#UvidpustkuRoutes. Угорщина: Будапешт → Печ → озеро Балатон → озеро Хевіз → півострів Тихань → Шопрон → Дьєр → Паннонгалма → Естергом → Голоке → Егер → Національний парк Аггтелек → Мішкольц → Токай → Дебрецен

  • 27.06.2020 18:35
  • Eugene
Угорщина, Будапешт

Угорщина – це не тільки сусід України, а й дуже популярний напрямок серед туристів і тому ми вирішили скласти маршрут подорожі до найцікавіших її місць. Щоб не обмежуватися лише відомою столицею Угорщини, скористайтеся нашими підказками для майбутньої мандрівки і вирушайте на пригоди.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Така близька, у всіх сенсах, для українців Угорщина – це справжній скарб для туриста. Країна багата на історичні міста, природні парки, озера, гори, виноробні реґіони, привітних мешканців і дуже смачну кухню. Через все це не варто обмежувати себе поїздкою лише до столиці Угорщини, проте в якості прикладу ми склали маршрут подорожі саме з Будапешта. Звісно, що багато українських туристів можуть поїхати до Угорщини власним автомобілем і прокласти маршрут від кордону та в будь-якій послідовності. Окрім автомобіля Угорщиною можна пересуватися залізницею і автобусами (наприклад FlixBus). І ще одна порада – угорська мова далеко не належить до найпростіших, тому ми рекомендуємо запастися розмовником або електронним перекладачем, хоча в багатьох туристичних місцях розуміють англійську.

Угорщина, Будапешт

Історія території сучасної Угорщини дуже багата на події. Вона належала Римській імперії, Франкському королівству, Болгарському царству, Великій Моравії, Османській імперії, а також була єдиним королівством з Австрією, самостійним королівством, пережила соціалістичний період поки зрештою не стала однією з країн Європи, що розвивається. Незважаючи на вплив стількох сусідніх і не тільки країн, Угорщина зуміла залишитися унікальною державою на континенті. Ми вже згадали про непросту угорську мову, яка переселилася разом з уграми (або мадярами) з території сучасних Поволжя та Уралу і зараз дійсно є унікальною на території Європи, власне чим і пишається угорська нація. Цікава в Угорщині культура, традиції і місцева кухня, яка може стати справжньою знахідкою для гурманів.

Угорщина гуляш

Якщо ви розпочнете свою мандрівку з Будапешта, то не поспішайте і затримайтеся в ньому на кілька днів. Столиця Угорщини взагалі заслуговує на окрему коротку подорож та окрему статтю, адже там зібрані головні пам’ятки історії та архітектури і через нього протікає прекрасний Дунай, який до того ж розділяє Угорщину майже навпіл. Розділяє ця могутня річка і Будапешт, власне назва і саме місто складається з двох частин – Буди (правий берег) і Пешта (лівий берег). Єдиним цілим офіційно вони стали лише у 1873 році і дуже гармонійно доповнюють один іншого. В центрі міста, на березі Дунаю розташований символ Будапешта і Угорщини – парламент, будівля якого є найбільшою в країні і виконана у неоготичному стилі. Особливо гарно парламент виглядає з протилежного берега та у вечірній час, коли його підсвічують багатьма прожекторами.

Угорщина Будапешт парламент

Хоча вид на парламент і не тільки чудовий ще з одного місця – безпосередньо з Дунаю. Для цього варто скористатися річковим трамваєм і поплавати з одного боку міста до іншого (на нього розповсюджується звичайний квиток на міський транспорт) або замовити екскурсію на окремому човні.

Угорщина, Будапешт

Щоб фізично об’єднати дві частини Будапешта, потрібні були мости і вони заслуговують окремої уваги, адже кожен з них – витвір архітектури. Міст Сечені середини XIX століття, міст Маргіт, який прокладений до однойменного острова, металевий міст Свободи, міст Петефі, міст Ержебет і більш сучасні мости Медьєрі та Ракоці ви можете переходити пішки, переїжджати автомобілем, громадським транспортом або дивуватися їхньою величчю під ними, коли будете плавати по Дунаю.

Угорщина Будапешт міст

Тепер можна зосередитися на пам’ятках в різних частинах міста і почнемо з Буди. Цей район стоїть на горі над Дунаєм і окрім прекрасного виду на ній можна побачити Будайську фортецю XIV століття, яка була резиденцією королів, церкву Матяша XIV століття, цитадель на пагорбі Геллерт, шпиталь у скелі, підземні лабіринти, військовий музей та відомий Рибацький бастіон. Відпочити після екскурсій можна в одній з термальних купалень Буди – Геллерт або Рудаш, а піднятися на гору найкраще історичним фунікулером.

Венгрія, Будапешт

Щодо Пешта, так в ньому не менше цікавого і окрім вже згаданого парламенту там варто відвідати Угорський національний музей, Угорський оперний театр, Велику синагогу, базиліку Святого Іштвана, площу Героїв і парк біля неї, замок Вайдахуняд, Будинок терору та Центральний ринок міста, який також є архітектурною пам’яткою. Відпочити в Пешті можна в одному з руїн-барів Єврейського кварталу, купальнях Сечені або на набережній, уздовж якої курсує трамвай №2.

Угорщина Будапешт трамвай набережна

Ще одне місце для відпочинку подобається місцевим і туристам – острів Маргіт. На ньому розташований парк, музичний фонтан, зони для відпочинку, кав’ярні, руїни стародавніх монастирів і великий термальний СПА-комплекс.

Угорщина, Будапешт

Перелічувати всі цікавинки Будапешта можна ще дуже довго, ми лише згадали про головні і зрештою не тільки столицею прекрасна Угорщина. Завдяки розташуванню майже посередині країни з Будапешта дуже зручно відвідати практично всі цікаві місця, а ми рекомендуємо прокласти маршрут на південь до міста Печ. Це історичне і цікаве місто знаходиться за 200 км від столиці і в його центрі розташований один з найгарніших в країни собор Святих Петра і Павла XI століття. Всередині собора є орган, на якому виконував  музичні твори відомий угорський композитор Ференц Ліст.

Угорщина Печ

Далі рушайте на південний захід до мальовничого озера Балатон – одного з популярних неморських курортів не тільки Угорщини, а й східної Європи. Іноді його називають “угорським морем” через розміри, в довжину воно тягнеться на 80 км і завширшки до 12 км. Пологі береги озера дозволяють комфортно відпочивати на пляжах, займатися водними розвагами, плавати на човнах та яхтах і рибалити.

балатон парус

Зупинитися біля озера ми пропонуємо в місті Кестхей, що на західному узбережжі. Там знаходяться багато готелів різної категорії, туристична інфраструктура, міжнародний аеропорт, природний національний парк і один з найбільших замків Угорщини – палац Фештетичів XVIII століття.

Угорщина Кестхей

Лише за 10 хвилин поїздки від Кестхейя знаходиться одне з найбільших у світі термальних озеро Хевіз – популярний лікувальний курорт. Температура води озера не падає нижче +24º навіть взимку, тому туди приїжджають на відпочинок цілий рік.

Угорщина Хевіз

Зупинившись в Кестхейї, можна запланувати поїздки навколо озера. Наприклад, в містечку Тапольця знаходиться підземне озеро, яке розкинулося серед лабіринту печер, в яких організовують екскурсії на човнах. Також в місті є маленьке мальовниче озеро.

Угорщина Тапольца

Є на Балатоні свій невеликий півострів Тихань і відомий він тим, що на ньому розташоване Тиханьське абатство, копія святої гори Голгофи, музей каменів Лапідарій і етнографічний музей. Деякі туристи вважають Тихань ідеальним місцем для відпочинку восени. Одразу біля півострова знаходиться місто Балатонфюред, яке відоме своєю набережною. Уздовж берега озера розкинувся мальовничий парк, в якому дерево за деревом саджали відомі гості міста.

Угорщина Балатон Тихань

Коли добре відпочинете біля озера, рушайте на північ до історичного Шопрона, який був заснований ще за часів Римської імперії, про що свідчать руїни форуму. Взагалі все місто – музей просто неба з затишними вуличками, невеликою площею, історичною пожежною вежею та цікавими традиційними будинками.

Угорщина Шопрон

За півгодини поїздки від Шопрона на схід варто заїхати до Фертеда і зробити невелику екскурсію до одного з найбільших в Угорщини класичного замку Естергазі XIII століття. В ньому можна побачити прекрасні інтер’єри у 126-ти залах, мальовничий парк з фонтанами і статуями, а також забронювати один з королівських номерів у готелі, який розмістився в одній з частин замку.

Угорщина Фертед Естерхазі

Далі тримайте курс на схід до ще одного цікавого міста Дьєр. Прогулянка історичним центром може зайняти цілий день, адже архітектура будинків XVIII століття, будинок абата, стара ратуша, будинок Ваштушкош і історичний музей Яноша Ксантуса не залишать байдужим жодного туриста.

Угорщина Дьєр

Практично в передмісті Дьєра, в містечку Паннонгалма розташоване однойменне абатство, на території якого розмістився діючий монастир. Найстарше абатство Угорщини було засноване у X столітті, в ньому зберігається близько 300000 безцінних книжок, виготовляють вино і проводять екскурсії територією і до розкішної базиліки Святого Мартіна.

Угорщина Паннонгалма

Ми вже казали, що Будапешт розташований майже посередині країни, тому наступна зупинка у вас буде на півночі, за 45 км від столиці, в містечку Естергом, яке також стоїть на Дунаї. Безпосередньо на березі річки розташований найбільший у країні католицький собор Святого Адальберта. Собор вражає своїми інтер’єрами, величезним органом і видами з території.

Угорщина Естергом

Через 20 км від Естергома за течією Дуная розташована Вишеградська фортеця – монументальна споруда, яка побудована на пагорбі у XIII столітті і слугувала резиденцією королів. На території фортеці організовують екскурсії для туристів і проводять різноманітні фестивалі та лицарські турніри.

Угорщина Вишеградський замок

Ще одне місце, яке варто відвідати недалеко від Будапешта – це місто Геделле, в якому розташований Королівський палац XVIII століття. На території палацу працює музей і розбиті прекрасні парки та оранжереї.

Угорщина Геделле

Настала черга проїхатися східною частиною Угорщини. Рушайте до музею просто неба – селища Голоке. В невеликому поселені місцеві мешканці ретельно бережуть все, що пов’язано з культурою цього краю – автентичні будинки, традиції, діалект, майстерні народних промислів, одяг та обряди. Тому село було занесено до спадщини ЮНЕСКО.

Угорщина Голлоке

Наступна зупинка в місті Егер, в центрі якого розташований середньовічний замок XIII століття. Всередині цієї монументальної споруди знаходяться бастіони, каземати, військовий музей, галерея, а влітку влаштовують лицарські фестивалі.

Угорщина Егер

Далі на півночі, за 90 км від Егера розташований Національний парк Аггтелек, який Угорщина розділяє зі Словаччиною. Парк унікальний і відомий завдяки величезному лабіринту печер, найбільша з яких простягнулася на 26 км. Природа працювала тисячі років, щоб створити таку систему підземних ходів та залів, а зараз туристам доступні різноманітні маршрути та екскурсії до найцікавіших серед них.

Угорщина Аггтелек

Повертайтеся на південь і зробіть зупинку щонайменше на два дні в Мішкольці. Цей час вам знадобиться для відпочинку у термальних басейнах, які були побудовані в природних печерах і постійно наповнюються та гріються джерелами.

На захід від Мішкольця знаходиться ще один курорт Ліллафюред біля озера Хаморі. Водойму оточено лісами, коло неї є чудовий водоспад Сінва і гірський масив Бюкк.

Угорщина Ліллафюред

Угорщина відома своїми виноробними традиціями і фірмовим сортом вина Токай. На сході країни є цілий виноробний реґіон та місто Токай, така собі “угорська Тоскана”. Чудовий гірський клімат, злиття річок Тиса та Бодрог утворили чудові умови для вирощування винограду та відпочинку, а ще там можно відвідати винні льохи Ракоці.

Угорщина Токай

Щоб довершити подорож, завітайте до Дебрецена, в якому розташований Реформатський собор. Він виконаний у незвичайному для соборів строгому стилі і пофарбований у жовтий колір – це найбільша реформатська церква Угорщини.

Угорщина Дебрецен

На шляху з Дебрецена до Будапешта заїдьте до природного парку Хортобадь. На величезній території розташовані різноманітні природні ландшафти, річки, гарний аквапарк Хайдусобосло і одна цікава пам’ятка – Дев’ятиарковий міст початку XIX століття.

Угорщина Хортобадь

Маршрут подорожі:

Будапешт – Печ – озеро Балатон – Кестхей – озеро Хевіз – Тапольця – Балатонфюред – півострів Тихань – Шопрон – Фертед – Дьєр – Паннонгалма – Естергом – Вишеградська фортеця – Геделле – Голоке – Егер – Національний парк Аггтелек – Ліллафюред і Мішкольц – Токай – Дебрецен – парк Хортобадь – Будапешт

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Готель

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Будапешт – Sun Resort Apartments

Sun Resort Apartments

Кестхей – Tulipán Vendégház

Tulipán Vendégház

Мішкольц – Tulipán Vendégház

Tulipán Vendégház

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей