Друзі, у нас війна. Російська Федерація хоче знищити нашу країну і ми повинні дати відсіч. Сайт «У відпустку» неодмінно відновить свою діяльність після нашої перемоги. Подумаємо про подорожі пізніше. Зараз - всі сили на допомогу українському війську і українському народу. Слава Україні!

#UvidpustkuRoutes. Крит: Іракліон → Ретімно → Самарійська ущелина → Ханья → озеро Курнас → Франгокастелло → острови Хрисі і Куфонісі → фінікові гаї Ваї → Агіос Ніколаос → Малія

  • 05.04.2020 21:00
  • Eugene
Греція Крит море

Найбільший острів Греції і найпопулярніший курорт серед українських туристів – Крит! Ми пропонуємо вам під час мандрівки на цей острів не обмежуватися лише відпочинком в одному готелі, а прокласти маршрут автоподорожі до цікавих місць і до найкращих пляжів.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Овіяний легендами, пронизаний міфами, насичений археологічними скарбами, прорізаний печерами і володарь неймовірно гарних пляжів та ландшафтів – це все про Крит. Він давно перетворився на морський курорт, але варто лише орендувати автомобіль та рушити на пошуки пригод і ви побачите цей острів з зовсім іншого боку, у всіх сенсах. На Криті знаходяться два великих аеропорта, ми в якості прикладу проклали маршрут від аеропорту Іракліона, до якого виконуються рейси з українських міст.

Іракліон (існує також інша легендарна назва Гераклея) – це столиця Крита і важливий торгівельний та туристичний пункт. Звідти роз’їжджаються туристи на різні курорти, але туди і повертаються на екскурсії і шопінг. В Іракліоні знаходиться дуже древній Кносський палац, історія поселення Кносс починається аж з 7000 року до н.е.!!! Також серед пам’яток популярні собори апостола Тіта та Святої Міни, Венеціанська фортеця, фонтан Морозіні і багаті на колекції музеї Святої Катерини, Нікоса Казандзакіса та археологічний музей.

Греція Крит Іракліон

Під час подорожі ми рекомендуємо прокласти маршрут з урахуванням якомога більшої кількості пляжів, адже вони – одна з головних складових відпочинку на Криті. Після Іракліона прокладіть маршрут на захід до містечка Агія Пелагія, яке збудоване в бухті у вигляді амфітеатру. Таке розташування захищає узбережжя від вітру і робить його дуже комфортним для відпочинку.

Греція Крит Агія Пелагія

Від Агія Пелагії рушайте всередину острова до руїн древнього міста Зомінфос, який відноситься до мінойського періоду 1900-1400 роки до н.е. За кілька хвилин поїздки від Зомінфоса у найвищий горі Крита Іді знаходиться печера Ідеон, яка слугувала храмом для древньої цивілізації. Ще кілька хвилин поїздки і ви біля ще однієї печери Сфендоні, яка вражає своїх гостей барвистими сталактитами і сталагмітами. Щоб довершити екскурсійний маршрут в цьому регіоні треба ще побувати в Аркадійському православному монастирі XVI століття.

Повернутися на узбережжя варто дорогою, яка веде до ще однієї печери Мелідоні з чудовою архітектурою зі сталактитами. Далі продовжуйте маршрут до міста Скалета, в якому можна перепочити на відомому великому піщаному пляжі.

Греція Крит Скалета

На захід від Скалети розташоване велике місто Ретімно, яке називають чи не найгарнішим містом на Криті. Історична частина – це музей під відкритим небом, який довершують Венеціанський замок Фортецца і фонтан Рімонді, а 20-ти кілометровий пляж міста відзначений “Блакитним прапором”.

Греція Крит

Якщо продовжити рухатися на захід, то обов’язково потрібно побувати на єдиному на острові прісноводому озері Курнас і в однойменному селищі. На озері можна перепочити і покупатися, а селище – це взірець місцевої традиційної культури.

Морські міста ГеоргіуполісАльміріда і Калівес знаходиться близько один від одного та шляху до Ханьї. Це типові курорти, на яких можна позасмагати на прекрасних пляжах і посидіти в тавернах на березі моря. Недалеко від Калівеса розташовані руїни античного міста Аптера. Звідти також відкривається мальовнича панорама на затоку Суда.

Греція Крит Каламі

Таким цікавим шляхом можна доїхати з Іракліона до Ханьї, другого за значенням міста на Криті. Там розташований також міжнародний аеропорт, в який виконуються рейси з материкової Греції, Польщі, Австрії, Німеччини та інших європейських країн. В Ханьї потрібно затриматися на кілька днів, щоб насолодитися прогулянками стародавніми вуличками, краєвидами зі стін фортеці Фіркас, помилуватися найбільшою на Криті церквою Святого Франциска, придбати щось цікаве на базарі, який працює з 1911 року, побувати в монастирях Гувернето і Святої Трійці та поторгуватися на “шкіряній вулиці”, де продають різноманітні товари зі шкіри.

Греція Крит Ханья

Ми рекомендуємо ще використати Ханью як базове місто для поїздки на один день до Самарійської ущелини – найдовшої в Європі, яка простягнулася на 18 км в Національному парку Білі гори. Там доведеться багато ходити пішки, тому варто запастися гарним взуттям і провізією, проте в результаті ви отримаєте незабутні емоції і цілу купу прекрасних світлин.

Греція Крит Самарська ущелина

Далі, на захід від Ханьї, розташовані прекрасні морські курорти ПлатаньясМалеме та Колімварі. Вони дуже популярні серед молоді, адже там знаходяться модні клуби, доступні різноманітні активні розваги, в тому числі там можна замовити екскурсійний політ на дельтаплані. Місцеві пляжі вирізняються малою концентрацією туристів, що робить їх гарним варіантом для спокійного відпочинку.

Греція Крит Платаньяс

На Криті є унікальний двосторонній пляж Балос, щоб дістатися до нього потрібно зробити зупинку в місті Кіссамос. Один з найзахідніших пляжів, на якому зливаються Егейське та Середземне моря, а його вигляд зачарує навіть досвідченого мандрівника.

Греція Крит Балос

З Кіссамоса також зручно відвідати ще один неймовірно гарний пляж Елафоніссі, а на зворотньому шляху заїхати в монастирь Хрісоскалітісса, який збудований на скелі з гарним видом на море і до печери Святої Софії зі сталагмітами різноманітної форми.

Греція Крит Елафонісі

На південному заході Крита, на жаль, відсутня велика дорога уздовж узбережжя, тому ми рекомендуємо продовжити подорож півднем, повернувшись з Кіссамоса до Ханьї, об’їхати парк Білі гори і спуститися до Франгокастелло. В цьому невеликому поселенні знаходяться прекрасні рівні пляжі, а позаду них однойменний венеціанський замок Франгокастелло, який зберігся практично в оригінальному вигляді.

Недалеко на схід від Франгокастелло знаходиться один з найдовших пляжів Крита в селищі Плакіас, а ще там дуже цікаві місця для дайвінга. Далі навколо затоки Ормос Месарас розташовані морські курорти Агія Галіні, Каламакі і Матала. В останньому подобалося відпочивати відомим художникам 1960-х років. Наступний курорт, в якому варто зупинитися, Міртос, який називають “перлиною Крита” за мальовничу природу і спокійну атмосферу.

Греція Крит Плакиас

Одразу за Міртосом розташоване місто Ієрапетра – найпівденніший курорт Європи з чудовими пляжами. Візитна картка Ієрапетри – венеціанська фортеця Кулес, також там знаходяться будинок-музей, в якому зупинявся Наполеон І Бонапарт, церква XII століття і монастир Моні Капса. Але головне, що з Ієрапетри можна сплавати на безлюдний острів Хрисі. Прозоре і лазурове море, чистий пісок, невеликий ліс кедрів і природа цього маленького острова чудово доповнять вашу подорож.

Греція Крит Хрисі

Наступне місто на схід Макрі Ялос, з якого можна потрапити на ще один маленький і безлюдний острів Куфонісі. Він відрізняється від Хрисі ландшафтом, який схожий на африканський континент.

Проїхавши від Макрі Ялоса через гірський монастир Моні Капса XV століття, прокладіть маршрут на самий північний схід острова. Там знаходиться унікальний фініковий гай площею 250 гектарів і пляж Ваї. Недалеко на захід від цього місця розташований монастир Топлу, в якому монахи виробляють і продають оливкову олію та вино.

Греція Крит Ваї

Наступний курорт – Сітія, в ньому туристи відвідують археологічний музей і фортецю Казарма, а також розважаються в численних тавернах. Далі дорога приведе вас на один з фешенебельних курортів Крита Агіос Ніколаос. Спокійні води затоки Мірабелло і гарні пляжі, посприяли популярності курорта. Бурхливе нічне життя, численні розважальні заклади і водні розваги приваблюють тисячі туристів. В Агіос Ніколаосі знаходиться печера, в якій за легендою народився Зевс.

Греція Крит Агія Ніколаос

За кілька хвилин поїздки на північ уздовж затоки розташований ще один популярний курорт Елунда. Біля нього знаходиться унікальний острів-фортеця Спіналонга – популярне місце для екскурсій.

Греція Крит

Маршрут виходить на фінішну пряму, але на шляху ще є традиційне критське селище Сіссі з гарним пляжем і популярний курорт Малія, в якому ми рекомендуємо затриматися на кілька днів. По-перше, це останній базовий пункт перед Іракліоном. По-друге, біля Малії знаходяться великі аквапарк, акваріум та океанаріум і по-третє, в регіоні розташовані Мінойский палац, монастир Панагія Кера Кардіотісса, Діктейська печера, відома ще як печера Зевса – найцікавіша печера на Криті, та печера Скотіно.

Греція Крит Малія

Після такої подорожі ви перестанете вважати Крит курортом лише для морського відпочинку або для “пакетних” туристів!

Маршрут подорожі:
Іракліон – Агія Пелагія – Зомінфос – печера Ідеаон – печера Сфендоні – Аркадійський монастир – печера Мелідоні – Скалета – Ретімно – Курнас – Георгіуполіс – Альміріда – Калівес – Аптера – Ханья – монастир Святої Трійці – Національний парк Білі гори –  Платаньяс – Малеме – Кіссамос і пляж Балос – печера Святої Софії – пляж Елафоніссі – фортеця Франгокастелло – Плакіас – Агія Галіні – Матала – Міртос – Ієрапетра – острів Хрисі – Макрі Ялос – Пефкі – острів Куфонісі – пляж Ваї – Сітія – Агіос Ніколаос – Спіналонга – Елунда – Сіссі – Малія – монастир Панагія Кера Кардіотісса – Діктейська печера – печера Скотіно – Іракліон

Ваш рейс скасовано або затримано протягом останніх 3-х років? Отримайте від €200 до €600 компенсації за допомогою AirHelp

Щоб забронювати або отримати більше інформації про готелі та оренду авто, клікніть у надані нижче скріншоти або лінки.

Фото зі сторінок zoniana.gr, cretandailycruises.com, fishki.net

Готель €36

На час подорожі знайшли для вас кілька прикладів гарних готелів:

Малія – Villa Marina

Villa Marina

Ханья – Olympic View Guesthouse

Olympic View Guesthouse

Вказані на сторінці ціни є дійсними на момент публікації промоційної пропозиції. Пам'ятайте, що ціна може бути вищою або нижчою, ніж та, яку ви бачите на скрінах. На жаль, добрі промоції і акційні ціни швидко закінчуються. Якщо ви хочете скористатися з акційної ціни, опублікованої на нашій сторінці, вам треба досить оперативно після публікації тексту перейти за лінками на сторінку нашого партнера, який пропонує знижені ціни. Щоб не прогавити акції на цікаві для вас авіаквитки і тури, радимо вам створити аккаунт на сторінці У відпустку і отримувати миттєві повідомлення про найдешевші квитки і подорожі. Також можете підписатися на наш канал в Telegram.

Бажаєш отримувати повідомлення з новими акційними пропозиціями?

Створи аккаунт і виріш як часто будемо висилати тобі повідомлення. Не висилаємо спаму.

Iдеї подорожей