Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Сицилія: Катанія → вулкан Етна → Таорміна → ущелина Алькантара → Чефалу → Палермо → пляж Сан-Віто-Ло-Капо → острів Фавіньяна → Агрідженто і Долина храмів → Рагуза → Ното → Сиракузи

  • 23.04.2020 13:51
  • Eugene
Італія Сицилія вид на море

Острів Сицилія заслуговує окремої уваги і не тільки через розміри. На ньому ціла купа історичних місць, прекрасні пляжі та природні парки. Ми склали маршрут мандрівки найцікавішими місцями Сицилії, який ви зможете використати для планування майбутньої подорожі.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Читайте також:
Путівник по Сардинії
Путівник по Емілії-Романьї і Тоскані

Італія, напевно, найцікавіша для туристів країна Європи. Кожен її регіон вартий окремої уваги і особливо два її найбільші острови. Дивлячись на мапу Італії, на півдні одразу зауважите найбільший острів Середземномор’я – Сицилія. Деякі країни Європи менші за розмірами, ніж цей острів, тому ми пропонуємо провести окрему відпустку на ньому і охопити найцікавіші місця. В якості прикладу ми склали маршрут з Катанії, до якої виконуються авіарейси з України. Другий великий аеропорт знаходиться в Палермо, тому ви можете самостійно запланувати перельоти за більш зручним для вас маршрутом.

Італія Сицилія

Катанія розташована на східному узбережжі Сицилії і омивається Іонічним морем. До речі, зверніть увагу, що під час подорожі у вас буде чудова можливість також покупатися в Тірренському і відкритому Середземному морях. Катанія – яскравий представник історичних міст Сицилія, в якому можна насолодитися прогулянками історичними вуличками і побачити Бенедиктинський монастир, Соборну площу, на якій стоїть величний кафедральний собор Святої Агати і фонтан Слона, середньовічні базилікі, замок Кастелло Урсіно, руїни римського театру та покупатися на чудовому міському пляжі Spiaggia della Plaia.

Італія Сицилія Катанія

Зупинившись в Катанії на кілька днів, ви зможете використати її для подорожі до сусіднього містечка Ачітрецца, в якому знаходиться узбережжя Циклопів. Ділянка берега усипана численними валунами та великим камінням, які за легендою розкидав циклоп Поліфем, син Посейдона.

Італія Сицилія Ачи Трецца

Ще одне місце, яке обов’язково потрібно відвідати з Катанії – вулкан Етна, найвідоміший активний вулкан Європи. Він постійно нагадує людям про свою присутність з періодичною потужністю. Зазвичай можна спостерігати лише за хмарами диму з його кратерів, трохи рідше відбувається виверження невеликої кількості лави, яка особливо вражає вночі. Постійна активність сприяє тому, що вигляд вулкану завжди змінюється, що робить його цікавим об’єктом для досліджень і туристичної уваги.

Італія Сицилія етна

Подальший маршрут прокладіть на північ до міста Таорміна, яке стоїть на горі і з нього відкривається чудовий вид. Його вважають одним з найгарніших і найцікавіших на Сицилії. До прекрасних панорам додається величезний амфітеатр Древньої Греції III століття до н.е., руїни храму Серапиди, стародавній акведук, чудовий міський парк, церква Святого Панкратія та затишні історичні вулички.

Італія Сицилія Таорміна

Лише за 20 км від Таорміни в бік Етни знаходиться дуже гарна природна пам’ятка ущелина Алькантара на однойменній річці. На цей природний парк можна витратити цілий день, адже довжина трекінгу може скласти приблизно 6 км, проте місцеві краєвиди того варті. Найбільша глибина каньйону складає 25 метрів, а деякі ділянки берегів мають яскравий вулканічний вигляд, про що “подбала” Етна.

Італія Сицилія Алькантара

Наступна зупинка в Мессіні – найближчому до материкової Італії місті. В ньому розташований найстарший на Сицилії Думський собор і найбільший у світі астрономічний годинник, який встановлений на Соборній площі.

Італія Сицилія Мессіна

Далі маршрут прокладіть уздовж всього північного узбережжя і на початку до міста Мілаццо. Там можна насолодитися чудовим видом з фортеці Castello di Milazzo або мису Capo di Milazzo, відпочити на гарному пляжі Spiaggia di Ponente, а ще організувати екскурсію на невеликий острів Вулькано, на який курсують пороми. Навіть назва острова говорить за його походження, а зараз на ньому доступні досить цивілізовані піші трекінги з прекрасними панорамами.

Італія Сицилія Мілаццо

Проїхавши довгий шлях на захід уздовж мальовничого узбережжя, зробіть зупинку в місті Чефалу. Цікаве воно тим, що збудоване безпосередньо біля моря і деякі будинки мають прямий вихід до води. В ньому дуже затишні стародавні вулички, монументальний кафедральний собор, а над містом височіє гора, з якої відкривається прекрасний вид. По обидва боки від Чефалу можна відпочити на гарних пляжах з галькою та з піском, наприклад Spiaggia di Mazzaforno та Spiaggia Mendolido.

Італія Сицилія Чефалу

На шляху до Палермо варто побувати в маленькому містечку Багерія. В ньому знаходиться одна з найцікавіших і загадкових пам’яток Сицилії – вілла Палагонія XVIII століття, її ще називають “будинком божевільних”. Виконана у стилі бароко з унікальними елементами декору та 62 вцілілими статуями монстрів, вілла овіяна багатьма легендами та загадками.

Такий цікавий маршрут може бути з Катанії до Палермо. На столицю Сицилії потрібно відвести кілька днів подорожі, щоб роздивитися безпосередньо місто і його околиці. Палермо не безпідставно називают музеєм під відкритим небом, адже в ньому можна побачити багато пам’яток різних епох – Королівський норманський палац, який складається з кількох частин, Палатинська капела, середньовічний кафедральний собор успіння Богоматері, велична церква Ісуса, ораторій Сан-Лоренцо, катакомби капуцинів, собор Святого Миколая Грецького (Марторана) та інші. Також цікавий в Палермо оперний театр Массімо, музей маріонеток, археологічний музей та прекрасний ботанічний сад.

сицилія палермо собор

В передмісті Палермо відвідайте собор Монреале XII століття і два прекрасні пляжі Spiaggia di Mondello та Praiola.

Італія Сицилія Монреале

На захід від Палермо розташований один з найкращих пляжів Сицилії Сан-Віто-Ло-Капо. Майже 3 км піску, який оточений мальовничими горами і омивається лазуровим морем. Між Палермо і Сан-Віто-Ло-Капо заїдьте в древнє місто Сегеста, в якому зберігся вражаючий доричний храм і амфітеатр.

Італія Сицилія Сан-Віто-ло-Капо

Наступна зупинка на маршруті в місті Трапані на західному узбережжі. В цьому регіоні видобувають сіль, про що розповідають у тематичному музеї. За 40 хвилин поїздки на катері з Трапані знаходиться невеликий острів Фавіньяна, який ми наполегливо рекомендуємо відвідати. На Фавіньяні знаходиться пляж Cala Rosa, який внесений в ТОП-10 найкращих в Італії, та унікальний музей тунця, з яким тісно пов’язане життя на острові. Найкращі страви з тунцем ви також зможете скуштувати на цьому маленькому острові.

Італія Сицилія Фавіньяна

За кілька хвилин поїздки від Трапані знаходиться унікальне містечко Ериче – “місто серед хмар”. Воно збудоване на скелі і зберігло автентичний вигляд, що робить його ідеальним для занурення в атмосферу старої Сицилії. Годі і говорити, що з такої локації відкривається неймовірна панорама, а серед пам’яток виокремимо величний замок Венери, замок Пеполі, собор Вознесіння Богородиці та монументальний міський мур VIII-III століть до н.е.

Італія Сицилія Еріче

Далі маршрут пройде на схід уздовж південного узбережжя Сицилії. Для відпочинку зробіть зупинку в курортному місті Шакка, яке розташоване на півшляху до Агрідженто. Затишні вулички та термальні джерела додадуть гарних емоцій до подорожі. Деякі джерела знаходяться в печерах, що перетворило їх на природну лазню.

Італія Сицилія Шакка

Агрідженто заслуговує на окрему міні-відпустку під час подорожі Сицилією. Там зосереджена найбільша кількість античних споруд в місцевості, яку називають Долина храмів. Серед величних споруд Древньої Греції там знаходяться храм Темпіо ді Ерколе, храм Темпіо дела Конкордія, храм Зевса Олімпійського, храм Кастора і Поллукса. Власне Агрідженто було засноване ще у XI столітті до н.е. і за всю історію назбирало багато пам’яток різних епох.

Італія Сицилія Агрідженто

В Агрідженто знаходяться унікальні пляжі по обидва боки скелі Scala dei Turchi. Кам’яні природні сходи білого кольору разом з лазуровим морем утворюють неймовірну панораму.

Італія Сицилія Scala dei Turchi

Також з Агрідженто організовують екскурсії на невеликий острів Лампедуза, який розташований на відстані 205 км і вже ближчий до Африки. Острів належить Італії і на ньому знаходиться прекрасний пляж Кроликів, який був визнаний найкращим в країні.

Італія Сицилія Лампедуза

Далі ми пропонуємо від’їхати від узбережжя всередину острова і зупинитися в П’яцца-Армерина. Це затишне історичне місто у стилі бароко сподобається будь-якому туристу за свій архітектурний ансамбль з стародавніми церквами і класичними будинками. В передмісті П’яцца-Армерина знаходиться археологічна пам’ятка – древньоримська Вілла Романа дель Казале.

Італія Сицилія

Ще одне цікаве місто на Сицилії – Рагуза, яке занесене до спадщини ЮНЕСКО. Все місто виконане у єдиному стилі бароко і кожна будівля доповнює ту, що поруч. Єдиний архітектурний ансамбль і розташування на горі роблять Рагузу унікальною. Її навіть називають “особлива Сицилія”.

Італія Сицилія Рагуза

За кілька хвилин поїздки від Рагузи розташоване містечко Модіка, в якому можна побачити гарний собор Сан Джорджо.

Італія Сицилія Модіка

Повертаючись на східне узбережжя, заїдьте до міста Ното – ще одного музея під вікритим небом. На чолі міста постає величний собор Святого Миколая Мирлікійського, також вартий уваги монастир Святого Франциска, палац Ніколачі, брама Порта-Реалє, палац Дучезіо та церква Санта-К’яра. Для відпочинку біля міста є чудовий пляж Lido di Noto.

Італія Сицилія Ното

Щоб довершити подорож на Сицилії обов’язково потрібно провести щонайменше два дні в Сиракузах. В місті знаходиться найбільший на острові древньогрецький театр, римський амфітеатр, вівтар Гієрона II, Райські каменоломні та Римський гімнасій. Частина Сиракуз збудована на острові Ортіджія, який відділений вузькою протокою. На ньому можна побачити античний храм Аполлона, палац Борджа дель Казале, палац Бонджованні, замок Кастелло-Маніаче, а ще можна відпочити біля прісноводного озера Джерело Аретузи.

Італія Сицилія Сіракуза

Недалеко від Сиракуз розташована печера Вухо Діонісія. Вона рукотворна і зроблена таким чином, що її стіни здатні підсилити звук у 16 разів.

Італія Сицилія

На Сицилії насправді ще багато затишних та історичних містечок, чудових пляжів, природних парків, виноградників та ферм, але ніхто вас не може обмежити у кількості подорожей на цей прекрасний острів, “який штовхає італійський чобіток”.

Маршрут подорожі:

Катанія – Ачітрецца і узбережжя Циклопів – вулкан Етна – Таорміна – ущелина Алькантара – Мессіна – Мілаццо і острів Вулкано – Чефалу – Багерія – Палермо – собор Монреале – Сан-Віто-Ло-Капо – Ериче – Трапані – острів Фавіньяна – Шакка – Агрідженто – Долина храмів – острів Лампедуза – П’яцца-Армерина – Рагуза – Модіка – Ното – Сиракузи – печера Вухо Діонісія – Катанія

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Катанія – Hotel Milomax

Hotel Milomax

Палермо – Affitta Camere Al Castello

Affitta Camere Al Castello

Агрідженто – La Dolce Vita – Luxury House

La Dolce Vita - Luxury House

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей