського та візантійського стилів, а ще у ньому коронували Стефана – першого короля Сербії. За 8 км від міста знаходиться ще один чудовий термальний курорт Матарушка Баня.

Сербія Кралево Жича

На південь від Кралєво завітайте до монастиря Студениця, який за свою унікальну архітектуру та релігійні артефакти був занесений до спадщини ЮНЕСКО.

Сербія Студениця

Далі на південь можна знайти ще один монастир Сопочани XIII століття – дуже яскравий представник середньовічної сербської архітектури.

Подальший маршрут прокладіть вже на північ до Національного природного парку Тара. Але перед відвідуванням парку, обов’язково покатайтеся на унікальному залізничному шляху Шарганська вісімка. Колись важливий транспортний шлях, а зараз ця ділянка залізниці розважає туристів і дарує їм неймовірні краєвиди з вікон вагонів.

Парк Тара складається з різних природних зон з горами, долинами і Заовінським озером. В ньому знаходяться унікальні представники флори та фауни, що робить його найбагатшим природним парком на Балканам і відпочинок в ньому принесе справжнє задоволення.

Сербія парк Тара

Далі на північ пропонуємо відвідати ще один природний парк Фрушка гора. Особливість парку полягає не тільки в мальовничій природі і чудових місцях для відпочинку, а й в наявності 16 соборів та церков різних епох та архітектурних стилів. Найгарнішим серед всіх соборів вважається Крушедол.

Недалеко від Фрушка гора в місті Нові-Сад розташована видатна і найбільша фортеця Європи – Петроварадин XVII століття. Велична споруда збудована на горі, яка височіє над Дунаєм, а підземельний лабіринт комплекса простягається аж на 20 км. Туристи можуть відвідати музей всередині фортеці і зробити світлини з годинниковою вежею – місцевим символом. Цей годинник завжди показує точний час і багато років слугував орієнтиром для кораблів, які ходили на Дунаю.

Сербія Петроварадін

В Сербії можна знайти ще багато цікавого, варто лише від’їхати з траси кудись в бік і перед вами може постати традиційне село з дерев’яними хатинками, а можна натрапити на якесь невелике термальне джерело. В тому і перевага самостійної подорожі, особливо автомобілем, що можна обрати будь-який напрямок 🙂

Маршрут подорожі:

Белград – фортеця в Смедерево – фортеця Голубац – Національний парк Джердап – печера Ресавська – монастир Манасія – Заєчар – Сокобаня – Ніш – Диявольське місто – Кралєво і монастир Жича – монастир Студениця – монастир Сопочани – Шарганська вісімка – Національний парк Тара – Національний парк Фрушка гора – фортеця Петроварадин – Белград

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Фото зі сторінок djavoljavaros.com, npfruskagora.co.rs

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Белград – Konak Dedinje Beograd

Konak Dedinje Beograd

Ніш – Hotel Zeleni Vir

Hotel Zeleni Vir

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей